Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra podziekowalem za 7900GS w wykonaniu Galaxy. Dziala jak chce, raz tak a raz nie. Komp sie z nia restartuje i nawet nie wlacza. Podzialala pare razy normalnie i na tym koniec.

 

Aczkolwiek upatruje tu takze przyczyny takiej, ze : polaczenie P5B Dlx + ta grafa = takie polaczenie jak np. DS3 + 7600GS, czyli resety i brak mozliwosci oc.

....potwiedzam ...karty galaxy blokuja mozliwosci OC na plytach gigabyte...a obecny hit czyli 7900gs 540/1500 w ogole nie startuje np na plycie 945p-s3...na ds3/ds4 pojawiaja sie krzaki na starcie..po czym karta generalnie chodzi..krecic procka sie da....ale....no wlasnie..dziwnie te karty sie zachowuja.....generalne nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....potwiedzam ...karty galaxy blokuja mozliwosci OC na plytach gigabyte...a obecny hit czyli 7900gs 540/1500 w ogole nie startuje np na plycie 945p-s3...na ds3/ds4 pojawiaja sie krzaki na starcie..po czym karta generalnie chodzi..krecic procka sie da....ale....no wlasnie..dziwnie te karty sie zachowuja.....generalne nie polecam...

mowisz o 256 czy 512mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....potwiedzam ...karty galaxy blokuja mozliwosci OC na plytach gigabyte...a obecny hit czyli 7900gs 540/1500 w ogole nie startuje np na plycie 945p-s3...na ds3/ds4 pojawiaja sie krzaki na starcie..po czym karta generalnie chodzi..krecic procka sie da....ale....no wlasnie..dziwnie te karty sie zachowuja.....generalne nie polecam...

 

czy ktos inny moze to powierdzic?

 

mam plyte gigabyte ds3 i wlasnie do mnie jedzie gf7900gs zalman edition i lekko sie przerazilem jak to przeczytalem.

 

jak ktos to potwierdzi to zawsze moge chyba oddac grafe nie otwierajac jej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SotY - tak o eVGA slyszy sie duzo dobrego ale na zachodznie a nie u nas - u nas wiekszosc reklamacji zalatwia dystrybutor a nie sam producent ktory pewnie nawet filii w naszym kraju nie ma.

EVGA, A-Open, PQI czy BFG królują w Stanach. W Europie są to firmy mniej znane, a szkoda, bo dają niezłe warunki gwarancyjne. W Polsce z tego co wiem tylko BFG ma przedstawiciela (eXtremeMem) i kartę wybrałem głównie z myślą o dłuższym użytkowaniu (niestety, wyszło inaczej), a nie ~30 MHz więcej na pamięciach i rdzeniu.

 

Co do śmiertelności kart, to przecież i tak znakomita większość schodzi z tych samych linii, niewiele firm decyduje się na odejście od konstrukcji referencyjnej poza zmianą chłodzenia (Galaxy, niektóre modele MSI czy Asusa). Zarówno EVGA 7800GT, którą miałem czy BFG 7600GT, którą (jeszcze) mam, to 100% konstrukcje referencyjne, różnią się jedynie zawartością pudełka (bo kształt jest taki sam). Jak dla mnie zgon karty to w tym przypadku czynnik losowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie mam plyte gigabyte 945p-g nie pod korka i zamiezam do niego wsadzic tego galaxy i mam 975x tyz i teraz sie boje ze jak kupie z poza warszawy i bedzie cos nie tak to lipa bo bede musial odsylac do sprzedajacego i sprawa sie pokomplikuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że 512 Mb na pokładzie w smarkach nic nie daje. W grach pewnie jest inaczej.

 

Athlon64 X2 3800@ 2790 MHz / 9x310 V1,56

2x512 PDP Patriot @ 2,9V 214MHz 2 2 2 5

Galaxy 7900GS 256MB DDR3 1,2 Zalman @ 635/1770

 

Stery 91.47 - winda lekko zaśmiecona :D

 

po 1 teście rano

2005 = 10201

2003 = 21000 z groszem

 

Ogolnie jestem zadowolony - będzie więcej czasu to poszukam maxymalnych stabilnych ustawień.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez OkruT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli wersje 256mb...512mb nie mialem mozliwosci przetestowac....

