Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że Freezone pasuje na 7900GT jak się spisuje może ktoś ma ?

To klon zalmana powinien się sprawdzać, po za tym wydaje mi się że mimo wszystko 7900GT wydziela mniej ciepła nawet od x1800xl nie mówiąc o 7800GT.

Nie mam innego pomysłu na wyciszenie tej karty... ciekawym rozwiązaniem jest ACCELERO X1 ale z informacji wynika że nie pasuje na większość 7900GT ale nie wiem co znaczy większość skoro nie widziałem 7900 innej niż referencyjna.. ?? :) Może jednak pasuje ?

Może ktoś ma inny pomysł (ale nie WC) :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez mpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to b. dokładnie wymieszać, najlepiej machać tą fiolką w pionie bo srebro opada na samo dno i musi sie z tamtąd podnieść.

Też miałem taką sytuacje jak ty i pomogło dokładne wymieszanie specyfiku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy w 2D czy 3D mam te same obroty wentylatora ( spory hałas )

Czy ktoś ma tak samo, a może wszystkie 7900GT tak mają ( miałem wcześniej 6600GT więc się trochę zdziwiłem ).

Oglądam sobie pościągane biosy pod Nibitorem 2.8a ( wygląda na to że ma obsługę 7900) i wszystkie mają ustawione różne obroty w 3D i 2D.

mam ten sam problem na Asusie EN7900GT - przeciesz oszlalec mozna :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

wielkie dzieki, taki bylem napalony na tego Vmoda ze nawet instrukcji lakieru nie przeczytalem, gdzie pisalo o mieszaniu

sytuacja po Vmodzie wyglada tak: karta wydaje z siebie cichy tak jakby szelest/świst, usunąlem Vmoda i karta dalej wydaje ow szelest/swist ale jeszcze ciszej (czego wczesniej nie zauwazylem, teraz jestem przewrazliwiony bo sie nasluchalem o piszczacych kondensatorach po Vmodzie)

czy to jest normalna sytuacja, czy nic w zwiazku z tym nie grozi karcie?

czy raczej sobie darowac Vmoda?

temperatury są ok mam zalmana VF-700cu i rdzen w stresie 60 C/650 Mhz a i organoleptycznie zadna czesc karty nie jest gorąca (dotykalem wszystkiego :D )

edit: jeszcze jeden objaw zauwazylem- podczas wczytywania 3dmark2003 są 2 krotkie piski im wyzsze takty, tym sa glosniejsze

przy defaultowych ustawieniach prawie ich nie slychac przy rdzeniu na 670 sa dosyc slyszalne

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

wielkie dzieki, taki bylem napalony na tego Vmoda ze nawet instrukcji lakieru nie przeczytalem, gdzie pisalo o mieszaniu

sytuacja po Vmodzie wyglada tak: karta wydaje z siebie cichy tak jakby szelest/świst, usunąlem Vmoda i karta dalej wydaje ow szelest/swist ale jeszcze ciszej (czego wczesniej nie zauwazylem, teraz jestem przewrazliwiony bo sie nasluchalem o piszczacych kondensatorach po Vmodzie)

czy to jest normalna sytuacja, czy nic w zwiazku z tym nie grozi karcie?

czy raczej sobie darowac Vmoda?

temperatury są ok mam zalmana VF-700cu i rdzen w stresie 60 C/650 Mhz a i organoleptycznie zadna czesc karty nie jest gorąca (dotykalem wszystkiego :D )

edit: jeszcze jeden objaw zauwazylem- podczas wczytywania 3dmark2003 są 2 krotkie piski im wyzsze takty, tym sa glosniejsze

przy defaultowych ustawieniach prawie ich nie slychac przy rdzeniu na 670 sa dosyc slyszalne

A czy dotykałeś tych elemetów

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...5&postcount=376

:?:

U mnie są gorące ale już założyłem na nie radiatorki :D

 

btw możnaby już przykleić ten topic

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze przyjdze na poczekac na nowy bios ktory zmiejszy taktowanie rdzenia i obroty w trybie 2d

Tak liczę na taki bios, to by było trochę dziwne skoro w 6600GT było. Niby w biosie pokazuje mi że są dwa tryby ale wentylator nie reaguje, tak samo nie działają programiki do sterowania obrotami.

