Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zapodać wysokie napiecie wystarczą proste mody, więc żaden problem, ale oczywiście łatwiej zwalać na to, że to zasiłka nie wyrabia, że to mieszkańców mniej, że to, że tamto, ale trudniej przyznać, że winą za słabsze OC na GR Pro można obwinić słabe PCB, bo kostki D9G potrafią wiele, ale w GR są hamowane.

Problem jest w tym ze kolega Masell pokazał foto swoich GR Pro i było na PCB oznaczenie BPowera wiec przestań mamić ludzi swoimi teoriami.

 

... jak druga strona nie ma nic sensownego do powiedzena, to nic z tego nie wyjdzie. Ustosunkowałem sie do wszystkich twoich argumentów i je obaliłem. Prawda boli - nie obaliłeś żadnego mojego argumentu, a ja twoje wszystkie. Z tym debilem, to właśnie udowodniłeś kto nim jest, pokazując brak wychowania i taktu. Nie ja jednak będę ciebie wychowywał, ale forumowicze sobie wyrobią zdanie na twój temat.

troszkę kultury, jesteś między ludźmi

Sęk w tym ze sam niczego nie udowodniłeś, wymagasz od innych dowodów a niczego nam nie pokazałeś sam. Odysałenie ludzie na XS nie wystarcza. A wogóle śmieszy mnie twój tekst o GSkillach Bachusa, jeśli byś troszke wiedział na temat Bachusa i jego przygody z GSkillami to byś inaczej na to patrzył. Jeszcze przy zabawe z DDR1 dostawał on GSkille do testów i osiagał wyniki do których nikt nawet sie nie zblizył. Wiec taki przykład z przebranymi fabrycznie pamieciami mozesz sobie w buty wsadzić.

 

Czlowiek wytyka Ci pare spraw nie potrafisz na nie odpowiedziec, motasz sie (podobnie jak akcja z "duzo slabszymi pamieciami" ) ehhh

Cycu, sęk w tym ze kolega który bluźni na GR sam niczego nam nie udowodnił, karmi nas pustą teorią bez dowodów, jak jemu się coś wytknie to z uporem maniaka dalej swoje trzy po trzy opowiada. Owszem kultuta jest potrzebna, jednak troche obiektywizmu także.

Tymbardziej ze kolega mach82 spierał się ze mną jeszcze kiedyś na temat róznic pomiedzy GR 533 i 667 i twierdził ze róznica w oc pomiędzy nimi nie wynika z innego (czytaj słabszego PCB). Teraz nagle zmienił zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę kultury, jesteś między ludźmi

dlatego nie ma pelnego slowa - zastosowalem zeby podkreslic zwrot w stosunku do ciebie bo inaczej nie dociera

 

wez idz na pclab i tam radz innym ale nie tu - szczegolnie, ze masz gdzies co pisza inni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze kolega Masell pokazał foto swoich GR Pro i było na PCB oznaczenie BPowera wiec przestań mamić ludzi swoimi teoriami.

strona nr 9 - fotki od MaSella - oznaczeń BP nie ma

Sęk w tym ze sam niczego nie udowodniłeś, wymagasz od innych dowodów a niczego nam nie pokazałeś sam. Odysałenie ludzie na XS nie wystarcza.

tem jest pełno pamięci robiących zawrotne prędkości -każdy coś dla siebie wyszuka. Nie zamierzam nikogo wyręczać - każdy ma rączki i szybko znajdzie znakomite rezultty OC

A wogóle śmieszy mnie twój tekst o GSkillach Bachusa

wszystko co udowadnia moją tezę jest śmieszne, a dziwolągi typu za słaby zasilacz, za mało zestawów, w Ameryce mieszka wiecej ludzi to poważny argument. Mam odmienną opinię na temat kto tu sie ośmiesza. Podobnych rezultatów jest wiele - wystarczy nieco poszukać, ale dla niektórych jest to po prostu zbyt trudne. 2273624[/snapback]

dlatego nie ma pelnego slowa - zastosowalem zeby podkreslic zwrot w stosunku do ciebie bo inaczej nie dociera

każda kulturalna osoba by to napisała w inny sposób. Nie pisząc pełnymi słowami tylko zamaskowałeś chamstwo, które za nimi stoi.

wez idz na pclab i tam radz innym ale nie tu - szczegolnie, ze masz gdzies co pisza inni

nie będziesz i pisał gdzie ma iść. Nie mam gdzieś co inni piszą, daję pewne tezy , które wydają sie słuszne i liczę na to, że ktoś z posiadaczy GR Pro je obali. Nie doczekałem się.