No dokladnie u mnie takze wersja 256MB i mam to samo. Albo sie nie wlacza, albo sie wlaczy i krzak a oc udaje sie raz na 10 wejsc do biosu.

 

Dzieki za napisanie Twoich doswiadczen ;)

 

Wszystko bez żadnego OC

 

Athlon64 3700+ 2200 MHz / 11x200 1,40V

2x1Gb G.Skill HZ 2,6V 200MHz 2,5-3-3-6

Galaxy 7900GS 256MB DDR3 1,2 Zalman @ 540/1500 (Ultra Zelmer Edition :) )

Drivery 91.47

 

Wczoraj po pierwszych testach:

2001SE - nieco ponad 25.000

2003 - 17.800

2005 = 8400

2006 = 4200

 

Nie mam jeszcze porównania do innych, to narazie początek.

Wez to podkrec, dla przykladu u mnie.

 

Cpu stock, grafa stock, mem stock ( C2D 6600, 79GS 256MB, 2 x 512 Crucial Ballistix )

42k w 01

21k w 03

9k w 05

06 nie wiem bo nie instalowalem.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bez żadnego OC

 

Athlon64 3700+ 2200 MHz / 11x200 1,40V

2x1Gb G.Skill HZ 2,6V 200MHz 2,5-3-3-6

Galaxy 7900GS 256MB DDR3 1,2 Zalman @ 540/1500 (Ultra Zelmer Edition :) )

Drivery 91.47

 

Wczoraj po pierwszych testach:

2001SE - nieco ponad 25.000

2003 - 17.800

2005 = 8400

2006 = 4200

 

Nie mam jeszcze porównania do innych, to narazie początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....potwiedzam ...karty galaxy blokuja mozliwosci OC na plytach gigabyte...a obecny hit czyli 7900gs 540/1500 w ogole nie startuje np na plycie 945p-s3...na ds3/ds4 pojawiaja sie krzaki na starcie..po czym karta generalnie chodzi..krecic procka sie da....ale....no wlasnie..dziwnie te karty sie zachowuja.....generalne nie polecam...

Ja tak do konca nie potwierdzam, widocznie to znow jest losowa sprawa. Sam mam DS3 i Galaxy 7900GS 256 i u mnie nic sie nie blokuje, ani OC procka ani OC karty. Porcek mam max taki jak mial tj. 4 GHz i jest wszystko w porzadku, jedyne co zauwazylem to spadek wydajnosci w taktowaniu powyzej 3,3 do tej granicy procesor ma coraz to wieksza wydajnosc przy podkrecaniu natomiast jak mu dam wiecej np. 3,5 to wtedy jest slabszy niz wtedy jak ma taktowanie 2,9 Ghz, przed Galaxy 7900GS wszystko bylo ok, wiec faktycznie larta jest kaprysna czasem, mnie to nie przeszkadza bo i tak na codzien jade na 3,2, ale faktycznie cos z nia jest.... Licze ze w kolejnych wersjach biosu to porawia. Tak czy inaczej karta jest warta swojej ceny wydajnosc duzo lepsza niz w 7600 GT za niewiele wieksze pieniadze.

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna tez jestem posiadaczem Galaxy 7900GS . Jedyne co mogę powiedzieć po przeczytaniu kilku ostatnich stron postu, to to iż procek A64 X2 3800@2x2.5 GHz ogranicza tę kartę :(

 

Moja recenzja i testy:

http://www.frazpc.pl/b/167532

 

 

Ktoś pytał tez o porównanie głośności chłodzenia ZALMANA do ACCELERO X1 - miałem tego accelero i teraz praktycznie na zalmanie nie słyszę różnicy w zamkniętej obudowie (słuch mam dobry - nie artyleryjski :) )

 

 

Update:

 

zrobiłem właśnie zegarki stabilnie 630/1860 przy taktowaniu proca A64 X2 3800 2x2.6GHz - 3dm06 5571 pkt :)

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=508892

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od dwóch dni jestem posiadaczem (chyba szczęśliwym) Galaxy 7900GS Zalman 540/1500 1.2. Jak narazie karta smiga, aż miło :D ! System wykrył optymalne ustawienia na poziomie 604/1760 (szkoda, że tylko 604 :cry: ) za to pamiątki lecą spokojnie na 1800 :D.

