Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Z GSV masz większe doświadczenie niż ja, więc wierzę na słowo :wink: Aczkolwiek z nowych D9 "fatopodobnych" to tylko GSV mogłyby coś pokazać :D

BTW

 

Jakośnigdy nie miałeś szczęścia do Goodrama

Z fatami chyba tez :)

 

8000UL/5400UL ...

 

6400LLK, ale wtedy w PL nikt nie widzial co to faty :lol: Ja tez :)

 

No moglyby GSV cos pokazac, bo skoro 4GB potrafia 4-4-4-5, to takie 2GB tym bardziej cos tam pokaza. No nic trza poczekac na foto i sie zobaczy co to jest, ale napewno nie rasowe faty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka na zyczenie:)

 

 

Dołączona grafika

 

ok pobawie sie w spi a w othrosa raczej sie nei bawie wole goldmem z pod dosa ale jak cos to zapuszcze.

 

faty podobno lubia napiecie czyli bez problemu mozna 2,5v dawac?:) pewnie i tak dam;)

 

devilek pisal chyba ze grzeja sie troche sie myli;) d9gmh bardziej sie grzeja na 2,25v niz te d9gsv

 

na moje oko sa ledwo letnie a d9gmh byly mocno cieple.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSV :) Miałem rację :D A co do OC, to jakieś screeny z Orthosa / SPI mile widziane :wink:

 

BTW

 

Ja nigdy nie mogłem niczego pojąć. Mushkinowi brakuje GSV, a Goodram wali je od dłuższego czasu do pamięci Value :lol: :damage_wall:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok to sprubuje.

 

no niby startuja winda sie zaladuje i po tym zaraz blue screen jednak pcb nie daje rady :/

do 950 2,35v ida a potem juz nie daja rady. no ale 4339 na 900 mnie zadowala w zupelnosci za taka kase:)

 

mozliwe ze kostki nie ida:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4225 na 900 na 2,35v ida bez problemu. tylko reszta ustawien troszke gorsza niz z tego screena z linka. jak potestuje dokladniej to dam screena.

 

no to wczoraj wieczorem mialem cos potestowac a tu 2 razy mialem restarta i to tak jak by pamiec bledy robila i okazuje sie ze jedna kostka sypie bledami:/ leci na gware moze dadza odrazu kostke a nie bede musial czekac.

pytanie czy mogla pasc od napiecia 2,45v ?? albo czy to wina mobo?

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam tanich, a dobrych pamieci i w pobliskim sklepie spisalem numery takich Goodramow

 

Nalepka D254L5/1G

 

1. GU6W01989

2. GU6T00681

3. GU6W004O3

 

Zas na samej kosci: E726HBJ09803 i logo GOODRAM

 

Jest ktos z tego madry? ;) To sa chyba jakies calkowite no-name'y, nie?

Edytowane przez MieH77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4225 na 900 na 2,35v ida bez problemu. tylko reszta ustawien troszke gorsza niz z tego screena z linka. jak potestuje dokladniej to dam screena.

 

no to wczoraj wieczorem mialem cos potestowac a tu 2 razy mialem restarta i to tak jak by pamiec bledy robila i okazuje sie ze jedna kostka sypie bledami:/ leci na gware moze dadza odrazu kostke a nie bede musial czekac.

pytanie czy mogla pasc od napiecia 2,45v ?? albo czy to wina mobo?

Jak już pisał wcześniej DEVILEK pamięci przy takich napięciach grzeją się okrutnie. Poza tym przy pracy na codzień w przypadku memek na D9 nie można przesadzać z voltami ;]

 

Dziś dostałem 2x1GB GR'ów na D9GSV, jak będzie czas to pomęcze ;)

 

BTW: Ktoś kiedyś napisał że GoodRamy są jak motyle, szybko padają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzily na codzien na takim napieciu to jedno a po drugie cos ktos kiedys pisal ze abit p35 zabija memki no i nie wiem czy to nie jego wina narazie mam nowe sztuki wiec wiecej niz 2,3v nie dostana. i zobaczymy czy nic sie nie bedzie dzialo.

a na 2,45v wcalepamiec sie nie grzeje okrutnie;) tylko powyzej;)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisał wcześniej DEVILEK pamięci przy takich napięciach grzeją się okrutnie. Poza tym przy pracy na codzień w przypadku memek na D9 nie można przesadzać z voltami ;]

:lol2: 2.55V 24/7, obecnie 2.45V 24/7

 

2.7-3V na bench ;)

 

Jak padna to nie bedzie i tyle.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Prawdopodobnie trafiły mi się totalnie zrąbane kostki :mur: Na 950@4-4-4-12 i 2,3V z biosu nie można mówić o stabilności. Sprawdzałem kostki pojedyńczo i na takich ustawieniach przy pierwszej kości winda nawet się nie zaczynała ładować, przy drugiej wszedłem do windy i na tym się skończyło ;/ Miałem cichą nadzieje że chociaż te 1000@2,4 zrobią a tu kupa.

 

@99tomcat

 

Na XS zapodałeś screen 1100@4-4-4-12 na D9GSV od GoodRama. Ile im dałeś V że Ci tyle poszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie wzielesm GMH? XA je wlasnie tak jak Ty chcesz na 2.45 puszczal, sproboj 2.5 :) ale ponoc gkx moga miec ostrzejsze timingi od gmh a gsv maja lagodniejsze od gmh

 

gkh > hmh > gsv

 

 

 

a mnie bardziej interesuje jak ocz rev2 i patriot llk cl4 lataja w porownaniu do goodram ;/ czy ktos mi w koncu napisze ;((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co moge liczyc w przypadku :

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,30744/

co tam w nich siedzi i jakie oc ?

Na cuda bym nie liczył. Ogólnie to w GR siędzą głównie Elpidy (a może się myle?), raz na allegro znalazłem 2x1GB GR 800 na D9DCN, ale to badziew z oc dużo gorszym niż Elpida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ogromna prosbe mam. GoodRam 667Mhz, chce sobie strzelic 4x1GB, max na plycie 2,1V. Ile orientacyjnie mozna sie spodziewac max na 5-5-5-15 ? Bedzie te 800-900Mhz ? No i jakich kosci szukac, a jakich sie wystrzegac ?

Kości "goodram" omijaj szerokim łukiem. miałem i na 2,2v ledwo co zrobiły 800 mhz cl5. Nie wiem może poprostu straną kupe trafiłem. Natomiast goodramy na kości elpidy są pikne!!! Na 2,2v 850 cl4 robiły i 950 cl5 t2 ofc. 800 mhz cl4 robiły przy 1,9v. Tak więc goodram beee, elpida cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...