Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

po wczorajszym freezie i dzisiejszym tez :P - widac, ze to jednak losowa sprawa :) bo wczesnije kika dni dobrze :D

 

zasugerowalem sie postem hantiego o tym, ze odkrecil ram na grafie z 700 do 690 i po ktotkim tescie nic mu sie nie wywalilo w marku 03

 

zrobilem to samo i przez 2h byl spokoj - najczesciej sie lubil wywalac po 40 min (takze zdarzalo sie po 2 drugil Loopie, no ale jak pisalem wczesniej to zalezy :P)

 

teraz bede siedzial kilka dni na tych taktach i zobacz... mozliwe, ze hanti mial racje i timngi sa za ostro ustawione, w wyniku czego na wiekszosci tych kart takty 700 juz sa za duze, a na innych (maybe lepsza kosc) da jeszcze rade troche podkrecic

 

 

najlepiej, zeby hanti dal znac jak u niego karta bryka na przerbionym biosie, a nie zadowolonym proponuje odkrecic troche pamiec

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majki :-] hahaha ... dobry jestes :P

DDR znaczy DUBLE Data Rate (jakos tak) cyzli czestotliwosc pamieci kary jset tak jakby mnozona

---- wstyd----- mi :-]

jak masz dajmy na to 700MHz to w DDR jest to 1400

jak masz -- -- -- -- -- 800MHz to w DDR jest to 1600

 

niby sciema ale jaka realna :D

A TAK SWOJA DROGA (bo nie wiem na ktorej z 136stron jest watek o wydajnosci)

JAKIE WYNIKI w markach05 i 06 sa po podkreceniu galaxyGS taktowanej 600/1600 ?????

Ja na swojej Galaxy 7900GS po OC jak z sygnatury miałem takie wyniki

 

3DMark01: 45192

3DMark03: 26284

3DMark05: 11584

 

a w 06 ~ 6600 pkt

:)

 

Teraz na razie czekam bo karta zdechła i pojechała do serwisu, tak więc żeby jakoś przeżyć bez 7900 kupiłem na Allegro za 149PLN 6600GT, trochę go pokatuję :D:D B-) Bo już nie moglem wytrzymać przy rozdziałce 800x600 256 kolorów, na S3 Trio :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow - też to pisałem parę stron wcześniej w tym wątku (tak mi się w każdym razie wydaje), skręciłem moją kartę na ustawienia sklepowe (w Rivatunerze) i freezy zniknęły (testuje tydzień, ale niezbyt ostro), więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej, zeby hanti dal znac jak u niego karta bryka na przerbionym biosie, a nie zadowolonym proponuje odkrecic troche pamiec

karta w pelni naprawiona na tym biosie w dodatku na 590/790 smiga jak szalona ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zastosuje ten myk z wroceniem do standardowych taktowani :)

 

6h jechalem na 540/690 maybe pomoglo :] - jak nie to wgrywam biosik

 

 

a tym co grafa dziala w pelni dobrze to tylko sie cieszyc :] moze czym pozniej kupowana to tym sprawniejsza :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze pomoglo ale na Twoim miejscu dodatkowo pyknij sobie biosik tak jak ja zrobilem ogolnie jest to oryginalny bios od 7900gs galaxy, ma standard taktowanie 475/700 jedynie tam pare drobnych poprawek z szybkoscia wentylatorka wyjscie tv text etc. A pozatym ogolnie bios jest nowszy 5.71.22.44

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hanti z tym biosem to troche dziwne, niby ma numeracje 5.71.22.44.00 ale wg. daty jest z września 2006, a mój oryginalny niby wedle numeracji (5.71.22.42.00) jest starszy ale znowu jest on ze 2 stycznia 2007 to jak to jest no i patrząc w Nibitorze w zakładce "Boot settings" to mój ma nr V913, a ten podesłany przez Ciebie - V776, zagadka. Acha i jeszcze w linijce "Product" w twoim biosie jest: G71 Board p455h8s a w moim końcówka wygląda p455h0s, i różnica jest w defaultowych taktowaniach, czyżby te "p455h8s" miały 475Mhz dla GPU, a te "p455h0s" - 540Mhz ? Może tu jest klucz do "niestabilności" co poniektórych egzemplarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem ze niby starszy etc ale wiem ze jest to oryg bios z starszej wlasnie galaxy 7900gs mozlwie ze cos przekobinowalo galaxy z tym nowym biosem nie wiem;p moze cos im sie pomylilo ? ;)

