Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Świder zobacz winfoxem (programik dolaczony do karty) ja nim własnie zgrywalem biosa jak jeszcze mialem 6600agp winfasta,

pozdro

....a jak nie to Nibitor`em:)

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jak wyłączyć to cholerstwo ?

Sorry za post pod postem:/

 

Wiem, zainstalować 91.33:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świder zobacz jeszcze tu pobierz jeszcze tą wersje nvflash,która jest podana w linku w tym artykule mi to pomogło bo w poprzedniej czegoś tam brakowało (jakiś plików)

Ja jeszcze miałem tak,że kiedy nvflash coś się pytał chodziło mu o potwierdzenie wykonania operacji poprzez nacisnięcie klawisza y na klawiaturze.Ja wciskam y a on mi przerywa operacje.Potem się skapowałem,że w dosie mam pozamieniane litery wciskałem y a pisał z i odwrotnie.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie bo zapomniałem - chce odblokować czujnik temp i robie to według TEJ instrukcji ale przy wpisywaniu w dosie "Nvflash -b biosback.rom" wywala mi że nie można rozpoznać pliku lub komendy czy jakoś tak.

 

 

wpisz nvflash -5 -6 nazwa biosu.rom

 

 

PS. zrob kopie orginalnego biosu przedtem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

wpisz nvflash -5 -6 nazwa biosu.rom

PS. zrob kopie orginalnego biosu przedtem :)

Przecież właśnie to próbuje zrobić :P

 

Step 2: Save that BIOS!

 

1. With the floppy you created still in your drive, restart your computer and let it boot off of the floppy

 

Note: If the computer just loads Windows like normal, you may need to go into your computers bios and set the floppy drive to be your first boot device. Consult your motherboards manual for more information.

 

2. Type “Nvflash –b biosback.rom” (without quotes) and hit ‘enter’.

 

3. Nvflash will now save your bios to the floppy.

 

4. When it’s done, remove the floppy and restart your computer.

Ale dlaczego -5 -6 ? i skąd mam wiedzieć jak się bios nazywa ;P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvflash -5 -6 nazwa biosu.rom

czy tu nie powinno być:

nvflash -4 -5 -6 nazwa biosu.rom

nie wiem czy brak -4 robi różnicę?

i skąd mam wiedzieć jak się bios nazywa ;P ?

zamiast "nazwa" wpisz co chcesz żebyś się połapał potem z nazwami biosów na dyskietce np:

aby zapisać plik z biosem wpisz:

nvflash -b stary.rom

a jak sobie go zmodyfikujesz to sobie go zapiszesz jako np: nowy.rom.

i potem go wgrasz z komendy:

nvflash -4 -5 -6 nowy.rom

stary i nowy to własnie ta nazwa,której musisz użyć.Oczywiście masz dyskietkę startową i uruchamiasz z niej komputer a na dyskietce program nvflash.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki za pomoc :)

Winfox bezproblemowo zgrywa co trzeba i do tego wszytko pod winem (tak dla wygody), tak samo jak flash :)

 

Czujnik już działa, 39* mam ;] wc, bloki swoje ;)

 

Teraz jeszcze bede myślał nad timingami do swoich samsungów 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Wszystko robie dobrze i taki zonk:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

edit: zmieniłem nvflash i teraz mam coś takiego :|

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

2.

odpalasz komputer z czystej dyskietki i zgrywasz bios

nvflash -b backup.rom

 

Umiesz czytać ? Jak to robie to mi wywala komunikat "ERROR: No NVIDIA display adapters found"

 

Nie wiem co z tym zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Boone spokojnie bo moja cierpliwosc ma swoje granice.

Bawiles sie w biosie? Nie pamietam Twojego cfg wiec nie wiem czy warto resetowac cmos. nvflash powinien wykryc karte nVidii... :unsure:

Wiesz mam problem i chcę go rozwiązać. Nie dziw mi się. Spróbuje jeszcze innego nvflash'a albo innej dyskietki bo kurcze nie wiem. Cfg: Sempron 2800+, 1gb, 6600 o/c. Czekam cierpliwie na odpowiedź i wyluzuj Orgiusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boone musisz utworzyć dyskietke startową.Włuż dyskietke i w oknie mój komputer kliknij na napęd dyskietek prawym przyciskiem myszy i zrób Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS.Jak to zrobisz to rozpakuj na tą dyskietke nvflash.A jak to zrobisz to zobacz na dyskietce czy czasami nie masz nvflasha spakowanego w folderze na tej dyskietce.Pliki z dyskietki startowej,którą utworzyłeś muszą być razem z nvflashem nie morze tam być osobnego folderu z plikami z nvflash.

