Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

intel wie co robi, cena tych procesorów może nie jest zaporowa, ale płytki.... dobrze by było jakby nvdia wydała coś ciekawego, cena zapewnie by była niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel wie co robi, cena tych procesorów może nie jest zaporowa, ale płytki.... dobrze by było jakby nvdia wydała coś ciekawego, cena zapewnie by była niższa

czyli to ogólnoświatowe sranie sensu nie miało wychodzi ... w miarę tanie (2mb) będzie wydajne, ale za super hiper mega wydajne (4mb) będzie trzeba juz sporo zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tak, tylko, że jak te sensowne płytki bedą ksoztowac po 1100zł to ja podziękowac, za słabszy model, lepszą płytke,\, ogólnie tak jak już mówiłem, intel to nei to samo co amd, gdy wyskoczyło z 1700 jiuhb, bartonkami mobile, teraz venice, czy opteron, że za dużo niższe pieniadze, można dostać proca z najwyższej praktucznie półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko, że jak te sensowne płytki bedą ksoztowac po 1100zł to ja podziękowac, za słabszy model, lepszą płytke,\, ogólnie tak jak już mówiłem, intel to nei to samo co amd, gdy wyskoczyło z 1700 jiuhb, bartonkami mobile, teraz venice, czy opteron, że za dużo niższe pieniadze, można dostać proca z najwyższej praktucznie półki

1. topowe płyty może dojdą do tej kwoty co podałeś, za 800~900zł już można sobie upatrzyć sensowną płytę - za tak wyposażoną płytę pod AMD wcale dużo mniej nie płaci się.

 

2. 1700+ JUIHB wyszedł długo po premierze serii AXP. Podobnie Barton Mobile i reszta - poczekaj więc może tyle czasu po premierze C2D i wtedy się wypowiadaj. Co do OC to X6800 ma taktowanie 2,93GHz, taki zegar jak widzisz narazie E6400 spokojnie osiąga masz więc za dużo niższą kasę wydajność z nawyższej praktycznie półki. Pozatym jak na XS'ie wiele osób zauważyło - Core 2 Duo kręci się tym lepiej im niższa temperatura i tak jak widzisz wynik usera !STONKA! jest wyższy niż Yotomeczka, co może być powodem tego, że E6600 był chłodzony wodą a Yoto narazie jedzie na AC.

 

3. O tym, że zegar w zegar C2D jest znacznie wydajniejszy niż A64 X2 wspominać nie będe, to że na X2 problem jest z podkręceniem do 2,8~2,9GHz a jak narazie C2D osiąga takie zegary bez najmniejszych problemów również pominę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. O tym, że zegar w zegar C2D jest znacznie wydajniejszy niż A64 X2 wspominać nie będe, to że na X2 problem jest z podkręceniem do 2,8~2,9GHz a jak narazie C2D osiąga takie zegary bez najmniejszych problemów również pominę.

zaraz ktos napisze ze "niedlugo" amd wypusci super proce, ktore beda lepsze od x2 co ja pomine ;) pomine tez ze am,d walnie rHT i wszytkich zgasi :lol: w kazdym razie imo c2d nie ma w tej chwili zagrozenia od strony amd NICZYM.

 

//edit po nastepnym poscie: zwiekszenie czcionki, bo slabo widac........

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek, takie stwierdzenia to może wygłaszać tylko ten kto pracuje w AMD, zna ich plany na przyszłość, projekty które są/będą zrealizowane. Co więcej i tak by ich nie ogłosił oficjalnie bo nie może wynosić z firmy maetriałów/dokumentów/dzielić się wiedzą, które nie mają znaczka 'PUBLIC'. Chyba, że mówiąc 'w tej chwili' masz na myśli rynek (czyli na dzień dzisiejszy dostępne procesory w sklepach). Także takie tezy tylko zaśmiecają topici.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hameryce już mozna kupić pare interesujących mobaczy:

 

dfi infinity

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813136168

 

gigabyte 965

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813128012

 

 

asus p5w

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813131025

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chipset 975X ma wsparcie tylko dla DDR2 667:( Jak to wpływa na wydajność ? bo dawno nie miałem nic z the blues [;

[censored]

 

Jak nie miales Intela, to poczytaj troche zanim znowu zaczniesz jakies glupty pisac.

 

99tomcat >> nie zmienia to faktu ze rozsadne mobo zaczynaja sie od 250$ :wink:

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, kur...., ja pie.....

 

Jak nie miales Intela, to poczytaj troche zanim znowu zaczniesz jakies glupty pisac.