a co do taktowania rdzenia raczej nie w tym problem bo smiga na 590 w tej chwili

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze pomoglo ale na Twoim miejscu dodatkowo pyknij sobie biosik tak jak ja zrobilem ogolnie jest to oryginalny bios od 7900gs galaxy, ma standard taktowanie 475/700 jedynie tam pare drobnych poprawek z szybkoscia wentylatorka wyjscie tv text etc. A pozatym ogolnie bios jest nowszy 5.71.22.44

pozdr

Znalazłem BIOSa do tej grafy ale na PCI-E... Przy okazji, moja karta ma fabryczny BIOS 5.71.22.56. Ja mam kartę na AGP. Czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć jakiegoś starszego BIOSa dla AGP?

Edytowane przez Majki Majk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze pomoglo ale na Twoim miejscu dodatkowo pyknij sobie biosik tak jak ja zrobilem ogolnie jest to oryginalny bios od 7900gs galaxy, ma standard taktowanie 475/700 jedynie tam pare drobnych poprawek z szybkoscia wentylatorka wyjscie tv text etc. A pozatym ogolnie bios jest nowszy 5.71.22.44

pozdr

mi sie wydaje, ze tez :P jak narazie przez 12h testowania zero problemu ^^ - marki i gry Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komuś wiesza w 3dmarkach albo grach to zmniejszyć taktowanie rdzenia i będzie dobrze, tylko chyba nie o to w tym wszystkim chodzi , np u mnie z 550 na 470 bez sensu że zamiast podkręcać to trzeba obniżyć taktowanie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komuś wiesza w 3dmarkach albo grach to zmniejszyć taktowanie rdzenia i będzie dobrze, tylko chyba nie o to w tym wszystkim chodzi , np u mnie z 550 na 470 bez sensu że zamiast podkręcać to trzeba obniżyć taktowanie :cry:

Ja mam to samo... U mnie grafa zaczęła działać stabilnie przy 460MHz na rdzeniu. Pamięci można podkręcać ale za dużo to nie daje. Kupiliśmy z kolegą karty od tego samego kola z Allegro. Ciekawe czy całą partie miał taką? Dalej szukam BIOSa pod AGP...

Edytowane przez Majki Majk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wlasnie rdzen moze byc na 400 i dalej to samo... natomiast po odkreceniu pameci full stabilnie (a po powroceniu do standardowy taktowan tez :P)

 

nie wiem ocb ale wszystko dziala pieknie :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z temperaturami 7900GS? Ja mam kartę od Galaxy (540/1600) z Zalman'em i po podłączeniu wentylatora do zwykłego 12V GPU idle'uje na poziomie 45*C (temperatura otoczenia 25*C), a w stressie (mierzone w ATITool'u z wykresem) ma około 62*C. Czy to normalne temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z temperaturami 7900GS? Ja mam kartę od Galaxy (540/1600) z Zalman'em i po podłączeniu wentylatora do zwykłego 12V GPU idle'uje na poziomie 45*C (temperatura otoczenia 25*C), a w stressie (mierzone w ATITool'u z wykresem) ma około 62*C. Czy to normalne temperatury?

Jest spoko, nie masz sie co martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900gs w apollo http://www.apollo.pl/store/show_detail/33367 to wersja 475/700 czy 600/800, wie ktos? Na maila nie odpowiadaja - wogole w tym sklepie prawie wszystko maja tak kijowo opisane...

 

A czy ten 8600gt nie bedzie lepszym wyborem http://x-kom.pl/index.php?show_prod=20524 tanszy, takie same taktowania?

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tHe mRuWa

Poszukaj lepiej jakiejś używki na gwarancji z Allegro. Całkiem ładne egz. można wyrwać za ok ~400zł. Widziałem szt. robiącą ~12k z Vmodem + Zalman (Cu) za ~430zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolermastery widze na allegro tez 600/800, pozatym apollo ma dobre ceny, a tu jeszcze znaczek promocji, wiec wydaje mi ze to wlasnie taka wersja, ale poki nie bede pewny to nie bede ryzykowal...

 

Nie bardzo moge kupic karte uzywana, musi byc sklep, bo to nie jako idzie na wymiane z moim 7600gs.

 

Pozatym mocno sie zastanawiam nad tym 8600gt...duza roznica bedzie miedzy nimi? Czy beda raczej porownywalne?:)

 

qrde z orba wychodzi mi ze w 3dmarku06 to jakies 2000pkt :( prawda to, dobrze ocenilem?

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...