csdpmi*b.zip tu Ci program krzyczy,że w tej wersji nvflash brakuje Ci tych plików.Te pliki są do sciągnięcia osobno ale nie pamietam strony.Zmień nvflash na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Boone musisz utworzyć dyskietke startową.Włuż dyskietke i w oknie mój komputer kliknij na napęd dyskietek prawym przyciskiem myszy i zrób Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS.Jak to zrobisz to rozpakuj na tą dyskietke nvflash.A jak to zrobisz to zobacz na dyskietce czy czasami nie masz nvflasha spakowanego w folderze na tej dyskietce.Pliki z dyskietki startowej,którą utworzyłeś muszą być razem z nvflashem nie morze tam być osobnego folderu z plikami z nvflash.

csdpmi*b.zip tu Ci program krzyczy,że w tej wersji nvflash brakuje Ci tych plików.Te pliki są do sciągnięcia osobno ale nie pamietam strony.Zmień nvflash na inny.

Zrobiłem dokładnie tak. Krok po kroku i : ERROR: No NVIDIA display adapters found :(( Mam zmienić sterowniki do grafy ?? dopiero co zmieniałem bo mi wywalało ten komunikat o SLI a teraz mam 91.33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowników nie zmieniaj to nie jest ich wina.Troche dziwny ten problem.

A sprubuj jeszcze komendy do zapisania biosu:

nvflash.exe -b=1 stary.bin

oczywiście pamiętasz o spacjach między znakami.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Pamiętam. Spróbuje z tym =1 ;)

 

A dlaczego nvflash.exe a w instrukcji było bez exe ;P ?

Edytowane przez Boone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nvflash.exe a w instrukcji było bez exe ;P ?

tę komendę znalazłem w pewnej gazecie o komputerach :wink:

u mnie działa.Był w niej artykuł jak zrobić z 6200 kartę 6600 i była tam ta komenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Pięknie aż mięknie. Chłopaki z NVISION mi pomogli. Gdyby ktoś miał takie problemy jak ja z moim GB to walcie TUTAJ .

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Dlaczego w stresie mam tylko 65 C (max) :) ? To nie za mało jak na 560/610 ? Kurcze podciągnąłbym rdzeń do 600 ale wywala mi coś takiego

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jeszcze jedno : zazwyczaj jak resne kompa to mam taktowanie takie jak sobie ustale żeby mi ładował przy uruchamianiu systemu a czasami jak włącze to mam defaultowe i nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

a czytałeś artykuł na egiełdzie?! nie! to przeczytaj!

co do temperatur, słabo grzejesz rdzeń :) włącz geoforms albo test w atitoolu

i monitoruj, mi przyt 450mhz na rdzeniu już dochodzi do 102*c ^^

geo forms - 70 C :]

 

Ale ja mam na radiatorze jeszcze 80x80 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, karta GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie przekonuje mnie Silent Pipe II. Ale karta jest na pci-e :/

Czy jest coś podobnego wydajnościowo i cenowo do tej karty, z pasywnym chłodzeniem i na AGP? Może być zarówno Ati jaki i NV.

Bo nie bardzo miałbym ochotę wymieniać MB i CPU z powodu karty :(

Szukałem po sklepach i zima...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Panowie, karta GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie przekonuje mnie Silent Pipe II. Ale karta jest na pci-e :/

Czy jest coś podobnego wydajnościowo i cenowo do tej karty, z pasywnym chłodzeniem i na AGP? Może być zarówno Ati jaki i NV.

Bo nie bardzo miałbym ochotę wymieniać MB i CPU z powodu karty :(

Szukałem po sklepach i zima...

Przecież ten GF jest na AGP :) Sam mam takiego :P

 

GeForce 6600 Gigabyte Silent Pipe 256MB (400/500) TV/DVI BOX (AGP) ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

No na razie mam te 560/610 i styka ale denerwuje mnie to, że sama mi się karta resetuje do defaulotowych ustawień i to nieregularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Czy wy też macie problem ze sterownikami z serii 91.xx na GF 6600 GT? Bardzo często miga mi obraz (różnie, czasem co kilka sekund, czasem co kilka minut) i jest to prawdopodobnie spowodowane zmianą taktowania dla 2D i 3D, jednak na 81.98 tego nie było. Teraz mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie problem ze sterownikami z serii 91.xx na GF 6600 GT? Bardzo często miga mi obraz (różnie, czasem co kilka sekund, czasem co kilka minut) i jest to prawdopodobnie spowodowane zmianą taktowania dla 2D i 3D, jednak na 81.98 tego nie było. Teraz mnie to denerwuje.

 

To zainstaluj stare stery ;d u mnei jest ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Stare, stare... a niby czemu mam instalować stare? Akurat wiele poprawek jest w 91.33 do gier, w które gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...