Na razie założyłem Freezone xc-80 Cu. Ustawiony na 5 zamiast na 12 V i jest całkowicie bezgłośny ( kto wymyślił ten montaż :) ). Temp 40 do 49 w stresie, wcześniej 59 do 69 tak więc jest ok. chyba się pokuszę o Vmoda bo ten kuler strasznie się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dotykałeś tych elemetów

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...5&postcount=376

:?:

U mnie są gorące ale już założyłem na nie radiatorki :D

 

btw możnaby już przykleić ten topic

dotykalem i są dosc gorace ale nie az tak bardzo mozna przytrzymac na nich palec do 5 sek.

ale powiedz Greg_1 czy masz tez takie dziwne dzwieki jakie opisalem?

czy mam sie bac tego Vmoda i czy radiatorki zalatwia sprawe (piszczenie/szumienie)

mozesz dac linka do radiatorkow, ktore masz? te elementy są bardzo male, czy masz takie malutkie radiatorki?

schize mam z tym Vmodem a z drugiej strony nie chce sie go pozbywac

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotykalem i są dosc gorace ale nie az tak bardzo mozna przytrzymac na nich palec do 5 sek.

ale powiedz Greg_1 czy masz tez takie dziwne dzwieki jakie opisalem?

czy mam sie bac tego Vmoda i czy radiatorki zalatwia sprawe (piszczenie/szumienie)

mozesz dac linka do radiatorkow, ktore masz? te elementy są bardzo male, czy masz takie malutkie radiatorki?

schize mam z tym Vmodem a z drugiej strony nie chce sie go pozbywac

Nie mam żadnego piszczenia, ani przed ani po Vmodzie.

Ja pociełem jeden radiatorek który był dołączony od Revolteca na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie slyszal ktos o takim piszczeniu po Vmodzie?

moze cos na XS pisalo (nie znam angielskiego)?

Czy moze mi ktos opisac jak brzmi piszczenie kondensatorow?

a najlepiej jednoznacznie odpowiedziec "daruj sobie Vmoda albo NIE"

radiatorki naklejone na gorace miejsca a dzwieki dalej sie wydobywaja i to nie z przegrzania, bo jak odrazu odpalam kompa i wlaczam 3dmark lub gre to sa te dziwne dzwieki zanim karta sie nagrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cewki na karcie piszczą (a dokładniej przy zmianie obciążenia, które się uwidacznia gdy robicie vmody ;).

 

Moja rada nie robić vmodow, za pare miesiecy i tak beda wydajniejsze karty graficzne, a zalewajac np. cewki klejem tracimy gwarancje, i pytanie czy to sie oplaca.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz jak założyłem wode na grafe to tez słysze ze cosik na karcie piszczy... Dzieje sie tak tylko w niektórych scenach i tylko w trybie 3d. Jednak nie jest to jakis bardzo głosny i denerwujacy pisk wiec nie zwracam na niego uwagi. Vmoda nie robiłem wiec to raczej taki urok karty po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cewki na karcie piszczą (a dokładniej przy zmianie obciążenia, które się uwidacznia gdy robicie vmody ;).

 

Moja rada nie robić vmodow, za pare miesiecy i tak beda wydajniejsze karty graficzne, a zalewajac np. cewki klejem tracimy gwarancje, i pytanie czy to sie oplaca.

spoko to ze piszcza to mi nie przeszkadza i nic nie bede zalewac

chodzi mi tylko o to czy nie uwale karty?

karta jest dobrze schlodzona

ewentualnie: moze mi ktos potwierdzic ze ma Vmoda na 1.5 lub wiecej, powiedzmy miesiac katuje go caly czas na AC i wszystko dziala ok?

