Skocz do zawartości
andrEE

Wymiana procka z AH XP1800+ na P4 2,4GHZ - opłaca sie ????

Rekomendowane odpowiedzi

J.W. Czy taka wymiana wniesie duże zmiany do wydajności systemu :?: Konfig poniżej :D

I jeszcze jedna ważna rzecz czy zostawiać Volcano 7+ i kupić OEM :? , czy kupować droższego o 250zł BOX'a :?: :?:

W tej chwili chyba najbardziej opłaca się 2,4 <-950,- (BOX) :?: No chyba że OEM to wtedy 2,4 - 700,- a 2,533 -800 . HELP !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.W. Czy taka wymiana wniesie duże zmiany do wydajności systemu  :?:  Konfig poniżej :D

I jeszcze jedna ważna rzecz czy zostawiać Volcano 7+ i kupić OEM  :? , czy kupować droższego o 250zł BOX'a  :?:  :?: 

W tej chwili chyba najbardziej opłaca się 2,4 <-950,- (BOX) :?:  No chyba że OEM to wtedy 2,4 - 700,- a 2,533 -800 . HELP !!!!!!!

Moze mi padlo na oczy 8O

ale nie widze konfigu, ciezko wiec cos ci odpowiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ale nie pokazuje mi podpisu ?!?!

A zatem ---> [AHXP 1800+@2100+:::Tt VOLCANO 7+:::ASUS A7V333-X:::Elixir DDR256MB/333:::Maxtor 80GB DiamondMAX 7200 ATA133:::Radeon 8500 by Gigabyte DELUXE 64MB [275@300/275@310]:::]

 

Aha i zapomniałem dodać jednej rzeczy, że tego Aususika oddaje do sklepu i będe miał za niego 470zł + sprzedaję moje sprzęcicho (proc+płyta) za 550zeta, i od sprzętu który bedę kupował odpisuje sobie jeszcze VAT więc nie będe wiele dopłacał :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.W. Czy taka wymiana wniesie duże zmiany do wydajności systemu  :?:  Konfig poniżej :D

I jeszcze jedna ważna rzecz czy zostawiać Volcano 7+ i kupić OEM  :? , czy kupować droższego o 250zł BOX'a  :?:  :?: 

W tej chwili chyba najbardziej opłaca się 2,4 <-950,- (BOX) :?:  No chyba że OEM to wtedy 2,4 - 700,- a 2,533 -800 . HELP !!!!!!!

Moze mi padlo na oczy 8O

ale nie widze konfigu, ciezko wiec cos ci odpowiedziec :D

Niepadlo ci na oczy, po prostu niewidzisz pewnych rzeczy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak narzekasz na tego xp ze chcesz go zamieniac na intelka ?

Moze i rzeczewiscie ten intel bedzie rakieta...ale gdzie sentyment do amd ;)

 

Jak chcesz sie zamieniac to zamienial bo widze ze oferta jest calkiem przyzwoita, ja jednak zostalbym przy amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - WCALE się nie opłaca! P4 2.4 niepodkręcony jest tylko _minimalnie_ szybszy od XP 1.7 (a tyle z pewnością wyciągniesz ze swojego), a kręci się tak sobie (u mnie 3.0 udało się wyciągnąć dopiero na vcore 1.9, a i tak nie chodził super stabilnie... Oczywiście sytuacja będzie inna (heh, chyba) jeśli uda Ci się zdobyć P4 z jądrem C1. Ale i tak moim zdaniem XP1800+ jest na tyle szybki, że nie ma sensu go zmieniać na 2.4.

I jeszcze jedno - przecież Twoja płyta obsługuje wszystkie najnowsze Athlony - czemu zatem nie np. 2600+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że masz Radka 8500... Jeśli nie zamierzasz go zmieniać, to P4 raczej Ci się nie przyda - u mnie sprawa wygląda następująco: 2.40 + 280/600 = ~10300 3dsmarków; 3.01 + 280/600 = ~10500... Jedynie 200 punktów na procesorze szybszym o 600MHz! W grach też nie ma żadnej różnicy, więc zamiast na procka, zacznij zbierać na kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komp ma slozyc glownie do grania to zamiast zmeiniac procka bys mogl kupic radka 9500, a jak kompresujesz filmy obrabiasz grafike itp to procka, jet tez pośrednia mozliwosc, ze najpierw zmeinaisz procka na tego p4-bo masz okazje to zawsze poźniej mozesz zmienic tego radka, bo ceny kart graficznych spadna do wakacji napewnonapewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak narzekasz na tego xp ze chcesz go zamieniac na intelka ?