 

99tomcat >> nie zmienia to faktu ze rozsadne mobo zaczynaja sie od 250$ :wink:

a Ty może pójdziesz kupić mózg do kiosku co ? Taki dres z Ciebie ? wszechwiedzący guru, mistrzu i przy okazji naucz sie czytać decydencie.

Napisałem bo tak widać w informacjach i to samo na pclabie w teście gigabyte nowego, piszę w podsuomwaniu o tym. Ponadto napisałem jasno że nie wiem jak to jest, bo kiedy miałem pod maską chipset ze wsparciem dla CPU intela to byly czasy P2 (więc nie wiem jak to jest to na dzień dzisiejszy w praktyce, z tymi nowymi chipsetami, posiłkuję sie oficjalnym inf'em, a 1000 tematów odnośnie chipsetów intela na forach nie czytam) i zadałem pytanie dlatego ? A Ty co, już zobaczyłeś w topicach, że ludzie piszą posty w stylu "Nie pisz jeśli się na tym nie znasz" to sam musiałeś taki napisać, żeby podbudować swoją abmicję ?. Byś się zdziwił ile mam wiedzy na temat chipsetów, CPU itd. Boshe jeszcze z 2002 r. zachowały się takie osoby....

 

Nastepnym razem prosze pomyslec, zanim cos sie napisze. Nie wolno obrażac innych userów. % i ZPP przyznane, takze prosze o spokój, bo nie bede pobłażliwy.

fipa

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty może pójdziesz kupić mózg do kiosku co ? Taki dres z Ciebie ? wszechwiedzący guru, mistrzu i przy okazji naucz sie czytać decydencie.

Napisałem bo tak widać w informacjach i to samo na pclabie w teście gigabyte nowego, piszę w podsuomwaniu o tym. Ponadto napisałem jasno że nie wiem jak to jest, bo kiedy miałem pod maską chipset ze wsparciem dla CPU intela to byly czasy P2 (więc nie wiem jak to jest to na dzień dzisiejszy w praktyce, z tymi nowymi chipsetami, posiłkuję sie oficjalnym inf'em, a 1000 tematów odnośnie chipsetów intela na forach nie czytam) i zadałem pytanie dlatego ? A Ty co, już zobaczyłeś w topicach, że ludzie piszą posty w stylu "Nie pisz jeśli się na tym nie znasz" to sam musiałeś taki napisać, żeby podbudować swoją abmicję ?. Byś się zdziwił ile mam wiedzy na temat chipsetów, CPU itd. Boshe jeszcze z 2002 r. zachowały się takie osoby....

ej, dobrze wszytko? co cos napiszesz to tylko sie czepiasz ze inni pisza nie tak jak trzeba, wyluzuj troche, a jak masz taka wielka wiedze to naucz sie jeszcze i chipsstach intela i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mnie oswiecic co oznacza "Core-to-Bus ratio limit" w tabelce z tego linka http://www.hkepc.com/bbs/itnews.php?tid=62...0&endtime=0 ??

Jak widze ten parametr jest rozny dla kazdej wersji proca...

mnożnik - potocznie mowiac ;)

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, dobrze wszytko? co cos napiszesz to tylko sie czepiasz ze inni pisza nie tak jak trzeba, wyluzuj troche, a jak masz taka wielka wiedze to naucz sie jeszcze i chipsstach intela i bedzie dobrze.

Ty chyba nie zauważyłeś kto się kogo czepiał hahaha :lol:

 

co czasami nazywa sie mnoznikiem :lol: a to co napisales przed editem bylo jeszcze lepsze :lol:

To co wcześniej napisałem to było tłumaczenie dosłowne ;) nie zaglądając na zdjęcie :P więc pomyłka. A to sie nie nazywa mnożnikiem tylko dzielnikiem, masz wyraźnie napisane np. 8:1 czyli matematycznie i logicznie jest to dzielnik a nie mnożnik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą że ten znak to nie " : " a " . " więc wychodzi że mnożnik procka 8.1 a nie dzielnik 8:1 ... zresztą nie wiem do czego miałby być dzielnik w tabelce o prockach ... trzebaby kupić okularki ojejku :D

Pozdrawiam

 

EDIT: muszę zmienić szkła chyba ... jednak tam jest " : " ... porypane

EDIT2: czyli, że jak?? jak to jest core to bus ratio limit to jest to max mnożnik procka czy jest to ograniczenie maksymalnego QPB bo nie wiem teraz ?? jeśli ta druga opcja to dla E6300 wychodzi QPB = 1862 i to byłby ten limit ?? to daje fsb 466 i ni chu chu więcej ... nie no.... co to jest to caoś w tabelce skoro zamiast "." ma ":" ??

EDIT3: dzięki MaSell za wytłumaczenie kwestii magicznych : i . :D ... znikam z trolowaniem :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...