Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

mam box'a ale chyba wiem w czym u mnie jest problem, moja plyta chyba zaniża obroty na wentylu, czasami jest 300-400 obrotów, jak pomeczę trochę proca i tempy dochodzą do 60 lekko się zwiększają obroty, jak go pomeczyłem to odniosłem wrażenie jakby płyta sama sprawdzała ile ma stopni proc i tak steruje obrotami wentyla aby temp była pomiędzy 50-60 stopni (szasami wogóle zatrzymuje wentyl), głupie na to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, przepiękny procek. To jakoś ostatnio upolowany (słyszałem że nowe E6850 są słabsze w oc)? Jakiego ma fsb-walla?

 

A ja tymczasem z innej beczki. :)

 

Zima cooling - czyli TT BigTyphoon, wolna noc i -2*C w pokoju. :P

 

Dołączona grafika

 

i 1M :P

 

Dołączona grafika

 

Mam takie pytanie: czy wie ktoś czy zbyt niska temp może wpływać na gorsze O/C micronów D9Gxx?

Bo mam wrażenie, że w 16M mnie przystopowały ramy (no chyba że przy takich ustawieniach płyta nie lubi dzielnika 1:1.2). A tak to przy większym mrozie miałbym szanse na wskoczenie do pierwszej dziesiątki w rankingu SuperPI. :lol2:

 

EDIT:

Poprawka (temp +1*C w pokoju):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i jestem pewien że mnie ramy chamują... :(

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może jakiś test porównawczy Core 2 Duo z Core 2 Quad w grze Crysis ?? chodzi oto który procesor będzie do niej lepszy i czy poprostu jest jakaś korzyść z 4 rdzeni akurat w tej grze ??

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-5

Nie ma za co :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E4400 który pokazuje zaskakująco wysokie temp (po wejściu do windy ~55, na primce ~100 stropni). Pożyczyłem procka od kolegi E4500, ustawiłem na takie same wartości, 10x300 i momo to ze ten E4500 do tego potrzebował podbicia fabrycznego napięcia o 0,2V to na moim sprzęcie ma przeciętnie ~40 stopni mniej (winda ~27, stres ~62). Czy myślicie że mój procek podaje błędnie temp?? Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem??

 

Mam nadzieje, że źle podaje temp, bo zdaje się drzemać w nim całkiem przyzwoity potencjał OC :wink:

Na FOXCONN'ie którego mam na def. V-core robi 3,0GH, na MSI NEO2-FR zrobił 3,2GH, a już w domu czeka DFI Blood Iron Infinity P35 więc licze, że przynajmniej wyrówna wynik z MSI :rolleyes:

 

Chłodzenie to NINJA + ver.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja dobrze założona :rolleyes:

Pożyczyłem od kolegi E4500 i ustawiłem go tak samo jak mojego na testach 10x300. Mimo tego że aby poprawnie pracować na tych ustawieniach E4500 potrzebował podbicia fabrycznego napięcia o 0,2V temp w windzie byłb na poziomie 27-29 stopni, w stresie 62-65.

 

P.S.

Miałem wcześniej MSI NEO2-FR i na tamtej procek ten też pokazywał niesamowite temp w stresie w granicach 100 stopni, i w winzie na poziomie 50-55, czyli bardzo podobnie jak tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dzisiaj pobawil bo chcialem zobaczyc na co stac mojego e6300 i nie jest najgorzej.

Przy 1.325v wstawal, ale odrazu niebiesko przy odpaleniu orthosa. Nie chcialo mi sie poki co kombinowac z tymi miedzy 1.325v a 1.4v wiec od razu dalem 1.4v i wyglada na stabilny.

Idle 44/42, w stresie jak widac.

 

Czapka juz zeszlifowana, AC = clp + infinity (ze znanym modem na sruby;)).

post-12817-1201188074_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szybka piłka moge za darmoche wymienic w firmie mojego e2160 z podpisu na e6300 tylko probelm taki ze nie wiem jak sie kreci... jedynie wiem ze model jeden z pierwszych dostepnych na rynku...

