Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie zamówiłem, wersje 1.4

Takty mam GPU 600 Ram 800, to którą w końcu mi przysłali?

 

Doadkowo, mam pytanie, jakie sterowniki najlepiej zainstalować do 7900? jaka wersja?

chodzi o v. GS

Spróbuj może od matuszki Rosji 160.02 Xtreme-G te: http://www.tweaksrus.com/ ewentualnie stare, dobre http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

 

Zresztą pokombinuj sam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że już są sprawdzone jakieś i nie trza testować. Narazie mam wgrane 94.24. Ściąga się już smark i potestuje.

 

Co do modów, mam z nimi, złe wspomnienia, ale sprawdze:) Najgorsza część sesji za mną, więc czas na relax :)

 

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi

Jestes pewien? Nie sledzilem watku ale byc moze szescsetki maja podbite napiecie w stosunku do wolniejszych siost ;]

Zgaduje ;] Jak widac, niezbyt skutecznie :P

 

@miras19 - nie ma to jak miec farta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko mial ktos z was problem ze sterami 94.24? tzn. mialem BSOD'a w TDU (zdarzyl mi sie dopiero dzisiaj a gralem juz kilka dni w niego)

 

po przestudiowaniu minidumpa zauwazylem, ze jest to spowodowane przez plik nv4_mini.sys

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman ma 540 jak już

A Asus 450Mhz ma i i tak można na lajcie ok 580MHz ustawić na 1.2V (moja sztuka na standardzie 605Mhz działała). Więc nie widze sensu przepłacania, wersja 540 może ujdzie ale 600Mhz to dla mnie totalna pomyłka. Jednak wole kupić najtańszą wersje w końcu i tak można ją bez problemu kręcić do wartości droższej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze zgadzam sie z orzi - EN7900GS bryka jak szalona na 1.2V. Zastanawia mnie sam % przyrost temperatury przy +0.1V. Bo przy 30% wiecej MHz jest juz szalony [;

 

costi

Luzik [; Zastanawiam sie teraz co potrafi moj egzemplaz w trio olowek z ikea + revoltec pro ;]. I jednego i drugiego ni ma bo jestem cholernie leniwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że już są sprawdzone jakieś i nie trza testować. Narazie mam wgrane 94.24. Ściąga się już smark i potestuje.

 

Co do modów, mam z nimi, złe wspomnienia, ale sprawdze:) Najgorsza część sesji za mną, więc czas na relax :)

 

Dzięki i Pozdrawiam

Sprawdzone i dobre do wszystkiego są 93.71, nie miałem z nimi żadnych problemów.

 

mam pytanko mial ktos z was problem ze sterami 94.24? tzn. mialem BSOD'a w TDU (zdarzyl mi sie dopiero dzisiaj a gralem juz kilka dni w niego)

 

po przestudiowaniu minidumpa zauwazylem, ze jest to spowodowane przez plik nv4_mini.sys

To zmień drivery na 93.71, bodaj najlepsze są IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze zgadzam sie z orzi - EN7900GS bryka jak szalona na 1.2V. Zastanawia mnie sam % przyrost temperatury przy +0.1V. Bo przy 30% wiecej MHz jest juz szalony [;

 

costi

Luzik [; Zastanawiam sie teraz co potrafi moj egzemplaz w trio olowek z ikea + revoltec pro ;]. I jednego i drugiego ni ma bo jestem cholernie leniwy

Ja na swojej karcie miałem pentagrama założonego i temperatury wyglądały tak:

 

1.2V

idle: 41-43*C

stres: 50-53*C

 

1.4V

idle: 50-52*C

stres: 65-68*C

 

Więcej stestować nie zdażylem

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jakie można zainstalowc inne stery niż te z płytki 98.32 do galaxy 7900GS na AGP ,wszystkie inne jakie próbuje zainstalowac wywala błąd :

" Program instalacyjny Nvidia nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę"

Już mi ręce opadają, pomóżcie Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka. Brak przezroczystych napisów (czarny prostokąt pod) w Subedit Playerze.

Karta Galaxy 7900GS Premium stery różne np. NGO 158.22, XTreme 94.20 albo WHQL 93.71 od nVidia.

 

Co to może być?

 

Może już było, ale 132 strony... sami rozumiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij M podczas odtwarzania filmu...

Za bardzo odkrywcze to to nie było. Wszystko jedno czy "przezroczyste napisy" są włączone czy nie i tak nie są przezroczyste.

Kodeki różne. Klite Mega pack, albo Theorica DivX, efekt ten sam.

 

Przy okazji... śmieci mi też w L2. Jakieś poplątane tekstury pokazuje (nie arty), też niezależnie od sterowników :/

 

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli w innych grach nie ma takich przekłamań to raczej uszkodzenie karty można wykluczyć. Sprawdz dla pewności z zaniżonymi zegarami takimi jak podałem. Ewentualnie spróbuj w sterowniku ustawić wysoka-jakość, wymuś aa i sprawdz czy nie pomogło. W tej grze odrazu są takie tekstury czy po jakimś czasie grania ?

