Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Do wciaz nieprzyklejonego ;) faq dodalem specjalny bios pod HIS'a (dzieki Ptys) oraz dodalem wynik Nostromo.

A czy ten bios jest tak zmodyfikowany, że spod ATi Tool'a da sie zmieniac napiecia i odczytywac temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten bios jest tak zmodyfikowany, że spod ATi Tool'a da sie zmieniac napiecia i odczytywac temp ?

Na oryginalnym od HIS'a się dało, a tu są dodane tylko 4 potoki więc powinno być ok.

W wolnej chwili sam go przetestuje - obecnie pracuje na tym biosie z PClab'a ale chyba ogranicza karte co do o/c -szczególnie pamięci, które za nic nie chcą iść wyżej niż 730Mhz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kogoś kto zna sie na elektronice, możecie mi powiedzieć do czego służą elementy zaznaczone na zielono na screenie, właśnie chciałem zakładać wentyl do obudowy a tu patrzę i leży coś białego, odpadł element oznaczony na pcb jako D27 (ten bliżej gniazda zasilania) karta działa normalnie zero artefaktów nic sie nie dzieje, dodam że nie odpadł cały podzespół tylko jego połowa (wierzch) reszta trzyma sie pcb nie wiem czy to jakieś czujniki czy bezpiecznik, prosze o informację

post-4380-1156960428_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam HiS Radeona X1800GTO IceQ3 Turbo, na gwarancji w esc.pl. Flashowalem juz ja raz na biosa z 16 potokami - z PClab.pl, bez flashowania na empty biosa. Dzialalo. Zmienilem na biosa oryginalnego bez flasha na empty - dzialalo. Teraz sciagnalem biosa ktory jest zlinkowany specjalnie pod HiS'a

HIS Radeon X1800GTO IceQ3 Turbo 256MB /256bit/ ViVo - karta, w przypadku której każdy egzemplarz (jak dotąd) da sie zmodowac na w pełni działające 16 potoków. Uzytkownik Ptys przesłał mi zmodowany bios (16 potokow) dla kart firmy HIS.

 

... zmienilem jego nazwe na his.bin uzylem komendy (wrzucilem do .bat):

 

atiflash -newbios -f -p 0 empty.binatiflash -newbios -f -p 0 his.bin

atiflash zrobil empty zweryfikowal - ok, tak samo z biosem od Ptys.

No i fajnie, tyle ze po resecie karta nie wstala.

"Na slepo" odpalilem boot cd i flashowalem padnieta karte oryginalnym biosem z uzyciem empty biosa wczesniej - nie dziala. To samo z oryginalnym biosem bez empty... Co robic w takim wypadku? Plz help! :/

 

Dodam, ze karta byla podkrecona w catalystach 575/550. Potem flash jak opisalem wyzej. Czy to moze byc przyczyna tego ze nie wstala?

 

dziwne jest to ze windows odpala ;)

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ciężko z uznaniem gwarancji jak skumają, że to bios.

 

A u mnie jest dziwna przypadłość - 3Dmark2005 się schrzanił (nawet po reinstalce) bo mam 6100pkt :lol: nie wiem co to może być - początkowo myślałem, że przedobrzyłem z o/c i karta zwalnia ale puściłem 3DMarka 2006 i wynik jaki miałem to 4600pkt. więc ok.

Mieliście takie cyrki? Jeśli tak to prosze o rade.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem lama więc proszę o wyrozumiałośc

gorąca prosba

kupiłem GeCube X1800GTO X1800 GTO 256MB 256BIT 512BIT BOX!

Starałem sie przeczytać cały wątek licząc ze znajdę odpowiedzi ale niestety nie

nie wiem czym po podkręcić zapodajcie jakiś link (jeden ati tray tolls miał zablokowany owerlocing drugi ni echciał się włączyć i pisał o błedzie , trzeci widział na rdzeniu taktowaniu 0 i nie dawał sie ruszyć)

Czytałem że niektórym udało się zmodowac na 16 potoków (jak to zrobić)

 

w tej chwowi w 3dmar05 mam 6500 pkt wiec kiepsko (standardowe ustawienia)

 

 

będę wdzięczy za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem na początku - tylko już nie pamiętam co zrobiłem ;-) aa chyba zainstalowałem sterowniki z płyty CD (orginalne i poszedł a później już się nie bawiłem) btw. przeciez na stronie (34?33?) masz Faqa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ciężko z uznaniem gwarancji jak skumają, że to bios.

