Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

heh to tak samo jak ja choć czasem zdarzają sie jakies wyjątki. Ale jak narazie nie narzekam na mojego 7900GS ewentualnie czasem moge zrezygnować z AA ale rozdziałka obowiązkowo 1280x1024 i wszystko high w skrajnych przypadkach 1024x768 + aa2 np CoD2 zeby miec srednio 70

Panowie ale w FEAR nie widać gołym okiem różnicy między textur detail HIGH a MEDIUM - za to dorzucenie 2AA + 16AF zmienia obraz tej gry diametralnie ... według mnie nieporozumieniem by było grać bez AA i AF a na HIGH gdzie i tak przycina :wink: Naturalnie to kwestia gustu/samopoczucia, że ma się na HIGH a gorszy obraz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc NIE ogranicza tej grafiki. Już na forum pisali userzy, że gf 8800 a64 nie ogranicza i że spokojnie styka. Ile masz w 3D Marku 03/05?

A po co ci z 01? Nie ma takiego sprzętu, na którym w Oblivionie nie spadałby fps. Na naprawdę mocnych sprzętach fps potrafi spaść do 20.

Nie wcale nie ogranicza tylko na core duo wynik w 3dmarku 2005 pójdzie do góry o 1000-1300pkt. A64 ogranicza G80 , to jest niezaprzeczalny fakt. Jeżeli nawet na wysokiej rozdziałce core duo jest szybsze od A64 to świadczy o wyrażnym ograniczeniu. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wcale nie ogranicza tylko na core duo wynik w 3dmarku 2005 pójdzie do góry o 1000-1300pkt. A64 ogranicza G80 , to jest niezaprzeczalny fakt. Jeżeli nawet na wysokiej rozdziałce core duo jest szybsze od A64 to świadczy o wyrażnym ograniczeniu.

Faktycznie, straszna róznica czy bede miał 120FPS czy 140FPS :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avg Fps nie jest tak istotny jak Min Fps , w gierkach gdzie potrzebny jest mocny procesor nawet mocna grafa ci nie pomoże. Takich gierek sporo np Call of Juarez , Cell Factor , Dark Messiah itd

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tagan 430 na x800xl 12v byłi w 3dmarku 12,24 na galaxy 7900gs 640/1820 -11,84v ale stabilne jak skała , mieżyłem miernikiem.

Norma to od 11,4v do 12,6 więc 11,84 jeszcze w normie, ale z tego co wiem ati x1950pro pobiera około 40% więcej prądu od 7900gs

:blink: taki słaby ten Tagan? U mnie w 3dmarkach 12V waha się pomiędzy 12,01 a 11,99 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

mam dobry miernik, to raczej nie wina błędnych pomiarów, 11,84 to w normie ale najważniejsze że skała żadnych wachań, ciekawie ile miałbym na 1950pro.

Nie moge znaleśc tego wykrsu ale było że nie podkręcony 7900gs 40 pare wat a x1950pro ponad 60.

Pisze o x1950pro bo to konkurencja.

w 3dmarki 2001 mam 30,5 tyś.

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt mi w sprawie pasty nie odpowiedział wiec moze zapytam inaczej. Obecnie na pamieciach grafi i GPU mam nałożoną standardową "gumę" (?). Czy jeśli bym zamias tej gumy nałożył paste AS5 dało by to jakis dobry efekt czy raczej temp. beda bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt mi w sprawie pasty nie odpowiedział wiec moze zapytam inaczej. Obecnie na pamieciach grafi i GPU mam nałożoną standardową "gumę" (?). Czy jeśli bym zamias tej gumy nałożył paste AS5 dało by to jakis dobry efekt czy raczej temp. beda bez zmian?

 

ja u siebie wąłsnie zdjąłem zalmana i zmieniłem paste na artcic silver 5 i hmm efekt 2 stopnie mniej w stresie, tak mniej wiecej bo nie sprawdzałem tego dokładniej, jeszcze sie wygrzać musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, jak byl jeszcze swiezy to gdzies czytalem ze do high potrzeba 1,5gb ramu aby zapewnic plynnosc

 

A co sie dziwisz jesli masz 1 GB ramu? Poza tym masz dosc niedobra konfiguracje - chipsety ULI gryza sie z 7900 i sa wlasnie na nich przycinki, zwiechy i tym podobne... W dodatku procus nie jest pierwszej mlodosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dziwisz jesli masz 1 GB ramu? Poza tym masz dosc niedobra konfiguracje - chipsety ULI gryza sie z 7900 i sa wlasnie na nich przycinki, zwiechy i tym podobne... W dodatku procus nie jest pierwszej mlodosci :D

Kto ci takich bajek naopowiadał :blink: ? Zwiech nie mam, ew lekkie przycinki w F.E.A.R na max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz dosc niedobra konfiguracje - chipsety ULI gryza sie z 7900 i sa wlasnie na nich przycinki, zwiechy i tym podobne...

