Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... a mam pytanie dzisiaj mam ostatni dzien na zlozenie tej reklamacji w ciagu dziesieciu dni (data na fakturze 14 czerwca a dzisiaj jest 24)

 

i jak to jest? wystarczy, ze w sklepie, w ktorym kupowalem (morele.net) wystarczy zlozyc Formularz zwrotu produktu i wysylac grafe? czy musze poczekac na jakies info od nich bo jak wiadomo dzisiaj niedziela i lipa z kontaktem

 

 

btw. tutaj koledzy maja pobny problem: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry3832054

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi paszkwilem, Galaxy chyba wypuściło linię baboli, bo inaczej tego nazwać się nie da, skoro pojawiają się takie kwiatki. U jednych wszystko chodzi dobrze, a u innych cuda wianki. Reklamujcie bez wahania karty, jak macie możliwość.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety bede musial najpierw sie dogadac z sklepem bo nie mam z nimi kontaktu teraz, a nie bede wysylal w ciemno na ta reklamacje w ciagu 10 dni

 

na grafie mam jeszcze radiatory i byla 2 razy wyjmowana wiec moga dopatrzec sie sladow uzywania wiec wole nie ryzykowac przesylki w plery ;/

 

a do tego pudelko dotarlo do mnie troche pogniecione, a niby nie ma byc na nim sladow eksploatacji :lol2:

 

 

mysle, ze jak im zaproponuje wymiane na lepsza z moja doplata to da jakos rade :] bo w sumie z 10 dni jest uzywana :P ew. dam tez linki do tego tematu i tego na PCL jak cos jest dowod, ze karty sa felerne

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nio bez jajków nie wszystkie są felerne, np. moja nie :)

a jestes pewny w 100%, ze jest sprawna? dla przykladu ja moge grac 24h w Cabala Online i zero problemu, a wlacze 3DMarka 03 lub CoD2 i zwis/arty po krotkim czasie... co do CoD2 to moze to byla wina sterow bo narazie jest oki, lecz w markach to sie dzieje non stop

 

ostatnio nawet w AquaMarku3 to mialem

 

 

btw. mozesz podac mi jaka masz temp. w IDLE/LOAD? bo moze ci co maja w miare sprawne te kastraty to one tez maja wieksze napiecie na GPU? ja obstawiam, ze mam 1.2V lub nawet mniej bo temp. GPU bardzo niska - aktualnie 39*C na 50% obrotach wiatraka

 

moj kolega z 79GS 600/800 - temp. powyzej 50*C, jak dobrze wiem on ma 1.4V

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Quroń - Bardzo przyzwoicie! Mój na 1.5V do 2800 a potem Orthos błędy wywala.

 

~Dark...- IDLE: ok.43 stopni, STRES: dochodzi do 63 ale ja spowolniłem sobie wiatrak w trybie 3D do 60% bo mam nawiewający od spodu a ten od Galaxy dość głośny jest... Z tego co widzę w BIOSie to mam 1.2V na rdzeniu dałem mu 600MHz i bez niczego 3DMarka 2006 przechodził aczkolwiek w AtiTool już przy 580 pokazywały się arty jednakże błędów nie pokazywał...

 

P.S.- Ostatne zdanie dziwnie brzmi ale ci co posługiwali się ATITool wiedzą o co chodzi :)

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Quroń - Bardzo przyzwoicie! Mój na 1.5V do 2800 a potem Orthos błędy wywala.

 

~Dark...- IDLE: ok.43 stopni, STRES: dochodzi do 63 ale ja spowolniłem sobie wiatrak w trybie 3D do 60% bo mam nawiewający od spodu a ten od Galaxy dość głośny jest... Z tego co widzę w BIOSie to mam 1.2V na rdzeniu dałem mu 600MHz i bez niczego 3DMarka 2006 przechodził aczkolwiek w AtiTool już przy 580 pokazywały się arty jednakże błędów nie pokazywał...

 

P.S.- Ostatne zdanie dziwnie brzmi ale ci co posługiwali się ATITool wiedzą o co chodzi :)

 

No u mnie włochacz z AtiTool wywala się koło 620Mhz na rdzeniu i jakiś 1570Mhz na pamięciach. Gram sobie w Gothica 3 i jest spokój, także i aj sobie dam spokój z 3Dmarkiem.

