Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

zamiezam cos takiego zlozyc:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB

plytaglowna Gigabyte GA-965P-DS3 Intel 965P

RAM DDR2 1GB PC4200 533MHz Goodram GR533D264L4/1G

karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman

dysk samsung SP0802N 80GB<-------------------ze starego kompa

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

nagrywarka DVD Benq dw1655<---------------ze starego kompa

nagrywarka CD-RW samsung SW-252F<-----------ze starego kompa

jakas tam stacja dyskietek<--------------ze staego kompa

 

a jesli chodzi o podkrecanie to chcialbym jak najwiecej wycisnac z boxowego chlodzenia z procka jak i karty graficznej.

 

bedzie to funkcjonowalo?

7600gs swietnie pasuje do core2 ...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te dwie nagrywarki moga bekonfliktowo pracowac na jednym kanale ale nawet jesli to HDD juz nie podlaczysz bez

dodatkowego sprzetu (kontroler HDD na PCI przykladowo )bo nie ma do czego.

a nie mozna zrobic tak, ze hdd podpiac do ata, a napedy do sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można teoretycznie - przez przejściówkę PATA-SATA, ale jak to z przejściówkami bywa, nie zawsze z każdym napędem/dyskiem dobzre bryka.

 

@ma1y - całkiem nieźle ciśniesz. Ile to już temp w stress ma ten C2D przy 3,3 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna zrobic tak, ze hdd podpiac do ata, a napedy do sata?

Odradzam takie eksperymenty z przejsciowkami najlepiej kupic mobo z dwoma gniazdami PATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam takie eksperymenty z przejsciowkami najlepiej kupic mobo z dwoma gniazdami PATA.

Jesteś człowiekiem małej wiary :) Złego się nic nie stanie, popsuć nie popsuje, co najwyżej trochę danych zgubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y - całkiem nieźle ciśniesz. Ile to już temp w stress ma ten C2D przy 3,3 GHz?

nie pytaj - jade na BOXie :) + pasta z bloczków Samhaina czyli maxymalny niewypal (ale mu nie mowicie :) )

 

wlaczylem 2 x sp2004 na 5min i prawie 80C ... :rolleyes: musze WC zalozzyc i skoczyc po paste do sklepu... czasu nie ma ...

 

1M ładny czas :D

16M troszke do poprawki :)

dzięki!! :) poprawie to jak wyczuje ile moze itd :) teraz sprawdzam max spi 1m i 16m oraz sp2004 - chce miec 'jakies' rozeznanie co mam (+jak wczesniej wspominałem mało czasu ....)

 

nastepnym razem firefoxa i konnekta wylacze specjalnie dla 16m :D juz mniej wiecej widze ile cpu i ram moga, no i mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś człowiekiem małej wiary :) Złego się nic nie stanie, popsuć nie popsuje, co najwyżej trochę danych zgubi :)

Lub system operacyjny nie bedzie bootowal ani z HDD ani z optyki :).

Bardziej ekonomicznie jest kupic nowy dysk SATA lub P5W DH Deluxe zamiast tego Gigabyta ze stosem przejsciowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5WDH tez ma 1 zlacze ata...

Niedoczytales P5W DH Deluxe ma zlacze z Intel ICH7R South Bridge:

1 x UltraDMA 100/66/33 (do napedow optycznych niebieskie)

plus drugie

Jmicron JMB363 controller

1 x UltraDMA 133/100/66 (do HDD czarne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie polecajcie nikomu e6300/6400 razem z P5W DH...

JAk widac GB sprawdza sie doskonale, od MHz mozna dostac oczoplasu ;)

Czy 3200 MHz ustawione na E6400 z P5W DH to za malo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak.

Bo e6400 na DS3 moze miec znacznie wiecej ;)

To juz raczej trzeba miec mocniejsze chlodzenie do ciaglej pracy ponadto sekcja zasilania na DS3 nie wyglada zbyt rewelacyjnie

i moga byc problemy z awaryjnoscia. Do P5W DH mozna wgrac modowanego biosa jak ktos lubi ostra jazde..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdu pierdu.

DS3 ma zdecydowanie wieksze maxfsb przy prockach z 2mb cache i tyle.

Co z tego ze na P5W DH ma sie lepsze wyniki, skoro nie mozna wydostac tyle MHz i zabawa z dzielnikami pamieci jest fatalna.

Do wyniku ma1`ego dodaj jeszcze x1xfsb bedziesz mial max co potrafi DS3 wyciagnac z allendale. Natomiast P5W DH przy fsb 400 zbliza sie do swego maxi trudno juz cokolwiek wyciagnac.

 

Sekcja zasilania P5W DH jest imponujaca. Ceciach!e sie dropem rownie imponujacym...dziekuje postoje.

Po co komu modowany bios, skoro na zwyklym chula az piszczy ?

Modowane biosu od P5W DH jedynie likwiduja drobne poprawki, zadenz nich nie wplynol na wydajnosc, wielkosc max fsb etc.