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby grafa ci padła, to dajesz ją na gwarancje i już.

Jak ci udowodnią że kręciles grafe/robiłeś vmoda? Chyba że jest wgrany inny bios, ale wtedy wystarczy mieć drugą grafe (PCI np - 20zł) i wgrać do tej zepsutej oryginalny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby grafa ci padła, to dajesz ją na gwarancje i już.

Jak ci udowodnią że kręciles grafe/robiłeś vmoda? Chyba że jest wgrany inny bios, ale wtedy wystarczy mieć drugą grafe (PCI np - 20zł) i wgrać do tej zepsutej oryginalny bios

wiesz jak mi udowodnia, ze robilem Vmoda bo kupowalem karte od Karas'a ktory tez sie wypowiada w tym temacie, poza tym nie wyobrazam sobie być bez karty 2-3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie nasza brocha co z nia robiles lub robisz. Wazne zeby producent nie wiedzial ;) Jak padnie to wysylamy i czekamy no to co powie serwis zewnetrzny :)

to mi sie podoba moim zdaniem acris.pl ma najlepsze podejscie do klienta z wszystkich sklepow internetowych z jakimi mialem do czynienia a bylo ich nie malo, przekonalem sie o tym nie raz

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie swoimi wynikami po modzie,

ja chwilowo jestem na 1.3V więc nie pomoge.

Chyba że chcesz wynik smarka na 612 na gpu przy 1.3V

 

Dołączona grafika

 

Coś słaby wynik wyszedł, ale wcześniej robiłem na innych sterach, teraz zrobiłem na 84.26 i do tego jeszcze jakiś modyfikator sterów.

Normalnie wynik był troche ponad 10.4k

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko kilka wyników na sterach 84.43 beta - 650/900:

3DMark2001 - 30267

3DMark03 - 22202

3DMark05 - 10616

3DMark06 - 5244

Aquamark3 - 94297

 

Proc 2.7GHz

 

P.S.

3DMark03 coś nie lubi tych sterów, lubi się zawieszać pod koniec różnych testów - nawet na stockowych zegarach.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi sie wydawalo, ze mam malo punktow w markach jak na swoje ustawienia jak myslicie?

stery 84.43 takty 670/880 w pelni stabilne ustawienia mod 1.4

Ps. ATItool podaje czterokrotnie nizsze taktowanie pamieci 440x4=1760

post-130286-1145114376_thumb.jpg

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje boje, czyli kolejny wyniczek - 670/470 - full stab "zero" artów:

 

Dołączona grafika

 

@co oc?

Wyniki masz dobre. Na Twoich zegarach (670/440) miałem 10718pkt - czyli bardzo podobnie.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko kilka wyników na sterach 84.43 beta - 650/900:

 

3DMark05 - 10616

 

 

Proc 2.7GHz

 

P.S.

3DMark03 coś nie lubi tych sterów, lubi się zawieszać pod koniec różnych testów - nawet na stockowych zegarach.

 

Boxster a mówiłeś że coś małe wyniki mam na 650/900 ,a ty masz tylko o 300 wyżej

czyli u mnie nie było tak źle biorąc pod uwage że system zaśmiecony

Teraz mała ciekawostka 7900GT@SLI na def

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu są takie małe przyrosty mocy :P

Chociaż to dziwne żeby wyniki tak mało sie zmieniały pomiędzy tak dość sporymi skokami taktowania.

 

A z tymi zaśmieconymi systemami, to czy ma ktoś jakiś dowód że to naprawde robi różnice w smarkach :?: Bo ja miałem niedawno taką sytuacje (zasyfiony sys.) i po formacie nic nie wzrosły wyniki w smarkach.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...