Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Ja specjalnie teraz wygrzewam cały sprzęt, na CPU nawet wentyl wyłączony. Podobno coś to powiększa możliwości OC, a na dniach założe wc, które już mam skompletopwane, tylko brak czasu aby poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będe kupował karte graficzną na pci-e i myśle nad radeonem x800gto i gf 7300gt(galaxy) co byłoby lepszym rozwiązaniem? na karte moge przeznaczyć max 450zł. Co będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będe kupował karte graficzną na pci-e i myśle nad radeonem x800gto i gf 7300gt(galaxy) co byłoby lepszym rozwiązaniem? na karte moge przeznaczyć max 450zł. Co będzie lepszym wyborem?

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=11702

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie panowie czym sie roznia te dwie karty, bo widze ze inne chlodzenie i inne pcb, Czy jedno to jakas stara a drugie nowsza rewizja ? Jakies wady zalety jednej wzgledem drugiej ?

Dzieki i pozdro

http://allegro.pl/item119382720_ati_radeon...ie_box_2ns.html

http://allegro.pl/item119397779_powercolor...dr3_12p6v_.html

 

Widze tez 20mhz w taktowaniu pamieci, ktora lepsza do oc ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu aukcji za wiele nie wynika. Nikt Ci raczej nie wywróży nic ze zdjęć, zwłaszcza że nawet identycznie wyglądające karty mogą być na różnych podzespołach (co ztesztą często sie zdarza wśród GTO). Najprościej będzie spytać się o gpu/memki sprzedawców, zapewne wiedzą co sprzedają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Arche x800 gto zmodowaną, ale wygląda trochę dziwnie w stosunku do tych które oglądałem czy to na forach czy sklepach internetowych.

Może ktoś bardziej zaznajomiony z tematem wypowiedział by się na ten temat, co to za wersja karty?post-10914-1155901412_thumb.jpgpost-10914-1155901471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to jest odchudzony GTO

Duzo brakuje czesci elektronicznych no i calkiem inne polozenie tych podzespolow nie mowiac juz o chlodzeniu.

 

Poprostu leca juz po kosztach wiec obskubali z czego sie tylko da :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale kręci się niesamowicie, jak dla mnie.Korzystając ATT rdzeń bez artifacts poszedł na 560 a pamięci na 560 i to na firmowym chłodzeniu z dodanym tylko bocznym nawiewem 120 puszczoną na 7V.Temperatura na rdzeniu nie przekroczyła 74 stopni a na mem 42, oba układy podkręcane oczywiście osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenia jeszcze nie sprawdzałem, czekam na nowe chłodzenie, silencer 5 rev.2 niestety nie pasuje - brak dodatkowych otworów do mocowania radiatorów na pamięci :mur: ATT pokazuje r 430, a karta jest już zmodowana na 16/6 i oczywiście są F-ki, sprawdzałem.

Ciekawe prawda !?Na allegro widziałem taką samą kartę w wersji full box, wyglądała dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malwoj ja na twoim miejscu bym sie cieszyl. Ja mam taka sama karte tylko na czerwonym laminacie. W tamtej serii w wersjach BOX i LBOX dawali modowalne r430 ,a w OEMach niemodowalne r480. Widac jeszcze im cos zostalo na magazynach i daja r480 modowalne :( Ja tez tak chce :P Ciekawy jestem skad Arche wytrzasnelo te karty ,bo patrze po hurtowniach i nigdzie ich juz nie ma :(

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny posiadacz tego niebieskiego OEM'a się zgłasza- jesli kogoś interesuje to jest jeszcze kilka sztuk na allegro u arche

 

Możliwości kręcenia tego czegoś nie sprawdzałem- radiator pod naklejką to miedź- karta wazy tym samym sporawo- ale wentylator to masakra- przy 6 wentylkach w budzie (2x80 Papst,2x90 Coolink,1x80 arctic,1x120 GlacialTech+Pentagram na procu) trudno go nazwać suszarką - coś okropnego na pełnych obrotach zagłusza wszytsko:(

 

Trixxem spowoliniłem go do 20% i jest ok, ale bezwarunkwo przymierzam się do wymiany- na zdjęciu Malwoja widać dwie śruby... mam nadzieje ze maja te przepisowe więcej niż 75 mm rozstawu i da się tam ZalmanaVF900-Cu załozyć... Jesli nie, to będzie bieda...

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O kompetentne WSKAZÓWKI. Rozważam zakup Sapphire X800 GTO 256 MB 256Bit 16p 6v BOX AGP, co sądzicie o tym modelu - http://www.allegro.pl/item122985529_sapphi...v_box_agp_.html

 

Mój konfig - Asus P4P800, PIV 3,0, Chieftec 360 i ASUS 6800 LE@6800; czy jest sens zmieniać tę kartę przy tym sprzęcie?

 

Czy chłodzenie Zalman VF700-Cu tu się nada? (na stronie producenta jakoś mętnie w tym temacie).

 

Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam :wink: .

