Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Force Global Lightning to akurat powinno byc wylaczone ;)

 

BArt_X - tez radze Ci zainteresowac sie Accelero S1 - kosztuje duzo mniej, a z jakims wentylatorem powinno przebic VF-900, nadal bedac tanszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mój problem był poruszany, to przepraszam, trochę szukałem ale ciężko się w takim wątku szuka;]

 

Moja galaxy 7900gs na agp się wiesza, podobno jest to częsta sprawa.

Teraz konfiguracja:

 

Zasilacz - antec truepower 550w

płyta- abit nf7-s 2.0

cpu - amd-m 2500 @ 200x11

ram - ocz 2x512 2,5-4-4-7

wc

 

Pomaga jedynie obniżenie taktowania rdzenia i pamięci o 100mhz...3dmarki05 spadają o jakieś 500 punktów ze stockowego wyniku(z 7233 na 6731). Na podkręconym nie udało mi się testu skończyć.

 

Mój największy ból polega na tym, że karty na agp się kończą, raczej nie mam szans na wymianę na drugą taką, pozostaje opcja zwrotu pieniędzy i kupienia czegoś innego, co byście polecali za okolo 600zl? No chyba, że istnieje jakiś mod leczący tą przypadłość?

 

Pozdrawiam

matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grafa nie działa na standardowych ustawieniach? A to występuje tylko w smarkach, czy w grach też? Bo o smarkach to coś słyszałem, że te "tanie" Galaxy na PCI-E coś nawalają. Jeśli na stocku są problemy to gwara. Spróbuj jeszcze wyczyścić wiatraczek, odkurzyć chłodzenie i zmienić pastę (sprawdź też temperatury). To może pomóc, a gwarancji z tego powodu na pewno nie stracisz. A jeśli chodzi o inną grafę, to najbardziej opłacałoby Ci się zmienić platformę na AM2. Procki tanie, płytki (dobre z OC) tanie, pamięci tanie, grafy też tanie :D Nie wiem czy KN9 dostaniesz jeszcze, ale poza tym jest DFI Infinity i płytki na 690G (które też podobno są dobre). A jeśli koniecznie chcesz jakąś grafę na AGP (co moim zdaniem się całkowicie nie opłaca, jeśli masz do wydania 600 zł). to możesz jakiegoś X1950PRO poszukać, ale obawiam się, że Twój procek nie pozwoli osiągnąć karcie pełnej prędkości. Na moje grafie mam przy taktach 500/1380MHz w 2k5 i procu na 1.80GHz ok. 8050 pkt, a po podkręceniu proca do 3.00GHz ok. 8500 pkt. Także nawet E2160 na stocku to za mało na 7900GS, przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 raczej nie hamuje 7900 GS (wyższy wynik jest rezultatem specyfiki 3Dmarka i części testu procesora), co do problematycznej serii 7900 GS to wiem, że istnieje ona pod PCI-E (sam jestem właścicielem takiej sztuki) i nie wiem czy coś takiego występuje pod AGP, w każdym razie u mnie również pomogło obniżenie taktowania (ale tylko o 30/40 MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Karta wiesza się i w grach i w benchmarkach.

2. Założyłem jej blok wodny, rdzeń ma po kilkugodzinnym stresie kolo 40st, na ramie radiatorki + nawiew (w dotyku sa ciepłe)

3. Myslałem czy by nie zmienić na 7900gs z 512mb za 750zl, bo ten radek mi nie odpowiada. Wiem że się niezbyt opłaca, jednak przesiadając się na expres musiałbym wydać sporo więcej. A tak opóźnie to ile się da.

Pozdrawiam

matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na PCI-E niekoniecznie będzie sporo droższa. Tutaj takie przykładowe części:

 

Proc: Athlon 64 X2 3600+ Brisbane ~230 zł

Płytka: DFI Infinity NF4 SLI ~270 zł

RAM: 1x1024MB Kingston 667MHz CL5 ~130 zł

Grafa: EVGA 7900GS KO ~490 zł

 