3,5Ghz stabilnie normalnie to moze z dobrą mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć z jaką max prędkością kręci wam się wentyl na boxowym coolerze?

I czy Wasz radiator ma podstawkę miedzianą czy aluminiową?

 

(robię takie małe rozeznanko przez zakupem więc z góry dzięki za pomoc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, czy Pentium 4 550 (3.4 GHz LGA775) bedzie wspolpracowal z ddr2? plyta glowna FOXCONN 915G7MC-S

 

(z gory dodaje ze nie znalazlem konkretnego tematu o p4 wiec skorzystalem z pokrewnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, czy Pentium 4 550 (3.4 GHz LGA775) bedzie wspolpracowal z ddr2? plyta glowna FOXCONN 915G7MC-S

 

(z gory dodaje ze nie znalazlem konkretnego tematu o p4 wiec skorzystalem z pokrewnego)

bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Ma ktoś boxa zrobionego przez FUJIKURA, 12V, 0.6A? Chcialbym wiedziec czy jest to suszarka 4000rpm czy ciche 2000.

 

 

Sory że tak zaśmiecam topic ale naprawdę nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myslicie o kreceniu procka C2D E6750 na boxowym chlodzeniu ?

Czy to jest ryzyko, wsumie bez zmiany napiecia na 3,4 mam 57 stopni

mysle na wkreceniu go na 3,6 i delikatnie podniesc napiecie, ale jak mowilem mam boxowe chlodzenie , co wy o tym sadzicie?

niesapali sie jak dam 3,6 i 1,45V chyba niemusze wymieniac chlodzenia jak nie bedzie wiecej niz 65stopni ?? czy tyle to juz bedzie zaduzo (mowa o stresie caly czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem ze swoim prockiem 6300. podkrecilem go do 2.7 z vcore 1,35 i lata. chcialem dac na 2.8 i kupa. Nawet zwiekszylem napiecie vcore do 1,55, i na NB na 1,393 i dalej lipton.

dodam ze pamieci sa na 2,085 (2,2 nie chce przekraczac bo moga tego nie wytrzymac ;P )

reszta sprzetu jak w podpisie, jakies pomysly jak wejsc na 2,8+ ?

 

jesli chodzi o tem to teraz na tym co w sign jest 52 idle i 82 stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem ze swoim prockiem 6300. podkrecilem go do 2.7 z vcore 1,35 i lata. chcialem dac na 2.8 i kupa. Nawet zwiekszylem napiecie vcore do 1,55, i na NB na 1,393 i dalej lipton.

dodam ze pamieci sa na 2,085 (2,2 nie chce przekraczac bo moga tego nie wytrzymac ;P )

reszta sprzetu jak w podpisie, jakies pomysly jak wejsc na 2,8+ ?

 

 

jesli chodzi o tem to teraz na tym co w sign jest 52 idle i 82 stres

Zazdroszczę. Swojego E6300 z chęcią bym podkręcił aż tyle płyta główna Gigabyte 945PL S3 tragedia ostatnio nawet mi taktowanie zmniejszyła pozwiększeniu RAM-u do...1,40 Ghz trochę zwiększyłem FSB i działa na 1,63 Ghz ale dalej nie ruszy :mur: czas kupić porządne mobo

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

mam pewien problem ze swoim prockiem 6300. podkrecilem go do 2.7 z vcore 1,35 i lata. chcialem dac na 2.8 i kupa. Nawet zwiekszylem napiecie vcore do 1,55, i na NB na 1,393 i dalej lipton.

dodam ze pamieci sa na 2,085 (2,2 nie chce przekraczac bo moga tego nie wytrzymac ;P )

reszta sprzetu jak w podpisie, jakies pomysly jak wejsc na 2,8+ ?

 

jesli chodzi o tem to teraz na tym co w sign jest 52 idle i 82 stres

a moze poprostu pamieci za wysoko poszly albo za malo v dostaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...