Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z tego co widze, to są te same pencilmody. Dam zdjęcie ktore ja mam, znalazłem je na xtremesystems z tego co pamietam.

post-3788-1165688484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTO ma takie same chłodzenie jak GTX , to chłodzenie jest troche lepsze , reszta nie ma większych szans z refencyjnym chłodzeniem GTX-a.

hmm, a mozna gdzies dostac to chlodzenie co podałes?

 

 

BTW. Czy zmiana standardowej pasty na jaka AS5 zbije o kilka stopni temperature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a mozna gdzies dostac to chlodzenie co podałes?

BTW. Czy zmiana standardowej pasty na jaka AS5 zbije o kilka stopni temperature?

Może 2-3C ... na więcej raczej bym nie liczył. Niech się wypowiedzą osoby które zmieniały pastę, bo sam jestem ciekaw. W razie co AS5 leży w szufladzie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a mozna gdzies dostac to chlodzenie co podałes?

Nie ma pojęcia gdzie to można kupić , w Polsce pewnie nie kupisz.

 

 

Heya, szybkie proste pytanko, pewnie było ale szukałem i nie znalazłem, czy wejdzie Accelero X1 na 7900GS BFG :?:

Accelero pasuje tylko na serie 68 i 78(prócz gs-a)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: czy jest różnica w oc pamieci miedzy:

galaxy 7900gs 512Mb 1.2 ns (540/1500) zalman

a

galaxy 7900gs 256Mb 1.2 ns (540/1500) zalman ? :P.

 

Imo te same pamieci przecież, wiec oc prawie to samo tylko jest ich 2x wiecej. Czy ilość pamieci ma wpływ na ich OC ?(wiem ze głupie pytanie ale wole wiedzieć ;)).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo te same pamieci przecież, wiec oc prawie to samo tylko jest ich 2x wiecej. Czy ilość pamieci ma wpływ na ich OC ?(wiem ze głupie pytanie ale wole wiedzieć ;)).

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Już w wersji 256MB zakres OC jest od powiedzmy 1700-2000. Teoretycznie OC większej ilośći RAM może być mniejsze ale to zależeć będzie też od partii RAMu.

 

Inna sprawa to pytanie o zysk posiadania dodatkowych 512MB ... chciałbym zobaczyć test porównawczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk to głownie mniej zacinek i bedzie można ładować naprawde duze textury do pamieci karty ;). No ja kupuje wersje 512mb wiec oblookam w markach + Oblivion,CSS moze bf2 i paru jeszcze innych grach i ofc zapodam testy.

 

Edit

A i jeszcze jedno: jak z modami na pcb od galaxy ? zapodajcie jakieś linki jak mozecie albo dodajcie do FAQ (które sie zatrzymało na gtx i gt :|) :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

A i jeszcze jedno: jak z modami na pcb od galaxy ? zapodajcie jakieś linki jak mozecie albo dodajcie do FAQ (które sie zatrzymało na gtx i gt :|) :P

 

Do galaxy 7900GS chyba nie ma modow narazie nigdzie. Do Gainwarda/Palita są, zresztą pare postów wyzej dawałem zdjęcie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, szybkie proste pytanko, pewnie było ale szukałem i nie znalazłem, czy wejdzie Accelero X1 na 7900GS BFG :?:

 

Da się ale trzeba pokombinować. Do tego pozostaje kwestia, że pamięci nie są za dobrze chłodzone, bo radiator od ramek dzieli przestrzeń wypełniana termoprzewodzącymi poduszkami - więc o wysokim kręceniu ramu zapomnij.

 

Szukałem tutoriala, nie znalazłem. Znalazłem po niemiecku, zapytałem autora o zgodę, po czym przy pomocy ludzi, co czają niemiecki przerobiłem tutorial na polski:

 

http://www.frazpc.pl/b/172671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk to głownie mniej zacinek i bedzie można ładować naprawde duze textury do pamieci karty ;) . No ja kupuje wersje 512mb wiec oblookam w markach + Oblivion,CSS moze bf2 i paru jeszcze innych grach i ofc zapodam testy.