 

@hill70, przechodzi Ci całego 06 bez zająknięcia?? Bo zastanawiam się czy ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie atitool wywala sie kolo 580 na rdzeniu, lecz marka spokojnie przejdzie na 600, pamieci nie testowalem dokladnie

 

hill70 jak bys mial checi to zostaw, np. na kilka h w Loopie marka 03, jestem ciekawy czy bedziesz mial cos podobnego jak my

 

 

-=Qroń=- u mnie 06 tez bez problemow

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zainstalowałem nawiew od spodu Galaxy 7900GS Zalman Edition 1,2 NS. Dokładnie wentylator 12 x 12 puszczony na 5V.

Wykonałem Vmoda thx za podpowiedź KAMILcom co i jak. Teraz jest napięcie 1,5V

Co 10 MHz zacząłem katować i rdzeń i pamiątki. Na chwilę obecną chodzą ta:

 

RDZEŃ: 680Mhz

PAMIĘCI: 1760 Mhz

 

3DSmark05

 

7900GS

 

Xibi :)

 

Pewnie to nie koniec :)

no ladnie ladnie!

ja tez wlasnie sie zastanawiam nad tym v-modem!

tylko jak dla mnie ten uklad jest 'odrobine' za maly :mur:

jakiego uzyles olowka? mierzyles napiecia miernikiem?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie włochacz z AtiTool wywala się koło 620Mhz na rdzeniu i jakiś 1570Mhz na pamięciach. Gram sobie w Gothica 3 i jest spokój, także i aj sobie dam spokój z 3Dmarkiem.

 

@hill70, przechodzi Ci całego 06 bez zająknięcia?? Bo zastanawiam się czy ściągnąć.

Przechodzi i to całą noc w loopie a w benchu ok.4300 punktów na defaultowych ustawieniach bez żadnego tam gmerania przy sterach i "optymalizowania" systemu...

 

 

a może te problemy przez zasilacze są ja takie szopki miałem kiedyś na 6600 na AGP I zasilaczu "400W" od Tracera :( wszystko chodziło ładnie pięknie a jak scrollowałem strony czy dokumenty worda to mi się monitor wyłączał i za choleę nie mogłem dojść co jest aż kupiłem inny zasilacz...

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................................................................................

.........

no ladnie ladnie!

ja tez wlasnie sie zastanawiam nad tym v-modem!

tylko jak dla mnie ten uklad jest 'odrobine' za maly

jakiego uzyles olowka? mierzyles napiecia miernikiem?

 

................................................................................

.........

 

odp:

 

Fakt układ jest mały, ale lupa mi pomogła :)

Ołówek z TESCO taki ładowany rysikami, nie na temperówkę dodatkowo ostrym nożem wyszlifowałem czubek rysika na ostry kolec i do dzieła.

 

Tak mierzyłem miernikiem.

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukalem szczerze mowiac wczesniej. Gdy wrzucisz na :google: pci-e frequency wypluje kilka watkow - w jednym z nich znalazlem wzmianke ze ziomek po przestawieniu na 108MHz pozbyl sie zwiech w 3dmarku. Oczywiscie byl to tylko rzut okiem na watek ale sadze ze tak do 110MHz mozna lekkim butem szukac poprawy stabilnosci karty ;]

Powtorka z rozrywki - na agp wystarczylo podbijac napiecie na porcie :lol2:

 

Up - chyba najszybciej to sie sprawdzi uzywajac clockgena IMHO [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt układ jest mały, ale lupa mi pomogła :)

Ołówek z TESCO taki ładowany rysikami, nie na temperówkę dodatkowo ostrym nożem wyszlifowałem czubek rysika na ostry kolec i do dzieła.

 

Tak mierzyłem miernikiem.

wszystko oki tylko jaki konkretnie rysik miales (HB a moze 2B albo H) :D

aha a zalozyles radiatory na sekcje zasilania? jesli tak to moze wrzuc fotke

 

qrde moze jutro sprobuje to zrobic tylko ze nie mam miernika :mur: i lekko sie cykam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie to pytanie ale ten wątek ma tyle stron ile ma...

