Skocz do zawartości
Bartolomius

Thermalright Hr-05 - Chłodzenie Chipsetu

Rekomendowane odpowiedzi

Thermalright wypuścił ostatnio ciekawy radiator do chłodzenia chipsetu: HR-05.

 

Wygląda jak miniaturka chłodzenia procesora HR-01 - dwa ciepłowody, szereg niklowanych żeberek. Całość jest dosyć lekka (145 g, bez opcjonalnego wentylatora 70 mm) i da się zamontować na całkiem sporej liczbie płyt (lista kompatybilności).

 

Obecnie jest do dostania w naszym pięknym kraju za siedemdziesiąt pięć złotówek.

 

I jeszcze test na rbmods. Ma to ktoś i może się wypowiedzieć jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy innymi z powodu grzejacego się mostka zrezygnowalem z nf 4 na to co mam w sigu :D i teraz mam centralnie w d...i wszelkie wynalazki. Swoją drogą wynalazek jest ok zdecydowanie lepsze rozwiazanie od wiekowego niebieskiego zalmana tylko ta cena jest zdeczka abstrakcyjna :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za drogi? Nie powiedzialbym napewno gdyby do kompletu byl dolaczony wentylatorek 70x70 lepiej by sie oplacalo. Za ta cene dostajemy produkt dobrej marki z HP. Za 49zl mamy revoltec'a albo freezer'a, z ktorymi trzeba kombinowac. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po okazyjnej cenie 45PLN nabylem to cudo i takie porownanie na DFI Infinity NF4:

 

Buda jak w podpisie:

przod 2 cooler Master Led 80 na 5V

tyl revoltec 120 Dark Led 12V

 

Temperatury:

Zalman ZM NB47J bez wiatraka temp.: 48*

Thermalright HR-05 bez wiatraka temp.: 35*

 

Dla mnie po prostu bomba.

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi Tobie o tym co ja mysle, ale caly radiator da rade troche poprzesuwac tak samo jak thrmalright ultra-90 i ultra-120 ale konstrukcji pionowej nie polozysz.

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ostatecznie po testach :)

 

Buda jak w podpisie:

przod 2 cooler Master Led 80 na 5V

tyl revoltec 120 Dark Led 12V

procesor; Thermalright Ultra-90 pasive :)

 

Temperatury:

Zalman ZM NB47J bez wiatraka temp.: 48*

Thermalright HR-05 bez wiatraka temp.: 36*

 

Różnica miedzy zalmanem 12* <-- przy tych samych warunkach w budzie.

 

A tak to wyglada:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zastanawiam sie tylko czy jak obroce HR-05 o 90* tak by byl w poziomie to tempe. spadna czy beda takie same, bo na razie mam go jak na foto.

 

Dla mnie po prostu bomba.

 

PS. I nierozumiem po co na stronie Thermalright pisze ze nie wchodzi to chlodzenie na serie plyt DFI :blink:

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. HR-05 ma na grubość niecałe 2 cm. Ponadto podstawę można przesunąć kilka milimetrów w górę lub dół w stosunku do centralnego położenia (mocowanie na docisk a nie sztywne na kołki czy śruby). No i zapewnić dobry nadmuch bo odstępy pomiędzy HR-03 a HR-05 będą trochę małe na czym ucierpi cyrkulacja i temperatury (u mnie HR-03 jest do dołu a na HR-05 mam wentyl 70 mm).

Natomiast na tym Abicie zdemontowanie fabrycznego chłodzenia chipsetu to chyba będzie wiązało się też z zdemontowaniem chłodzenia mosfetów - połączone (o ile się nie mylę) więc może trzeba będzie też pomyśleć o chłodzeniu mosfetów - może nie zaraz HR-09 (stosunkowo bardzo drogi) ale cokolwiek do chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. HR-05 ma na grubość niecałe 2 cm. Ponadto podstawę można przesunąć kilka milimetrów w górę lub dół w stosunku do centralnego położenia (mocowanie na docisk a nie sztywne na kołki czy śruby). No i zapewnić dobry nadmuch bo odstępy pomiędzy HR-03 a HR-05 będą trochę małe na czym ucierpi cyrkulacja i temperatury (u mnie HR-03 jest do dołu a na HR-05 mam wentyl 70 mm).

Natomiast na tym Abicie zdemontowanie fabrycznego chłodzenia chipsetu to chyba będzie wiązało się też z zdemontowaniem chłodzenia mosfetów - połączone (o ile się nie mylę) więc może trzeba będzie też pomyśleć o chłodzeniu mosfetów - może nie zaraz HR-09 (stosunkowo bardzo drogi) ale cokolwiek do chłodzenia.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Niestety zamontowanie hr-03 odwrotnie nie wchodzi u mnie w grę (pci ciągle w modzie).

Orgiusz już zdążył uświadomić mi że będę potrzebował nawiewu. Prawdopodobnie wykorzystam noiseblockera x2 80mm.

Na szczęście fabryczne chłodzenie Abita da się rozmontować tak, by nie zdejmować radiatora na mosfetach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...