Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wypadku należy odnieść to do procków jednordzeniowych i ddr1 - wtedy porównanie ma sens.

Właśnie, że największą różnicę to widać w 06 smarku za test procka, tak w innych x2 dużo nie daje... także, nie widzę specjalnie różnicy po za markiem06.

 

Chodzi o zasade; inni może i robią niebotyczne wyniki ale to Ty a nie "inni" sie tu chwalą więc czymś to uwiarygodnij - no offensive.

Po pierwsze się niczym nie chwale, bo nie ma czym… Po drugie napisałeś ze jesteś pod wrażeniem swoich wyników i oc swojej grafy.

Teraz mam Palita XpertVision 7900GS i jestem pod wrażeniem mocy/oc - patrz orb'y!!!
A ja mając lepsze wyniki na podobnym sprzęcie nie jestem ani pod wrażeniem oc grafy jak i wyników...

Nie mam zamiaru wszystkiego kręcić i robić orbow specjalnie dla Ciebie, bo screeny (dla mnie słabe pod względem wyniku) Ci nie wystarcza. Jak będę znowu bawił się w oc sprzętu do zamieszczę wyniki. Jakoś ludzie co robią niebotyczne wyniki też dają screeny to nie ma problemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że największą różnicę to widać w 06 smarku za test procka...

No więc właśnie.

...napisałeś ze jesteś pod wrażeniem swoich wyników i oc swojej grafy.

A ja mając lepsze wyniki na podobnym sprzęcie nie jestem ani pod wrażeniem oc grafy jak i wyników...

To już Twój problem... ale, co to wnosi poza bezsensowną polemiką i malkontenctwem?

Nie mam zamiaru wszystkiego kręcić i robić orbow specjalnie dla Ciebie...

Że co proszę? Specjalnie dla mnie? Chyba raczej dla swojej wiarygodności...

Jak będę znowu bawił się w oc sprzętu do zamieszczę wyniki.

Tak by należało zrobić na samym początku...

Jakoś ludzie co robią niebotyczne wyniki też dają screeny to nie ma problemu :mur:

Ale jak widzę dla Ciebie stanowi to naprawdę duży problem i wolisz prowadzić jałową dyskusję zamiast w tym samym czasie zamieścić wynik.

 

Ps. W tym momencie przestało mnie to już interesować więc odpuść sobie Narmer :D

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nico26 widze że sam niewiesz czego chcesz. Czytając całą dyskusje Narmer swoje wyniki poparł screenami wiarygodnymi. I niechwaląc sie tylko wspomniał że ma lepsze wyniki w OC. A Ty Nicko26 wprowadzasz zamęt i uważasz że on fałszuje screen niemając podstaw do tego.

 

W smarkach 03 czy 05 procek niedaje dużych zmian w wyniku tak jak to ma miejsce w 06.

 

A cała ta dyskusja jest niepotrzebna bo każda grafa to indywidualny egzemplarz i ma indywidualny potencjał OC to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. W tym momencie przestało mnie to już interesować więc odpuść sobie Narmer :D

Pewnie, że sobie odpuściłem... myślałeś, że będę dla twojego ego robił orby? Nie mam zamiaru stawiać od nowa konfiguracji tylko po to, żeby zapuścić test z dedykacją dla Ciebie. To tyle na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu wymieniamy się w temacie osiągnięciami w OC, co pozwala porównywać wyniki pomiędzy podobnymi konfiguracjami komputerów czy też tymi samymi markami kart.

Faktem jest, że procesor ma znaczenie w markach 01 i 06. W 03 i 05 dominująca jest karta aczkolwiek procesor też parę punktów daje. Ponadto w marku 01 niebagatelne znaczenie ma zastosowana pamięć, system operacyjny i optymalizacja samego marka.

Kręcenie dla samego wyniku a więc "kręcenie ekstremalne" jest raczej hobby i nie jest wprost wskazówką dla podkręcających karty do codziennego użytku.

Tutaj ostatnie moje osiągnięcie w 3D mark 2001 z procesorem Q6600 podkręconym do 4113 MHz. i pojedyncza kartą Gigabyte 7900GT@770/1013. Procesor i karta chłodzone wodą. Wynik to 62 252 pkt:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=2434946

 

Jest to wynik z jedną tylko kością pamięci. Wynik oczywiście będzie jeszcze do poprawienia bo nie przykładałem się specjalnie do optymalizacji Windows no i pamięci w dualu dadzą swoje.

 

Natomiast na co dzień używam ustawień karty 700/900 i procka na razie 3,7 GHz. Wystarcza mi to na razie do gier i wszystkich innych zastosowań.

Mam nadzieję, że wrócimy już do konstruktywnej dyskusji w tym temacie.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sobie odpuściłem... myślałeś, że będę dla twojego ego robił orby? Nie mam zamiaru stawiać od nowa konfiguracji tylko po to, żeby zapuścić test z dedykacją dla Ciebie. To tyle na ten temat.

Spokojnie! Nie agresywnie! :lol2: :lol: (A na przyszłość pamiętaj o linkach do orba - zaoszczędzisz sobie frustracji a innym zaśmiecania tematu) EOT

 

 

--> atomel

te zegary na grafie 700/900- ciekawy jestem jak to rzutuje na jej temperature-->żywotność... Typuje że bez v-modów się nie obeszło?