Nie mog się zgodzić z twoją wypowiedzią :angry: U mnie nie ma żadnych problemów. W smarkach mam dobre wyniki, gry nie chaczą. Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak z tym taktowaniem 7900GTO, jak dam suwaki na maxa to od procka jedzie mi do 1.3GHz a ram jedzie do 1.6GHz , jakie bezpieczne wartosci powinienem ustawic dla GTO? zeby bylo zarazem dobrze i wydajnie. oczywiscie robie to w panelu od nvidi

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz dosc niedobra konfiguracje - chipsety ULI gryza sie z 7900 i sa wlasnie na nich przycinki, zwiechy i tym podobne...

A to ci dopiero informacja, kurcze trzeba to puscic w swiat, bo czytalem nie jedno zagraniczne forum i nikt takich informacji nie udzielal. Nawet na OCworkbench chwalili :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak z tym taktowaniem 7900GTO, jak dam suwaki na maxa to od procka jedzie mi do 1.3GHz a ram jedzie do 1.6GHz , jakie bezpieczne wartosci powinienem ustawic dla GTO? zeby bylo zarazem dobrze i wydajnie. oczywiscie robie to w panelu od nvidi

 

thx

Nikt tu wróżką nie jest, testuj... poprostu. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci takich bajek naopowiadał :blink: ? Zwiech nie mam, ew lekkie przycinki w F.E.A.R na max detalach.

Masz wersje GS, źle sprecyzowałem - problem dotyczy 7950GT/7900GTX/7900GTO, czyli tych "pełnych".

 

 

Nie mog się zgodzić z twoją wypowiedzią :angry: U mnie nie ma żadnych problemów. W smarkach mam dobre wyniki, gry nie chaczą.

Masz wersje GS, czytaj wyżej.

 

A to ci dopiero informacja, kurcze trzeba to puscic w swiat, bo czytalem nie jedno zagraniczne forum i nikt takich informacji nie udzielal. Nawet na OCworkbench chwalili :mur:

Nie jestem w stanie podać źródła ale na pewno ktoś na zagranicznych forach się wypowiadał o tym problemie, i nie był to jeden przypadek, więc stąd twoje problemy mogą wynikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme Addict

 

"Masz wersje GS, źle sprecyzowałem - problem dotyczy 7950GT/7900GTX/7900GTO, czyli tych "pełnych"."

 

Nie strasz. Właśnie się waham czy kupić gs czy gt i chyba kupię gt a mam dualsata2 na uli jak wiele osób tutaj. Rozwiń to proszę, bo chociaż wierzyć mi się nie chce (może zasiłki mieli ludzie do [gluteus maximus], albo co) ale nie chciałbym się boleśnie przekonać, że miałeś rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak z tym taktowaniem 7900GTO, jak dam suwaki na maxa to od procka jedzie mi do 1.3GHz a ram jedzie do 1.6GHz , jakie bezpieczne wartosci powinienem ustawic dla GTO? zeby bylo zarazem dobrze i wydajnie. oczywiscie robie to w panelu od nvidi

1.3GHz na rdzeniu i Ty się NAS pytasz jak sie podkręca 7900GTO? :lol:

Gratulacje :lol2:

 

EDIT:

A wiecie dlaczego tak może być?:

 

Włączam 3DMarka03 i widzę w pierwszym teście ok 80FPS. I to nie jest dobrze, bo powinno być dużo więcej. A więc inne stery (XG 93.81) i znów run 3DMarka. Jest ok, dużo więcej FPS. No i na chwilę wyłączyłem test, porobiłem coś innego, wracam do 3DM i znów to samo, ok. 80FPS. Reset. To samo. Sprawdziłem, takty się trzymają jak trzeba (na stocku zresztą karta jest)...

 

Jakieś pomysły?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego, tylko, że za każdym razem jak włączę 3Dsmarka, wynik mam niższy. I tak np. włączę zaraz po restarcie komputera: wynik ok. ~8100. Włączę drugi raz, wynik o 500pkt. niższy. Po restarcie wszystko wraca do normy. O co chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie podać źródła ale na pewno ktoś na zagranicznych forach się wypowiadał o tym problemie, i nie był to jeden przypadek, więc stąd twoje problemy mogą wynikać.

Źle sprecyzowałeś? Nie wydaje mi się, skoro nie potrafisz podać źródła, to znaczy że kłamiesz. Gubisz się w zeznaniach, postaraj się bardziej...

 

BTW ustawienie w F.E.A.R tekstur na medium aa i anizo na max rozwiązało sprawę. Gierka śmiga, thx za dobrą radę.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wyraźnie blokuje kartę, bo np Fraps pokazuje CAŁY czas 85FPS, niezależnie od sytuacji....

Wygląda jakby był V-Sync włączony ...

