Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź OC i sam zdecyduj :wink:

Rdzeń trzeba dowoltowac.... idzie tylko na 590Mhz :?

Znalazłem takiego MODA do karty. Próbował już ktoś tego moda??

Czy Arctic Silver 5 będzie dobry do jego wykonania?

Czy użyć jakiegoś innego wynalazku?

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe juz mam 660MHZ na GPU przy 1,36v na 1,4v pewno bym doszedł do 700mhz ale cos nie moge tak zamalować ołówkiem zeby zwierało :/

NIech mi ktoś powie czy jak zrobił vmoda na galaxy to ten cały kontroler napiecia (czyli ta kosteczka co zamalujemy przy niej nóżki) też sie tak strasznie grzeje ?? bo u mnie troszeczke parzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń trzeba dowoltowac.... idzie tylko na 590Mhz :?

Znalazłem takiego MODA do karty. Próbował już ktoś tego moda??

Czy Arctic Silver 5 będzie dobry do jego wykonania?

Czy użyć jakiegoś innego wynalazku?

590mhz na 1.2v to dobry wynik , a AS5 nie przewodzi prądu elektr.

 

Jak masz lutownice i potrafisz lutować , to bym na twoim miejscu podlutował cieniutki kabel lub pojedynczy drucik z linki i po zawodach. Możesz też spróbować kupić klej przewodzący ciepło Thermopox , składa z utrwadzacza i miedzi. Ta miedz ma płynną konsystencje , więc nie będzie problemu z nałożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

590mhz na 1.2v to dobry wynik , a AS5 nie przewodzi prądu elektr.

 

Jak masz lutownice i potrafisz lutować , to bym na twoim miejscu podlutował cieniutki kabel lub pojedynczy drucik z linki i po zawodach. Możesz też spróbować kupić klej przewodzący ciepło Thermopox , składa z utrwadzacza i miedzi. Ta miedz ma płynną konsystencje , więc nie będzie problemu z nałożeniem.

 

 

Zainteresowałeś mnie tym lutowaniem :D ja posiadam Galaxy 79000GS 1.4ns podkręciłem go bez problemów na 600/812 (temp w spoczynku 49stopni). Możesz podesłać fotki co dokładnie należy lutować??? skoro dzięki temu będę mógł podnieść rdzeń na 660 i może jeszcze pamiątki to myślę że warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co brać

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...256_bit_PCI_E_/

 

czy

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+CM

 

biorąc cene pod uwage bo to ze galaxy lepsze to wiem czy palit bedzie duoz wolniejszy ile z niego wyciągne na rdzeniu?

 

Ale nad czym się tu zastanawiac PALIT 450 GALAXY 600 w serii :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tym lutowaniem :D ja posiadam Galaxy 79000GS 1.4ns podkręciłem go bez problemów na 600/812 (temp w spoczynku 49stopni). Możesz podesłać fotki co dokładnie należy lutować??? skoro dzięki temu będę mógł podnieść rdzeń na 660 i może jeszcze pamiątki to myślę że warto spróbować

Ale ten mod pasuje tylko do refencyjnych kart , a galaxy ma inne pcb. Vmod do galaxy był opisany gdzieś w temacie na poprzednich stronach.

 

Galaxy dobrze się kręci , bo ma podbite napięcie na gpu. Palit dobrze się kręci , bo ma obluzowane timingi co odbija negatywnie na wydajności. W przypadku Palita lepiej zapodać refencyjne timingi(gorsze oc rdzenia 20-40mhz) , pomimo niższych zegarów wydajność wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakieś urzedzenie do Galaxy - chyba zbyt wiele kart tej marki widziałem na serwisie. Palit to chyba jednak ta sama elektronika co gainward i jakoś bardziej to do mnie przemawia ale..

jak widzę te osiągi wersji SUPER :rolleyes: zastanawiam się czy nie warto się przesiąść choć mój Palit robi w porywach 670:1700 bez żadnych modów. trochę kiepawo wygląda chłodzenie na tym Galaxy - ma takie otwory w spodniej płycie radiatora z prześwitami na okolice gpu - zastanawiam sie jak szybko zatka się to kurzem bo widzę że jest tam jakaś elektronika na pcb i to mnie przeraża :-|

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wachałem sie z zakupem tego 7900 GS (czekać jak wejdą 8600 - bo spadną ceny czy kupić już za 570 zł)

 

Więc pojechałem do sklepu i pytam się czy mają te Galaxy 7900 GS na CM i okazało sie że tak wiec zakupiłem jako że do domu jechałem ponad 4h (serwis samochodowy a potem kumpl odwiedziłem) nie mogłem sie doczekać jak to działa i powiem że jest cich (cichszy niz wentylator na Winfascie 6600GT) wiec jak dla mnie ok domyślnie jest zegar na 600/1600 a ja dałem radę bez problemów zmienić na 650/1700