 

A u mnie jest dziwna przypadłość - 3Dmark2005 się schrzanił (nawet po reinstalce) bo mam 6100pkt :lol: nie wiem co to może być - początkowo myślałem, że przedobrzyłem z o/c i karta zwalnia ale puściłem 3DMarka 2006 i wynik jaki miałem to 4600pkt. więc ok.

Mieliście takie cyrki? Jeśli tak to prosze o rade.

Pozdr.

Też tak mam pisałem już o tym w temacie o r520 to zostałem zjechany że mam g.ównianego Intela, a jak widać nie tylko na Intelu dzieją się takie cyrki. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topek@GC.pl

A zmodował Ci sie wogóle na 16 potoków wczesniej ? pytam bo sam mam zamiar od nich kupic.

 

 

Załatw sobie karte na PCI żebys widział co sie dzieje i ponownie programuj biosa.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topek@GC.pl

A zmodował Ci sie wogóle na 16 potoków wczesniej ? pytam bo sam mam zamiar od nich kupic.

Załatw sobie karte na PCI żebys widział co sie dzieje i ponownie programuj biosa.

Tak zmodowal mi sie biosem XL1 z PClab'a tyle ze mial problemy przy OC, wrocilem do biosa 'oryginalnego' (tez tego z PClab'a) i ladnie chodzilo, reszta tak jak w przedostatnim moim poscie w tym temacie.

A z PCI narazie lipa, czekam na jakies info... chyba ze znajdzie sie ktos zyczliwy z Wroclawia posiadajacy grafe XD

gutman1 cos namieszal ;) czekam na info od niego ale i na innych zyczliwych;]

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

krotlie pytanie posciągałem potrzebne programy z faq o karcie

ATIWinflash106.zip ATITool_0[1].25b15.zip 660gto.zip

 

a tam po rozpakowaniu pliki z ktorymi nie wiem co zrobi może ktos podpowidziec??

 

sorki okazuje sie ze to podwójni espakowane przepraszam

 

ale ni moge w ati tools zmienic ustawien jak klikam setclock to wraca do ustrawień stand

a jak klikam save to nic nie robi a klawisz save ni ejest podświetlony

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ni moge w ati tools zmienic ustawien jak klikam setclock to wraca do ustrawień stand

a jak klikam save to nic nie robi a klawisz save ni ejest podświetlony

Na to może pomóc Beta 14 Ati-tool'a, mi pomoglo przynajmniej... A na reszte pytan znajdziesz odp w FAQ'u i w tym wątku, na tym forum, na google'u i w wielu innych miejscach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem faq jest świetny tyle że udało mi sie wgra tylko bios jona

660gto.zip

pozostałe nie chca wejsc (kominikat vbios image not found)

 

a ten bios nie podblokowuje dodatkowych potoków chyba a jedynie podnosi taktowania i zmiena napiecia

 

czy macie jakis bios z odblokowanymi potokami by sie dał wczyta do

GeCube X1800GTO X1800 GTO 256MB 256BIT 512BIT BOX!

 

dzieki gdy zaznaczyłem force poszło ale niestety mam tylko 12 potoków chyba ze jeszce innego biosu spóbowac

 

pytani ejeszce o ati tray tools bo do niego sie przyzwyczaiłem mam zablokowaną opcje owerlocing ni eweim dlaczegop??

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja pisze w złym dziale ale cotam, mam pytanko:

warto go(HiS Radeon X1800GTO IceQ3 Turbo 256MB) kupić za 600zł bez gwarancji ? Będe go kręcił jak tylko mogę, może się nie posypie, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem faq jest świetny tyle że udało mi sie wgra tylko bios jona

660gto.zip

pozostałe nie chca wejsc (kominikat vbios image not found)

 

a ten bios nie podblokowuje dodatkowych potoków chyba a jedynie podnosi taktowania i zmiena napiecia

 

czy macie jakis bios z odblokowanymi potokami by sie dał wczyta do

GeCube X1800GTO X1800 GTO 256MB 256BIT 512BIT BOX!

Musisz zaznaczyć obcje "force" Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...