 

 

 

BTW ustawienie w F.E.A.R tekstur na medium aa i anizo na max rozwiązało sprawę. Gierka śmiga, thx za dobrą radę.

You welcome :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko odnosnie tej palita

 

juz mialem kupywac 7600 zalmana galaxy ale ale nie wiele praktycznie dokladam i mam 7900 od palita wiem ze nie jest to galaxy ani gainward niech ktos sie wypowie z uzytkownikow jak ta karta sie sprawuje jesli chodzi o oc czy jest cicha grzeje sie ?? , chetnie wyslucham opini na jej temat, i od razu napisze ze to jest max jaki moge przeznczyc na grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, być może był już poruszony ten problem tutaj ale po przeczytaniu paru stron o serii 7900 i widokiem lektury kolejnych 70 straciłem samozaparcie, a teraz do rzeczy.

 

1 Czy jest jakaś nieinwazyjna metoda określenia tego jakie pamięci się posiada w MSI 7900 GTO czy są to pamięci 1,1 ns czy też 1,4 ns np po wynikach o/c czy powyżej jakichś wartości można stwierdzić że to są 1,1 a nie 1,4 ?

 

2 Podkręcanie wgranie biosu od GTX do GTO jest bezpieczne ? daje większe możliwości o/c ?

 

3 Częstotliwość taktowania pamięci mam ustawioną na 800 na więcej nie daje rady bo blokuje mnie suwak. Podkręcałem przez sterowniki NVidi. czy jest możliwość zwiekszenia zakresu dla suwaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko odnosnie tej palita

 

juz mialem kupywac 7600 zalmana galaxy ale ale nie wiele praktycznie dokladam i mam 7900 od palita wiem ze nie jest to galaxy ani gainward niech ktos sie wypowie z uzytkownikow jak ta karta sie sprawuje jesli chodzi o oc czy jest cicha grzeje sie ?? , chetnie wyslucham opini na jej temat, i od razu napisze ze to jest max jaki moge przeznczyc na grafe

...to jest Gainward. Tyle, że z gorszymi pamięciami. Po wiecej informacji cofnij sie pare stron wstecz, poszukaj moich postów, wszystko znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko odnosnie tej a href="http://"allegro.pl/item147056273_palit_7900gs_256mb_1_4_ns_bardzo_cicha_7900_gs.html" target="_blank">palita

 

juz mialem kupywac 7600 zalmana galaxy ale ale nie wiele praktycznie dokladam i mam 7900 od palita wiem ze nie jest to galaxy ani gainward niech ktos sie wypowie z uzytkownikow jak ta karta sie sprawuje jesli chodzi o oc czy jest cicha grzeje sie ?? , chetnie wyslucham opini na jej temat, i od razu napisze ze to jest max jaki moge przeznczyc na grafe

Nie bierz tego palita! Jak juz ktoś wczesniej wspomniał to jest to samo co Gainward. Zobacz sobie na chłodzenie obu kart, jest identyczne. Na dodatek, strasznie się grzeje. Jesli chcesz brac juz jakiegos 7900GS to kup od Galaxy.

 

Hej, być może był już poruszony ten problem tutaj ale po przeczytaniu paru stron o serii 7900 i widokiem lektury kolejnych 70 straciłem samozaparcie, a teraz do rzeczy.

 

1 Czy jest jakaś nieinwazyjna metoda określenia tego jakie pamięci się posiada w MSI 7900 GTO czy są to pamięci 1,1 ns czy też 1,4 ns np po wynikach o/c czy powyżej jakichś wartości można stwierdzić że to są 1,1 a nie 1,4 ?

 

2 Podkręcanie wgranie biosu od GTX do GTO jest bezpieczne ? daje większe możliwości o/c ?

 

3 Częstotliwość taktowania pamięci mam ustawioną na 800 na więcej nie daje rady bo blokuje mnie suwak. Podkręcałem przez sterowniki NVidi. czy jest możliwość zwiekszenia zakresu dla suwaka ?

1. Po taktowaniach i OC chociazby.

2. Skoro ludzie wygrywają, to coś pewnie daje. Ja posiadam jednak V-Mody (od yotomeczka) i zaden BIOS od GTX nie jest potrzebny (schematy znajdziesz w tym watku)

3. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=218955

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego palita! Jak juz ktoś wczesniej wspomniał to jest to samo co Gainward. Zobacz sobie na chłodzenie obu kart, jest identyczne. Na dodatek, strasznie się grzeje. Jesli chcesz brac juz jakiegos 7900GS to kup od Galaxy.

No faktycznie strasznie się grzeje - 53c w stress. IMO Galaxy nie jest pod zadnym wzgledem lepsze od Palita*/Gainwarda, oc podobne, temperatury równiez dość podobne, chłodzenie w obu kartach jest w miare ciche...

 

 

*w Palicie są memki 1.4ns, prawdopodobnie to samo co 1.2ns na Gainwardzie.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...