Myśle że za tą cene nie ma lepszej kary choć wachałem sie niedzy tą a 1950Pro

 

Gry chodza płynnie a w 3Dmarku 2005 pierwszy raz widziałem wynik powyżej 10000 punktów

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakieś urzedzenie do Galaxy - chyba zbyt wiele kart tej marki widziałem na serwisie. Palit to chyba jednak ta sama elektronika co gainward i jakoś bardziej to do mnie przemawia ale..

jak widzę te osiągi wersji SUPER :rolleyes: zastanawiam się czy nie warto się przesiąść choć mój Palit robi w porywach 670:1700 bez żadnych modów. trochę kiepawo wygląda chłodzenie na tym Galaxy - ma takie otwory w spodniej płycie radiatora z prześwitami na okolice gpu - zastanawiam sie jak szybko zatka się to kurzem bo widzę że jest tam jakaś elektronika na pcb i to mnie przeraża :-|

A jak myślisz dlaczego ich tyle na serwisie, wystarczy spojrzec po forum, jak wiele osób nie mając pojęcia o podstawowych zasadach elektryki grzebie przy Vmodach. Później skutki nie trudne do przewidzenia. Dla mnie Vmody trzeba robic z głową, to, że ktoś "uwali" kartę tylko dlatego, że jest popularna (ponieważ stosunkowo tania, dobrej jakości i wydajna) nie znaczy że jest na tyle zła, że co dugi egzemplarz nadaje się do wymiany, ale o gustach się nie dyskutuje. Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe juz mam 660MHZ na GPU przy 1,36v na 1,4v pewno bym doszedł do 700mhz ale cos nie moge tak zamalować ołówkiem zeby zwierało :/

NIech mi ktoś powie czy jak zrobił vmoda na galaxy to ten cały kontroler napiecia (czyli ta kosteczka co zamalujemy przy niej nóżki) też sie tak strasznie grzeje ?? bo u mnie troszeczke parzy

 

jaka masz karte? galaxy z zalmanem? skad wziales moda do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) nie znaczy że jest na tyle zła, że co dugi egzemplarz nadaje się do wymiany, ale o gustach się nie dyskutuje.

bardzo możliwe że vmody mają tutaj swój udział ;)

ja zauważyłem jednak, że Galaxy zawsze miało kłopoty z chłodzeniem (rozpadające się coolery i odpadające radiatory z pamięci) no chyba, że był to Zalman. oblookałem to CoolerMastera i..

z tego co zdążyłem obadać w tych samych warunkach Palit ma ~46' w idle, a Galaxy SUPER ~63' - na więcej nie miałem czasu ;) przelookałem za jakimiś opiniami i chyba najwięcej znalazłem na pclabie - tych kilku uzytkowników nowego dziecka Galaxy przeważnie na rdzeniu dochodziło do 670, a z pamięciami do 1870-1900 (ale tutaj bym nie wyrokował). ciekawe, że jedn z nich dosłownie kilka dni temu dodał taki post:

 

Kurde, zaczynam sie coraz bardziej niepokoic. Wlaczylem dzisiaj NFS, po jakichs 15 min temperatura doszla do 90 C i zaczely sie jakies chalasy, takie regularne metaliczne chrobotanie, jakby prazona kukurydza i to chyba nie byl dysk twardy. Wylaczylem gre i po ok 2 minutach temperatura spadla ponizej 60 C i chrootanie ustapilo. Moze cos jest nie tak z wentylatorkiem od grafiki? Moge to jakos sprawdzic, nie otwierajac kompa?

 

nie twierdzę, że to musi coś oznaczać ale dla mnie takie samograjki i Galaxy - ja dziękuję :wink:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy za miesiąc ceny kart 7900GS napewno spadną? Wiem, że nigdzie nie jest napisane, że dnia 1 maja karty stanieją o 200zł ale zauważylem, że bardzo ostatnio staniały karty 7xxx więc stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zaczynam sie coraz bardziej niepokoic. Wlaczylem dzisiaj NFS, po jakichs 15 min temperatura doszla do 90 C i zaczely sie jakies chalasy, takie regularne metaliczne chrobotanie, jakby prazona kukurydza i to chyba nie byl dysk twardy. Wylaczylem gre i po ok 2 minutach temperatura spadla ponizej 60 C i chrootanie ustapilo. Moze cos jest nie tak z wentylatorkiem od grafiki? Moge to jakos sprawdzic, nie otwierajac kompa?[/i]

 

nie twierdzę, że to musi coś oznaczać ale dla mnie takie samograjki i Galaxy - ja dziękuję :wink:

Rytmiczne chrobotanie , piszczenie - taki odgłos dają cewki. W rytm przepływającego prądu takie zjawisko występuje , im większym pobór prądu tym cewki będą coraz głośniejsze. Mnie to nie dziwi taki galaxy podkręcony pobiera około 90-95wat.7900gs ma zasilanie dwufazowe , więc przy poborze mocy na poziomie 90wat na jedną cewkę przypada 32 Ampery.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat, pewno nie jeden z was przesiadl sie na 7900 z karty o nizszej wydajnosci.

