Skocz do zawartości
kamilo23

Rutkowski Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

A o czym ja pisalem w ostatnim poscie ? O jakiej metodzie ? Zero tolerancji - wiesz jak zostanie w Polsce przyjeta ? Nie wiesz ?

To dobrze przeczytaj mojego posta. A szczegolnie stan faktyczny jaki przedstawilem i jego medialny final.

tekst po odstepie nie byl kierowany do ciebie tylko wyrazilem w nim swoje zdanie

do ciebie jest przed odstepem miedzy wierszami ;)

 

a co do metody zero tolerancji to jestem za i szczerze mowiac na miejscu wladzy malo by mnie interesowalo zdanie spoleczenstwa czy im sie to podoba czy tez nie. trzeba wkoncu zrobic porzadek za wszelka cene

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do metody zero tolerancji to jestem za i szczerze mowiac na miejscu wladzy malo by mnie interesowalo zdanie spoleczenstwa czy im sie to podoba czy tez nie. trzeba wkoncu zrobic porzadek za wszelka cene

Oki ciesze sie ze wreszcie ktos zrozumial moje wypowiedzi.

 

Jednak Policja i Prokuratura nie stanowia prawa - oni je stosuja.

 

Winna jest wladza ustawodawcza - ktora wybiera spoleczenstwo - wiec widzisz - kolo sie zamyka.

 

@Briareos

Nie musisz tak agresywnie epatowac swoich wypowiedzi wobec mnie - ja tylko dyskutuje - nie ma sensu sie unosic - to tylko forum.

A nie ja jestem winny powstania problemow o ktorych piszecie.

Nie lubie jednego - generalizacji pewnych zjawisk - tyle.

Amen

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Policja i Prokuratura nie stanowia prawa - oni je stosuja.

 

Winna jest wladza ustawodawcza - ktora wybiera spoleczenstwo - wiec widzisz - kolo sie zamyka.

bo widzisz polacy do dziwny narod

zrzedza, ze przestepczosc duza i jak przychodzi sie wypowiedziec nad karami aby je zwiekszyc to ZA jest 75% ludzi

ale gdyby to wprowadzono to znowoz 75% by bylo ... z ta roznica, ze przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz polacy do dziwny narod

zrzedza, ze przestepczosc duza i jak przychodzi sie wypowiedziec nad karami aby je zwiekszyc to ZA jest 75% ludzi

ale gdyby to wprowadzono to znowoz 75% by bylo ... z ta roznica, ze przeciw

Atek - z nieba mi spadles - Ty jako jedyny (jeszcze Niemiec) zrozumiales moje wypociny.

 

Niestety to co piszesz jest w 100 % prawda - niestety... :cry:

 

Moze sie kiedys cos zmieni ? Kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju sie cos zmieni? nie predko w kazdym razie, ale mam nadzieje, ze tego dozyje ;) a juz napewno sie to nie zmieni za obecnych rzadzow bo paniom i panom z PISuaru zalezy tylko i wylacznie na tym zeby duzo mowic ale nic sensownego i nic, kompletnie nic nie robic a potem powiedziec, ze to wina opozycji bo my plan mielismy a oni nas przeglosowali. pisze tu o polityce bo to niestety oni decyduja jak bedzie wygladac prawo, o ktorym tutaj mowimy. dobre checi malej garstki prawdziwych policjantow a nie obibokow jak to ma miejsce teraz w wiekszosci przypadkow, nawet wspaniale wyszkolonych, uzbrojonych i wyposazonych niewiele nam pomoze dopoty dopoki nie zmieni sie zasrane prawo a to juz dzialka darmozjadow politykow.

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre checi malej garstki prawdziwych policjantow a nie obibokow jak to ma miejsce teraz w wiekszosci przypadkow, nawet wspaniale wyszkolonych, uzbrojonych i wyposazonych niewiele nam pomoze dopoty dopoki nie zmieni sie zasrane prawo a to juz dzialka darmozjadow politykow.

Amen ;)

 

A na powaznie to co napisales jest -prawda. Jest to "piekna" esencja i podsumowanie zycia politycznego w Polsce.

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na powaznie to co napisales jest -prawda. Jest to "piekna" esencja i podsumowanie zycia politycznego w Polsce.

Niestety.

nawet nie wiesz jak bardzo chcialbym sie mylic - ale niestety mam racje i to jest w tym wszystkim najgorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Pomysł jest imo troche trafiony, bo jeżeli to miało by wyglądać że po godzinie 20 taka godzina to nie fajnie, po 22 prosze bardzo ;] Ale też zależy jak to będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre, np. po 22 wszyscy ponizej 18 roku zycia w domach..Yhy juz to widze ;]

 

Jestem ciekaw jak by to mialo wygladac.. Teraz juz wiekszosc mlodziezy robi sobie posmiewisko z policji, a co by bylo gdyby taka "godzina policyjna" byla naprawde..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.. jesli byloby takie prawo - to policjant moglby sie "dowalić" do malolatów.

azdy wie jak teraz jest. Siedzi banda oprychów na ławce przed blokiem i łypią ślepiskami na babcinki...

