Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuć sobie wysoką wydajność, wymuś wyłączone AA/Anizo/Vsync, Lod Bias +1.6 - + 3.0 i 7k przebijesz [;

To już chyba mam :P

 

6953... szit :D

 

ale takty nie na max, teraz dam max takty i bedzie.. oczywiscie wszystko co robie to bez artefaktow..

 

i lepsze wyniki mam na LOD bias 0.0 niz na 1.6+

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa u was regulacja prędkości wentylatora na karcie?

Szybkość zależy od temperatury karty, czy od wejścia w 2d/3d?

 

U mnie przy uruchomieniu kompa słychać max obroty przez 4 sekundy, a potem wentyl zwalnia. Żadna gra czy 3dmark2k5 nie spowodowały wzrostu obrotów.

 

Po kilku godzinach gry temperatura wynosi 53*C. Karta niekręcona.

 

Próbowałem ustawić w VDO Tool obroty przy 2d i 3d - bez różnicy. Zmiana w 3d powoduje przyspieszenie wentyla w 2d, bez sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem już do tego, że jak nastawię w Riva Tuner 25/100/100% wentyla (2d/lowperf3d/highperf3d), to po wejściu w grę przyspiesza na max. Ale po wyjściu z gierki już nie zwalnia do tych 25% :/

Ja na twoim miejscu bym kupił Accelero za 15zł i tyle. Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem na stałe ustawić 25%. Już to testowałem i 55* C w grach nie mam szansy przekroczyć.

 

Wymieniłem gumowego gluta na Arctic Silver 5 i lepszy cooler nie jest potrzebny. A gwarancji nie straciłem - plomba jest w stanie nienaruszonym. Szpileczka, cienki płaski śrubokręt i suszarka pomogły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W mojej głowie narodził się szatański pomysł: Zastanawiam nad wymianą standardowego chłodzenia, bo szykuję się do pencil moda i chciałbym użyć boxowego coolera od pentiuma, bo zawala mi szafkę, tylko jakoś trzebaby zaczepy przerobić....

Akurat mam dostęp do narzędzi.

Czy słyszeliście by ktoś tak zrobił?

 

Mam duszę MacGajwera i przeglądając net znalazłem tego typu mody z boxowym chłodzeniem od AMD:

http://www.overclock.net/amd-air-cooling/2...mationator.html

 

Czy znacie może rozkład pinów mocujących oryginalne chłodzenia na kartach 7300Gt (sądze, że jest to wymiar standardowy dla Palita czy Galaxy) to bardzo pomogłoby mi w zrobieniu projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kipps

 

7300gt galaxy ma 6 otworow do montazu

te dwa po skosie nie wiem jaki wymair mają

ale pozostałe cztery to 53,5x53,5mm

 

Dzięki za wymiary :D

 

Zastanawiam się czy te wymiary mocowania chłodzenia są standardowe dla wszystkich 7300, bo na Palicie od spodu jest jakiś plastik mocujący chłodzenie i trzeba go zdjąć razem z plombą gwarancyjną...

Jak ktoś z userów Palita mogłby pomóc to proszę.

 

Dzięki Lanc, więc jest to możliwe do zrobienia B-) więc postaram się założyćtam pentiumowego coolera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wymiary :D

 

Zastanawiam się czy te wymiary mocowania chłodzenia są standardowe dla wszystkich 7300, bo na Palicie od spodu jest jakiś plastik mocujący chłodzenie i trzeba go zdjąć razem z plombą gwarancyjną...

Jak ktoś z userów Palita mogłby pomóc to proszę.

 

Dzięki Lanc, więc jest to możliwe do zrobienia B-) więc postaram się założyćtam pentiumowego coolera!

Spod mocowania chlodzenia

post-153632-1199024316_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzikos, możesz dać fotkę całego PCB? Chodzi mi konkretnie o tył karty. Cały czas się kurczę zastanawiam czy dam radę tam wcisnąć Revolteca GF Pro. Najwyżej jakoś dorobię zaczepy, ale fajnie by było gdyby wszedł. Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

doszedłem już do tego, że jak nastawię w Riva Tuner 25/100/100% wentyla (2d/lowperf3d/highperf3d), to po wejściu w grę przyspiesza na max. Ale po wyjściu z gierki już nie zwalnia do tych 25% :/

Musisz poczekać 1-2 minuty zanim sterownik po wyjściu z trybu 3D przestawi obroty wentyla na tryb 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój Palit też lata na zegarach 600/800 i w 3DMark03 wyciska 11533 , chciałbym go jeszcze podciągnąć ale bez Vmoda żeby karta nie dostawała po [gluteus maximus] .

:)

Mam takie pytanko , czy radiatory założone na pamięci pozwolą na dużo większy ich overclocking ?

Jeśli tak to jakie radiatory się zmieszczą do tego Palita pod jego standardowe chłodzenie , jest to wersja SONIC 256MB DDR3 .

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-151021-1199181989_thumb.jpg

 

Dobry wynik???

Witam

Mój Palit też lata na zegarach 600/800 i w 3DMark03 wyciska 11533 , chciałbym go jeszcze podciągnąć ale bez Vmoda żeby karta nie dostawała po [gluteus maximus] .

:)

Mam takie pytanko , czy radiatory założone na pamięci pozwolą na dużo większy ich overclocking ?

Jeśli tak to jakie radiatory się zmieszczą do tego Palita pod jego standardowe chłodzenie , jest to wersja SONIC 256MB DDR3 .

;)

Tam to 10900 pkt w 03. podają przy 500/1400. Więc nadal myślę, że w normie.

Tylko wynik zalezy tez od procka. U mnie na athlonie 2400+ w 03 udalo sie wyciagnac tyle ile na benchmarku a karta byla ostro wyzylowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...