Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Do dużych rzeczy polecam firmę OPEK. A tak btw to mam do odebrania paczkę w USA 15 kg. Firma TNT zażądała za dostarczenie tego do Polski (transport lotniczy - około 2 tygodnie) ponad 4 k pln :? DHL wcale nie mniej. Chyba spróbuję jakiś POLAMER czy coś tego typu.

Właśnie ostatnio jak był u mnie pan z opek'a pytałem jaki byłby koszt takiej przesyłki to powiedział, że takich rzeczy nie wożą :/ Co do POLAMER'a to osobiście polecam korzystałem z ich usług 3 razy i zawsze szybko i bezproblemowo. Cen nie pamiętam ale było o wiele taniej niż inni kurierzy no i paczki rozwożą nawet w soboty bez dodatkowych opłat. Aaaa i przy odbiorze musisz mieć dowód lub inny dokument stwierdzający tożsamość przynajmniej u mnie za każdym razem chcieli dokument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , muszę wysłać kartę graficzną kurierem i wybór padł na UPS, mam blisko punkt UPS więc stwierdziłem , że sam im ją zawiozę. Mam takie pytanie laika, rozumiem , że w takim punkcie dostanę jakiś karton opakowanie , który chciałbym od środka dodatkowo zabezpieczyć np folią bąbelkową. Czy mogę przesyłkę ubezpieczyć? i czy jest ew sens tzn skoro ubezpieczam tzn oznacza to , że tam coś cennego jest a nie chciałbym by się ktoś skusił. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , muszę wysłać kartę graficzną kurierem i wybór padł na UPS, mam blisko punkt UPS więc stwierdziłem , że sam im ją zawiozę. Mam takie pytanie laika, rozumiem , że w takim punkcie dostanę jakiś karton opakowanie , który chciałbym od środka dodatkowo zabezpieczyć np folią bąbelkową. Czy mogę przesyłkę ubezpieczyć? i czy jest ew sens tzn skoro ubezpieczam tzn oznacza to , że tam coś cennego jest a nie chciałbym by się ktoś skusił. THX

Widzę, ze nie miałeś styczności z firmami kurierskimi więc:

 

Ad.1 Większość firm kurierskich ma swoje opakowania firmowe za dodatkową opłatą dlatego najlepiej dobrze zapakować paczkę w domu.

Ad.2 Wszystkie przesyłki są ubezpieczone wartość podajesz na liście przewozowym. Wątpię aby ktoś się skusił na twoją paczkę bo codziennie mają o wiele bardziej wartościowych przesyłek, a jak nawet ktoś się skusi to co z tego? Dostaniesz tyle kasy ile zadeklarowałeś.

 

Po za tym wcale nie musisz zawozić paczki do fili wystarczy zamówić kuriera i przyjedzie do Ciebie odebrać paczkę...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy umowę z DHL, bo wysyłamy dużo przesyłek na paletach. W sumie nie mam na co narzekać, ale dzisiaj dostałem telefon od klienta:

 

Na palecie były wysyłane płyty, waga może z 25 kg, ale chodziło o to żeby doszły w całości. Owinięte folią, poklejone taśmą. Dołączony był worek ze śrubkami. Klient dzisiaj dzwoni, że dostał płyty osobno, bez palety i śrub nie ma. Jakiś dupek chciał sobie dorobić 15 zł to rozciął folię, wyjął ładunek(najwyraźniej zapomniał o worku ze śrubami) a paletę zawiózł do skupu. Mam dość tego kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dużych rzeczy polecam firmę OPEK. A tak btw to mam do odebrania paczkę w USA 15 kg. Firma TNT zażądała za dostarczenie tego do Polski (transport lotniczy - około 2 tygodnie) ponad 4 k pln :? DHL wcale nie mniej. Chyba spróbuję jakiś POLAMER czy coś tego typu.

A nie lepiej Ci wysłać to statkiem? Pójdzie co prawda około miesiąca, ale dużo mniej zapłacisz. Jeszcze jest taka firma Doma (a przynajmniej była). Rok temu jak wysyłałem 3 lapki do Polski właśnie statkiem (2 szły Polamerem, 1 Domą) to na tego co wysłałem za pośrednictwem Domy przywalili mi Vat do zapłacenia (to co szło Polamerem doszło bez żadnych dodatkowych kosztów) + koszty utrzymania u nich na magazynie, a że pierwsze powiadomienie miałem w skrzynce w ten sam dzień co drugie powiadomienie, to jeszcze mi za przetrzymanie przywalili oraz za załatwienie spraw celnych przez nich bo inaczej to bym musiał samemu pod Warszawę jechać. Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem (nie po raz 1.) rozczarowany firmą DHL; Tzn. napewno filią odpowiedzialną za region do którego należę;

 

Paczkę nadaną 17 sierpnia dostałem dopiero... dzisiaj;

Odległość od nadawcy do mnie: ~60km;

 

Owszem - mieszkam w małej wsi...

