Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Przedtem jak wiecie, do Sempronów trzeba było kupować płytę z gniazdem Socket 754, a dla Athlona 64 inną, z Socket 939.

Tutaj też mała pomyłka B) sempy i athlony 64 byly dostepne i na socket 754 i na 939 :wink:

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO TO JEST BENCHMARK i tyle. nie wazne kto startuje i tak gigasyf wygrywa, podobnie jak w CZIPIE :P sprzedawczyki i jelopy. inaczej tego okreslic nie umiem a wpadka typu brak duala na sempach na AM2 zakrawa u mnie na kpine i totalne lamerstwo. a moze im AMD zaplacilo, zeby pisali, ze sempy nie maja duala, zeby ludzie kupowali drozsze a64. benchmark odwiedzam tylko dla konkursow i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

z tego co patrze po cenach to jedynym sensownym sempem jak ktos chce smignac na am2 jest 2800, reszty poprostu nei oplaca siek upic na rzecz tanich athlonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidsfuturx: widzę, że masz tego nowego Asrocka (AM2XLI). Z tego co mówisz, to HTT ma na dobrym poziomie. Czy mogłbyś podać, jaką regulację napięć oferuje ta płyta, jak jest z jakością dźwięku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

czytam sobie ten topic ale dalej dreczy mnie jedno pytanie. czy jak wyjdzie k8l to np ten ASRock bedzie kompatybilny z ta technologia?

bo jesli tak to teraz bym sobie kupil tego ASRocka i A643000+ a np za rok wymienil sobie na cos nowszego juz K8l w 65 nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od dawna wiemy już także, że Semprony dysponują jednokanałowym, 64-bitowym kontrolerem pamięci DDR2 (1 x 64bit), natomiast procesory z serii Athlon 64, dwukanałowym 128-bitowym kontrolerem DDR2 (2 x 64-bit). Do tego dochodzi jeszcze różnica w ilości pamięci cache... i to w zasadzie najważniejsze.

 

Ale nowe Semprony AM2 z jądrem 'Manila', dysponują już dwukanałowym kontrolerem pamięci, czyli od Athlonów 64 odróżnia je w tej chwili już tylko wielkość pamięci cache L2."

 

Kto tu nie umie chyba czytać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu nie umie chyba czytać :lol:

Najbardziej zaskakują wyniki podsystemu pamięci, bo przecież Athlon 64 ma nad Sempronem przewagę dwukanałowym kontrolerem pamięci

Całego testu mi było szkoda czytać, bo ten powyzszy cytat który przytoczyłem powyżej mnie do tegop zniechęcił... porąbany ten test tak czy inaczej, skoro najpierw pisza ze ma 1-kanałowy a potem ze 2-kanałowy...

 

Aaaa... sorrrry!! Chyba im ktoś majla szrajbnął bo poprawili :lol: Było jednokanałowy :lol: Nawet w tych tabelkach porownawczych z A64 było ze semp ma jednokanałowy ;)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was ma ktoś z was może juz tą płyte albo moze skladal kompa dla kogos opartego o ta platforme AsRock AM2XLI-ESATA2 jak ta plyta sie spisuje? Nie ma testow w sieci wiec brak jakis informacji na temat stabilnosci, OC, i tego SLI (XLI) jestem ciekawy jak ta plyta sie sprawuje bo chcialbym ja kupic a tak w ciemno to troche bezsensu. Wiem ze AsRock na chipie Uli 1697 sprawuje sie dobrze jesli chodzi o OC ale czy ta plyta tak ma? Jak wyglada jej bios jesli ktos ma mozliwosc to prosze o fotki biosu a najlepiej zakladki OC.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu nie umie chyba czytać :lol:

Wracając jeszzce do benchmarka, to ktoś musiał ich uświadomić, bo jeszcze wczoraj nigdzie nie było napisane o dualu w sempronie am2. Wyraźnie komentowali wyniki pamięci, że nie wiedzą, czemu na s64 i a64 są takie same wyniki, skoro "A64 am2 ma duala, którego sempron nie posiada". Teraz widzę, że to wszystko wykasowali :) Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponawiam swoje pytanie: czy na tym ASRocku bedzie mozna zastosowac uklady w 65 nm ? :lol:

Najprawdopodobniej będzie można wsadzic procka wykonanego w technologi 65nm w am2. Juz któs o tym w tym temacie pisal chociaz jak narazie nikt tego oficjalnie nie potwierdził.