Ramy też chłodzisz cieczą?

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury rdzenia przy vmod 1.55V to 34-39*C zależnie od temperatury proca i temp. zewnętrznej. Blok XG1.

Na pamięciach małe radiatorki Zalmana chłodzone powietrzem. Na sekcji zasilania również. Pracuję na tym już ponad 1,5 roku. Nie sądzę, żeby ograniczona żywotność karty była problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu kilku testów w necie ostatecznie zdecydowałem się na Accelero S1. W przyszłym tygodniu zamierzam kupić. W testach po dołożeniu wentyla 120mm wręcz zgniata konkurencje. Pewnie ma wydajność porównywalną do wody :P Naprawdę się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że wszystkie Thermalrighty i Zalmany odpadają przy S1. W końcu ktoś wpadł na to, że nie musi być tysiąca blaszek, które są co 0.25mm, a może być ich 32 w odległości 3,5 mm od siebie. W testach nieraz pasywnie S1 jest wydajniejszy od stocka :P No i jeszcze ta cena :P Z dodatkowych radiatorów na układy zasilające Radeonów chcę zrobić radiatory na układy zasilające 7900GS bo dość konkretnie się grzeją. Muszę tylko pomyśleć jak na tym wentyl zamontować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam S1, mam i wiem że w tej cenie nie ma nic lepszego.

 

Najważniejsze jest to że teraz mam w stresie mniej niż na CM w idlu!!!

 

Teraz w Idlu mam max 43*C / na stock'owym CM miałem 56*C

Teraz w Stresie mam max 54*C / na stockowym CM miałem nawet 100*C!!!

 

A to wszystko przy pomocy wicherka AF12025 puszczonego na 5v/niesłyszalny

 

I myślę że nic więcej pisać nie trzeba :)

 

Front:

Dołączona grafika

 

Plecy:

Dołączona grafika

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuj te gumki a szybko. One po pewnym czasie parcieją (czy coś w tym stylu) i i normalnie pękają. Nie dzieje się to co prawda po tygodniu, ale po jakimś czasie możesz się zdziwić, że wentyl leży na dole budy. Użyj lepiej do tego opasek zaciskowych.

 

EDIT: Jeśli możesz, napisz jeszcze czy idzie uzyskać większe zegary. Bo to mnie głównie przy zmianie chłodzenia interesuje :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem tylko przejściowo tak jest :)

 

Rdzeń na CM rzadko ruszałem bo te tempy mnie przerażały, ale z tego co pamiętam to powyżej 650MHz już się wysypywał, teraz 665MHz i jest czysto. Dzisiaj ją trochę pokatuje :-P

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się nieco i o to wymodziłem:

3DMark01: 42K

Dołączona grafika

3DMark03: 25K

Dołączona grafika

3DMark05: 11K

Dołączona grafika

Większość testów robiona 665-72/900, powyżej Mem się krzaczy, a GPU powyżej 670 czasami ma spadki(rdzeń się przekręca) niedługo dam mu papu :-P

 

Stery Forceware 163.71

 

A co do samego S1 to nawet z wentylem na 12V tempy w idlu są mniejsze o 2*C a w stresie 3-4*C od tych na wentylu na 5V czyli różnica prawie żadna, a cisza ubłagana :D

 

Co do wykonania S1 to nie mam większych zastrzeżeń ale... taśma termoprzewodząca na radiatorkach była czasami podwinięta, źle nałożona, ogólnie zawiodłem się na nich(nie mówię że wszyscy tak mają bo nie spotkałem się z opiniami że coś jest nie tak, ale ja miałem z tym taki problem) :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po Accelero S1 w sklepie, ale niestety nie ma i nie będzie, bo niby produkty Artcic Cooling wycofują z Action.pl :mur: Muszę zamówić na necie. Nie chce ktoś sprzedać? :P Chętnie odkupię :D A co do wentyla - jak myślicie czy 92mm będzie dobry? Bo leży mi taki w domu, też Arctic Cooling, a 120mm musiałbym kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

A czemu miałby być zły? Zamontuj go np na opaski zaciskowe będziesz miał 100% pewność że w czasie pracy wentyl Ci nie odleci ( raz fander przystrzygł mi róg 7300GT :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

94.24 :)

Zainstalowałem najnowsze forceware i to samo.. Mam karte galaxy 7900gs zalman fan 1.2ns 256\256 540\1500 a w rivie everescie i atitoolu mam 1400mhz.. Podkrecilem je do max 1440MHz.. Nie wiem ocb z tą kartą.. Tzn co z mem :mad: Gpu? Lubi zimno.. Przy 52* stres pracuje 650MHz a jak się rozgrzeje to tylko 630MHz stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Fajne memki :) Ja mam versje 540\1500 na stocku ( w każdym sklepie takie dane ) a w atitoolu rivie tuner czy everescie mam 700 ( efektywne 1400 ) i jeszcze zerowe oc ( jakies 20-30MHz potem arty )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...