 

chcę tylko odpowiedzi na kilka pytań:

1. Czy GR Pro jest na PCB od BP (poproszę oznaczenia na PCB)?

2. Czy da sie na nich osiagnąć DDR1100 4-4-4-x (albo chociaż stabilne DDR1050)?

3. Czy 2.4V i wiecej daje lepsze rezultaty niż 2.3V? Czy może dalej jest juz mur i dalsze zwiekszenie napiecia nic nie daje.

4. Jaka wg was jest przyczyna że GR Pro kręci się gorzej niż markowe moduły z D9GMH?

5. Czy timingi 5-5-5-x dają na GR Pro przyrost MHz w porównaniu do 4-4-4-x. Jakiego rzędu ten przyrost i w jaki sposób przenosi się na wzrost przepustowości (może jakieś wykresy z sandry).

6. Czy da sie na GR Pro uzyskać SPI 32M DDR800 3-3-3-x?

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogóle śmieszy mnie twój tekst o GSkillach Bachusa, jeśli byś troszke wiedział na temat Bachusa i jego przygody z GSkillami to byś inaczej na to patrzył. Jeszcze przy zabawe z DDR1 dostawał on GSkille do testów i osiagał wyniki do których nikt nawet sie nie zblizył. Wiec taki przykład z przebranymi fabrycznie pamieciami mozesz sobie w buty wsadzić.

Ej, bez przesady Hipo. G.Skill'e UTT-BH5, ktore mialem byly prawde mowiac takie same, jak mial Ricci - identyczne max zegary - i nie odbiegaly specjalnie od normy. Z kolei UCCC od G.Skill, ktore testowalem moze nalezaly do lepszych, ale tez wiele bylo podobnych rezultatow, w granicach 280-290Mhz.

Temat, do ktorego mach82 podal link, tez nie odnosi sie do zadnych tam przebranych D9GMH i zapewniam Ciebie, ze sa pierwsze lepsze z polki... Musimy poczekac, az wiecej osob przypali D9GMH wiekszym napieciem (tak jak w moim tescie) i wtedy sie okaze. Tak sie sklada, ze nie widzialem jeszcze "markowych" modulow na D9xxx, ktore przy odpowiednim napieciu nie zrobia stabilnie DDR2-1000 8-4-4-4.0. Z 3 par 2GBHZ jakie wpadly mi dotychczas w rece, kazda zrobila SPi32M @ DDR2-1100 8-4-4-4.0 na 2.5v na mojej platformie AM2. Zatem sam widzisz, wszystko lezy w tym jak D9xxx jest binowane. Jedne firmy robia to agresywaniej, a inne mniej. Moze po prostu Goodram nie robi tego tak jak inni albo nawet nie ma az takich dobrych kosci na starcie.

wszystko co udowadnia moją tezę jest śmieszne, a dziwolągi typu za słaby zasilacz, za mało zestawów, w Ameryce mieszka wiecej ludzi to poważny argument. Mam odmienną opinię na temat kto tu sie ośmiesza. Podobnych rezultatów jest wiele - wystarczy nieco poszukać, ale dla niektórych jest to po prostu zbyt trudne. kolejny fajny wynik, ale znowu będzie, że fabrycznie przebierane itp. Rzeczowej dyskusji z niektórymi po prostu nie da sie prowadzić.

Zwalanie wszystkiego na zasilke stalo sie zdecydowanie zbyt popularne, moim zdaniem. Tutaj masz racje. Poza tym markowe pamieci nie sa tak trudne do zdobycia, jesli sie tylko wie gdzie szukac. Sprowadzenie ich do Polski tez nie byloby trudne. Pomoglem juz kilka razy chlopakom z PurePc i pewnie jeszcze moglbym zrobic to kilka razy, jezeli istnieje taka potrzeba.

 

W sumie, to zgadzam sie z Toba :lol:

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu nie lepiej kupic od kogos z forum? masz pewne i sprawdzone a co najwazniejsze to tansze ;) napisz do zulusmana on ma RAM na handel =)

Problem w tym, ze te pamieci kupuje po 370zł nowe, a gdybym chciał kupić od kogos z forum to pewnie wyszłoby z 450zł, i bym musiał moje tragiczne 667 na tsopach sprzedac, a mi sie nie chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo pytanie co grzesiu czy w goodramch 2x512 Pro jest 100% szansa na trafienie na D9 czy robia je też na innych kostkach weiem ze w 1GB PRO montuja D9 ale nei wiem jak ma sie sprawa w modulach 512 PRO :wink:

ja swoje dostalem 2x512mb jakies tydzien temu, moze 10dni i oczywiscie D9GMH, jak mi wiadomo wilk zmienial kostki w goodramach pro tylko raz z d9gct na d9gmh, oc na podobnym poziomie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje dostalem 2x512mb jakies tydzien temu, moze 10dni i oczywiscie D9GMH, jak mi wiadomo wilk zmienial kostki w goodramach pro tylko raz z d9gct na d9gmh, oc na podobnym poziomie ;)

Całe szczęscie :) Czyli moge bez obaw zamawiać GoodRAMy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj kupilem elpidy jakies oemowe... 2X 512 mb za 220 zl "D poldarmo w sumie..

