Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Moge Ci tylko powiedziec zebys nie kupowal ps2 i do tego 32 fullhd, jak podlaczylem do swojego 32 full hd to wygladalo to jak gry z roku 1998..., grafika straszna, a mialem ochote pograc sobie w nfs: carbon. Stary telewizor CRT Ci wystarczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli może spróbować z tunerem tv do kompa? Mogę z pracy sobie pożyczyć winfast tv 2000 xp expert i zobaczyć jak to będzie wyglądać razem z ps1 - zakładam, że jak będzie git, to z ps2 reż powinno być git. Tv 14" to za mało, poza tym dźwięk mono też nie jest trendy :) Jeżeli by wyszło, to było by lcd 17" + z-2300 i grubo :)

 

32" fullhd chce kupić, bo kiedyś będzie ps3, tylko na tą chwilę jest parę nie na ps3:

- nie chodzą gry z ps1 i ps2

- tanie to nie jest

- jest mało gier

więc dlatego chciałem ps2 wymęczyć i później ps3 kupić. Wiem, że strasznie kombinuję, ale cóż, w lotka nie wygrałem i nie chce ładować sporej sumki w granie, tylko zrobić to z głową.

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

- nie chodzą gry z ps1 i ps2

- tanie to nie jest

- jest mało gier

[...]

  • Pierwsze słyszę. Przed chwilą właśnie wstałem od Dragon Questa VII z PS2 na PS3.
  • A co jest tanie?
  • einars w einab - w tej chwili mam na PS3 raptem kilka gier - i żadnej jeszcze nie przeszedłem do końca. Zwyczajnie nie mam czasu. Nauka, zrobić jakiś obiad, wyjść ze znajomymi - i tak o godzinie ~22.00 jestem dopiero 'po robocie', a następnego dnia o 6.30 trzeba wstać. A ile Ty masz czasu na granie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czyli gry z ps2 działają na ps3? To czemu wszędzie piszą, że nie ma takiej opcji (no, chyba, że masz wersje z 60gb która jest kompatybilna)

2) Wiem, że nic nie jest tanie, ale zawsze ponarzekać można :)

3) Też mam mało czasu, praca 10-18, studia zaoczne co 2 tyg itd - życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czyli gry z ps2 działają na ps3? To czemu wszędzie piszą, że nie ma takiej opcji (no, chyba, że masz wersje z 60gb która jest kompatybilna)

Na dzisiejszych PS3 nie działają gry z PS2. Tylko stare, już nieprodukowane konsole są wstecznie kompatybilne.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ps3#Retail_configurations

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszych PS3 nie działają gry z PS2. Tylko stare, już nieprodukowane konsole są wstecznie kompatybilne.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ps3#Retail_configurations

Tak, wiem o tym. Myślałem, że może jest jakaś inna tajna opcja, żeby śmigało 'na tych nowych wersjach' - ale widać, że się łudzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o MGS2, więc piszę tutaj.

 

Otóż...

Kawałek czasu temu zakupiłem grę na PS2 pt. Metal Gear Solid 2 - Sons of Liberty.

Po miłych doświadczeniach z jedynką, skusiłem się - nawet jakby coś mi nie pasiło (prawie niemożliwe), bądź PS3 uznało, że jednak emulacja PS2 nie najlepiej jej wychodzi - równowartość dwóch dużych pizz jestem w stanie przeboleć.

Od dłuższego czasu starałem się zapychać czas siadając do coraz to nowszych gier na X360/PS3 i zwykle trochę pograłem, ale raczej z przymusu, bo wydałem troszkę więcej niż ww. miano. Każda oczywiście średnia ocen w okolicach 80-90% itp. itd.

 

Dziś jednak odpaliłem MGS2.

I - w sumie nie co się rozpisywać.

Kocham Kojimę, Konami i Snake'a.

Ta gra w skali 0-10 zasługuje na 11.

Wyłączyłem konsolę tylko dlatego, że jutro o 7 trzeba wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dziś jednak odpaliłem MGS2.

I - w sumie nie co się rozpisywać.