 

Ale dziwnym trafem przesyłki Pocztą Polską z Gdańską potrafią dotrzeć do mnie w jeden dzień (patrząc na pieczątki z datą nadania), Siódemka, GLS nie ma problemu z terminowością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Potrzebuje szybkiej rady czym wysyłać paczuszkę z Irlandii do Polski. Są dwie możliwosc ;)

 

Poczta irish post ( nie wiem czy ona daje radę ) przesyłka ubezpieczona do 3kg kosztuje ok 40euro lub kurier DPD bo tylko on ma normalne ceny ( z polski do irlandii 40euro ale ile z Irlandii do polski to juz nei wiem nie ma cennika na stronie DPD!! w odziale IL )

 

Może jakiś inny kurier? Cena myślę do max 40-50euro. Macie jakieś propozycje? Musze podjąc dezycję jak najszybciej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś przypadkiem ostatnio wysyłał coś w okolicach ~20kg (do Polski naturalnie)?

Poczta Polska to wydatek 43zł, więc pomyślałem o kurierze - tylko do jakich firm (konkretnie) dzwonić? Jakiego kosztu można się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie stronka podana przez CMX'a - nie wiedziałem o czymś takim, jak firmy pośredniczące w wysyłaniu paczek.

 

Ja najczęściej jak chcę wysłać paczkę kurierem, aby uniknąć zbędnego czekania na owego - jadę do siedziby (DHL), nadaję paczkę (max 1kg, małe wymiary) i płacę... ponad 40zł. Jakbym puścił to przez pośrednika będzie taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie stronka podana przez CMX'a - nie wiedziałem o czymś takim, jak firmy pośredniczące w wysyłaniu paczek.

 

Ja najczęściej jak chcę wysłać paczkę kurierem, aby uniknąć zbędnego czekania na owego - jadę do siedziby (DHL), nadaję paczkę (max 1kg, małe wymiary) i płacę... ponad 40zł. Jakbym puścił to przez pośrednika będzie taniej?

 

no jak wyzej, bedzie

 

wysyłajtaniej.pl

 

19zł UPS

21zł DHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem w czwartek sześciokilową paczkę (50x50x70cm) UPS-em do Lęborka - czyli jakieś 600 km; doszła następnego dnia rano, mimo że kurier po paczkę był o 13.45. Ogólnie polecam - taniej i szybciej niż ukochana PP. Za wszystko 21 zł z groszami.

Zapłata mTransferem poprzez www.kurjerzy.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem tyle lat oszukiwany :lol2: dzięki, przy następnej okazji wypróbuję :)

 

Mam jeszcze pytanie:

W opcjach wysyłki wybieramy np. paczkę lub kopertę. No i koperta, max. wysokość to 1cm... a jak wsadzam w kopertę bąbelkową np. pudełko z telefonem, to wysokość jest już inna. Czy o takie koperty chodzi, czy jedynie koperty z dokumentami?

 

Pytanie 2:

Pakowałem kiedyś przesyłki w czarną folię - szybko i wygodnie :) niestety, za to idzie opłata koło 12 zł... -.- jako element niestandardowy. Czy nie ma nic prostszego od zabawy w zawijanie szarym papierem?

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat... pomimo mieszkania w Poz, dla głupiej wygody masę rzeczy zamawiam przez net, z dostawą kurierem i zwykle jest ok (tzn nie jest tragicznie, akcje typu zaoczne awizo pomijam), ale to co dzisiaj zobaczyłem mnie zmiotło: kurier Siódemka, zero kontaktu wcześniejszego, za to o dziwo zadzwonił z pretensjami że stoi pod drzwiami firmy (drobne kieruję zawsze do pracy żeby łatwiej i szybciej odebrać) i nie może wejść. Byłem w szoku, bo każdy inny kurier by zwyczajnie sobie pojechał mając temat w rzyci, ale chwilę później zobaczyłem dlaczego gościowi zależy tak strasznie na doręczeniu tej przesyłki a nie robieniu zwrotu do nadawcy: paczka była dosłownie zmasakrowana, zanihilowana, przeżuta, rozszarpana i dodajcie jeszcze ze 20 podobnych przymiotników. Na szczęście zawartość która wręcz wyłaziła ze środka była w stanie nienaruszonym a z racji, że potrzebuję jej "na wczoraj", to "ścierwo" litościwie odebrałem. Serio: widziałem już wiele uszkodzonych paczek, widziałem wiele całkiem zniszczonych paczek, ale ta dosłownie zaginała przestrzeń swoją wyjątkowością, kurier miał chyba kurs przez zoo... :blink:

 

Edyta@niżej: nieee mam, nie było co zbierać, bo "paczka" była dosłownie w strzępach - rozszarpana przez dzikie zwierza.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...