Skocz do zawartości
ent

2006 Gfx Oc Competition ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Lista osob ktore zadeklarowaly swoj udzial:

 

Dywizja AGP:

  • ent
  • leborg
  • ...
Dywizja PCIex:
  • m4ddog
  • JROX
  • kszonek
  • ...
Witam! Zapewne pare osob pamieta pomysl zrobienienia zawodow w kreceniu GF256 na naszym forum, pomysl jednak nie przyjal sie do konca (nikt nie widzial wynikow) :D. Luke na forum OC-Teamu w tym topiku rzucil pomysl aby zoorganizowac cos podobnego, mialoby to wygladac nastepujaco:
  • Kupujemy identyczne karty (no moze nie w 100% takie same bo ciezko z dostepnoscia)
  • OCujemy :-)
  • Robimy ladnego Marka01
  • Po okresie kilku miesiecy wygrywa najlepszy wynik :-)
Mysle ze podzialow ze wzgledu na sprzet nie ma sensu robic - Intele i A64 maja podobne szanse AMD K7 praktycznie nie widac na forum, poza tym przy slabszych kartach(a takich pewnie bedziemy uzywac) roznice w marku powodowane procem beda znikome. Podobnie z chlodzeniem, wydaje mi sie ze obecnie kazdy moze za grosze skolowac jakas nagrzewke, pompke, bloczek i troche lodu, ewentualnie parownik do DI :D. Jedyny problem pojawia sie przy doborze kart (no i liczbie chetnych :)), sporo osob ma PCIe, sporo ma tez AGP, wiec najlepszym wyjsciem bylaby grafa na PCI, tylko ze dostanie karty na PCI, ktora pozwoli odpalic Marka01 graniczy z cudem, mozemy rozwazyc stworzenie 2 kategorii PCIe i AGP, kazda moglaby uzywac innej grafy. Powiedzcie co myslicie o tym, jesli odzewu nie bedzie to nic takiego nie powstanie, a jesli powstanie to musimy wybrac kogos kto zajmie sie organizacja tego (ja tego na siebie nie wezme :D).

 

pozdr

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, własnie...trzeba wymyślić coś, żeby procesor naprawde odgrywał ZNIKOME znaczenie, bo np. ja bede siedział niedługo na Durku 1,6Ghz, i raczej szans nie mam z Venice ~ 3Ghz ;)

 

Można też zrobic tak, żeby wyżyłować maksymalnie częstotliwości rdzenia i pamięci, a stabilność udokumentować 3Dmarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, ale Mark01 nie podaje czestotliwosci rdzenia ani memow, dopiero 03 pokazuje :D, Luke mysle ze jezeli ktos bedzie mial dobrze zmodowana karte to finalnego bencha mozna puscic na czyims kompie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na to pisze :D

Tylko jaka karta ma być?

 

Szkoda że nie mam AGP bo bym mojego starego 440SE pomęczył :D

 

Edit:

A z PCI jakie karty?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to ze trzeba wybrac jeden chipset na ktorym bedziemy benchowac, moimi typami dla AGP sa GF2Ti (tanie i fajne) oraz Deltachrome S8 (dostepne na allegro w sporych ilosciach, nowki z gwara i do tego wszystko tego samego producenta ale niestety troche drogawe - 130zl), grafe trzeba bedzie kupic to nie ulega watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Delta Chromy nawet fajne :D

Nawet Colina 4 dają gratis :P

 

Jeżeli będzie mi chodził stary P4 razem z mobo ( nie wiem co padło :P )

to Ja się bawie Deltą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi ktos zasponsoruje grafe to mozemy :D

 

jaki typ na pcie? 6600? czy cu? bo grafy pod pcie taniej nie dostyaniemy latwo :(

 

http://www.allegro.pl/item94805569_ati_x30..._out_nowa_.html

nowa, z gwara, dostepna, tania, ale co to ma byc :lol: taka jakas biedna ta grafa ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kszonek

Lepiej tą http://www.allegro.pl/item96911152_srzedam..._firmy_his.html

;)

256mb 128mb 64bit ddr ;)

ale jest tylko jedna sztuka, a tamtych 17..............

