Skocz do zawartości
nrl

Settlers II: Next Generation

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy interesować się tą pozycją :-P , jak z grywalnościa i przyjemnością z gry bo jak wiadomo settlers 2 to był kiedyś wypas i zajefajnie sie grało :)

Jesli lubilem dwojke to ta rowniez powinna ci sie spodobac. To prawie dokladny klon z grafika a'la 2005 rok. W zasadzie zauwazylem dwie roznice. Pierwsza jest mozliwosc rozbudowywania straznic do wiez jesli zostaly postawione na odpowiednim terenie. Druga to ekspedycje, ktorych w sumie nie moge rozgryzc.

 

Troche inaczej jest chyba rozwiazana walka. Nie zdarzylo mi sie jeszcze, aby ktorykolwiek z moich zolnierzy znigal, ale pewnie fakt, ze sami generalowie walcza z byle oprychami ma cos do rzeczy ;) Pamietam jednak, ze w oryginale takie rzeczy jednak mialy miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

KrzychuG jak chdzi ci o ekspedycje geologiczne to choragiewka musi byc polaczona droga zeby doszedl na miejsce w 3 czesci bylo inaczej tez troche posiedzialem zanim sobie przypomnialem jak bylo w 2 czesci.

Ja mam natomiast problem w tym ze nie wiem jak powiekszyc terytorium. Tzn powinno sie przez budowanie straznic. Tylko ze w pierwsej misji pierwszej kampani mozna tylko wybudowac lookout tower czy jakos tak, - a to nie daje powiekszenia panstwa. Poza tym nie mozna wyskac skautow poza terytorium panstwa. I teraz badz tu madry i wymysl cos :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem w tym ze nie wiem jak powiekszyc terytorium. Tzn powinno sie przez budowanie straznic. Tylko ze w pierwsej misji pierwszej kampani mozna tylko wybudowac lookout tower czy jakos tak, - a to nie daje powiekszenia panstwa. Poza tym nie mozna wyskac skautow poza terytorium panstwa. I teraz badz tu madry i wymysl cos :blink:

W czym problem? Budujesz Guard House (jest ostatni na liście, w pierwszym oknie budynków) i terytorium się powiększa. A skauci sami wyjdą poza terytorium państwa, jeżeli tylko chorągiewka będzie wystarczająco blisko granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuG jak chdzi ci o ekspedycje geologiczne to choragiewka musi byc polaczona droga zeby doszedl na miejsce w 3 czesci bylo inaczej tez troche posiedzialem zanim sobie przypomnialem jak bylo w 2 czesci.

Ja mam natomiast problem w tym ze nie wiem jak powiekszyc terytorium. Tzn powinno sie przez budowanie straznic. Tylko ze w pierwsej misji pierwszej kampani mozna tylko wybudowac lookout tower czy jakos tak, - a to nie daje powiekszenia panstwa. Poza tym nie mozna wyskac skautow poza terytorium panstwa. I teraz badz tu madry i wymysl cos :blink:

Można budować strażnice - chyba się nazywa guard house - nie pamiętam.

Znajdziesz ją w tych małych budynkach tych najmniejszych na samym dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż .. co mogę napisać po pierwszych testach, ja wierny wielbiciel części I i II ... Chyba tyle że ta gra to jest TO ! Gra niewiele się różni od oryginału, parę niewielkich usprawnień takich jak wymieniana już możliwość rozbudowy budynków militarnych i niewielkie zmiany w ekonomi np.: jedna studnia nie obsłuży już całej planszy jak to było w starym wydaniu. Poza tym „stara” wysoka grywalność/miodność jakiej brakuje większości nowych gier, szczególnie nowym Settlersom – część piąta powinna się nazywać Warcraft 3.5. bo z PRAWDZIWYMI Settlersami ma niewiele wspólnego - a może po prostu jestem już starym prykiem ;)

 

EDIT:

Zapomniałem o miłym smaczku jakim jest odzyskiwanie pewnej ilości materiałów budowlanych przy kasowaniu budynku :)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuG jak chdzi ci o ekspedycje geologiczne to choragiewka musi byc polaczona droga zeby doszedl na miejsce w 3 czesci bylo inaczej tez troche posiedzialem zanim sobie przypomnialem jak bylo w 2 czesci.

Chodzilo mi o ekspedycje z udzialem statkow. Mam wybudowanych kilka nabrzezy (w odpowiednich miejscach, w zasadzie nigdzie indziej i tak nie mozna), klykam na wyslij ekspedycje i poza zaladowaniem kilku towarow statki i tak stoja w miejscu :( Pamietam, ze dzialalo mi to na samym poczatku, kiedy to mialem tylko dwa nabrzeza i jeden statek, wowczas tylko raz przeplynal od do drugiego portu, ale na tym sie skonczylo.

