Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze zmagania.

Taktowanie 710/1530 1.4V/2.16V

Reszta sprzętu jak poprzednio czyli proc 2.9Ghz RAM 483Mhz 2.5-2-2-6 1T bios od XL oryg.

 

3DMark2005 - 10787 pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2206858

3DMark2006 - 5209 pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=487717

 

Pozdr. :wink:

 

Ladne wyniczki nie ma co. A system jest "pociety" do markow czy nie?? Powinno cos pomoc na pewno nie zaszkodzi.

Ehhhh mnie ogranicza zasilka i procek. No ale moze sie to niedlugo zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne wyniczki nie ma co. A system jest "pociety" do markow czy nie?? Powinno cos pomoc na pewno nie zaszkodzi.

Ehhhh mnie ogranicza zasilka i procek. No ale moze sie to niedlugo zmieni.

System nie jest w zaden sposob optymalizowany - jedyne co zrobiłem to zainstalowałem stery do X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba go tam nie bylo....

to ten - http://rapidshare.de/files/32725697/r520.zip.html (dumpowalem go atiwinflashem - mam naf\dzieje, ze dobrze to dziala

a co do biosow... - coz nim trzeba zmienic, zeby znowu przedstawiala sie jako gto, a nie XL ?

ma ktos w koncu oryginalny bios od szafira gto ?

Dostalem od Ciebie pliki z rozszerzeniem r520.rom??? Co z tym zrobic? Przyznaje sie do niewiedzy i prosze o rozjasnienie umyslu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 fajny ten biosik mój his na pamięciach lata na nim na 783mhz przy napięciu 1.907, te 900mhz na jakim napięciu osiągnąłeś, timingi ustawione dość optymalnie także wydajność jest niezła, tak sobie myślę czy wartości cl nie zredukować o 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się flashować znowu karty ( wiąże się to z rozkręcaniem kompa) ale miedzy nim a tym co wgrywałem wczoraj (od connect x1800xt) to jakieś 300 punktów więcej

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900mhz na 2,115V na memkach

 

smiaszna sprawa - zaden program nie pokazuje mi jakie mam tymingi na grafie - kiedys pokazywal to everest (na x800) , atitool/atitray takze.

a tu - x1800 mem timings not suported :P

Fajne wyniki :lol:

Moje memki powyzej @770 (2,15V) laduja artami i zwiekszanie napiecia nic nie daje (obecny bios to r520 od XT).

Wczesniej ladowalem bios od Xl i wynik podobny :cry:

Generalnie nie bylo zle bo wycisnałem 9337- pisalem o tym wczesniej.

Dołączona grafika

No coz, trzeba sie bedzie jeszcze troche pomeczyc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi w windzie pokazuje riva tuner (bynajmniej najnowsza wersja), generalnie na biosie od chase1 moje pamięci biegają na 783mhz na standartowym napieciu bez artefaktów, z rdzenie wycisnąłem ponad 660mhz na napieciu 1,375v, kupiłem na allegro papsta 120x120x38 i jak wytnę dziurę w obudowie zacznę kręcić, dotychczasowe wyniki zrobiłem na pentagramie miedzianym, dzisiaj przybywają revoltecti na pamięci to pomanewruje trochę napięciem, zamierzam jeszcze ciąć timingi, może w końcu opracuję jakieś optymalne ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam sprawe,

ostatnio zakupiłem sobie nowy sprzęt, i mój wyunik w 3dmarku05 to tylko 5500 pkt. Co mam zrobić żeby mieć taki ładne wyniczki jak wy.

Mój komp to:

AMD Athlon 64 +3800 + wiatraczek który był w komplecie z prockiem

Asus M2N-E

Geil DDRII 667 2x512 DUAL CHANNEL

Sapphire Radeon x1800 GTO

Caviar SATAII 160GB

CHIEFTEC 450W

Edytowane przez Karpmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ostatnio cicho....

Ostatni moj wynik:

Dołączona grafika

Co oznacza, ze smignalem @gutmana1 B) .

Bios org. XL. Probowalem jeszcze biosu od r520(XT) ale wyniki byly duzo gorsze, pewnie przez timingi ustawione na pamieciach.

Zdecydowanie musze poprawic obieg powietrza w budzie, bo przy takich ustawieniach VRM grzeje sie jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zabawne ... Jakby moje switej pamięci grafa troszke bardziej dopracowana było (sterowniki,bios CZAS) to byś się tak nie wychwalał. <joke>

A zresztą musze Cię zmartwic kilkadziesiąt stron dalej był screen gdzie miałem 9523 (Jon, Slow swiadkami) więc masz jeszcze troche roboty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zabawne ... Jakby moje switej pamięci grafa troszke bardziej dopracowana było (sterowniki,bios CZAS) to byś się tak nie wychwalał. <joke>

A zresztą musze Cię zmartwic kilkadziesiąt stron dalej był screen gdzie miałem 9523 (Jon, Slow swiadkami) więc masz jeszcze troche roboty :-)

A to peszek :wink: a tak sie cieszylem.

No coz moze kiedys mi sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci sie znudził ? jak dajesz to ja chetnie przygarne jeśli masz wyrzucić ... :D

 

 

Pytanko, czy ktokolwiek zauważył na swojej karcie żeby po zmianie biosa na inny rdzeń lepiej sie kręcił czy tylko różnica jest z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, prawie darmo :D 900zł i jest twój Hipcio,

 

btw. U mnie (choć mam xt) po zmianie na xt PE, nie dość że lepiej się nie kręcił, to jeszcze o wiele więcej zrzerał prądu, zasiłka mi nie wyrabiała, pisząc (czasami) że kabel od zasilania nie jest podłączony :D Na standardowym biosie, podkręcając do poziomu PE, miałem takie same wyniki jak na biosie od PE, tyle że informacja o nie włożonym kabelku już się nie pojawiała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...