 

ajjaj a ktorego marka odpalamy icon_razz.gif ? bo w 03 proc tez ma znaczenie .. mi zjada ponad 2000 pkt (duron 1300 + 6200@6600gt)

raczej 2001 mozemy wprowadzic ograniczenie na proca, czyli karta na stock i kazdy musi miec taki sam wynik, czyli durony bedziecie krecic, a a64 beda underclocking ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech ktos znajdzie szybko jakiegos vmoda do tego taniego x300, i conajmniej 4 osoby niech sie dzisiaj na nia decyduja to moge kupic i sie dolaczyc do walki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest tylko jedna sztuka, a tamtych 17..............

raczej 2001 mozemy wprowadzic ograniczenie na proca, czyli karta na stock i kazdy musi miec taki sam wynik, czyli durony bedziecie krecic, a a64 beda underclocking ;)

Bez przesady :D i tak wszystko bedzie zalezalo od optymalizacji systemu. Musimy ustalic jeden chipset. Na razie najlepiej wyglada sytuacja:

 

AGP: 2 Ti

PCIe: jakies X300 (najlepiej ten sam model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech ktos znajdzie szybko jakiegos vmoda do tego taniego x300, i conajmniej 4 osoby niech sie dzisiaj na nia decyduja to moge kupic i sie dolaczyc do walki

 

ja jestem za, oile vmod bedzie.

 

nie wiem czy to pasuje: http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59355 (z naszej ksiegi) trzeba zagadac do goscia w sprawie foty pcb z tylca.

 

aktualnie szperam na XS, moze bedzie cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie pisze na taka zabawe, mysle ze te karte x300 za 75zl beda w sam raz, tanie i nie bedzie wialka szkoda jak cos sie sfajczy. Wlasnie mialem kupowac tania karte na pci-e wiec przy okazji moge ja troche pomeczyc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, własnie...trzeba wymyślić coś, żeby procesor naprawde odgrywał ZNIKOME znaczenie, bo np. ja bede siedział niedługo na Durku 1,6Ghz, i raczej szans nie mam z Venice ~ 3Ghz ;)

 

Można też zrobic tak, żeby wyżyłować maksymalnie częstotliwości rdzenia i pamięci, a stabilność udokumentować 3Dmarkiem.

hm

to pozostaje chyba 2005 :D co kłóci się z założeniami o taniej grafie

 

jak już jakieś x300 w PCI-E to można by tak jak na XS - zapisy i ktoś załatwi takie grafy w dobrej cenie z hurtowni (z gwarą najlepiej :D)

każdy miałby taką samą ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

to pozostaje chyba 2005 :D co kłóci się z założeniami o taniej grafie

no taa, w 2001 to bys na niekreconej grafie ludkom z duronami lebki poukrecał :D

 

ciezko o vmada do tej karty, chyba trzeba bedzie cos wymyslec.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pisze na tego x300 co podał Kszonek

W końcu tylko 75zł a i 17 sztuk jest ;)

Tylko nie chce się specjalnie na allegro rejestrować...

Jak by ktoś kupywał "hurtem" to jestem chętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, wiec mam taka propozycje:

 

Podzielimy sie na 2 dywizje:

- PCIe

- AGP

 

