Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

nie wydaje mi się na forum dobrego gs ma chaos i zrobił nim około 16100 w 3d marku 03 - wynik ok (jak za taką tanią karte) ale nie wiele osób ma takie sztuki jak on - więc napewno nie KAŻDY gs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podac przyklad gry bo jakos ja nie odczulem tego? oO

 

i chyba nie tylko ja bo nikt w temacie o 7600gs/gt nie skarżyl sie o slabej wydajnosc w grach...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dla mnie Oblivion nie jest miarodajnym testem bo mozna jego cfg tak zmodowac, ze chodzi i wyglada lepiej niz na podstawowy

 

lecz ja pomykalem w Obka bez modyfikacji w 1024x768 detale na maxa+hdr i anizo x8

 

w pomieszczeniach bardzo wysoki fps... na dworzu w czasie walki z wieksza iloscia przeciwnikow zrywalo lecz to muli i na 7800gt

 

@gutman1

 

dla mnie logiczne jest, ze na tak wykreconym x1800gto Ci wszystko pomyka wysmienicie lecz tak krecace sie x1800gto jak narazie na tym forum trafily sie tobie i jonathanowi

 

innym jak narazie kreca sie srednio na jeza, a wiekszosc Galaxy 7600gs kreci sie do poziomu 6xx/16xx co daje mu juz bardzo ladne osiagi

 

no i jak porownamy nie krecone modele to w grach jakos 7600gt/1800gto maja podoby fps: http://www.guru3d.com/article/content/347/10/

 

wiec po oc 7600gs/gt nie wiem czemu ma sie to zmienic i ma on nie dawac rady?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ale co z tego ze w markach osiagaja podobne wyniki skoro w grach te 128bit daje juz o sobie znac

Ale przy takiej przepustowości pamięci nie jest to wielka bolączka aczkolwiek zawsze to 128 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takiej przepustowości pamięci nie jest to wielka bolączka aczkolwiek zawsze to 128 bit

Pamieci 7600GS od Galaxy maja taktowanie rzeczywiste 700MHz o efektywne 1400MHz co daje przy 128bit'owej szynie przepustowosc ~22,4GB/s dla porownania radeon 9800PRO przy taktowaniu pamieci rzeczywistego 340 czyli efektywnie 680MHz przy szynie 256bit'owej daje przepustowosc ~21,76GB/s czyli jak widac wysokie taktowanie pamieci w tym modelu 7600GS daje nawet znosna przepustowosc czyli w starszych grach mozna bez proglemu wlaczyc FSAA/AF w wysokiej rozdzielczosci a w nowych grach to GPU moze nie dac rady obliczyc calej sceny wiec wlaczenie FSAA/AF nie jest zalecanechyba ze ktos lubi slide show) wiec nie uwazam aby 128bit'ow w 7600GS od Galaxy bylo ogromnym minusem. Karta wystarcza do gry w rozdzieloczsci 1024x768 z FSAA/AF lub 1280x1024 bez dodatkow(ewentualnie z FSAAx2/ AFx4-8).

 

x1800GTO jest czesto szybsza od 7600GT(nie zawsze a czasem jest to niewiele), przewaga x1800GTO rosnie po wlaczeniu FSAA/AF. Jednak nalezy pamietac ze 7600GS od Galaxy jest zauwazalnie tansza karta od x1800GTO i to jej ogromny atut.

Fajnie jest miec x1800GTO od His'a z ICQ3. Bardzo dobre chlodzenie + duza mozliwosc zmodowania karty do 16p :) szkoda ze karta jest drozsza od standardowego GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pojdzie to we wtorek/srode bede mial x1800gto razem z reszta gratow wiec zobaczymy co sie uda wykrecic. Potem tylko dobrze chlodzenie

PS procek na razie A64 3000+ nle z czasem X2 bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jak dobrze pojdzie to we wtorek/srode bede mial x1800gto razem z reszta gratow wiec zobaczymy co sie uda wykrecic. Potem tylko dobrze chlodzenie

PS procek na razie A64 3000+ nle z czasem X2 bedzie

Jak będziesz miał jakies wyniczki to koniecznie je zapodaj

p.s bierzesz szafirka??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał jakies wyniczki to koniecznie je zapodaj

p.s bierzesz szafirka??

 

Pewnie biore szafirka. A co do procka to hmmmmmm loteria. Licze na jakies 2500 wzwyz. Moze byc ciezko ale sie okaze.

Na razie bedzie full box ale bedzie WC homemade :D (projekty bloczkow juz sa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uah ;/ nie masz dostpy do opków albo 3700+ - kesz ;/

ale bedzie WC homemade (projekty bloczkow juz sa)

miodzio ;-) na grafe też mam nadzieje

 

 

EDIT: Pytanie za 100 punktów gdzie zmienia się volty w ati tool 0.25 beta 14 - przeszukałem wszędzie i nie ma - a program overclocker ma za słabą regulacje na memkach ...

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uah ;/ nie masz dostpy do opków albo 3700+ - kesz ;/ miodzio ;-) na grafe też mam nadzieje

Niestety mam ograniczony budzet i nie mam za duzo mozliwosci...............

Licze ze trafie na w miare dobrego procka a potem na jeszcze lepszego X2 (sciagany jak dobrze pojdzie z USA)

 

A wyniki na pewno zapodam :]

 

EDIT

 

Potrzebuje wymiarow tego Radzia. Odleglosci miedzy pamieciami, GPU, odleglosci od krawedzi laminatu i najwazniejsze czy pamieci i GPU sa na tym samym poziomie??

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Pewnie biore szafirka.

może trafi ci sie jakaś fajna sztuka i wkońcu przbijesz 10K w smarku 05 :twisted:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

watpie, napewno nie nie venicem 3000+, musiałby mieć cholerne szczęście żeby się dobrze kręcił (powyżej 2500Mhz)

Przecierz więkosc veniców kręci sie na 2,7ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nowe sztuki venic-ów są tragiczne. Jak rozmawiałem z Arche_ to 3 sztuki na 10, chodzą na 2500Mhz przy 1.42-1.45v i srednio jedna na 2.7-2.8Ghz :lol: a to jeszcze przy bardzo dobrym chłodzeniu, bo freezery są już za słabe. Ot taki np. mój, vyby selekt na 2500Mhz, a 2.7Ghz przy 1,55v to winda się nie włącza, tylko reseciki :mur:

 

@gitman, moge się z toba zamienić, z dopłatą zgrzewki puszek coca-coli :lol:

 

PS. sorry za OT

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...