Nie chcialbys miec takich zacinek jak ja mam na GTO 512 ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbys miec takich zacinek jak ja mam na GTO 512 ... :mur:

Nie chodzi mi o takie zacinki (czyli spadki fps). Do 512 mozna dać ogromne textury dużej jakości które sie poprostu w 256 nie zmieszcza (czyli nie bedzie można grac w ogole ;d). Przykład to upiekszacze do Obliviona i textury tylko dla kart z 512ram :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbys miec takich zacinek jak ja mam na GTO 512 ... :mur:

to nie wiem jak Ty to robisz, ze masz zacinki na tej karcie :D Mozesz podac przykladowe gry i ich ustawienia? Ja u siebie zawsze gram na full detalach i zero zacinania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem jak Ty to robisz, ze masz zacinki na tej karcie :D Mozesz podac przykladowe gry i ich ustawienia? Ja u siebie zawsze gram na full detalach i zero zacinania ;)

Sie rozpisalem, patrze a ty masz c2d@3,3ghz+2gb ramu :D no ale juz podam, jak sie ma a64@2,57ghz+1gb ramu do 7900gto:

 

Starship troopers 1280x1024 wszystko wlaczone na max (przy obronie fortu gdzie bylo ok 100 robali ok 20fps)

Company of Heroes 1280x1024 wszystko na max (widzialem spadek do 9fps !!!)

NFS: Carbon 1280x1024 wszystko na max (spadek 21fps przy duzej ilosci samochodow)

COD2 1280x1024 wszystko max (tutaj wystepuje spadek do 19fps na stacji kolejowej)

 

Oczywiscie sa to wartosci minimalne jakie zauwazylem, mierzone fraps'em

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 79GS nie mam takich spadków w Carbonie mimo procesora z d**y i 512 MB Ramu... ;)

Akurat od niedawna mam 1gb ramu i na 512 przy 1280x1024 i wszystko co jest w zaawansowanych ustawione na high co chwile mielilo twardzielem, wiec raczej to nie mozliwe abys plynnie gral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że... tak ;]

 

Fear lubi bardzo RAM...

 

btw... testował ktoś wydajność na różnych sterach ?...które najszybsze ?...

 

powalczyłbym jeszcze o jakieś punkciki...

 

chociaż do 10k w 3d05 to albo vmod albo inny proc... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R u mnie chrupie na 1GB ramu z detalami na maxa. BTW czy jak dołożę 1GB zacinki znikną?

Z tego co pamietam, jak byl jeszcze swiezy to gdzies czytalem ze do high potrzeba 1,5gb ramu aby zapewnic plynnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

witam dostałem nową galaxy 7900gs z reklamiacji ( jakaś wadliwa sztuka od nowości), kupiłem wentylator za 12 zl 120x120 położyłem na płask pod grafiką i karta leci na 640/1820.

na vanice 2,65 i 2 giga ramu patriot 495 mhz (2,5-2-3-6) 10 tyś - 3dmark 05 i 20,5 tyś w 3dmarku 03. - SUPER KARTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem nową galaxy 7900gs z reklamiacji ( jakaś wadliwa sztuka od nowości), kupiłem wentylator za 12 zl 120x120 położyłem na płask pod grafiką i karta leci na 640/1820.

na vanice 2,65 i 2 giga ramu patriot 495 mhz (2,5-2-3-6) 10 tyś - 3dmark 05 i 20,5 tyś w 3dmarku 03. - SUPER KARTA

To jest wersja z pamięciami 1,2 ns?

Podaj wyniki z 3D Marka 01 i z Obliviona, zamierzam kupić tą kartę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że... tak ;]

 

Fear lubi bardzo RAM...

 

btw... testował ktoś wydajność na różnych sterach ?...które najszybsze ?...

 

powalczyłbym jeszcze o jakieś punkciki...

 

chociaż do 10k w 3d05 to albo vmod albo inny proc... :|

Proc NIE ogranicza tej grafiki. Już na forum pisali userzy, że gf 8800 a64 nie ogranicza i że spokojnie styka. Ile masz w 3D Marku 03/05?

