Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

JAkiej dwu krotnie większej liczbie bitów ?????? Geforce ma 128bit x 1000 Mhz ( ew. 900 w słabszych wesjach ) a Radeon 256 x 680 Mhz czyli ~14,9 GB/s vs. ~20,3 GB/s więc max możemy mówić o większej o ~1/3 liczbie bitów przesyłanych na sekundę !!! Szerokość magistrali to nie wszystko !!!

...

A co powiesz o 7600GS, która pry taktowaniu 400MHz i 128bit. ma przepustowość zaledwie 12,8GB/s i postaw teraz radzia 9800XT który przy pamiątkach 365MHz i 256bit. oferuje ponad 23GB/s. Tutaj różnica nie wynosi 1/3, a 80% :roll: I teraz dodajmy do tego 6600GT ze swoimi 15GB/s i co mamy pozornie najwolniejszy 7600GS leje po [gluteus maximus] konkurentów :) Wiesz Kyle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a Ty jak widać nie chcesz zmienić swojego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->chemiczny_ali

 

Ty piszesz o czym innym ja o czym innym i twój post ma się nijak do tego co napisałem .... właściwe to o co Ci chodzi z tym punktem widzenia i co ja mam zmieniać ? Wyśpij się ! :wink:

 

No dobra skoro co poniektórzy nie kumają co piszę to przedstawię to na "chłopski rozum": pamięć 128 bit nie oznacza że jest 2 x wolniejsza od 256 bit .... co innego 128 bit 1 GHZ vs. 256 bit 1 GHZ ( pomijając opóźnienia ) czyli szerokość magistrali należy ściśle wiązać z częstotliwością . Koniec , end , fin nic ponad to co napisałem . <- jak by kto nie wiedział to tutaj taka większa kropka jest :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->chemiczny_ali

 

Ty piszesz o czym innym ja o czym innym i twój post ma się nijak do tego co napisałem .... właściwe to o co Ci chodzi z tym punktem widzenia i co ja mam zmieniać ? Wyśpij się ! :wink:

Jestem wyspany :wink: Ja pisze o czym innym :blink: to ja nie wiem po co cytowałes w Swojej wypowiedzi posta JestemNoobem, bo mój jest bezpośrednio związany z Jego wypowiedzią, wię musisz się zdecydować jakie posty cytujesz :)

No dobra skoro co poniektórzy nie kumają co piszę to przedstawię to na "chłopski rozum": pamięć 128 bit nie oznacza że jest 2 x wolniejsza od 256 bit .... co innego 128 bit 1 GHZ vs. 256 bit 1 GHZ ( pomijając opóźnienia ) czyli szerokość magistrali należy ściśle wiązać z częstotliwością .

Piszesz, że pamięć 128bit. nie jest 2 x wolniejsza od 256bit. :blink: No to jak się ma pamieć o częstotliwości 500MHz i 256bit. do pamięci 1GHz i 128bit. Przepustowość (pomijając opóźnienia) jest taka sama :-| Tak więc nie bardzo kumam jak liczysz, że wychodzi inaczej :? Mój post był absolutnie w temacie i był poparciem posta JestemNoobem do którego miałeś objekcje (jak się okazuje totalnie nie słusznie), a ja rozwinąłem jego myśl i poparłem nowymi przykładami które jak widać nie pierwszy raz ignorujesz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: "No to jak się ma pamieć o częstotliwości 500MHz i 256bit. do pamięci 1GHz i 128bit."

 

Mają taką samą przepustowość.

 

Co do mojego posta to odnosiłem się do tego że mr noob ( :wink: ) napisał że pamięć 256 bit jest 2 x szybsza od 128 bit nie zwarając absolutnej uwagi na częstotliwość taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie do końca prawda bo w moim starym radku 9800Pro przy 680MHz 256Bit przepustowosć była rzędu 22GB/s :)

Dokładnie to 20,2655792236328125 GB/s ;] ( pamiętaj że nie jesteśmy producentami dysków twardych - ja liczę 1 MB jako 1024 KB )

 

Nawet jak będziesz liczył 1MB jako 1000 KB to i tak nie wyjdzie 22 GB/s tylko 21,76 GB/s .

