Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

a mimo wszytko taki dostajesz...... laing ma poprostu wewntrzne ble i uktyte ptsie.

Jak byś dodał że nie wszystkie Laingi tak mają i że dopiero ostatnio się pojawiła taka dzisdoska seria to byś nie wprowadzał ludzi w błąd - a tak to wprowadzasz w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dodał że nie wszystkie Laingi tak mają i że dopiero ostatnio się pojawiła taka dzisdoska seria to byś nie wprowadzał ludzi w błąd - a tak to wprowadzasz w błąd.

co kogo obhodzi, ze kiedys mozna bylo upic dobra pompke? wazne ze teraz dobrych juz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kogo obhodzi, ze kiedys mozna bylo upic dobra pompke? wazne ze teraz dobrych juz nie ma.

Ja kupiłem moją może trzy miesiące temu, i jest prawie niesłyszalna. W każdym razie o wiele cichsza niż mój eheim 1250 a on wydaje tylko delikatny pomruk.

Tak więc takie generalizowanie jest nie na miejscu i wprowadza ludzi w błąd

Edytowane przez LordVere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kogo obhodzi, ze kiedys mozna bylo upic dobra pompke? wazne ze teraz dobrych juz nie ma.

 

Kogo obchodzi że wprowadzasz ludzi w błąd generalizując?? Np. użytkowników zastanawiających się nad zakupem. Uważam że z pożytkiem dla wszystkich było by jeśli byś przestał generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że niektórzy z Was maja te pompy i sa z nich zadowoleni, ale zwróćcie uwage, że ostatnio mówi się o Was jako o szczęśliwcach, którzy dobrze trafili. Jak można polecać producenta i jego wyrób, skoro prawdopodobieństwo trafienia w egzemplarz bez wad jest mniejsze bądź równe 1/2, nawet jeśli sam produkt i jego parametry techniczne są wybitne? Wprowadzaniem w błąd byłoby bezkrytyczne zachwalanie tej pompy. Czytając to forum mozna wyrobić sobie własne zdanie na temat jakości DDC i nie ma potrzeby łajać nikogo, że generalizuje. Dla niektórych pompa ta jest na tyle ciekawa konstrukcją, że gotowi sa zaryzykować niejedna wpadkę i wymianę. Inni od razu skreślą producenta. W tej chwili - patrząc obiektywnie - nikomu bym tego lainga nie polecił. Tym bardziej, że tak naprawde nikt z nas nie wie czy to wadliwa seria, zmiana konstrukcyjna, czy błąd projektowy, w wyniku którego nawet te działające świetnie egzeplarze wyzioną ducha w ciągu najbliższego roku, czego oczywiście nikomu nie życzę.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompkę przecież jest 36 miesięcy gwarancji tak więc nie rozumie tych wszystkich podchodów, trzeba reklamować i tyle.

Natomiast jak ktoś kupił pompkę i nie dostał faktury czy gwarancji (to sprawa jest z lekka podejżana)

Zobaczymy jak moja pompka będzie się zachowywała za pare miesięcy na razie jest cicho jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompkę przecież jest 36 miesięcy gwarancji tak więc nie rozumie tych wszystkich podchodów, trzeba reklamować i tyle.

Natomiast jak ktoś kupił pompkę i nie dostał faktury czy gwarancji (to sprawa jest z lekka podejżana)

Zobaczymy jak moja pompka będzie się zachowywała za pare miesięcy na razie jest cicho jak makiem zasiał.

to juz zostalo wyjasnione na PW... i jest git

 

a ze trafila sie felerna partia to true... i co teraz? teraz czekaja wszyscy na lepsze wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że tak naprawde nikt z nas nie wie czy to wadliwa seria, zmiana konstrukcyjna, czy błąd projektowy, w wyniku którego nawet te działające świetnie egzeplarze wyzioną ducha w ciągu najbliższego roku, czego oczywiście nikomu nie życzę.