W AGP bedziemy benchowac na GF 2 Ti, ta dywizje moge ja poprowadzic jesli to nikomu nie przeszkadza. W dywizji PCIe benche na X300, jako ze te karty sa dostepne mozna sprobowac zoorganizowac zbiorowe zamowienie z jakiejs hurtownii, ewentualnie sklepu, ewentualnie allegro :wink: Dobrze by bylo gdyby ktos z doswiadczeniem Tweakowym podjal sie organizacji calego przedsiewziecia. Fajnie by bylo ruszyc z zabawa np. 1 maja. W zwiazku z tym zaczne w 1-szym poscie sporzadzac liste osob ktore zadeklarowaly swoj udzial w konkursie, prosze wszystkich o wyrazne zadeklarowanie sie w tym topiku czy bede bawic sie z nami. Prosze tez aby ktos zaczal organizowac dywizje PCIex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie mamy do np. 1 maja czas na zorganizowanie kart, ew. mody, a 1 zaczynamy benchować i mamy dajmy na to 2 tygodnie czasu, a po tych 2 tyg. zbieranie wyników do kupy i najlepszy wygrywa?

Ja się deklaruje jeżeli karta <100zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem wyzej wchodze w to w kategorii pci-e, tylko nie bierzcie kart >200zl bo troche szkoda kasy, jesli bedzie to x300 to mozna kupic samemu dowolny model czy kazdy ma miec taka sama karte?

 

EDIT

na te z allegro za 75zl trzeba sie szybko decydowac bo aukcja niedlugo sie konczy.

Edytowane przez m4ddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba by się decydować...

Chyba ze bedą jakieś inne w podobnej cenie to mozna się wstrzymać ;)

 

Myśle ze ten sam model, tylko inne firmy mogły by być. No ale jak hurtem byśmy brali to jednakowe ;)

 

@Ent

Do PCIE już jestem Ja z m4ddog, no i chyba jeszcze ryba z kszonkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pisze na pcie, jak cos moge poprowadzic dywizje pcie, tylko nie wiem za bardzo na czym to polega ;)

 

co do tych kart to gosciu pewnie wystawi ponownie, ale lepiej jakby ktos zamowil z hurtowni jakiejs... Niemiec :> ? on pracuje chyba w sklepie, wiec ma mozliwosci, poczekamy co powe ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie mamy do np. 1 maja czas na zorganizowanie kart, ew. mody, a 1 zaczynamy benchować i mamy dajmy na to 2 tygodnie czasu, a po tych 2 tyg. zbieranie wyników do kupy i najlepszy wygrywa?

Ja się deklaruje jeżeli karta <100zł ;)

Do 1 maja czas na zoorganizowanie kart :D, mysle ze okres benchow powinien potrwac okolo 3 miesiecy.

 

Ok, 2ti z allegro zalicytowana :mrgreen: . Słowem, wchodze w to :)

Przyjete.

 

jak juz pisalem wyzej wchodze w to w kategorii pci-e, tylko nie bierzcie kart >200zl bo troche szkoda kasy, jesli bedzie to x300 to mozna kupic samemu dowolny model czy kazdy ma miec taka sama karte?

 

EDIT

na te z allegro za 75zl trzeba sie szybko decydowac bo aukcja niedlugo sie konczy.

Z kartami do PCIex prosze jeszcze chwile zaczekac - najlepiej byloby znalezc hurtownie gdzie mozna hurtem wziac.

 

 

@Ent

Do PCIE już jestem Ja z m4ddog, no i chyba jeszcze ryba z kszonkiem :)

Wpisuje tych ktorzy wyraznie sie deklaruja sami :D

 

mozna brac udzial w obu kategorich ? - pcie i agp ?? :P

jakiegos gf2ti gdzies nawet mam w domu (nie pamietam gdzie, ale poszukam), a x300... zobaczymy

A i owszem :D

 

ja sie pisze na pcie, jak cos moge sie zajac organizacja, tylko nie wiem za bardzo na czym to polega.

 

co do tych kart to gosciu pewnie wystawi ponownie, ale lepiej jakby ktos zamowil z hurtowni jakiejs... Niemiec :> ? on pracuje chyba w sklepie, wiec ma mozliwosci, poczekamy co powe ;)

Jesli jestes zainteresowany prowadzeniem to np, nawet sie bardzo ciesze - podbij do mnie na GyGy za jakies 2h to omowimy szczegoly :D (GG:4104784).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...