Kocham Kojimę, Konami i Snake'a.

Ta gra w skali 0-10 zasługuje na 11.

Wyłączyłem konsolę tylko dlatego, że jutro o 7 trzeba wstać.

To co Ty chłopie zrobisz, jak 3'kę dorwiesz?

Co do drugiej części mam mieszane uczucia, ale i tak się cieszę, że ją przeszedłem.

P.S. W credits'ach na końcu pojawia się m.in. Tokyo Marui. Chyba korzystali z ich sprzętu później przy 3'ce i 4'ce. Jak widać - na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Resident Evil Code: Veronica X oraz Devil May Cry 2.

Obydwa ww. tytuły zbierały noty od 60% do 100%.

W wypadku RE jest jeszcze bardziej zabawnie - imho dwa recenzenckie autorytety - IGN i GameSpot dali dość rozbieżne oceny. IGN - 65%, a GameSpot - 90%.

I jak tu nie zgłupieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty chłopie zrobisz, jak 3'kę dorwiesz?

Co do drugiej części mam mieszane uczucia, ale i tak się cieszę, że ją przeszedłem.

P.S. W credits'ach na końcu pojawia się m.in. Tokyo Marui. Chyba korzystali z ich sprzętu później przy 3'ce i 4'ce. Jak widać - na dobre.

Święte słowa :wink: . Swego czasu utonołęm w MGS 3 SE. Gra absolutnie genialna. Jeszcze z epoki tworzenia i poszukiwania, a nie odtwarzania i liczenia zysków :wink: .( vide - na nowe konsole jest łącznie chyba z 6 prawdziwie wybitnych gier, a i to nie grzeszących pomysłowością i oryginalnością).

 

Aktualnie troszkę zaniedbałem PS 2; wszystkie - dla mnie - najlepsze gry mam w kolekcji, poza chyba Personą 3 FES (i Personą 4).

 

Jaki taktyczny-rpg byście polecili (czy coś może dorównać FF Tactics)?

 

Pozdrawiam świątecznie.

 

p.s. Czy na PS 2 jest szykowane coś jeszcze "z górnej półki"?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji, szukając informacji o FF Tactics natknąłem się na takie o to ciekawe zestawienie TOP 15 rpg na konsolki.

 

http://www.gamelemon.com/article_30010.jsp

 

dodam, że całkiem aktualne bo od publikacji tego zestawienia, do tej pory nie wyszedł żaden mocarny rpg, który by zamieszał w zestawieniach typu "of all time"

 

eot.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od tygodnia polowalem na XBOXa 360.Niestety duzo podróży po forach sprawiło ze niestety szkoda jest wydawać 1000 zł na konosle bez gwarancji.. a RODY jak trzaskały tak trzaskają - Falcony są spoko ale niestety GPU od grafy pada...teraz pewnie na wakacje wpadnie nowa wersja JASPER poprawiona o te 2 aspekty dzięki czemu nie powinno się psuć.

Załamka - ale pomyślałem że przecież na ps2 też fajne gierki wychodziły.

Wchodze na allegro patrze a tam do koloru do wyboru.

Zakupiłem więc pstwo slim nówka 5 lat gwarancji wszystkie akcesoria itd za 559 zł . To się nazywa cena i gwarancja :).

Popatrzyłem na galerie gier to aż zawrót głowy bierze.No wreście będe mógł zagrać w captain tsubase i dragon balla.

Ktoś może polecić coś fajnego czego nie ma na kompie? Ostatnią konsola był dla mnie pegazus :) ale powiem wam że takiej frajdy jak na starych gierkach nie miałem nigdy na far cry 2 czy crysisie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić coś fajnego czego nie ma na kompie? Ostatnią konsola był dla mnie pegazus :) ale powiem wam że takiej frajdy jak na starych gierkach nie miałem nigdy na far cry 2 czy crysisie itd...

