Skocz do zawartości
bortas

Dziwne nazwy sklepów, etc

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz wogole co oznacza hades ???

qrcze rozbrajasz mnie doszczetnie:

1) w mitologii greckiej, bóg świata zmarłych, syn Kronosa i Rei, brat Zeusa, Posejdona, Hery i Demeter, mąż Persefony córki Demeter.

2) podziemne państwo zmarłych, otoczone rzeką Styks, przecięte rzekami: Acheront (rzeka boleści, otoczona błotami i grzęzawiskami), Lete (rzeka zapomnienia), Kokystos (rzeka lamentu) i Flegeton. Przed wejściem do Hadesu roztacza się smutna równina, porosła z rzadka wierzbami i topolami okrytymi czarną korą.

 

jakos nazwa "nowe zycie" dla zakładu usług pogrzebowych nie wydaje mi sie byc taka zwykla i potoczna, by przejsc koloniej obojetnie, poprostu nazwa inna niz kazdy inny "zaklad pogrzebowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogole co oznacza hades ???

qrcze rozbrajasz mnie doszczetnie:

1) w mitologii greckiej, bóg świata zmarłych, syn Kronosa i Rei, brat Zeusa, Posejdona, Hery i Demeter, mąż Persefony córki Demeter.

2) podziemne państwo zmarłych, otoczone rzeką Styks, przecięte rzekami: Acheront (rzeka boleści, otoczona błotami i grzęzawiskami), Lete (rzeka zapomnienia), Kokystos (rzeka lamentu) i Flegeton. Przed wejściem do Hadesu roztacza się smutna równina, porosła z rzadka wierzbami i topolami okrytymi czarną korą.

 

jakos nazwa "nowe zycie" dla zakładu usług pogrzebowych nie wydaje mi sie byc taka zwykla i potoczna, by przejsc koloniej obojetnie, poprostu nazwa inna niz kazdy inny "zaklad pogrzebowy"

wiesz nie zrozumiales mnie

niepotrzebnie wyjechales z definicja hadesu bo mnie nie o to chodzilo

nie bede nic wiecej pisal bo zakladam ze w tym momencie wiesz co mam na mysli

a co do nowego zycia .. no tu moge sie zgodzic nom

 

looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikabuhahaha... jak pewnego razu przemieszczałem się po moim "pięknym" mieście zauważyłem auto jakiejś firmy "Pupek" producent papieru toaletowego... jak to zobaczyłem to myślałem że padne Dołączona grafikahehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wiedze najlepsze nazwy miejscowosci to sa wioski, moja babcia mieszka na wiosce "kotły" kiedys jak z nia jechalem stala rekalam "Kotły C.O" wyslala ze to cos o jej wiosce pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie wyjechales z definicja hadesu bo mnie nie o to chodzilo

chodzi mi oto ze dla wiekszosci ludzi jednak hades nie kojarzy sie z kraina zmarłych a raczej z piekłem (nieuwazali an polskim?:)

 

pozatym chyba zadko nazwy z mitologi sa stosowane do nazywania społek sklepów czy zakładów usługowych :) mi to przypadlo do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trasie Łomża - Grajewo jest drogowskaz pokazujący 2 miejscowości o nazwach budzących u niektórych wiadome skojarzenia:

 

Kurejwa

Kurejewka

 

Osobiście mam dużo szacunku dla mieszkańców takich miejscowości.

Dzisiaj ich nazwy budzą być może śmieszne skojarzenia ale jutro dowolna nazwa może taką się stac bo język jest przecież żywy.

 

Sympatycznie brzmi nazwa z trasy Ełk - Pisz:

 

Kociołek Szlachecki.

 

We Włoszech (Bolonia) można spotkać nazwę sklepu budzącą uśmiech u Polaków:

 

Pupa Straci

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiśniówka, taka wieś

A zaraz obok niejj Pogorzała :D

 

A tak wogóle, to te wasze przystanki na rządanie to skąd sie wzieły ? raczej żądanie [;

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnojnica - wieś do której drogowskaz dumnie sterczy przy krajowej 4-ce mięczy Ropczycami a Sędziszowem Młp.

 

Anegdota zasłyszana:

Nowa nauczycielka przedstawia się uczniom- "Dzień dobry, nazywam się Genowefa Wypierdek, pochodzę z Gaci".

Gać to miejscowość niedaleko Rzeszowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy byłem w Ciechanowie u znajomych widziałem sklep Kat Mat (monopolowy chyba) :D

A i jeszcze widziałem gdy byłem na podlasiu drogowskaz na wieś Skajzgiry, wogóle w tamtej okolicy mieli fajne rejestracje (BSE, powiat Sejiński czy jakoś tak)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Najlepsze są nazwy firm/sklepów z koncówką -EX.

To jest normalna plaga: Kazex, Parasolex, Budolex, Budimex, itd. Praktycznie każdy wyraz goście zmieniaja na ten z koncówką -EX.

 

Nie wiem co za mania. To chyba ludziom z czasów PRL zostało. Taka spuscizna po Pewex-ie, jedynym miejscu gdzie było cos super, extra jak na owe czasy. Taka analogia. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...