 

ps. wiem, jestem dokładny

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

theinquire podaje, że premiera G80 ma nastąpić już wczesną jesienią :), zaś R600 ma ujrzeć światło dzienne dopiero pod koniec roku

nowe GPU ati ma być największym, najgorętszym i zarazem najwydajniejszym procesorem na rynku :-| , zegar procesora ma dojść do magicznej granicy 1000MHz :D co potwierdza plotki 65nm procesu technologicznego

 

daty premier nowych układów wskazują na to, że G80 będzie wpierw rywalizował nie z R600, a z R580+, który ma się pojawić już późnym latem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wspominali coś tam o jakieś dokładniejszej dacie? Chciałem kupować w sierpniu GF 7900GT ale widzę że niema sensu :D poczekam do października :D a czy będą one wspierać DX 10 ?? i SM 4.0 chodzi mi o R600 jak i G80??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja wróżka ?? z magiczną kulą

Dołączona grafika

 

 

 

:lol2:

 

cena pewnie będzie taka jak zawsze po premierze nowego układu, czyli wysoka(399$-599$)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat R600 http://www.xbitlabs.com/news/video/display...0525104243.html

 

64 jednostek cieniujących i 16TMU :? Taktowanie powyżej 650MHz i wsparcie dla DDR4 :)

Podobno będzie to najszybsza karta w środowisku DX9 obsługująca również DX10, ma powtórzyć sukces R300. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale zapowiada się smakowicie :)

 

PS. cavarr skąd wziąłeś info o taktowaniu 1GHz? :?

 

Dobra mam http://www.theinquirer.net/?article=31968 i pewnie żródło pierszej częsci posta http://www.theinquirer.net/?article=31862 :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat R600 2155003[/snapback]

Zapewne widział na benchmarku,coś tam o tym piszą....
musiał bym być tobą aby tam wejść ;)

A ja wam mówię, że widział w kuli. :D

buhahahha dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał bym być tobą aby tam wejść icon_wink2.gif

Soryy gościu widze ,że ty się tak SUPER znasz na wszystkim i nie wchoidzisz na takie strony...a proponowali Ci już prace w ATI ??

Bo ktoś taki powinien już tam pracować... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na R600 zegar bedzie bliski 1Ghz, to czym oni to wychlodza?

Przeciez juz na X1800/1900 wielgachne 2 slotowe suszary nalozyli.

Ciekawe jaki zasilacz bedze potrzebny do tej karty...500W :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na R600 zegar bedzie bliski 1Ghz, to czym oni to wychlodza?

Przeciez juz na X1800/1900 wielgachne 2 slotowe suszary nalozyli.

Ciekawe jaki zasilacz bedze potrzebny do tej karty...500W :-P

ja słyszałem , że r600 ma być taktowany 800mhz

 

1Ghz będzie osiągalne

 

 

 

 

 

 

To co tu napiszę nie są to moje słowa ale zupelnie się z nimi zgadzem :

"....Karty NV ( rodzina 6 ) od ponad roku dysponują SM3.0. Niejako przez przypadek pojawiły się pogłoski, jakoby karty Nvidii nie były zgodne z SM3.0 a nawet 2.0 . Ogłosiło to podobno laboratorium Ati po przeprowadzeniu wnikliwych testów. Tu nasuwa sie kilka refleksji. Po pierwsze może to tylko plotka . Jeśli zaś okazało by się to prawdą, może ktoś mi powie , po jaką c h o l e r ę w ogóle bawić się w unowocześnianie tych funkcji, jeżeli przez ponad rok cała armia kilkudziesięciu tysięcy fachowców i kilkudziesięciu milionów graczy nie potrafiła dostrzec różnicy między SM1.1 a SM3.0. Od dawna piszę że istotne jest to, co da się dostrzec podczas grania, a nie po skomplikowanej analizie ..W tym wypadku było jeszcze gorzej, bo zdaje się że i taka analiza zawiodła"

 

Pozdrawiam :wink:

karty gf6/7 nie są zgodne w pełni z ps3.0 , natomiast x1800/1900 nie są zgodne w pełni vs3.0 - ale to większego znaczenia nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/T i to skrajne ;) kojak, Ty też miałeś nieregulaminowy sig? Co tu się wyprawia, dla mnie Twój sig w niczym nie wadził...