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha witam po dłuzszej przerwie :lol: :lol: :lol:

 

przebudowałem troche swoje chłodzenie - 2x went z tyłu wyciągająe + 2x z boku wyciągające + 2x w srodku dmuchajace :) (1 na proc 2 na cpu)

mój evc ma 2 wentyle no name wypychające powietrze na zewnatrz :)

 

wynik - w upały prawie 40*C :)

idle 24*C

stress 44*C :)

 

tylko chałas nieziemski :P

 

do Jake79

 

wg. mnie nie ma sensu wymieniać 6800 na x800 :) a juz tym bardziej kupować vf700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio troche sie pobawiłem ATT i natknołem sie na zakładke System Information przegladam to i natknołe sie na bardzo ciekawa, a mianowicie iz karta posiada pamieci DDR3 tylko bios jest napisane pod DDR1 (czy to jest mozliwe?) hmm dzis potwozyłem bude i patrze i rzeczywiscie pamieci nie wygladaja na DDR1 i sa chyba zaszybkie 2ns jak na ddr pierwszej generacji? i moje pytanie jest taki czy jak wgram bios od innego x800GTO tez 128mb ale ddr3 karta wstanie, a nei mam nic na pic aby wgrac orginalny bios ;/ a to wycinek z ATT SI:

______________________________Hardware Information		  Installed memory			  128 Mb[b]Memory Type				   GDDR3[/b]Memory Width				  256 bitActive Rendering Pipelines	12							  ______________________________ASIC details				  Family						56Emulated Revision			 21Gfx Engine ID				 3							  ______________________________Radeon Registers			  RADEON_BIOS_0_SCRATCH		 02000002RADEON_BIOS_1_SCRATCH		 0100C000RADEON_X_MPLL_REF_FB_DIV	  003B3404RADEON_XCLK_CNTL			  00007FFARADEON_MCLK_CNTL			  00031212GB_TILE_CONFIG				0001001DMC_TIMING_CNTL				65244313MC_SDRAM_MODE_REG			 10230000							  ______________________________Video BIOS Information		Version					   009.007.001.004Part Number				   112-A321XX-001Date						  2004/12/10 15:57[b]Vram Type					 DDR1[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś w ostatnim czasie gto powercolora lub connecta bez vivo(wszystko z 256MB )?

W arche mogą mi wymienić od ręki na takie właśnie,jak nie to będę musiał czekać aż wróci z serwisu...Na moda @ 16 potoków raczej nie liczę ale chciałbym wiedzieć czy mogę trafić na r430 czy też może coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Wcześniej opisywałem problem z kartą - X800GTO Sapphire na czerwonym laminacie. Bardzo ładnie się kręciła, ale padła. Teraz wróciła z serwisu, jednakże odmieniona ;).

Producent wymienił na nowy egzemplarz, w wersji bodajże lite box (poprzednia była OEM). Kolor tym razem niebieski, IMVHO ładniejszy. ;)

Co odrazu rzuciło mi się w oczy... erm, w uszy właściwie, to to, że przy większym obciążeniu na karcie coś brzęczy ;]. Takie przypadki były tu wcześniej opisywane, i chyba nic z tym się nie da zrobić. Trudno.

 

Co mnie zdziwilo, i ucieszyło zarazem - według programów wszelakich (ATT, Everest) karta ma rdzeń R430 i... 16 potoków z pudełka. Czyżby rekompensata od Sapphire? :)

Później podzielę się moimi wrażeniami odnośnie wyników w 3dmarku w porównaniu do poprzedniej karty.

 

Pozdrawiam,

n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, coś niewiele tu się dzieje :)

 

Pogrywam sobie w ostatnio w Obliviona w wolnych chwilach.

Na moim x800gto@xl (440:548) da się w zasadzie grać ze wszystkim na fula (tzn gra nie chodzi pięknie, ale zmniejszenie datali nie bardzo pomaga- pewnie procesor barton 2230mhz nie wyrabia, zwłaszcza jak jest sporo NPC'ów w pobliżu; acha, mam 1GB ramu).

 

Problem pojawia się po jakimś czasie grania: w tych samych lokacjach, gdzie wcześniej miałem np. 25 FPS zaczyna ciąć- 10-12 FPS :mur: (jak zrobię w tym miejscu save, to po wczytaniu go przy następnym uruchomieniu gry sytuacja wraca do normy (tj 25 FPS)).

 

Video Memory Watcher wskazuje, że 256mb karty zapełnia się bardzo szybko- po paru(nastu) minutach textury zajmują już ok 300mb. Wynika z tego, że radki mają jakieś problemy z uwalnianiem pamięci. (przynajmiej mój i w tej grze), choć wcale nie wiem, czy jest to rzeczywista przyczyna tak drastycznego spadku FPS. I tym bardziej nie wiem, jak temu zaradzić. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak przeglądałem temat o tej grze, to też ktoś pisał, że ma z tym problemy i chyba wyszło, że coś w grze jest nidopracowane.

Ale pewny nie jestem, przejrzyj temat o tej grze.

 

A niewiele się dzieje, bo już praktycznie wszystko zostało powiedziane :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie very kompetentni :wink: - jakie znaczenie ma brak obsługi directX 9.0c przez serię X800 GTO (bo jest to chyba jedyny minus względem nvidii) - chodzi o grę dziś i jutro :wink: (tym bardziej, że dx 10 już za pasem).

 

Bardzo proszę o informacje; z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że GTO nie obsługuje shaderów w wersji 3.0. W praktyce oznacza to, że w niektórych grach nie można włączyć HDR. Poza tym jakość grafiki taka sama. A HDR w tej klasie kart to można i tak sobie darować- bo jest mocno sprzętożerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem HDR w CSS i np na dust poświata była tak mocna ,że prawie nic nie było widać...

A zanim się pojawi DX10(a przede wszystkim gry ,które skorzystają z jego dobrodziejstw) to każdy z nas pewnie zdąży zmienić karty.Zresztą obecne karty i tak go przecież nie obsłużą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...