Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie do Was. Mam 2x 512 Pro Goodram'a i chcę zakupić zestawik 2x 1GB. Z racji, że w hurtowniach (Action,AB), nie ma 2x1GB 800 Pro w Dual'u, zastanawiałem się nad 900 Pro w dual'u. Tylko, z informacji na stronie producenta TU, wynika, że napięcie dla pamięci, zaczyna się od 2.00 V. Płyta główna na której wszystko śmiga to Asus M2N-E, więc wyżej niż 1,95 V nie pociagnie. Ma ktoś doświadczenie, z tym ramem? Niechcę już dłużej czekać na pojawienie się 2x1 GB 800 Pro, więc pomyślałem o tych 900. Jak nie będą śmigać na mojej płycie to najwyżej wezmę dwie odrębne sztuki 800 Pro i tyle.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem tą płytę (sierpień 2006), to niewiele 800 MHz z nią śmigało, GR Pro były jednymi z nich. Poza tym na nich bezproblemu robię CL4.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo za mało sie starałeś, albo nie umiesz i tyle- do psucia tsza mieć talent - a goody akurat secjalnie bezawaryjne nie są - stwierdził bym nawet ,ze te pro to padają sporo cżęściej niz inne markowe na d9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master872006

A ja mam takie pytanie.

Mam w tej chwili 2x1GB goodram 800, (plyta DFI infinity)

jaka by byla najlepsza opcja dla mnie?

zeby np sprzedac je i kupic cos lepszego. albo zeby cos z tego zrobic z 4 GB.

Da rade cos wymyslec?

z Gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprawa wygląda następująco. Jakiś czas temu zmieniałem kompa. Zakupiłem do niego pamięć 1GB Goodram DDR2 667Mhz w jednej kości. Dzisiaj dokupiłem drugą prawie identyczną kość. A jak wiadomo „prawie robi wielką różnicę”. Oznaczenia na pudełku obu pamięci są takie same (GR667D264L5/1G), natomiast same kości już nie. Pamięć zakupiona dzisiaj okazała się być jednostronna a same kostki to D9. Natomiast pamięć kupiona wcześniej jest dwustronna a kostki na niej sygnowane są logiem samego Goodram-a. I niestety nie chcą działać w Dualu. Przekładałem je na wszystkie możliwe sposoby w gniazdach i nic. A może aktualizacja BIOSU tutaj coś pomoże? Procesor to X2 3800, płyta ASUS M2V (VIA K8T890).

 

 

PS. A może dać sobie z tym spokój. I cieszyć się „że działa” bezawaryjnie i widzi te 2 GB ramu. W końcu zysk z Dual channel jest niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze jak te GoodRamy 900Pro sprawuja sie na Gigabyte P35-DS4 lub ogolnie na P35? Bo cena kuszaca, mowie o tych z Allegro...

Wiem tylko tyle, że na gigabyte G33 (pochodny P35) D9 sprawują się wyśmienicie. Spotkałem także przypadki, że na tej płytce potrzebowały mniej papu aby osiągnąć te same takty niż na innych (965).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle, że na gigabyte G33 (pochodny P35) D9 sprawują się wyśmienicie. Spotkałem także przypadki, że na tej płytce potrzebowały mniej papu aby osiągnąć te same takty niż na innych (965).

A jak z OC 4x1Gb, bo przy tej cenie to chyba sie pokusze o 4 gigsy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jak wysoko polecą zwykłe Goodramy 1GB 800 Mhz ?Jeśli ktoś je testował to proszę o info póki czas. To będą chyba takie --> KLIK

Polecą na płycie P5K Dlx z prockiem C2D E6750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam okazje sprzedać moje pamięci Geil Ultra 2x1gb 800mhz cl.4 za 400zl, mam jeszcze jakies 350 razem 750zl.

Myślę nad kupnem 4x1gb pamieci z tej aukcji : http://www.allegro.pl/item212299115_szok_g...wieczna_gw.html

Teraz pytanie. O możliwościach slyszalem, cena wiem że dobra ale czy te 4 sztuki beda pracowaly w dualu i Czy te kostki sa w 100% na D9GMH?

Proszę o szybka odp

PoZdRo ;)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zdjać radiatory-taśmy termo nie są tak mocne np jak w crucialach czy innych bardziej unanych markach- nie grozi oderwanie kości.

 

Ja swoje wreszcie odebrałem po prawie 2 tyg oczekiwania - noa le było minęło, zabieram sie za testy na p5b(2.45v) Po weekendzie powinienem zacząć sie bawić nowym mobo to będzie jeszcze ciekawiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...