Wyniki w poszczegolnych 3dmarkach (bez oc):

2001 - 24994 pkt

2003 - 17613 pkt

2005 - 8417 pkt

 

Po podkręceniu karty (604 :cry: /1800 :D ) wyniki uległy nieznacznej poprawie :wink: :

 

2001 - 25762 pkt.

2003 - 19603 pkt.

2005 - 9462 pkt.

 

Jak dla mnie wystarczy choć rdzeń na karcie mógłby sie troche lepiej dać podkręcić, no ale cóż... takie szczęście...

 

Dodam tylko, że gry takie jak NFS MW, COD2, Far Cry, Fear smigają bez żadnych zacięć przy włączonych wszystkich możliwych detalach na maksa B-) .

Edytowane przez mario79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Od dwóch dni jestem posiadaczem tego Galaxy i mam takie pytanie.... Mianowicie po testach w 3dMarku 06 z włączonym pomiarem temperatury w tle zauwazyłem ze w pewnym momencie doszła do około 60-65 stopni.... czy to aby nie za dużo?? W spoczynku mam 44-47 stopni.... karta jest minimalnie podkrecona z 540/1500 na 570/1540 i niewiem czy dalej próbowac ze względu na tę temperaturę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Chyba będę musiał otworzyć obudowę....

Mam za to inny problem-jak już pisałem w poprzednim poście karta jest podkręcona ale nie za wiele( w porównaniu do niektórych użytkownikow z Forum) ale mimo to czasem zawiesza mi się 3D Mark 05-jak dotąd zawsze w 1 teście :sad: Nie jest to za każdym razem ale np. tak na 3 uruchomienia raz się wiesza :mur: Niewiem od czego to jest.... Aha-czasem w 3 teście w momencie gdy ten smok wyskakuje z wody leciukto migają teksturki wokół jego głowy (przynajmniej tak mi się wydaje).... Wydaje mi się ze nie przekręciłem karty bo-jej ustawienia to 580/1520....

 

Niewiem czy to ważne i czy to może być przyczyną niestabilności w tym benchmarku ale mam procka 3500+ venice pokdręconego na 2,47 ghz (HT=3x230; 10,5x230).... I jeszcze jedno SUPER PI przechodzi spokojnie.... Czy wie ktoś w czym może tkwić problem??

 

Z góry DZIĘKUJĘ za wszelkie rady....

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dzis dostalem gf7900gs galaxy i ku mojemu zdziwieniu karta jest calkowicie na innym laminacie niz te na zdjeciach, ma calowicie inaczej rozmieszczone wszystko na stronie gornej.nie udalo mi sie na niej znalesc tych miejsc na vmody :|

 

czy jest mozliwe ze galaxy wypuscilo jakas nowa rewizje?

 

pozdro

 

ps.jak dostane w pon/wtorek pamieci to przetestuje czy giugabyte ds3 sie z nia gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest inna niz na fotach np w 1szym poscie. (mimo iz tam jest chyba 7900gt)

 

w takim razie gdzie jest to miejsce do robienia vmoda na gpu?

 

spodziewalem sie po prostu dokladnie identycznego rozmieszczenia jak w 1szymposcie ;) ale skoro wy tez takmacie wiec jest luzzz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....potwiedzam ...karty galaxy blokuja mozliwosci OC na plytach gigabyte...a obecny hit czyli 7900gs 540/1500 w ogole nie startuje np na plycie 945p-s3...na ds3/ds4 pojawiaja sie krzaki na starcie..po czym karta generalnie chodzi..krecic procka sie da....ale....no wlasnie..dziwnie te karty sie zachowuja.....generalne nie polecam...

Prawda to? Może zwyczajnie zasiłka nie udźwigneła zestawu?

 

Matko jedyna, teraz nie będę spał w nocy, bo już jedzie do mnie ta karta, a mam zamiar kupić właśnie tego gigabytea 945p-S3 pod "konrołka", a na nic droższego mnie już nie stać ;( No nic zawsze mogę kupić AM2 i odrobinę tańszego, ale mocno słabszego athlona X2. Na szczęście resztę kompa będę kupował w zwykłym sklepie, gdzie w takim razie, każę złożyć kompa i przetestować jak ostatnia lama, ale co zrobić :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...