Ja wiem - moja pompa chodzi już od ponad roku niezmiennie cicho - jak byś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył że poprostu się taka partia trafiła. Na obecną chwilę też nikomu bym nie polecił zakupu Laing'a gdyż prawdopodobieństwo trafienie felernego egzemplarza jest zbyt wysokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w cooling.pl i od słowa do słowa rozmowa zeszła na chałasującego Lainga. Chłopaki powiedzieli, że obecna seria DDC sprawia sporo kłopotów. Mieli jeszcze kilka sztuk na stanie, ale nikogo nie namawiają do ich zakupu i za dwa, trzy tygodnie powinna przyjść poprawiona partia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nowa wersja ?

 

[ciach]

Na dole strony, z której wrzuciłeś fotę masz datę dodania pompki do sklepu: wtorek 05 wrzesień, 2006.

 

O nową, cichą serię trzeba pytać w sklepach, mnie mówili o drugiej połowie października. Ta ma jedynie nagwintowane króćce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dziłęki zastosowaniu lainga mozesz używac 3 metrowej obudowy :lol:

 

Lub sporo lepszą wydajność przy niektórych blokach które lubią większy przepływ - na wasze szczęście sporadyczne konstrukcje są wrażliwe na przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do userów Lainga, u których pojawiły się problemy

 

Ile czasu od zakupu upłynęło gdy pojawiły się problemy (głośna praca itp) Jakiego chłodziwa używaliście? Jaka temperatura chłodziwa?

 

 

Edit1: Jaka wersja pompki: DDC czy DDC-1Plus?

 

Edit2: http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...d22afe84bfe61a9

* IMPORTANT: We recommend the use of a lubricity water additive (Tec Protect Plus, article no.:17300)! Anti-Corro-Fluid should not be used here.

:blink: :?

 

Borygo i spółka AFAIK mają dodatki antykorozyjne .....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka zaczela halasowac od samego poczatku, odowietrzenie ukladu nic nie pomoglo. Temperatury wody osiagane przez zestaw podczas normalnej pracy osiagaly w granicach 25*C. Pompka nie pracowala w niedozwolonych pozycjach. Chlodziwo bylo mieszanka orlenowskiego petrygo i wody demineralizowanej w stosunku 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do userów Lainga, u których pojawiły się problemy

 

Ile czasu od zakupu upłynęło gdy pojawiły się problemy (głośna praca itp) Jakiego chłodziwa używaliście? Jaka temperatura chłodziwa?

Edit1: Jaka wersja pompki: DDC czy DDC-1Plus?

 

Edit2: http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...d22afe84bfe61a9

:blink: :?

 

Borygo i spółka AFAIK mają dodatki antykorozyjne .....

Laing DDC - plyn Borygo ~70%, reszta H2O

Zrabane pompki halasuja od poczatku i na pewno nie ma to zwiazku z rodzajem chlodziwa. Do tematu nie ma co wracac i doszukiwac sie Bog wie czego.

Ktos ma jakies info o poprawionej wersji?

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit2: 2358529[/snapback]

Ktos ma jakies info o poprawionej wersji?
Dzwoniłem do cooling.pl i nie potrafią dokładnie powiedzieć kiedy dotrze nowa partia (niehałasujących) DDC. Powinny być pod koniec miesiąca, będę się dowiadywał więc stay tuned. Mozesz ewentualnie pomęczyć samhaina, ale nie wiem czy usłyszysz coś oprócz "wkrótce" ;)

 

EDIT: Sam miał mieć jakiegoś Lainga w poniedziałek (o ile dobrze pamiętam), więc może juz przetestował i da znać jak wypadł.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrabane pompki halasuja od poczatku i na pewno nie ma to zwiazku z rodzajem chlodziwa. Do tematu nie ma co wracac i doszukiwac sie Bog wie czego.

Czyżby?

Moja po wymianie była cicha ale ostatnio zrobiła sie głośniejsza i ją słyszę zdala :(

U mnie było tak samo, po wymianie byłem zajebiście zadowolony, słychać ją było dopiero po otwarciu budy, a teraz słychać ją z 2m.

Pompka jest warta swojej ceny, zaraz po kupieniu chodziła tak cicho, że musiałem przystawić do niej ucho żeby ją usłyszeć.

Obecnie słyszę ją w całym pokoju :angry:, jak będę miał gotówkę kupię drugą, mam nadzieję niesłyszalną.

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...