 

w Galaxy 7900GS z Zalmanem nie moge doszukać sie ustawień prędkości wentyla, cały czas kreci sie z predkoscią 30%, w idlu czy w grach no i w grach temp. skacze do prawie 80 stopni :/

mozna to ustawic w sterach nvidii? mam teraz wersje 94.24. ew. jak to regulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie galaxy 7900GS na agp się wiesza nie tylko w 3dmarkach ale i w grach, pozostał mi do sprawdzenia zasilacz i mobo , dziś wsadze ją do innego kompa jak będzie to samo to porażka,karta ma tydzień. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mam problem.

 

2 tygodnie temu kupiłem BFG 7900 GS OC

 

Dzisiaj chciałem wyczyścić kompa, wyjąłem grafę z kompa i co zobaczyłem ?

 

Odlutowany jeden element na PCB ! Karta pracuje normalnie... ale jednak boję się jej teraz używać.

 

Co z tym zrobić ? Na gwarę ? Co jeśli powiedzą, że "uszkodzenie powstało z winy użytkownika" ?

 

Poniżej link do zdjęcia grafy:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od ponad roku jestem posiadaczem karty BFG GF7900 GTOC 256. Jak wiecie znacznik OC oznacza nic innego jak overclocked i tak więc Core wynosi 475MHz, natomiast Memory 680MHz. Niby świetnie... ale zachciało mi się jak wiadomo więcej mocy, dlatego też Core podniosłem do 530MHz a Memory do 816MHz i tak oto wzrosła temperatura z 45 do 55 w spoczynku i z 70 do 80 w grach. Niby nic się nie działo do czasu ukazania się znanego już pewnie wszystkim błędu windowsXP (białe literki na niebieskim tle) i o to po restarcie zaczeły się pojawiać dziwne rozciągnięcia i przebarwienia tekstur w grach. Poniżej są linki do zdjęć zrobionych w grze.

 

http://i13.tinypic.com/6fgr3tf.jpg

http://i17.tinypic.com/4v3reox.jpg

 

Zastanawia mnie to czy to jest wina zbytnio wykręconej karty graficznej, bo na pewno nie jest to wina sterowników nvidia (instalowałem 6 wersji i nie widać poprawy) ani nie jest to wina kabla podłączonego do LCD. Za udzieloną mi pomoc i porady z góry dziękuje i pozdrawiam.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

(nie mogę odpisywać do 22 bo warna dostałem ale edytować mogę, co prawda był taki post ale nic interesującego w nim nie znalazłem oprócz "to wina sterowników do grafiki"). Więc panie dr@bollo moja karta obecnie pracuje na standardowych zegarach i nic nie daje to, że schodzę niżej na Memory i Core.

Edytowane przez Fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem wczoraj moje padlo do 475/600 i nadal to samo ;/ nie wiem juz co mam o tym myslec

 

 

btw. napisalem maila do morele.net zobacze jutro co odpisza :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od ponad roku jestem posiadaczem karty BFG GF7900 GTOC 256. Jak wiecie znacznik OC oznacza nic innego jak overclocked i tak więc Core wynosi 475MHz, natomiast Memory 680MHz. Niby świetnie... ale zachciało mi się jak wiadomo więcej mocy, dlatego też Core podniosłem do 530MHz a Memory do 816MHz i tak oto wzrosła temperatura z 45 do 55 w spoczynku i z 70 do 80 w grach. Niby nic się nie działo do czasu ukazania się znanego już pewnie wszystkim błędu windowsXP (białe literki na niebieskim tle) i o to po restarcie zaczeły się pojawiać dziwne rozciągnięcia i przebarwienia tekstur w grach. Poniżej są linki do zdjęć zrobionych w grze.

 

http://i13.tinypic.com/6fgr3tf.jpg

http://i17.tinypic.com/4v3reox.jpg

 

Zastanawia mnie to czy to jest wina zbytnio wykręconej karty graficznej, bo na pewno nie jest to wina sterowników nvidia (instalowałem 6 wersji i nie widać poprawy) ani nie jest to wina kabla podłączonego do LCD. Za udzieloną mi pomoc i porady z góry dziękuje i pozdrawiam.

a w innych grach masz to samo?jezeli tak to pamieci za bardzo krecone i wywala artefakty!zjedz troche z pamieci i patrz kiedy przestana byc widoczne w grze!

jesli masz zwisy lub 'niebieski' ekran to za bardzo podkreciles rdzen karty!zjedz do momentu az pozbyjesz sie zwisow

 

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...