Heh. Gdybyś mi nie napisał to bym nie zwrócił uwagi. Powie ktoś o co tu chodzi? :)

 

PS. Gdzie te Sigi??? W profilu też ich nie ma? Ktoś tu sobie jaja robi? Kto to wogóle jest ten Domik? He? :[

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na R600 zegar bedzie bliski 1Ghz, to czym oni to wychlodza?

Przeciez juz na X1800/1900 wielgachne 2 slotowe suszary nalozyli.

Ciekawe jaki zasilacz bedze potrzebny do tej karty...500W :-P

z czego wiem to najnowsze grafy (G80, R600) mają "konsumować" od 130W do 300W :blink: , co jest wyczynem wprost imponującym :lol2: , ale jedno mnie cieszy, że tendencja na wzrost prądożerności ma zmienić kierunek i podążać ku spadkowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego wiem to najnowsze grafy (G80, R600) mają "konsumować" od 130W do 300W :blink: , co jest wyczynem wprost imponującym :lol2: , ale jedno mnie cieszy, że tendencja na wzrost prądożerności ma zmienić kierunek i podążać ku spadkowi :)

Oby bo rachunki za prąd... u nas będą podwyżki cen prądu o 30% :mur: ehh myśle że mój neotec 420W mi starczy do R600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzyamc :)

Moze niedlugo wprowadza zasilacze 3-fazowe :D . A komputer zastapi piec CO :D

Za rok bedzemy sie chwalic kilowatowymi zasilaczmi. Kurde skad ja wezme na prad :angry:

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego wiem to najnowsze grafy (G80, R600) mają "konsumować" od 130W do 300W :blink: , co jest wyczynem wprost imponującym :lol2: , ale jedno mnie cieszy, że tendencja na wzrost prądożerności ma zmienić kierunek i podążać ku spadkowi :)

też czytałem te banialuki , 130-300wat zbyt duża rozpiętość by to była prawda

 

ale te 150wat to trzeba brać pod uwage - moim zdaniem producenci idą w złym kierunku , intel i amd ograniczają pobór mocy cpu , a pobór mocy gpu jak szedł w góre tak idzie nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czytałem te banialuki , 130-300wat zbyt duża rozpiętość by to była prawda

 

ale te 150wat to trzeba brać pod uwage - moim zdaniem producenci idą w złym kierunku , intel i amd ograniczają pobór mocy cpu , a pobór mocy gpu jak szedł w góre tak idzie nadal

Dojdzie do tego że koszt cichego chłodzenia przekroczy cenę karty graficznej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czytałem te banialuki , 130-300wat zbyt duża rozpiętość by to była prawda

 

ale te 150wat to trzeba brać pod uwage - moim zdaniem producenci idą w złym kierunku , intel i amd ograniczają pobór mocy cpu , a pobór mocy gpu jak szedł w góre tak idzie nadal

no też myślę, że te 300W to trochę na wyrost jest powiedziane :] , ale 150W jest całkiem realne, gdyż nowy high-end od nV ma być wyposażony już w dwa GPU G80 :blink: , które mają posiadać 48 jednostek pixel shader

zaś ATi to inna bajka u nich sprawa z prądożernością wygląda trochę gorzej :sad: , samo X1900XTX pożera w stresie 121W, a co dopiero będzie z R600, który ma być w tej dziedzinie prawdziwym królem :lol2:

 

czas pokaże czy te "banialuki" się sprawdzą, ale jedno jest pewne, że G90 i R700 nie będą już potrzebowały aż tyle watów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...