 

pc667 takze spoko. pewnie te same kosci co na nich vitesty robia ;)

 

http://allegro.pl/item121628931_nowa_ddr2_...555_elpida.html

Żebyś tylko nie trafił na tsopach, tak jak ja moje GoodRAMy :? Na szczęscie jutro około 14-15 jade odebrać GoodRAMy PRO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy goodram 667 1gb kość jest na d9 jeszcze czy nie ?

Kiedys były...nie polecam ryzykowac. Ja na początku jak skladałem nowy cfg na AM2 wziełem goodramy 667 z nadzieją na d9... :blink: <- tak wyglądała moja mina gdy zobaczyłem kosci w sklepie. Pamieci były na TSOPach ->zerowe o/c, tragedia...zmieniłem czym prędzej na PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 2.4v bym dawal, ja zamierzam dac 2.45 bo tyle plyta pozwala na stale, a jak zauwazylem 2.4v napewno memki lubia, jeszcze je szlifuje

 

 

edit;

narazie na windzie o tak se dzialam:

(2.3v, bez dodatkowego chlodzenia)

 

Dołączona grafika

 

bedzie wiecej

 

edit:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam mozliwosc zamiany goodramow ddr2 1gb w dualu 667 na kosciach goodrama jak mniemam (to wlasnie jest napisane na kosciach) na identyczne goodramy, ale na kosciach elpida. warto sie zamienic? moje "zwykle" ida obecnie na 726mhz przy timinach 4-4-4-10. wiec chyba nienajgorzej. tamtych nie mam jak za bardzo przetestowac wiec pytam znawcow tematu. warto czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko jaka jest roznica (poza cena) miedzy goodram 667 i 800 na tych samych kosciach d9. Chodzi mi dokładnie oto czy brac 677 na d9 gmh czy 800 na tych samych kostkach

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem jakis juz czas temu goodrama 512 667 na d9gct, jak kupilem goodramy pro 800 to dostalem na tych samych kostkach na tej samej plytce pcb, oc na tym samym poziomie

teraz 800 ida d9gmh ale o 667 na takich nie slyszalem, ale pewnie to to samo bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszly mi pamieci GR PRO 800mhz z esc.pl, moje pytanie jest takie:

 

Czy da sie jakos sprawdzic na jakich kostkach sa pamieci bez sciagania tego niebieskiego radiatora?

 

Na razie mam tylko pamieci, reszta zestawu bedzie dopiero w weekend, w przyszlym tygodniu napisze cos o tym jak sie sprawuja te kostki :) Ale chcialbym wiedziec jakie to sa kostki, a nie chce mi sie sciagac tego radiatora. btw moze temu ze nigdy tego nie robilem - bo to moje pierwsze kosci z radiatorami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszly mi pamieci GR PRO 800mhz z esc.pl, moje pytanie jest takie:

 

Czy da sie jakos sprawdzic na jakich kostkach sa pamieci bez sciagania tego niebieskiego radiatora?

 

Na razie mam tylko pamieci, reszta zestawu bedzie dopiero w weekend, w przyszlym tygodniu napisze cos o tym jak sie sprawuja te kostki :) Ale chcialbym wiedziec jakie to sa kostki, a nie chce mi sie sciagac tego radiatora. btw moze temu ze nigdy tego nie robilem - bo to moje pierwsze kosci z radiatorami :D

Raczej się nie da, bo nie ma wystających "blaszek" jak np. w przypadku Winbondow i DDR1. Najprosciej to zarzucić 800mhz 3-3-3 i 2.5v, jezeli to D9tki to powinny wstać, moje tyle robią na 2.2v. Musisz poczekać aż bedziesz miał reszte gratów, albo jakoś tak odlepić radiatory zeby nie odeszły razem z kostkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to jak tak ogladam te pamieci, to te radiatory nie siedza chyba jakos bardzo mocno, chyba nawet nie przylegaja jakos super :) Zobacze moze to sciagne (choc na razie nie wiem jak :D )

 

Uscislajac ja mam jedna kosac 1GB GR 800 PRO z esc.pl

 

bo po nowym roku jesli ceny spadna planuje dokupic 2 kostke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...