Ceny ze znak.pl Razem 1120 zł. Jak znajdziesz te rzeczy w tańszym sklepie, do tego zamiast 7900GS weźmiesz 8600GT to wyjdzie Cię to ok. 1000 zł. Za to co masz (bez grafy) powinieneś dostać ok. 500 zł (bo masz dobre rzeczy, które wbrew pozorom nadal trzymają cenę. Dokładasz 500 zł i masz taki config, że ten na Socket A nigdy go nie doścignie. Grafę wysyłasz na gwarę, i dostaniesz albo kasę z powrotem albo grafę, za którą powinieneś te 500 zł.. Więc w dużym przybliżeniu wychodzi na zero. Potem jeszcze jedna kostka RAMU i Freezer 64, kręcisz na 3GHz i zapewniam, że polubisz AM2 :D Tak to już niestety jest, że bardziej opłaci się zmienić platformę niż grafę. Ja też długo siedziałem na Socket A, ale przejściu na E2160 jest różnica. Nie chodzi o to, że są dwa rdzenie. Nawet jak byłby jeden to i tak to odczujesz. No i grafa dostanie małego kopa, bo nie będzie blokowana przez procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą kartę Galaxy to bym 7900GS nie nazwał, bo z nią są same problemy. A co do tego XFX - to 420 zł, nie 400, a poza tym ja mówię o cenie sklepowej, a nie na allegro. Nie żebym coś miał do allegro, bo dużo rzeczy tam kupuję/sprzedaję, ale jak brałem kompa to wolałem kupić w sklepie - zawsze są większe szanse, że sklep tak nagle nie zniknie, a gwara przepadnie.. Poza tym tutaj na tym forum panuje taki niepisany zwyczaj co już zauważyłem, że duże wzięcie mają karty najtańsze - 7900GS Galaxy, który prawie w ogóle się nie podkręca czy Pality 8600GT które są najtańsze w porównaniu do reszty, a przecież producent nie da mniej kostek pamięci żeby obniżyć cenę tylko da tyle ile trzeba, ale gorsze (taki przykład). Po prostu nie lubię, gdy ktoś mówi "że drogo" i prawie bez zastanowienia pcha się w najtańszy towar. Albo ceny w sklepach. Ja akurat brałem kompa w znaku, ale jest masa tańszych sklepów i wiem o tym. Tylko np pcprojekt/proline mają takie opinie wśród ludzi, że najwyżej bym tam jakiś wentyl kupił, a mimo to ludzie kupują bo "tanio".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko - posiadam xfx 7900 gt. jest jeden maly mankament - chodzi jak czolg - chcialbym przeznaczyc na chlodzenie do niej okolo 100 - 150 zl , zalezy mi raczej na ciszy niz na tym jak bardzo bedzie chlodzic - jakies propozycje ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho accelero s1 - piekna sprawa, zadnych fanow - bardzo dziekuje <browar>

pasywnie da rade ale dla świętego spokoju na Twoim miejscu zarzuciłbym na to jeszcze fandera 120mm skręconego na minimum , będzie bezszelestnie i bardzo wydajnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart_X - o co ci chodzi gdy mówisz, że "galaxy słabo się podkręcają"? Patrząc na twój sig to ta twoja "KO" też raczej żadna rewelka, a co do "samych problemów" to ja na ten przykład, używając swoją od czerwca, nie spotkałem się z żadnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hill70 -> nie widziałeś ile w tym temacie jest skarg na Galaxy 7900GS z pamięciami 1.4ns? Zwiechy w 3d markach na stocku, słabe OC itp. Jednym działają a innym wcale. Ja też sobie taką zamówiłem, tylko padła podczas testowania w sklepie i dlatego mam EVGA 7900GS KO :D Zobacz posta o numerze #4215 w tym temacie dla przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w kartach od galaxy z chłodzeniem coolermaster a zalman (mają rózne taktowania 540Mhz dla zalmana i 600Mhz dla coolermastera). Obie mają pamięci 1.2ns. Chodzi mi o to czy w przyszłości można SLI zrobić z dwóch takich kart (czy nie będzie np inna wersja biosu karty przeszkadzać). Także pytanko jakie są różnice w podkręcaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Witam,

 

Myślę nad kupnem karty 7900GT od firmy XFX na ref pcb nividy. Pare userów tego forum mówiło że ta karta lubi sobie "padać".. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 7900gs i c2d.

Przy jakim zegarze e2180 nie będzie ograniczał 7900gs.

 

Obejrzałem test http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906-7

i widzę , że jest niewielka różnica (poza nielicznymi wyjątkami) pomiędzy 2.4 a 3.15, więc na moje oko karta jest za słaba dla tego procka przy 3.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 7900gs i c2d.

Przy jakim zegarze e2180 nie będzie ograniczał 7900gs.

Takie pojęcie nie istnieje. Zależy od gry.