 

Co do problemu z odtwarzaniem filmów miałem coś w podobie z tymi napisami mi pomogło instalacja kodeków codec all in one i takie zawsze instaluje i jak dotąd żadnego problemu. Ale jak to wiadomo system systemowi nie równy i u jednych coś działa a u innych z nieznanych przyczyn nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, z mojej strony krótka piłka. Jest problem, wczoraj odebrałem swoją 7900GS (tego "kastrata" od Galaxy co niedawno wyszedł), w AtiTool zero artów, w gierkach też luzik, ale smarki mi się wieszają, czy to na stockowych taktach czy po oc. Problem się powtórzył już drugi raz, bo już dwa razy od wczoraj instalowałem Windoze. Próbowałem tych najnowszych sterów 94.24, a jak nadziałam się na te objawy próbowałem 93.71. W 3dmarku 03 zwiecha na 2 teście na stock, po oc wraz ze zwiechą pojawiają się na czarnym tle pod kątem różnokolorowe paski, w 05 zwiecha podczas wgrywania drugiego testu CPU. WTF?? Myślałem że może zasilacz, ale to dość solidna konstrukcja, prawdziwe 350W a poza tym gierki luxus, tylko mnie te smarki trochę martwią.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo... ta karta chyba tak ma (zawieszki glownie w markach, w 03 dokladnie drugi test)

 

hmm laczy mnie z toba zasilacz 350W, mobo i ta karta... nie wiem co powoduje te problemy ale teraz stawiam na grafe bo nie jest mozliwe zeby juz u kilku osob bylo to samo (na PCL 2 osoby z podobnym problemem)

 

w grach narazie zle nie jest, jesli zacznie sie to nasilac to zwracma grafe i wymieniam na 79GS'a 600/1600 lub 8600GT

 

 

mysle czy troche nie poczekac, bo te kastraty wlasnie teraz sa po raz ostatni (nie ma ich jzu byc), oddam ja za kilka miechow i moze dadza mi ver. 600/1600 :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam galaxy 7900GS na agp i nie można wgrać żadnych innych sterów poza tymi z płytki, wiesza sie w 3dmarkach ale najgorsze to że dziś się zwiesiła w colinie dirt ,dawno w nic nie grałem wsadzę jeszcze raz starą kartę(6800) i jak nie będzie zwisów to będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zainstalowałem nawiew od spodu Galaxy 7900GS Zalman Edition 1,2 NS. Dokładnie wentylator 12 x 12 puszczony na 5V.

Wykonałem Vmoda thx za podpowiedź KAMILcom co i jak. Teraz jest napięcie 1,5V

Co 10 MHz zacząłem katować i rdzeń i pamiątki. Na chwilę obecną chodzą ta:

 

RDZEŃ: 680Mhz

PAMIĘCI: 1760 Mhz

 

3DSmark05

 

7900GS

 

Xibi :)

 

Pewnie to nie koniec :)

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Qroń=-

 

i co z tym fantem robisz? reklamujesz grafe i zmieniasz na cos innego, czy bedziesz ja dalej testowal i szukal sposobu aby nic sie nie sypalo?:)

 

sam mysle, czy nie skorzystac z reklamacji w ciagu 10 dni (jutro bede mial ostatnia szanse)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś progsa, którym mógłbym wymusić odświeżanie 85Hz w 1024/768 w open_gl? BTW moje drivery to 160.02 Xtreme-G.

 

Thx XibalbaPL, ale ze mnie ciapa, mam go na hdd już od dawna i o nim zapomniałem :lol2:.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś progsa, którym mógłbym wymusić odświeżanie 85Hz w 1024/768 w open_gl? BTW moje drivery to 160.02 Xtreme-G.

 

a nie lepiej wyedytować sobie sterowniki do monitora i tam zaznaczyć jakie ma być odświeżanie i w jakiej rozdzielczości? chyba też Power Strip potrafił tworzyć pliki ".inf" z parametrami jakie sobie ustawiliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Qroń=-

 

i co z tym fantem robisz? reklamujesz grafe i zmieniasz na cos innego, czy bedziesz ja dalej testowal i szukal sposobu aby nic sie nie sypalo?:)

 

sam mysle, czy nie skorzystac z reklamacji w ciagu 10 dni (jutro bede mial ostatnia szanse)

Ja ją jeszcze pokatuje, jak będzie choojnia w grach to wymienie. Jeżeli wszystko będzie dobrze to chyba zleje smarki po prostu. Nie są dla mnie aż tak ważne, kilka razy udało mi się je przejść, więc na prawdę nie wiem w czym rzecz. Popróbuję może jeszcze z innymi sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem wszystkie stery od 9x.xx do 1xx.xx na wszystkich lipa :]

 

raz marki w Loopie przeszedl mi z 6h, a drugim razem wywalil sie na 2 tescie

 

jak narazie w grach oki, tylko wlasnie nie wiem czy ja zostawiac czy reklamowac ;/ jak to wyglada pozniej z reklamacja (nie ta w ciagu 10 dni) na taki problem by ja przyjeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem wszystkie stery od 9x.xx do 1xx.xx na wszystkich lipa :]

 

raz marki w Loopie przeszedl mi z 6h, a drugim razem wywalil sie na 2 tescie

 

jak narazie w grach oki, tylko wlasnie nie wiem czy ja zostawiac czy reklamowac ;/ jak to wyglada pozniej z reklamacja (nie ta w ciagu 10 dni) na taki problem by ja przyjeli?

No potem może być problem, ale jak teraz wymienisz to z dopłatą, większość tych kart już znalazła swoich właścicieli, a z resztą IMO jakbyś wymienił na taką samą to problem by nie zniknął. Może Galaxy już wie o tych problemach i się coś wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...