Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam DHL gdyż wysyłałem przez nich gitare, która doszła na następny dzień, 2 telefony które równiez dochodziły na dzień następny

A sam dostałem ostatnio przesyłke poprzez GLS - nieźli są :) Maja nowe furgoniki :P i jak podpisujemy odbiór to na monitorze elektronicznym rysikiem oraz na papierze ;)

 

A więc DHL oraz GLS, wybierz po prostu które tańsze...

 

Edit, i mała ciekawostka, myśle że BARDZO PRZYDATNA

GLS liczy sobie koszty na podstawie ROZMIARU paczki, zaś DHL na podstawie WAGI

 

Z tego względu większe rzeczy polecam DHL, a jeśli małe to GLS bo wyjdzie dużo dużo taniej

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Edit, i mała ciekawostka, myśle że BARDZO PRZYDATNA

GLS liczy sobie koszty na podstawie ROZMIARU paczki, zaś DHL na podstawie WAGI

 

Z tego względu większe rzeczy polecam DHL, a jeśli małe to GLS bo wyjdzie dużo dużo taniej

I tu się mylisz, wszystkie firmy spedycyjne liczą wagę z korzyścią dla siebie, np: jeśli wysyłąsz dużą przesyłkę lecz lekką to policzą z gabarytów, jeśli np jej waga przekracza tą wyliczoną z gabarytów to policzą Ci właśnie cenę z jej rzeczywistej wagi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam STOLICY, czy też UPS. ( Teraz chyba jedno i to samo ;) )

 

Paczka szła mi tydzień.

A jak kurier nie mógł znaleść mojego domu to zgłosił że nikogo nie było w domu :? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka szła mi tydzień.

A jak kurier nie mógł znaleść mojego domu to zgłosił że nikogo nie było w domu :? :mur:

Dokładnie w takiej samej sytuacji byłem. Mieli mój telefon i nie mogli zadzwonić :mur: . Ich wytłumaczenie: "że nie było nikogo w domu i nikt nie odbierał telefonu" :mur: . Czekałem cały dzień z telefonem w ręku, żeby odebrać paczkę!

 

Ze swojej strony zdecydowanie polecam DHL, o którą to firmę pytałem troszkę wyżej. Ta firma to profesjonaliści w każdym calu! Nie sądziłem, że w Polsce spotkam się z usługami firmy, z których byłbym zadowolony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cortezon na 70% pracuje w masterlinku - trafilem ? ;]

Nie zaprzeczam nie potwierdzam :wink: :P

 

Nie polecam STOLICY, czy też UPS. ( Teraz chyba jedno i to samo ;) )

 

Paczka szła mi tydzień.

A jak kurier nie mógł znaleść mojego domu to zgłosił że nikogo nie było w domu :? :mur:

Dokładnie w takiej samej sytuacji byłem. Mieli mój telefon i nie mogli zadzwonić :mur: . Ich wytłumaczenie: "że nie było nikogo w domu i nikt nie odbierał telefonu" :mur: . Czekałem cały dzień z telefonem w ręku, żeby odebrać paczkę!

Zgadza się Stolica połączyła się z UPS

 

Jeśli spodziewacie się przesyłki (niezależnie z której firmy kurierskiej) i nie zostaje wam dostarczona drugiego dnia - a kurier się z wami nie kontaktował - dzwońcie do ich najbliższej siedziby (najlepiej posiadając nr listu przewozowego) i powiedzcie że czekacie na przesyłkę. Umówcie sobie termin z pracownikiem firmy - najlepiej coś ściemnić żeby czasem znowu was kurier nie zrobił na szaro że jest to bardzo pilna przesyłka, będziesz czekać między tą godziną a tą a za 2 dni wyjeżdżasz na urlop więc musisz mieć ją jutro. Chociaż samo umówienie powinno wystarczyć gdyż kurierowi też nie opłaca się jeździć z jedną paczką po kilka razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się...

 

POLECAM do małych przesyłek DHL - pewnie i bezproblemowo. Do dużych paczek/rzeczy ważących po kilkanaście-kilkadziesiąt kilo zdecydowanie polecam OPEK! Przesyłki w 24 H i śmieszne ceny. Za łóżko ważące około 55 KG płaciłem ostatnio około 40 zeta. Za taką samą przesyłkę DHL chciał jakieś 350 zł :)

 

Odradzam Schenker (były Spedpol). Kiedyś chcieli mi wcisnąć zalany wodą sprzęt komputerowy :mur:

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinke temu przyjechał kurier. I UWAGA jeden z panów był tak nawalony, że prawie sie [ciach!]Ł jak wchodził do mnie do domu, nie wspomnie już, że waliło od niego % z kliku metrów. Miał facet szczęście, że paczka była cała bo bym my chyba [ciach!]ł.....