Jak dla mnie must have to: Shadow of the Collosus, ICO, Okami, Soul Calibur 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze szkoda... w koncu za 800-900zl mozna kupic z gwarancja :lol2:

Tutaj niewolno o tym pisać ale wiesz o co mi chodzi :mur:

XBOX360 zajebista sprawa ale spokojnie do wakacji poczekam ... widze ze na ps2 warto bylo czekac teraz jest taka wersja jak mi najbardziej pasuje :)

 

Właśnie te gierki już posiadam teraz czekam aż konsola przyjdzie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie must have to: Shadow of the Collosus, ICO, Okami, Soul Calibur 3

Tylko, że ceny i dostępność trzech pierwszych to rozbój w biały dzień.

Ode mnie MGS 2 & 3, Vievtiful Joe 1 & 2, Devil May Cry 1 & 3, God of War 1 & 2 i Black.

Jeszcze oczywiście zostało do wyboru jakieś 100 j-rpgów z serią Final Fantasy na czele, ale mi jakoś nie przypadły do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam Resident Evil: Code Veronica (IV jest na PC).

 

Czy na PS2 wszystkie gry obsługują aspekt ekranu 16:9/16:10?

Konkretnie interesuje mnie Prince of Persia: Warrior Within. Na kompie gra działa tylko w 4:3, po crop-modzie w dowolnym innym, ale chodzi mi o natywną kompatybilność z szerokokątną rozdziałką (a nie ucięta góra i dół + upscaling).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak podpinaliscie PS2 do tunera TV to czy wprowadzal wam dodatkowy ghosting obrazu prawie jak z monitorow LCD poprzednich generacji :) ?

Bo cos mam chyba nie tak podpialem sie componentem do takiego leadteka:

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/Lea...pelny,id,45958/

 

Obraz statyczny jest bardzo dobry

post-11500-1233876282_thumb.jpgpost-11500-1233876289_thumb.jpg

post-11500-1233876297_thumb.jpgpost-11500-1233876303_thumb.jpg

 

Natomiast przy obracaniu zaczyna sie mocno rozmazywac (jeszcze jutro poprobuje na zwyklym TV czy na pewno mi sie tylko nie przywidzialo :) )

 

Edit: Chyba jestem przewrazliwiony, odpalilem GoWa i nie bylo nic takiego widac, a to jednak "nieco" szybsza gra od P3 :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was uzywa przerobki przez karte pamieci z programikiem Free MC Boot ? Jestem ciekawy jak to wszystko smiga w praktyce, bo wyglada calkiem fajnie na filmikach...martwi mnie info ze przerobka nie zawsze dziala dla konsol SCPH-9XXXX a takie chyba praktycznie tylko sa teraz sprzedawane w marketach i na allegro :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was uzywa przerobki przez karte pamieci z programikiem Free MC Boot ? Jestem ciekawy jak to wszystko smiga w praktyce, bo wyglada calkiem fajnie na filmikach...martwi mnie info ze przerobka nie zawsze dziala dla konsol SCPH-9XXXX a takie chyba praktycznie tylko sa teraz sprzedawane w marketach i na allegro :sad:

Witam.

 

Ja używam tej przeróbki i bardzo sobie ją chwalę. Co do kompatybilności z nowym model PS2 - musisz sprawdzić z którego okresu produkcji jest konsola. W sumie chodzi tu o wersję biosu (musisz mieć niższą niż 230 - można to sprawdzić wyciągając bios z konsoli, szczegółów nie znam) ale na ogół jest tak że działa z konsolami 8B i wcześniejszymi (8 - rok, czyli 2008, B miesiąc, czyli luty. A - styczeń, C - marzec itd.) Ja mam ze stycznia 2008 i śmiga bez problemu. Co do nowych konsol to mój kolega ostatnio kupił nówkę w Saturnie i był to poprzedni model, jeszcze ten z zewnętrznym zasilaczem.

 

Co do samego działania, patciach!emy obrazy kopii zapasowych przed nagraniem specjalnym programem, a potem gry uruchamiają się bez żadnych problemów. Największym problemem jest instalacja, gdyż tu potrzebujemy albo przerobionej konsoli albo swap magic. Karta pamięci też powinna być dobrej jakości, najlepiej oryginał 8 MB Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...