Zostalem zmuszony do zamiany mojego monitora 21" na 17" no i nie widze sensu ustawiac 1280x1024@60hz, wczesniej przy 100hz to bylo do przyjecia. Obecnie zjechalem na 1024x768@85hz. Jade na 7900GTO czasem podkreconym na GTX, karta w 1024x768 wydaje mi sie ze jest nie wykorzystana, takze zastanawiam sie nad downgrade'm i teraz do was pytanko w co pakowac sie najnizej, czy 7600gs@gt bedzie wystarczajace do wszystkiego w 1024x768, czasem z wlaczonym AA, chociaz mysle tu najnizej o 7900gs, z ati to chyba od 1950pro w gore wchodzi w gre. Wystawilem juz aukcje na allegro z mozliwoscia zamiany na nizsza karte z doplata. Zastanawiam sie tylko czy w niedlugim czasie ten 7900gto nie bedzie odpowiedni do rozdzielczosci 1024x768 w nowych tytulach. Wiem tylko ze to 512ramu na karcie jest chyba za duzo na ta rozdzialke. Bede wdzieczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Jeszcze link dla zainteresowanych http://allegro.pl/item185926745_msi_7900gt...ew_zamiana.html

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat, pewno nie jeden z was przesiadl sie na 7900 z karty o nizszej wydajnosci.

Zostalem zmuszony do zamiany mojego monitora 21" na 17" .....czy 7600gs@gt bedzie wystarczajace do wszystkiego w 1024x768, czasem z wlaczonym AA, chociaz mysle tu najnizej o 7900gs, z ati to chyba od 1950pro.....

Cześć

 

Moja propozycja to nie kupować 7600 GS bo może Ci kiedyś braknąc "mocy" karty

A teraz 7600 GS możesz mieć za 300-390 zł Ceny kart spadają i za 510-530 zł można kupić już

7900 GS co wydaje się być dobrym kompromisem między ceną/szybkością

Możesz też coś kupić sobie z ATI jak czytałem testy to na nowych sterach już doganiają 7900GS który jest "lekko krecony"

Domyslam się że ten monitor 17" to zwykły CRT bo do LCD to jak najbardziej 7900/ATI-1950

 

Masz kasę kup lepszą nie masz kasy to kupuj na co Cię stać

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Moja propozycja to nie kupować 7600 GS bo może Ci kiedyś braknąc "mocy" karty

A teraz 7600 GS możesz mieć za 300-390 zł Ceny kart spadają i za 510-530 zł można kupić już

7900 GS co wydaje się być dobrym kompromisem między ceną/szybkością

Możesz też coś kupić sobie z ATI jak czytałem testy to na nowych sterach już doganiają 7900GS który jest "lekko krecony"

Domyslam się że ten monitor 17" to zwykły CRT bo do LCD to jak najbardziej 7900/ATI-1950

 

Masz kasę kup lepszą nie masz kasy to kupuj na co Cię stać

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Dzieki, tylko ze nie czytales do konca mojego postu , mam 7900gto@gtx i chce sie zaminic na cos tanszego+doplata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tylko ze nie czytales do konca mojego postu , mam 7900gto@gtx i chce sie zaminic na cos tanszego+doplata

zmien na 7900gs najlepiej galaxy, kasa w kieszeni i do gier na 1024 spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tylko ze nie czytales do konca mojego postu , mam 7900gto@gtx i chce sie zaminic na cos tanszego+doplata

 

Czytałem i widziałem , nawet napisałem że ceny spadają wiec jak zamienisz sie to coraz mniej zyskasz karty które sa drogie wiecej tracą a najtańsze sporo mniej

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien na 7900gs najlepiej galaxy, kasa w kieszeni i do gier na 1024 spokojnie wystarcza.

Myslicie ze 300zl doplaty do 7900gs 256 / x1950pro 256 to nie jest wygorowanna cena ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze 300zl doplaty do 7900gs 256 / x1950pro 256 to nie jest wygorowanna cena ?

 

Nie patrzyłame jak z wydajnością ale w sklepie mozna już kupić 7950 GT za około 900zł

A za 7900GS 550 zł czyli róznica to około 320-350 zł myśle że te 300 zł może być nie mało

choć poniżej 250 zł jest mało opłacalne. - Wszystko zalezy jak jest z wydajnością 7900 GTO do 7950 GT

 

Dodam że jak dobrze napiszesz opis to na allegro sporo można "zyskać" (sprzedać lepiej niż sie spodziewało)

Może być Ci łatwiej wymienić się z 7900 GTO na ATI 1950 (kupiś może ta karta słabo sie kręcić lub nie odpowiada mu)

 

Tynio

 

Pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...