Jedynie fajna rzecz to latwe do zrobioenia mody Vmch i Vdimm...

 

Chcesz jeszcze cos wiedziec na temat P5W DH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zglupiec :)

Mialem zamiar zakupic zestaw E6400 z P5W DH a widze ze juz ktos odradza :)

Dobra plyta do krecenia i dobre ramy do krecenia...szukam i szukam a jak znajde to juz ktos odradza :)

I badz tu czlowieku madry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zglupiec :)

Mialem zamiar zakupic zestaw E6400 z P5W DH a widze ze juz ktos odradza :)

Dobra plyta do krecenia i dobre ramy do krecenia...szukam i szukam a jak znajde to juz ktos odradza :)

I badz tu czlowieku madry ;)

Masz 100 racji. Ja codziennie kupuje co innego. Teraz juz znowu nic nie wiem . Czy warto dolożyć do e6400 (mnożnik) i jaka płyta nie patrząc na kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 100 racji. Ja codziennie kupuje co innego. Teraz juz znowu nic nie wiem . Czy warto dolożyć do e6400 (mnożnik) i jaka płyta nie patrząc na kase

 

Ludzie - prosty wybor ->

procek z 4mb cache == plyta na 975

proc 2 mb cache == plyta 965

 

ot w skrocie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 100 racji. Ja codziennie kupuje co innego. Teraz juz znowu nic nie wiem . Czy warto dolożyć do e6400 (mnożnik) i jaka płyta nie patrząc na kase

 

juz lepiej dolozyc do DS4, zamiast DS3, roznmica 50zł, otrzymujemy pełnowymiarowy laminat, ten sam co w DQ6, 6 fazowe zasilaie, 8 portów SATA, FireWire, wsparcie dla SLI oraz wiecej opcji przy OC (zakresy napiec). oczywiscie DS4 wspiera Quad Core w przeciwienstwie do DS3...

 

Jutro taka dostane wiec bede wiedzial jak sie sprawuje w odniesieniu do DS3.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy to ds3 nie wspierda kensfielda?

gdzies czytalem ze wspiera.... chyba nawet na tym forum? tylko ze po prostu nie jest reklamowane tak bardzo...

 

a i zakupilem juz ds3 (komputronik widac bawil sie nim... norma jest ze sie dostaje uzywany sprzet w sklepach? oni sprawdzaja go czy jak?- skad wiem ze uzywany? bo ewidentnie z tylu byly slady po zalozeniu coolera na cpu... probowal ktosto zmyc, ale mu nie wyszlo), goodramy pro 800, e6400.... bym zaczal testy ale niestety grafe jutro dopiero odbieram (a raczej dzisiaj :) )

 

dzisiaj zajalem sie na razie montazem i standardowo sie troche podenerwowalem bo cooler (ninja) miala tak instrukcje napisana ze mozna sie ja podetrzec... do tego jej zalozenie to standardowo chyba jak na kulery wpyte sily trzeba wsadzic (jeszcze sie nie spotkalem z latwym zakladaniem poza pentagramem na s478.... zawsze byly z tym problemy).

 

no ale nic jutro wieczorkiem zaczne testy, jesli wszystko ruszy..

mam nadzieje ze komputronik nie selekcjonuje sprzetu taK JAK co poniektorzy ^^

 

 

a i przy okazji pomoc potrzebna:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207973

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3200 MHz ustawione na E6400 z P5W DH to za malo ?

Czym tu się chwalić ;)

Widze że koledze też sie nie udłao przekroczyć 400 FSB ?

Też mam P5W DH Deluxe + E6300 i jedyne co wycisnełem to 2800 , na 400 chodzi bez zwiększania napięcia a na 401 już zwiechy i nic nie pomaga :mur:

Edytowane przez cyrus_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spam mały:

chce troche podgonic procka - DS3 nie ma dzielników mniejszych nie 1:1 wiec ram musi byc dobry (>900).

podsuncie mi jakis pomysl na jakies ramki robiace kolo 1000mhz, na nawet luznych timingach, 2x1gb w dosc dobrej cenie lub jedna kosc 1gb (a druga dokupie)

jak na razie to co mi do glowy przychodzi:

 

Goodram PRO 800 - 880zl

PC-667 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 - 780zl

Corsair xms2 675mhz - okolo 800zl

Vitesty 667 -jak znade okolo 650zl

 

cos jeszcze? czy oze cos od kogos z USA (ktos z pure sprowadza-bazi?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te dwie nagrywarki moga bekonfliktowo pracowac na jednym kanale ale nawet jesli to HDD juz nie podlaczysz bez

dodatkowego sprzetu (kontroler HDD na PCI przykladowo )bo nie ma do czego.

dzisial zauwazylem ze DS3 ma 2 kolntrolery ATA to do jednego podlaczyl bym stary dysk a do drugiego 2 napedy. moze byc tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...