 

P.S sorry za słownictwo ale "troche" mnie gość wnerwił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie DHLa, to Fin, ktory tu mieszkal, wysylal swoje rzeczy do domu DHLem (dwa pudla: jedno z ciuchami, drugie z laptopem, glosnikami itp.)

 

Wszystko przejechalo bez problemu, a przesylke moglem sledzic nawet na polskiej stronie DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje w handlu i mam spore rozeznanie, tygodniowo wysylam/odbieram ~100 roznego rodzaju przesylek...

 

W gre wchodzi tylko kilka firm. DHL, GLS, OPEK, MASTERLINK

 

Wystrzegaj sie stolicy i schenker to patałachy a nie firmy kurierskie

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stolice sa niesolidni, zdaza im sie upuscic z duzych wysokosci sprzet o nie malej wartosci :/. Morze i w DHL i GLS rzucaja paczkami ale przynajmniej potrafia je zlapac ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczeń polecam GLS i DHL, choć ci drudzy mają u mnie duży minus.

Paczka ponad tydzień nie była dostarczana. Po interwencji okazało sie ze źle wpisano adres - 12 zamiast 19. Choć moim zdaniem to żadne tłumaczenie - jeżeli brać pod uwagę to - że te numery są prawie obok siebie i widnieje tam duża czerwona tablica z napisem powszechne znanej instytucji dla której była adresowana paczka. Wystarczyło troszeczkę własnej inicjatywy.

 

Za to GLS - same superlatywy. Zawsze terminowo a kurier za każdym razem dzowni do mnie i umawia się na godzinę dostarczenia - rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do UPS - nie polecam... na przelew z pobrania czekalem 14 dni... Poza tym gosc, ktory przyjechal po paczke zaznaczyl inna frome wysylki - drozsza, pomimo tego, ze pare razy powtarzalem, ze wybieram "Standard"...

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrzegaj sie stolicy i schenker to patałachy a nie firmy kurierskie

Zgodze sie w 100%. Kiedyś wysyłałem monitor przez UPS/Stolice, wogółe zapomnieli wystawić fakture, dzięki czemu miałem przesyłke gratis B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to GLS - same superlatywy. Zawsze terminowo a kurier za każdym razem dzowni do mnie i umawia się na godzinę dostarczenia - rewelka.

Widać trafiłeś na dobrego kuriera, ja po tym co zabaczyłem w poniedziałek będe starał sie unikać GLS.... :? Co do DHL to tylko raz zdazyło się, ze paczka wróciła w kiepskim stanie ale to raczej wina komputronika, który zapakował k. graficzną do kartonu bez zadnych zabezpieczeń i karta sobie w nim latała. DHL ma też lepszy system sledzenia paczek niż GSL....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie polecam firmy M.M. Kurier. Jest tania, to fakt. Paczki do doręcza dość szybko (ale nie w 48h jak piszą, trochę dłużej). Tyle, że czekam już ponad miesiąc na kasę za pobranie i ni c... Dzisiaj idę zgłosić sprawę na policję, a że kwota jest trochę większa niż "niska szkodliwość społeczna" to muszą się tym zająć... oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się nieźle wkur... na DHL bo:

 

Przesyłka awizowana, kurier nie zastał adresata. Szczegółowe informacje są dostępne w filii DHL Express:

45-864 Opole Niemodlińska 91 (0 77) 456 97 35.

Pomimo tego że cały dzień ktoś jest w domu, a awiza żadnego nikt nie zostawił :-| Zapewne paczke otrzymam dopiero w poniedziałek ... ehhh :mur:

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzesz w buźkę :lol2: Rzeczywiście mają niesamowite ceny. Za paczkę do 5kg 10+vat OMG...

 

@Maks! Jak tylko skorzystasz z ich usług to daj znać, czy wszystko było w porządku :)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja sobie nie skorzystałem z InPosta niestety: byłem z dwóch miejscach, rzekomo świadczących usługi dla inposta i "miłe" panie powiedziały, że pierwszy raz o czymś takim słyszą (a więcej mi się łazić nie chciało po bielsku) :D niech żyje GLS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GLSem mialem ostatnio do czynienia i musze powiedziec, ze bylem bardzo zadowolony (poza tym, ze kurier obudzil mnie telefonem o 8. rano ;) ). W przeciwienstwie do Masterlinka - jakbym nie zadzwonil do nich, to pewnie kurier z moja paczka nadal by jezdzil jak glupi po calej okolicy, bo nie mogl znalezc numeru (w tym miejscu podziekowania dla CD Projekt, ze nie przekazuja firmie kurierskiej numeru telefonu adresata :? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...