Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

V.E.N.O.M mówisz o takiej obracającej sie muszli w 01?Jak tak to otwórz monitoring temperatury w zakładkach sterowników na TV i włącz 01.Ja w tym miejscu miałem 105 st.Jak sie nie boisz to zerwij te blache z rdzenia to sie uśmiejesz z tego co jest między rdzeniem a blachą.Co prawda mam WC ale jak zerwałem te blache to w teście z muszlą mam teraz max 41 st.Przedtem rdzeń niechciał iść na 450 a teraz bez freezów mam 530.Spróbuj tylko powoli i ostrożnie podważaj blache cienkim nożem.Ja to robiłem 2 razy i za każdym jakoś poszło.Ale ryzyko istnieje zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile na memki puścić ?? 825 ?

puść na 850, co do odrywania tej osłony nigdy tego nie robiłem, jak juz to ja daje lepszą paste między radiatorem a tym odpromiennikiem, pomiedzy rdzeniem a osłoną to słyszałem że jakiś shit :) jest Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze :

pod radiatorem jest mój "Arctic Silver 5".

Po drugie:

Najlepiej mi wychodzą marki na 440/916 :-)

Po czwarte :

Jaki jest rekord podkręcenia pamięci w 5900XT ?? :D

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuuuuu dużo :(

Ale granicy 6K w marku NARAZIE nie osiągnąłem :]

 

Mój max to 5911pkt. W najbliższym czasie postaram się załatwić radiatorki pentagrama + wentyl Spire przed kartą. Wtedy 6K murowane :D

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

BARDZO DZIĘKUJĘ MOJEMU PRZYJACIELOWI LUKASAMD KTÓRY MI POMAGAŁ Z

 

Jaki jest rekord podkręcenia pamięci w 5900XT ?? :D

a) co ja niby takiego zrobiłem ? :) Obaj jesteśmy pozytywnie walnieci - "dawaj jeszcze troszeczkę może pójdzie, no działa może jeszcze 5-10mhz" :D :D :D Jak będą radiatory to będzie świetna sprawa.

 

B ) Rekord pobijemy :wink: :wink: :wink:

 

Edit:

Odsunięte B aby " B) " nie robił.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark Score: 8796 sulo 3dmark 03 to rekord z polski 2 miejsce na ORBie futuremark.com

3DMark Score: 2120 sulo 3dmark05 :twisted: to rekord :twisted2:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci mówiłem sprawdz temperature zdziwisz sie.W teście z muszlą miałem 105 st. i miałem WC.Nieważne jakie masz chłodzenie bo pasta miedzy rdzeniem i blachą przynajmniej u mnie zamieniła sie w proszek i naprawde nic nie dawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak jak ci mówiłem sprawdz temperature zdziwisz sie.W teście z muszlą miałem 105 st. i miałem WC.Nieważne jakie masz chłodzenie bo pasta miedzy rdzeniem i blachą przynajmniej u mnie zamieniła sie w proszek i naprawde nic nie dawała.

AS5 to nie jakiś silikonowy klej - nie ma się raczej co martwić ;) z tego co wiem to z silikonowych wytrąca się woda i zostaje proszek a AS5 jak sama nazwa wskazuje jest ze srebra (99,99%).

 

EDIT:

Venom mogę jeszcze inne wentylki zabrać :D wstawimy z 5 i powinno być ok :D :D :D

Ew. jeżeli chcesz bić rekord KARTY to mogę użyczyć kompa :D oczywiście wtedy FSB 217 ;) i dual ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co ma dać?Ja na pamieciach ma pentagramy i nawiew 80mm na 7V i to nic nie dało max na pamieciach 966.Radiatory to tak bardziej dla bezpieczeństwa lub jak v-mod byś chciał robić.Pozatym przy szynie 256-bit o/c pamięci nie ma aż tak duzego wpływu na wydajność,ważniejszy jest rdzeń a u ciebie cienko z rdzeniem.

PS.Gdzie ty tam widzisz AS5 mam AS5 i na grafie i na procu.Po pół roku ta pasta jest dokładnia sama a to oryginalne świństwo to sie zamieniło dosłownie w szary proszek.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surix to na 100% temperatura a nie volty.To z podpisu to mój 2-gi FX(na pierwszym padł tv-out).Kombinowałem jak koń pod góre i dopiero zdjęcie tej blachy pomgło.Poprostu chce koledze oszczędzić rozczarowania.

V.E.N.O.M aleś dowalił teraz.Jak chcesz rekordy pobijać bez O/C?To chyba przeczy jedno drugiemu.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surix to na 100% temperatura a nie volty.To z podpisu to mój 2-gi FX(na pierwszym padł tv-out).Kombinowałem jak koń pod góre i dopiero zdjęcie tej blachy pomgło.Poprostu chce koledze oszczędzić rozczarowania.

Może być ja w każdym razie nie mam takich problemów :-P

 

zeby bić rekordy trzeba WC, v-moda i wykreconego proca

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby podnieść rdzeń to lepsze chłodzenie ? Ouh, szkoda.................

Chamskie jest to że Rdzeń by chodził na 455 ale pamiątki musiały by być obniżone :/

A lepiej wychodzi podkręcając pamięci....

 

EDIT:

Venom mogę jeszcze inne wentylki zabrać :D wstawimy z 5 i powinno być ok :D :D :D

Ew. jeżeli chcesz bić rekord KARTY to mogę użyczyć kompa :D oczywiście wtedy FSB 217 ;) i dual ;)

W takim razie jak załatwię radiatorki to wpadam do Ciebe z kartą :-P

 

P.S. - Podczas 3DMarka 2003 największa temperatura to 77 stopni.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VENOM ale w 03 nie masz zwisów tylko w 01 sprawdz test z muszlą tam temp jest najwyższa.

Co to jest za test z muszla..? Jakis nowy..? :blink:

 

Edit: No to jest test Dot3 bump mapping...nie wiemdzialem, ze to jest muszla :)

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszelka jest stara jak świat :D ZRÓBCIE TEST W 3DMARKu 2001 !! :-)

Ja to nazywam skamieliną :P

W 03 mam tylko freezy przy dużym taktowaniu core i memków. :]

 

Myślicie że 5 wentyli pomoże żeby mieć te 6K ?? :P

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezy robi ci ewidentnie rdzeń.Poprostu temp. jest za duża rdzeń staje na chwile stygnie i leci dalej.Gdyby to było napięcie to albo pojawiałyby sie arty albo FX całkiem by sie wieszał.Zasilacz moim zdaniem też wyrabia bo wywalało by cie do windowsa.Dzieje sie tak jeszcze jak za bardzo podkrecisz rdzeń ale u cie daleko do tej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie chce troche smiac, bo temat FX59xx jest chyba obecnie najbardziej chodliwy na forum... :)

To sa 2 linki z wieloma informacjami do FX5900XT, mozna wykorzystac do FAQ. Pozdro!!

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/faq.html

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...xt-modding.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, aby twoj rdzen poszedl stabilnie do gory o 10 MHz i jak w banku masz 6k

Ale z jakimi taktowaniami pamięci ?? Tymi ze "STABLE" ??

 

Tak mi sie chce troche smiac, bo temat FX59xx jest chyba obecnie najbardziej chodliwy na forum... :)

I tak ma być ! Fx'y 5900 to piękne karty i dlatego zawsze znajdą się ludzie (w tym wypadku my) którzy będą rozkręcać takie tematy.

 

P.S. - Jaka jest temperatura KRYTYCZNA ?? Taka jak pokazuje deflautowo WinFox tzn. 100 stopni ??

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...