Policja moze przyjechac - sprawdzic czy nie dilują czy cuś i najwyzej spisać.. a tak to po 22 będzie towarzystwo rozgonione.

 

Jak dla mnie to bardzo mądre prawo. Znów sie przez paru głupków oberwie calej mlodzierzy, ale czas zacząc cos robić z przestępczoscią...

Sie z francji niektózy smiali ze tam samochody palą..

ja u laski na osiedlu juz widzialem 3 takie akcje !!!! w POLSCE...

policja jest bezsilna, bo przeciez nie wybuduja tam budki ze straznikiem, a nie moga wygonic do domów [ciach!]iarstwa jak sie zbiera pod blokiem i zaczyna "knuć" zdradzieckie palny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wasze wypowiedzi i sam postanowiłem zabrać głos w tej sprawie :-)

 

 

Dla mnie Rutkowski to medialny człowek i nic więcej co gorsza działa na granicy prawa a nieraz je łamie i to bardzo źle, bo jak sam zaczyna naginać prawo to staje się takim samym h....jem jak ci których łapie....Co do jego skuteczności he he nie kompromitujcie się jest kilku w Polsce równie skutecznych ludzi w tej branży :-) ( tylko oni nie latają po telewizji )

 

 

Nie mówie zapewne Rutkowski ( a raczej jego ludzie ) zrobili wiele dobrego:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym odcinku zamiast skuć "gangstera" w normalne kajdany poprostu spieli go cybantem :lol: :lol: :lol:

 

A gangster na to:

 

"Nie róbcie mi obciachu..."

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni tak robia bo chca byc el0 :> jak amerykansy zolnierze [; oni nosza cybanty bo mozna ich wziac wiecej niz kajdanek [; lipa by byla jak by kajdanek zabraklo :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie przeczytali artykułu na Onecie pozwolę sobie wstawić kilka cytatów które mówią same za siebie:

 

*******************

"[...] Rutkowski na czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach powiedział: "Myślę, że nasze akcje ośmieszają oficjalne działania organów ścigania (...) To, co my robimy, powinna robić policja. Do Biura Rutkowski powinny zgłaszać się zdradzane żony, a nie ludzie poszkodowani ciężkimi przypadkami kryminalnymi. Przychodzą do nas, bo jesteśmy ostatnią deską ratunku".

 

"Nasze sukcesy nie cieszą bandytów i tych, którzy konstytucyjnie powinni zapewnić bezpieczeństwo i pomoc osobom poszkodowanym w przestępstwach" - dodał. [...]"

 

"[...] Małżonkowie z Bytomia, którzy zostali zaproszeni na czwartkową konferencję prasową, mówili, że zgłaszali sprawę policji, ale nie uzyskali pomocy i byli traktowani arogancko. "Od przestępców słyszeliśmy, że nie mamy czego szukać na policji, bo mają +plecy+" - mówili. Dlatego zwrócili się do Rutkowskiego, który zatrzymał bandytów nie biorąc za to pieniędzy. [...]

 

*******************

 

Do Ecuadoo: Ja jestem ciekaw co Ty byś zrobił w takiej sytuacji?? Pomimo tego że jesteś prawnikiem i znasz pewno bardzo dobrze prawo i wiesz do kogo się odwołać to gwarantuję że gdyby ktoś walnął Twoją głową parę razy o mur a potem ktoś by Cię kopał, a policja potraktowała by Cię jak jednego z huliganów to pierwszy leciałbyś do Rutkowskiego.

Sam przeżyłem taką sytuację - po zgłoszeniu sprawy na policję i po tym jak policja nie była uprzejma mi w jakikolwiek sposób pomóc - sytuacja znowu się powtórzyła - tym razem był to wpie****dol za to że zgłosiłem sprawę na policję. Chcę dodać że nie byłem w jakikolwiek sposób związany z oprawcami - grupą wyrostków którzy wymuszają "haracze" (najczęściej kasa i komórki) od okolicznej młodzieży - a policjanci stwierdzili że nie będą rozwiązywac konfliktów jakie mam, jak to się oni wyrazili, "z moimi kolesiami". Po drugim pobiciu moja mama postanowiła zgłosić sprawę na policji i znowu ją zbyli to pisała jakieś odwołania itp. to wyobraźcie sobie że policja wsiadła na moją mamę. Ponad 6 m-cy przed moim 1-szym pobiciem nauczyciel szkoły, w której moja mama jest v-ce dyrektorem, doniósł na nią i dyrektora, że znęcają się nad uczniami - ale sprawa została umorzona. (oczywiście nikt się nad uczniami nie znęcał, a nauczyciel mścił się za brak nadgodzin itp. - ogólnie smierdząca sprawa na osobny temat). Tak więc po interwencji mojej mamy na policji i po tym jak napisała kilka odwołań (bo pism to już chyba tak poprostu niemogą zignorować) zaczęła być wzywana na przesłuchania które trwały po kilka godzin - rzekomo sprawa donosu została wznowiona. Ogólnie moja mama straciła mnóstwo czasu i pieniędzy (m.in. na adwokata). Po tym wszystkim sprawę z "gangiem" załatwili moi znajomi metodami "odpowiednimi" jednak nie mogę napisać tu jak bo nie było to zgodne z prawem. Wspomnę tylko że ów "gang" napadł na więcej osób. Przypuszczam że gdybym sobie sam z tym nie poradził to zwróciłbym się do kogoś takiego jak Rutkowski.

