Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Ale bedzie roznica w cenie :D A 1MB L2 sie przyda zawsze. I sadze, ze znacznie latwiej bedzie zmusic takiego SD do pracy na 3GHz niz X2.

 

btw : @ adamlop

 

Ty masz tam tylko jedna kosc 512MB czy jak ? Single or dual ?

Na razie 1x512 drugie 512 w poniedzialek i bedzie DUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie roznica w cenie :D A 1MB L2 sie przyda zawsze. I sadze, ze znacznie latwiej bedzie zmusic takiego SD do pracy na 3GHz niz X2.

 

btw : @ adamlop

 

Ty masz tam tylko jedna kosc 512MB czy jak ? Single or dual ?

Fakt, teraz 3700+ SD chodzą po 330zł OEMy z allegro. Ciekawe jak z o/c tych procków. BTW, kupowanie 7900GS do 512ramu nie jest za dobrym posunieciem, bo gry w większosci i tak nie będą płynnie chodzić przez doczytywanie z hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję lekturę wątku na egiełdzie:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760-8

Jak widać wpływ procka na Call Of Duty 2 jest marginalny. To, że CoD tak zwalnia jest winą niedopracowanego silnika gry. Tak, że zmiana nawet na C2D nic nie da w tej konkretnie grze.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frezer

Zależy. W markach troche moze i w niektórych grach z "dużą ilościa AI". W pozostałych przypadkach (szczegolnie gry multi) rożnice miedzy procami sa minimalne.

No tu się nie zgodzę. I to zdecydowanie się nie zgodzę.

 

w linku który wyżej podał SzperSon

 

spójrz na np. HalfLife2 czy FarCry. A64 3200 czyli 2000Mhz =32klatki NIEZALEŻNIE OD KARTY czy 7600gt czy 7900gtx ! ! !

 

a z kolei na 3GHz core2 intela jest... 62klatki :zonk:

 

I tak to już jest. Do tego Sempa 2.6 to 7900gs to już max. Jeśli chodzi o płynność, bo jeśli chodzi o rozdziałkę to droga wolna. Ja zawsze ustawiam aby było jak najpłynniej (niestety jeszcze dłuuugo nie będę mieć kasy na szybszego procka.. , tylko a64 2.6 :( ) ale z drugiej strony jak spojrzeć- podniesiesz rozdziałkę i dodasz AA i AF bez strat (niestety i tak już kiepskiej) płynności.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się nie zgodzę. I to zdecydowanie się nie zgodzę.

 

w linku który wyżej podał SzperSon

 

spójrz na np. HalfLife2 czy FarCry. A64 3200 czyli 2000Mhz =32klatki NIEZALEŻNIE OD KARTY czy 7600gt czy 7900gtx ! ! !

 

a z kolei na 3GHz core2 intela jest... 62klatki :zonk:

 

I tak to już jest. Do tego Sempa 2.6 to 7900gs to już max. Jeśli chodzi o płynność, bo jeśli chodzi o rozdziałkę to droga wolna. Ja zawsze ustawiam aby było jak najpłynniej (niestety jeszcze dłuuugo nie będę mieć kasy na szybszego procka.. , tylko a64 2.6 :( ) ale z drugiej strony jak spojrzeć- podniesiesz rozdziałkę i dodasz AA i AF bez strat (niestety i tak już kiepskiej) płynności.

Podaleś przykłady gier z AI rozwinietym i fizą (szczegolnie hl2). Oblokaj jaki wpływ ma proc na bf2142, cod2 (gdzies wyżej dał linka @SzperSon) albo odziwo Oblivion.

 

BTW (pytam poraz drugi) jak rozróżnic czy msi7900gto jest na pamieciach 1.1/1.4 ? Na pudełkach nic nie ma takiego napisane.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój sprzęt to Asus GF7900GS 256MB (450/1320 @535/1400 ), płyta Asus A8N SLI SE, sterowniki 91.47, używam Riva Tuner 2.0 RC 16.

 

Moim problem jest to, że nie mogę oddzielnie ustawić taktowania pamięci dla trybu 2D i 3D. Jak ustawie w jednym to i tak samo jest w drugim i na odwrót. Przy rdzeniu juz tak się nie dzieje.

 

Patrząc na te wykresiki w monitoringu w riva tuner zauważyłem, że jeżeli ustawie najpierw 3D dajmy na to na 1500mhz, potem 2D na 1300mhz to dopóki nie włącze aplikacji 3D trzyma się te 1300mhz, w momencie włączenia przechodzi na 1500mhz i problem się pojawia przy wyłączeniu 3D - nie wraca do 1300mhz.

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Mitsurugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem ,w 3d 2001 ani jeden test nie chce sie wyswietlic normalnie poprostu jakies krzaki sa ,o dziwo inne smarki w gore chodza normalnie. Mam tego 7900GS od galaxy zalman stery 91.47 ,a i w oblivionie nie wykrywa mi karty i ustawia all na medium ,

Czy karta podlaczona jest przez DVI czy poprzez przejsciowke ?? Bo ja u siebie na karcie Galaxy 7600GS mam wlasnie takie pasy kiedy ustawiana jest niestandardowa rozdzielczosc, badz np w Biosie tzn kiedy wlacze sobie aby pojawialo mi sie logo DFI podczas postu. Problem znika kiedy kiedy podlacze karte poprzez wyjscie D-sub czyli przejsciowke. I nie jestem pierwsza osoba ktora ma taki problem wlasnie z karta firmy Galaxy, a bardzo chcialbym rozwiazac ten problem lecz neistety nic nie moglem na jego temat znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Łykam Palit 7900GS.

 

I mam 2 pytania:

- czy mój zasilacz pociągnie? (6800GT ciągnął)

- czy trzeba podpinać jej dodatkowe amu?

 

Pozdrawiam

 

-powinien dać rade, o ile ma dośc mocną linie +12v. Mój leciwy Chieftec 420w daje rade.

-Tak, ma wejscie zasilania PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...