 

Geologow to chyba kazdy umie wysylac, bez tego przeciez grac nie idzie na dluzsza mete ;) Jesli chodzi i skautow to oni sami wylaza poza terytorium panstewka. Wystarczy wyslac ich w poblize granicy (droga + flaga), wkoncu takie ich zadanie. Nie sadze, zeby podczas kampanii dzialalo to inaczej niz w przypadku wolnej gry.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ekspedycja chyba polega na wysłaniu statku żeby założył nowy port a skoro masz już zajęte to niema gdzie założyć.

Tez odpada. Trafilem na kilka pustych miejsc, gdzie moglem zalozyc port, a mimo to statek nadal stal w porcie. Z drugiej strony jest to dosc prawdopodobne, ale dziwi fakt, ze statki przeciwnika plywaly non-stop nawet jesli wszyskie miejsca na nabrzeza byly juz zajete.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez odpada. Trafilem na kilka pustych miejsc, gdzie moglem zalozyc port, a mimo to statek nadal stal w porcie. Z drugiej strony jest to dosc prawdopodobne, ale dziwi fakt, ze statki przeciwnika plywaly non-stop nawet jesli wszyskie miejsca na nabrzeza byly juz zajete.

Gdy statek dopłynie już w nowy ląd to kliknij na niego i wybierz "załóż nowe siedlisko"

czy jakoś tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie probowalem bo w zasadzie opanowalem juz cala mape, ale wyglada to troche na zmarnowany pomysl. Jako, ze nabrzeze jest od razu magazynem to logiczny bylby transport towarow droga morska miedzy "koloniami". Niestety takiej funkcji nie ma, a szkoda bo czasami mogla by sie przydac gdy drogi zapchane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekalismy sie pelnej wersji odswiezonych Osadnikow. Tylko czemu od razu problemy? :| Skopiuje to co napisalem na innym forum bo mi sie autentycznie nie chce pisac tego od nowa i jeszcze raz sie przy tym zloscic :?.

 

Ostatnio jest taka ogolna tendencja aby w ogole nie wspominac o wymaganiach systemowych na stronach gier, totez wygrzebanie tej specyfikacji zajelo mi troche czasu .

 

Question:

What are the minimum requirements for The Settlers 2 10th Anniversary edition?

 

Answer:

Operating System: Windows XP

Processor: 1.4 GHz Pentium 4 or AMD (SSE) Athlon XP (3Ghz Recommended)

Memory: 512 MB RAM (1024 recommended)

Video: DirectX 9.0c-compatible 64 MB video card with Shader 2.0 support (128mb with Shader 3.0 recommended)

Sound: DirectX 9-compatible sound card or higher

 

I teraz pytanie - czy na brak jakiegokolwiek odbicia w wodzie na karcie zgodnej z DX8.1 mozna jakos poradzic? Zwroccie prosze uwage ze niektore detale sa na max (np. shader detail) a nie ma roznicy wizualnej miedzy low/high, a niektorych suwakow (shadow) po prostu nie da sie ustawic na wyzej niz minimum . To blad gry czy bubel technologiczny - czyt. lenistwo programistow?

I nie chodzi tu tylko o odbicia, cieni takze w ogole nie ma. Wszystkie te niedorobki widac na zalaczonych screenach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nosz kurna, nawet Polanie 2 sprzed paru lat wygladali lepiej na Radeonie 8500 !!! :mur:

 

Chetnie wyslucham Waszych opinii na ten temat... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak dla mnie karta zgodna z DX8.1 to nie jest "DirectX 9.0c-compatible 64 MB video card with Shader 2.0 support". jakie stoi w minimalnych wymaganiach...

Marna argumentacja - Audigy tez nie jest zgodna z DX9.0c a na brak dzwieku nie narzekam :roll:. Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marna argumentacja - Audigy tez nie jest zgodna z DX9.0c a na brak dzwieku nie narzekam :roll:.

Tak samo jak na audigy masz dzwek, na tej przestarzalej karcie masz obraz wiec w czym problem?

Mogli w ogóle nie dac opcji gry bez shaderów i w ogóle by nie działała.

Zresztą optymaliacja nowej gry pod ponad 5 letnie karty nie ma sensu i jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chętnie wysłuchasz opinii, to moja na ten temat jest krótka i treściwa. Jeśli uważasz, że zrobili Cię w konia taką beznadziejną grą, to więcej nie kupuj gier tej firmy!