 

Zanim napiszecie że to są sytuacje wyjątkowe, że zawsze zdarza się jakieś czarne owce - powiem Wam jedno - to są nagminne sytuacje - tylko rzadko nagłaśniane

 

Się rozpisałem :) W razie czego przepraszam za błędy ale pisałem ten tekst w wielkich "wspomnieniowych" emocjach.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zanim cokolwiek napiszecie do dobrze i ze zrozumieniem przeczytajcie cytaty które wkleiłem na górze"

Edytowane przez Snajper_Tango4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ecuadoo: Ja jestem ciekaw co Ty byś zrobił w takiej sytuacji?? Pomimo tego że jesteś prawnikiem i znasz pewno bardzo dobrze prawo i wiesz do kogo się odwołać to gwarantuję że gdyby ktoś walnął Twoją głową parę razy o mur a potem ktoś by Cię kopał, a policja potraktowała by Cię jak jednego z huliganów to pierwszy leciałbyś do Rutkowskiego.

Spokojnie nie ma co sie denerwowac - to tylko forum - powiem Ci tak - jakby mnie to spotkalo i wszystkich ktorzy zareagowaliby w sposob odpowiedni a nie w dwa lata pozniej plakali w telewizji ze spotako ich to a to... - straciliby prace - i druga sprawa - nie skorzystalbym z uslug pana Rutkowskiego - od tego sa profesjonalisci aby sie tym zajac.

W sumie tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ecuadoo czuję respekt przed Policją.

Kiedyś wracałem do domu miałem około 17 lat była chyba 22:00. Czekałem na przystanku na autobus, miałem ze sobą dwa złożone pudełka po papierze A4. Podjechał granatowy Polonez, policjant zapytał co o tej porze tu robię - wytłumaczyłem, że zasiedziałem się u kolegi i czekam na autobus. Zapytał się po co mi pudełka, mówię, że na "graty" - wziął pudełko i chciał zajrzeć do środka. Były tak mocno złożone, że nie mógł ich rozdzielić, po minucie z poldka wysiadł drugi. Po mocowaniu się z kartonem dali sobie i pojechali :lol:

 

Z poważniejszych sytuacji, pamiętam jak naczekałem się na przyjazd policji - kiedy zastałem porozwalane zamki w samochodzie. Potem przyjazd techników, żeby mnie wykluczyć musiałem złożyć odciski palców :)

Sprawę umorzono.

 

Nigdy mnie nie spisano, nie mam na koncie żadnych mandatów czy punktów za jazdę.

 

W Wawie często widuję na ulicach piesze patrole i bardzo dobrze - może nie rozwiąże to problemu dresiarstwa, ale przynajmniej go ograniczy. Szczególnie w nocy i wieczorami.

 

Policja niestety obawia się swoich działań, z jednej strony wcale się nie dziwię - w razie pomyłki, czy czyichś pleców mogą stracić pracę, mogą bać się zemsty, szczególnie gdy mają rodziny. Nadstawianie karku za marne grosze też się nie opłaca. Z drugiej strony prawo powinno stać po stronie policji i pomagać jej, a nie rzucać kłody pod nogi.

 

Duży wpływ ma teraz modne w społeczeństwie bezstresowe wychowywanie pociech. Pociecha "drze ryja" na podwórku albo niszczy zieleń - matka nie zwróci uwagi, pociecha wyżywa się szkole na nauczycielu - rodzicie stają w obronie i obrywa się nauczycielowi. Pociecha dochodzi do wniosku, że wszystko jej wolno nic dziwnego, że potem strach wyjść na ulicę, zostawić samochód na noc itp.

 

Jeśli rodzice nie zwrócą uwagi i jeszcze stają w obronie młodego kryminalisty to co ma na to poradzić policja.

 

Co do Rutkowskiego - może to dobry detektyw, ale robienie w TV takiego przedstawienia jest nie na miejscu. Poziom wypowiedzi i zachowanie nie za dobrze o nim świadczy. Ale najważniejsze, że pomaga ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Wsadzą go za to za co wsadzali ludzi, których do tej pory łapał :lol:

 

Dla mnie to śmieszne... Jak ktoś taki może iść do paki o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac moze :| Nie wiem co juz o tym myslec. Facet odbijal zakladnikow (dzieci ) od porywaczy. Pokazywal sie z jak najlepszej strony .. no moze czasem za bardzo naduzywal swojej wladzy jako detektyw ale zeby pral brudna kase... Ciekawe ile przepuscil tych pieniedzy i do kogo one trafialy.

 

Dołączona grafika Akcja jak z jego show z TVN

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...