Moze i rzeczewiscie ten intel bedzie rakieta...ale gdzie sentyment do amd ;)

 

Jak chcesz sie zamieniac to zamienial bo widze ze oferta jest calkiem przyzwoita, ja jednak zostalbym przy amd.

Zgadzam się z kolega :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pragniesz więcej punktów w 3DMarku to zmień proca (choć i kartę by się przydało), bo twój AMDek jest całkiem dobry i może jeszcze wytrwać - chyba, że potrzebujesz więcej mocy obliczeniowej, to P4 2,4 będzie na pewno szybszy. I zostaw Volcano 7+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.W. Czy taka wymiana wniesie duże zmiany do wydajności systemu  :?:  Konfig poniżej  :D

I jeszcze jedna ważna rzecz czy zostawiać Volcano 7+ i kupić OEM  :? , czy kupować droższego o 250zł BOX'a  :?:  :?: 

W tej chwili chyba najbardziej opłaca się 2,4 <-950,- (BOX) :?:  No chyba że OEM to wtedy 2,4 - 700,- a 2,533 -800 . HELP !!!!!!!

Wniesie, jeżeli go jeszcze podkręcisz :D

Kup OEM jeżeli Ci nie zależy na 3 letniej gw. (ale to 250zł to sporo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze sie wogole nie oplaca, popierwsze masz za slaba karte zeby odczuc w grach roznice powyzej 2.2ghz/2.2+ ,po drugie wez swojego 1800+ i zamien na 1700+ thoroughbred-B ,bedziesz mial na piwo do swietowania z kumplami 1700+@2700+ na Volcano :-).Ja robie 2700+ na Titanie TTC-D5TB !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj OEM !!!

Narazie pojezdzisz sobie na Intelowym coolerq a potem sie dozbiera. Moze jeszcze zmienisz zdanie i wogole za AC sie nie bedziesz bral tylko pociagnie Cie WC ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Ja powiem ze sie wogole nie oplaca, popierwsze masz za slaba karte zeby odczuc w grach roznice powyzej 2.2ghz/2.2+ ,po drugie wez swojego 1800+ i zamien na 1700+ thoroughbred-B ,bedziesz mial na piwo do swietowania z kumplami 1700+@2700+ na Volcano :-).Ja robie 2700+ na Titanie TTC-D5TB !

ja jeszcze do tej chwili mialem watpliwosci, czy kupowac 1700+, 8RGA+ (albo 8RDA, jak nie wytrzymam;)) oraz pamieci 256MB 333MHz TwinMos, ale po przeczytaniu Twojego posta doszedlem do wniosku, ze nie mozna sie tak przyzwyczajac do sprzetu (szczegolnie, ze malo mnie on nie kosztowal kiedys;-)), wiec robie upgrade :-))

 

PS. mam ten sam cooler :D, ale ciekawe ile pojdzie Athlon z 52 tyg produkcji na nim ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Najlepsze 1700+ (ale rzadkie poki co) robia 2.3-2.4ghz na powietrzu, JUIHB i AUIHB, wiec mysle ze jakis z takiej serii 52tydz bedzie OK  :wink:

powaznie na powietrzu??? jutro sie przejde po wszystkich mozliwych sklepach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]No tyle robia 2400+ wiec i lepshe 1700+ i 2100+ tesh tyle robia ,wkoncu to to samo jadro...

nie uwiezysz co ja dzisiaj znalazlem :D

AthlonXP 1700+ AUIIA brazowy laminat za prawie 300 PLN i cholera jasna, zabraklo mi kasy!!!! :evil:

(albo cos zle widze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...