 

To jest wersja z pamięciami 1,2 ns?

Podaj wyniki z 3D Marka 01 i z Obliviona, zamierzam kupić tą kartę :wink:

A po co ci z 01? Nie ma takiego sprzętu, na którym w Oblivionie nie spadałby fps. Na naprawdę mocnych sprzętach fps potrafi spaść do 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

witam dostałem nową galaxy 7900gs z reklamiacji ( jakaś wadliwa sztuka od nowości), kupiłem wentylator za 12 zl 120x120 położyłem na płask pod grafiką i karta leci na 640/1820.

na vanice 2,65 i 2 giga ramu patriot 495 mhz (2,5-2-3-6) 10 tyś - 3dmark 05 i 20,5 tyś w 3dmarku 03. - SUPER KARTA

 

 

 

w company of heroes ( wszystko na ultra w 102x768 , średnia klatek 71, w f.e.a.r multi player demo jest opcja test wydaności i tam wszystko na max w 1024 z soft shadows on mam średnia klatek 83 a poprzednio na tym samym procku pamieciach itp na x800xl miałem 29 klatek

x800xl 29

galaxy podkręcone 83 :)

 

tagan 430 na x800xl 12v byłi w 3dmarku 12,24 na galaxy 7900gs 640/1820 -11,84v ale stabilne jak skała , mieżyłem miernikiem.

Norma to od 11,4v do 12,6 więc 11,84 jeszcze w normie, ale z tego co wiem ati x1950pro pobiera około 40% więcej prądu od 7900gs

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, moje wyniki w 3dmark03 i 05 widac po lewej,

Dzisiaj z ciekawosci zrobilem 2001 i wynik to 27148, i nie wiem za bardzo o co chodzi, bo w 03 mam ponad 21k :blink:

to chyba jednak normalne bo też mam podobne wyniki 3d2001 chyba bardziej wykorzystuje procka (chyba)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon: do czasu zanim dorzucisz RAMu wystarczy, że zjedziesz z Texture Detail z Max na Medium i bedzie płynnie - już to u siebie przećwiczyłem. Grałem w 1280x960 all max poz wspomnianym + 2AA + 16AF i śmigało.

 

@adamlop: przy A64@2.5-2.6 ciężko wyjść poza 28k niezależnie od karty, ten test to już przeżytek - na 6800GS miałem takie same wyniki :wink: Podobnie z benchmarkiem Codecreatures - w 1024 i 1280 mam tą samą ilość klatek - 104FPS - karta chciałaby wyświetlić więcej ale jej CPU nie pozwala :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon: do czasu zanim dorzucisz RAMu wystarczy, że zjedziesz z Texture Detail z Max na Medium i bedzie płynnie - już to u siebie przećwiczyłem. Grałem w 1280x960 all max poz wspomnianym + 2AA + 16AF i śmigało.

Ja tam wychodze z zalozenia ze jak mam grac na innych ustawieniach niz chcieli przekazac najlepiej autorzy [high] to nie gram wcale [medium] i gierka czeka na plytce na lepsze czasy :D, tak np cod2 lezal u mnie 2 lata i dopiero na 7900gto go odpalilem, bo wczesniej mialem 9700pro. Chociaz musze powiedziec ze znam ludzi co przeszli gry na 9200se [np fear na min w 800x600] i sa zajarani :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wychodze z zalozenia ze jak mam grac na innych ustawieniach niz chcieli przekazac wszystko autorzy [high] to nie gram wcale [medium] i gierka czeka na plytce na lepsze czasy :D

 

heh to tak samo jak ja choć czasem zdarzają sie jakies wyjątki. Ale jak narazie nie narzekam na mojego 7900GS ewentualnie czasem moge zrezygnować z AA ale rozdziałka obowiązkowo 1280x1024 i wszystko high w skrajnych przypadkach 1024x768 + aa2 np CoD2 zeby miec srednio 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...