Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uszkodziła mi się niedawno grafika gf7600gs galaxy i jestem zmuszony do kupna nowej karty. Oczywiście wybór padł na gf7900gs firmy Galaxy. Zdaję sobie sprawe z tego, że 7900gs jest znacznie mocniejszy od poprzednika przez co nurtuję mnie pytanie czy mój zasilacz Modecom z serii mc 350W udźwignie taki "ciężar" ? Zasiłka poprzednika dźwigała bez problemu po lekkim OC.

 

Tak pozatym... Czy uświadczę tak dużą różnicę jaka widnieje w różnorakich testach po wymianie? Mój sprzęt to Athlon64 3000+ 1gb dual ddr2. W testach są w większości przypadków mocniejsze konfiguracje, więc nie jestem pewien czy 7900gs rozwinie skrzydła na moim sprzęcie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uszkodziła mi się niedawno grafika gf7600gs galaxy i jestem zmuszony do kupna nowej karty. Oczywiście wybór padł na gf7900gs firmy Galaxy. Zdaję sobie sprawe z tego, że 7900gs jest znacznie mocniejszy od poprzednika przez co nurtuję mnie pytanie czy mój zasilacz Modecom z serii mc 350W udźwignie taki "ciężar" ? Zasiłka poprzednika dźwigała bez problemu po lekkim OC.

 

Tak pozatym... Czy uświadczę tak dużą różnicę jaka widnieje w różnorakich testach po wymianie? Mój sprzęt to Athlon64 3000+ 1gb dual ddr2. W testach są w większości przypadków mocniejsze konfiguracje, więc nie jestem pewien czy 7900gs rozwinie skrzydła na moim sprzęcie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

ucaignie, przeciez twoj komp Z 7600gs bral max 220w ><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwinie skrzydła, podkręć CPU trochę ;). BTW Ruonim mamy podobny cfg ;).

Modowales swojego 7900gs? [ot]nie tylko konfig ale mieszkamy nawet neidaleko siebie :D, sprawdz swojego athlona bo mi zaczal sypac orthosa ostanio;/ i musialem podbic napiecie[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie jak macie ustawione sterowniki a konkretnie chodzi mi o opcje:

"Image settings"... macie ustawione na "Quality" czy "High Quality"

zaznaczam że "Quality jest ustawione na default i jest ok. 200pkt więcej w 3Dmark05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na Quality ;). BTW do 3D Marków można dać na najwyższą wydajność, zawsze pkt więcej jest.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

[OT]

Ruonim karty nie modowałem. CPU śmiga, nie wywala żadnych błędów w super_pi, jak na razie 1.4V ;).

[/OT]

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ja w tym tygodniu dorwe inne pamiątki to może mi proc zrobi 3Ghz, zrobie formata + nowe stery no i spróbuje przekroczyć 10000 w marku 05 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu dorwe inne pamiątki to może mi proc zrobi 3Ghz, zrobie formata + nowe stery no i spróbuje przekroczyć 10000 w marku 05 ;)

Ustaw dzielnik ramu na 133, czy 100 i nie musisz wymieniac ramu zeby sprawdzic czy pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nizsze takty memkow nie maja wplywu na wynik w marku 05 ? ;>

co za glupei pytanie, chciales sprawdzic czy procesor pojdzie na wyzszym taktowaniu a nie pamieci ><,a 3d mark sobei gdzies mozesz wsadzic bo jest optymizowany pod sprzet, kiedys pod nvidie, terazn ie wiem. Pewnie pod nvidie i core 2 duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

co za glupei pytanie, chciales sprawdzic czy procesor pojdzie na wyzszym taktowaniu a nie pamieci ><,a 3d mark sobei gdzies mozesz wsadzic bo jest optymizowany pod sprzet, kiedys pod nvidie, terazn ie wiem. Pewnie pod nvidie i core 2 duo.

:lol: skąd to oburzenie nagle ?

 

Mam problem w FC przy loadingu poziomu pod koniec ładowania gdy powinna się włączać gra jest reset kompa i raz na 4 ładowania gra się załaduje. Szukałem na googlach i na 5xxx ktoś miał podobny problem przez sterowniki. Wgrałem nowe i du** to samo.

 

Przed zabawą ze sterami XtremeG na tych samych sterach co teraz mam chodziło dobrze. XtremeG wywalałem driver cleanerem. Format windowsa nie wchodzi w gre bo bym musiał dwa systemy od nowa wgrywać.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 6600gt i w 05 mialem na 1 sterach 2200punktow a na orginalnych 3500. Z ty mze natych pierwszych gry chodzily szybciej i ladniej wygladaly. Sterowniki sie nazywaly dhz0eropoint ale juz nie sa juz dalej rozwijane. 7900gs jeszcze obsluguja :). I w smarkach widac bylo roznice golym okiem roznice w sterach. Zamaist schodow w cieniach ladny pozaokraglane cien itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

W tamtym tygodniu kupiłem sobie grafikę Galaxy GF 7900GS z tym że to nie jest wersja na zalmanie tylko .. wygląda jak sprzedawana w Proline na pamięciach 1,2ns

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+CM lub wersja z pamięciami 1,4ns http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+D3 - nawet sprzedawca nie był w stanie powiedzieć co to za wersja, oryginalne taktowanie wynosi 540/700 na kościach widnieje napis ( QIMONDA 0644 HYB18H256321AF-14 ) na początku przyglądając się pamięciom byłem przekonany że to wersja 1,4ns ale patrząc jak jest fabrycznie taktowana sam juz nie wiem....