Przykładowo taki colin dirt. W zwykłym rajdzie nie będzie prawie różnicy pomiędzy 1,8, a 3Ghz, a odpal wyścigi buggy i będzie różnica pomiędzy 2,4, a 3Ghz, jeśli tylko rozsądnie dasz ustawienia grafiki, aby karta dała radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem sie bawic biosem od EVGI 7900gs za pomoca programu Nibitor. Wrzucilem sobie do biosu takty 550/1500 (ze standardowych 500/1380). Takty sa napewno stabilne, gdyz testowalem je wczesniej chyba ze 3 dni podkrecajac RivaTunerem. Wrzucilem nowy bios do karty, wszystko elegancko, zero artow w grach czy testach ale jest jedno ale. W Allplayerze jak odpale film to obraz przykrywa napisy. Tak jak zwykle jest tak, ze to napisy wyswietlaja sie na obrazie tak teraz napisy, ktore wchodza na obraz sa "pod" nim a te ktore wyswietlaja sie na tym czarnym pasku pod obrazem sa normalne. What a fuck? Jest to napewno problem przetaktowania karty, gdyz teraz spowrotem na oryginalnym biosie jak podkrece riva tunerem to w allplayerze jest to samo, jak ustawie takty na standardowe to wszystko wraca do normy.

Myslalem, ze moze jest to spowodowane za wysoko taktowanym zegarem jednostek geometrycznych (przy zegarze rdzenia na 500MHz zegar geom. ma 520MHz, przy 550MHz ma on juz 570MHz) i trzebaby sie pobawic delta w nibitorze ale za chiny nie wiem jak ta delte ustawic poprawnie, zeby miala powiedzmy caly czas te standardowe 520MHz. Standardowo delta w nibitorze jest wyswietlana jako 20. Czytalem poradniki na temat tego, ze jak chcemy powiedzmy ustawic taktowanie geom. o 50MHz mniejsze od zegara GPU to robi sie to 256-50=206 i to 206 wpisuje sie do delty w nibitorze. Zrobilem tak ale wtedy Everest w ogole zaczal jakas chinszczyzne wyswietlac a mianowicie ze zegar geom. ma rzeczywiscie 520MHz (ale w nawiasie ze oryginalnie 756 co jest nieprawda bo oryginalnie ma 520 na standardowym biosie).

 

W zwiazku z powyzszym mam 2 pytania:

1. Czym spowodowane jest i jak sobie z tym poradzic dziwne zachowanie allplayera w filmach.

2. Jak ustawic poprawnie taktowanie zegarow geom. powiedzmy na te 520MHz o ile jest to czynnik powodujacy problem z allplayerem.

 

 

 

Ludzie ale jaja!!!

Postanowilem pobawic sie jeszcze troche ustawieniami i doszedlem do dwoch wnioskow, po pierwsze to napewno nie rdzen a po drugie to napewno pamieci:) Otoz opuszczajac badz podbijajac doslownie o kilka megaherzow taktowanie pamieci z tego nieszczesnego 1500MHz problem znika!!! Stabilnie oczywiscie jest co potwierdzily wielokrotnie puszczane dzis 3dmarki (jeszcze w grach sprawdze). Dzialam obecnie na 550/1550MHz i jest git. Nie mam zielonego pojecia jak to jest w ogole mozliwe. Jaja jak berety!

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy Evga 7900gs KO obsluguje HDCP. Nigdzie nie moge tego znalesc albo informacje sa rozbiezne. Jak wiadomo samo GPU ma taka mozliwosc ale to, czy jest ona wykorzystywana zalezy od dodatkowego chipu, ktory nie wiem czy moja karta posiada stad powyzsze pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisalem ostatnio o to czy jest sens zmiany x2 na C2D ale doszedlem do wniosku ze sie nie oplaca bo wole kupic nowa grafike. I teraz pytanie. Czy oplaca mi sie wymienic mojego 7900gs CM podkreconego tak jak w sigu na 8800gts 320mb? Nie chcialbym wersji 640mb bo monitor nie obsluzy rozdzielczosci wyzszej niz 1280x1024 a a do tego wersja 640mb jest drozsza. Glownie bym chcial grac w najwyzszych detalach w nowsze gry typu crysis, itp. Widzialem w PCProjekcie ze galaxy 320mb kosztuje 990zl, tylko czy jest sens? I jeszcze moj zasilacz, tez z siga. Pociagnal by to? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...