 

Natomiast ciężko ganić twórców gry za to, że nie zaimplementowali jakiś starych shaderów. Prędzej bym pochwalił za samą możliwość pogrania w grę na starym sprzęcie - nie mam na myśli samego uruchomienia ale wydajność. Wiele nowych gier, zwłaszcza tych o najefektowniejszej grafice gardzi starym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ciężko ganić twórców gry za to, że nie zaimplementowali jakiś starych shaderów. Prędzej bym pochwalił za samą możliwość pogrania w grę na starym sprzęcie - nie mam na myśli samego uruchomienia ale wydajność. Wiele nowych gier, zwłaszcza tych o najefektowniejszej grafice gardzi starym sprzętem.

Co racja to racja, pod tym wzgledem sie z Toba zgadzam - chodzi przyzwoicie. Niemniej jednak chocby namiastke cieni i odbic mogliby zostawic, jakie by one nie byly :roll:.

 

I tu widac jaka zalete ma zamknieta architektura sprzetu - zmusza programiste do wycisniecia z niej (a moze przede wszystkim ze swojego leniwego d*pska) siodmych potow bo nikt nie kupi marnej gry. Dlatego wlasnie Amigi tak dlugo sie starzaly...

 

Postaraj sie zrozumiec moje podirytowanie - to jest pierwsza gra z ktora sie spotykam ktora wyglada fatalnie jak na mozliwosci ATI R200. Przywodzi mi na mysl swego czasu swietne lecz dzis mocno podstarzale Theme Park World na Voodoo1. Zrozumial bym gdyby to byla jakas wyscigowka czy strzelanka FPP... ale, do licha, glupia strategia? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy ale chciałbym prosić o radę na temat mej karty graficznej.

Otóż mam Radeona 9200 i niby settlersy mi chodzą, ale...

 

Dołączona grafika

 

Wogóle nie widać podłoża, wszystko inne w miarę możliwości działa.

Czy istnieją jakieś ulepszenia, sterowniki do tej karty, żebym mógł widzieć podłoże?

 

Bardzo pilnie proszę o pomoc, dzięki z góry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda bawię się demkiem i zastanawiam się nad zakupem pełnej wersji, ale mam kilka uwag. Jednak od początku.

 

Jako wielki fan drugiej części setlersów poczułem nagły przypływ radości kiedy usłyszałem o remake i szybko ściągnąłem demo. Wszystko wygląda bardzo ładnie - jednak nie jest to poziom obecnych gier - w porządku nie musi, tylko gdyby wymagania sprzętowe też były ciut niższe.

 

A sama gra - jest to dokładna kopia oryginału z kilkoma różnicami. Poza tym co zauważyłem negatywnego (w demie):

- brakuje niektórych ustawień dostarczania towaru

- brakuje opisów funkcji przycisków (w dymkach), za to dymki pojawiają się tam, gdzie są kompletnie niepotrzebne i tylko przeszkadzają

- przewijanie mapy jest jakieś takie niepłynne (fps nie spada, po prostu za szybko zaczyna przewijać)

- mam nadzieję, że nie jest tak w pełnej wersji, bo w demie przeciwnik reprezentuje poziom inteligencji rzodkiewki

 

Cena gry jest niska, ale dostajemy za to ładniejsze wydanie starych setlersów - zero większych zmian, zero ulepszeń, zero dodatków - to fajna gra, ale czegoś brakuje - wiem, że założeniem było trzymać się oryginału, ale większe rozwinięcie np. sfery ekonomicznej było by mile widziane, a z drugiej strony pewna automatyzacja np. produkcji narzędzi też była by przydatna. Kolejna sprawa, to bardzo fajne bylo by zróżnicowanie ras, a nie to samo z inną grafiką.

 

Jedno co ważne - w starych setlersach o ile pamiętam był problem z transportem towaru dla dużych odległości - tu mam nadzieję coś takiego nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy ale chciałbym prosić o radę na temat mej karty graficznej.

Otóż mam Radeona 9200 i niby settlersy mi chodzą, ale...

Wogóle nie widać podłoża, wszystko inne w miarę możliwości działa.

Czy istnieją jakieś ulepszenia, sterowniki do tej karty, żebym mógł widzieć podłoże?

Chuopaku, to masz jeszcze gorzej niz ja! Jest to troche dziwne bo Radeon 9200 to w gruncie rzeczy wykastrowany Radek 8500 - wolniejszy ale funkcjonalnie niemal identyczny. Dlatego powinienes miec taki obraz jak u mnie - bez cieni i odbic ale kompletny. Mysle ze to kwestia doboru sterownikow. Sprobuj moich Catalystow - 6.14.10.6517 (2005-02-22) - moze cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woow jestem pod wrażeniem... Do dziś pamiętam osadników 1 i potem właśnie 2 Ludziki chodzące własnymi ścieżkami... przynoszące materiały na budowę. Albo geolodzy szukający rud,a jaka była radocha jak któryś znalazł złoto ;) Muszę w to zagrać i przypomnieć sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...