Na procku Athlonie 64 x2 3800+ AM2 + pł.Gigabyta GA-M55S-S3 w 3dmarku06 idzie mi 4650 pkt. a 3dmarku05 8335 pkt Pozdrawiam

 

post-146748-1174857694_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki grzesiu

To znaczy ze ten mój model to jakaś zMIXowana wersja dla niezdecydowanych którzy się zastanawiają nad 7900 gs 1,2ns lub 1,4ns... teraz mają taktowanie procesora 540Mhz-z wer.1,2ns a taktowanie pamięci 700 (1400) 1,4ns haha... :lol:

Chyba nie warto dopłacać około 80zł do wersji 1,2 na zalmanie? to znaczy wydajność jest prawie taka jak model 1,2ns? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opiniach na proline ludzie pisza o taktach 600/1600, a to juz spora różnica. cholera jasna wychodzi na to, że kupno galaxy 7900gs to obecnie loteria :(

 

a poza tym jak głośne jest to chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucaignie, przeciez twoj komp Z 7600gs bral max 220w ><

 

Witam ponownie. Niestety na początku uruchamiania windowsa wyświetla mi się komunikat o za małym zasilaniu dla karty graficznej przez co nie pracuję ona na maksimum swoich możliwości ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety na początku uruchamiania windowsa wyświetla mi się komunikat o za małym zasilaniu dla karty graficznej przez co nie pracuję ona na maksimum swoich możliwości ;/

 

:lol: Ty sie ciesz że Ci się nic nie spaliło , a jeśli myślałeś że zasilacz NO NAME 350W pociagnie Ci to co masz to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans15336 -> Modecom mc350 noname ? Dziwne... to właśnie na tym forum wiele osób mi go polecało... To nie jest "FEEL".

 

Orgiusz -> Hmm... teraz pewnie mnie wyśmiejesz, ale nie podpinałem żadnego zasilania karty graficznej. Chyba się zbyt pospieszyłem bo widzę, że jest jakieś wejście. Nigdy nie miałem do czynienia z grafą lepszą od 7600gs, więc pierwszy raz spotykam się z oddzielnym zasilaniem do karty graficznej. Wieczorem sprawdzę i dam znać czy poskutkowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nawet w miare wydajne, bo temp utrzymywala sie na poziomie ~75st.

 

Wydajne to by było jak by w stresie było ~55 stopni jak przy Zalmanie i OC u mnie .

 

Hans15336 -> Modecom mc350 noname ? Dziwne... to właśnie na tym forum wiele osób mi go polecało... To nie jest "FEEL".

 

Orgiusz -> Hmm... teraz pewnie mnie wyśmiejesz, ale nie podpinałem żadnego zasilania karty graficznej. Chyba się zbyt pospieszyłem bo widzę, że jest jakieś wejście. Nigdy nie miałem do czynienia z grafą lepszą od 7600gs, więc pierwszy raz spotykam się z oddzielnym zasilaniem do karty graficznej. Wieczorem sprawdzę i dam znać czy poskutkowało.

MODECOM zawsze zostanie MODECOM`em

 

Tak musisz podpiąć dodatkowe zasilanie i powinno być OK , ale pomyśl nad zmianą zasilacza :blink:

 

Na fotkach wyżej masz nawet gniazdo na takiej karcie na samej górze po prawej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans15336 -> Modecom mc350 noname ? Dziwne... to właśnie na tym forum wiele osób mi go polecało... To nie jest "FEEL".

Jak widzisz mam w sygnaturce tego modecoma i najmniejszych problemów z nim nie mam, napięcia w stresie dobre i stabilne: 3,27 (bios); 5,12+/-0,005V ; 12,25+/-0,01V (miernik), zestawik śmiga pięknie. Kartę podpiąłem do dwóch molexów jednej z linii (wtyczki jedna za drugą), resztę kompa pod drugi przewód i jest git :) Ponieważ zasiłka ma dwie linie 12V w przypadku pojawienia się problemów można spróbować podpiąć kartę pod drugi przewód. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75*C to bardzo niezle IMHO [; Szkoda ze nie pomysleli o wiekszym smigle i coolerze na calosc karty :|

tez mi sie tak wydaje. nie wiem jak bardzo sie rozni od tego coolerka, ktory byl na wersjach z memkami 1,4 ale jest cichszy i wydajniejszy, bo na 1,4ns temp dobijala do ponad 80st przy nizszych taktach.

 

 

Jak juz rozmawiamy o chlodzeniu - ktore na rynku ma najlepszy stosunek cena/wydajnosc pod 7900?

moj gigabyte ma fabrycznie zalmana vf700al i jest cicho i wydajnie, bo przy 650na GPU mam ~60-64st w stress a ok 50-52 w idle. (zalezne od ilosci kurzu w kompie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODECOM zawsze zostanie MODECOM`em

:damage_wall:

Patrz sig, ciągnie aż miło, napięcia wzorowe, mierzone miernikiem. Miałem wcześniej Chiefteca 420DF i przyznać muszę, że na nim napięcia pływały. Modecom MC 350 = FSP 350 THN-P.

 

BTW te 790GS od Galaxy z tym nowym chłodzeniem kręcą się jakoś? Buczy ten wynalazek? Jakiej firmy to chłodzenie? A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ciężko mi będzie dostać GeForce 7900 GS Galaxy 256MB z Zalmanem? Oczywiście nówkę od porządnego sprzedawcy ;)

Co byście polecili w zamian w podobnej cenie, spory potencjał Oc + dobre chłodzenie(ciche!)

 

Zasilacz to uciągnie? Procek wykręcony nie bedzie już hamował?

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...