Moim zdaniem była by to głupota gdyby amd zdecydowało sie wypuscic nowa podstawke w tym momencie kupowanie am2 stracilo by juz kompletnie sens :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

no i wlasnie dlatego chyba sie wstrzymam z kupnem AM2 ;] poczekam tak z 3 miechy. moze sytuacja sie troche wyklaruje, albo wogole przejde do niebieskich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

lukmek na proca od 0.8v-1.4v (ciulato), na ddr nie widizałem w ogóle regulacji, ale trzeba poczekac na zmodowane biosy i vmody, co do jakosci dzwieku jest lepsza niz realteku jaki był montowany na mobo z msi nf4

21szpak pare postów wyżej pisałem o niej troszeczke....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem im małą opinie, ciekawe, czy cenzura przepuści jakąkolwiek krytykę :lol:

 

 

PS. Gdyby jednak nie, to kopia poniżej:

 

 

Przykro mi, ale aż się prosi o krytykę, gdy na pierwszej stronie artykułu widnieją wierutne bzdury... :(

 

Cytat z artykułu:

"Przedtem jak wiecie, do Sempronów trzeba było kupować płytę z gniazdem Socket 754, a dla Athlona 64 inną, z Socket 939. Obecne gniazdo AM2 to na pewno duże ułatwienie z punktu widzenia przyszłej rozbudowy komputera."

 

Bullshit, za przeproszeniem. Dla s754 dostepna była cała gama zarowno Athlonow 64, jak i Sempronow 64. Podobnie dla s939 dostępny był Sempron 3000+. Więc nie mam pojęcia, skąd takie stwierdzenie autora.

 

 

Cytat z artykułu:

"Od dawna wiemy już także, że Semprony dysponują jednokanałowym, 64-bitowym kontrolerem pamięci DDR2 (1 x 64bit), natomiast procesory z serii Athlon 64, dwukanałowym 128-bitowym kontrolerem DDR2 (2 x 64-bit). Ale nowe Semprony AM2 z jądrem 'Manila', dysponują już dwukanałowym kontrolerem pamięci..."

 

:mur: W tym wypadku charakterystyka Sempronow już w ogole nie trzyma się kupy. Pamięci DDR2 występują wyłacznie wraz z podstawką AM2 i kontrolerem dwukanałowym! Nie istnieje coś takiego, jak "jednokanałowy, 64-bitowy kontroler pamięci DDR2 (1 x 64bit)"!!! Jednokanalowy występował tylko przy DDR "1" i tylko dla podstawki s754. Już wspomniany Sempron 3000+ na s939 obsługiwał DualChannel (przy DDR "1"), wiec dual na DDR2 to żadna rewolucja...

 

 

Pozdrawiam i życzę panu Wojtkowi Kiełtowi nieco więcej rzetelności przy kolejnych tekstach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac manuala od Asrocka AM2XLI-eSATA2 zauwazylem ze obecny bios obsluguje A64 X2 3600. Ciekawe kiedy go wprowadza do sprzedazy i jak bedzie z cena? <_<

 

Tu link do obrazka

 

Pozdrawiam :)

Ten x2 3600 to ma oznaczenie wskazujace ze bedzie to 90 nm (czyli szybko trafi do sprzedazy bo nie musi czekac na 65 nm)

Ponadto nazwa PCB zaczynajaca sie na ADO wskazuje ze pobiera tylko 65 W.

Cena zapewne bedzie konkurencyjna do nowych core 2 duo Intela (mniejsze L2 mniejszy koszt produkcji)

Ciekawe jak bedzie z wydajnoscia i OC (gdyby jeszcze mial odblokowany mnoznik to by bylo super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten x2 3600 to ma oznaczenie wskazujace ze bedzie to 90 nm (czyli szybko trafi do sprzedazy bo nie musi czekac na 65 nm)

Ponadto nazwa PCB zaczynajaca sie na ADO wskazuje ze pobiera tylko 65 W.

Cena zapewne bedzie konkurencyjna do nowych core 2 duo Intela (mniejsze L2 mniejszy koszt produkcji)

Ciekawe jak bedzie z wydajnoscia i OC (gdyby jeszcze mial odblokowany mnoznik to by bylo super)

1. za duzo czytasz za malo myslisz

- nie ma obecnie procesorow intela w technologii

"90 nm i 65 nm"

slownie

"dziewięćdziesiąt i sześćdziedziąt nanometrów"

wiec lol

ale 0.09 i 0.065 nanometra.

 

Procesory AMD o ktorych napisales nadal beda drogie wprodukcji z powodu

gorszego procesu technologicznego i mniejszych wafli od intela co wplywa na

ilosc rdzeni z jednego wafla.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie ma obecnie procesorow intela w technologii

"90 nm i 65 nm"

slownie

"dziewięćdziesiąt i sześćdziedziąt nanometrów"

wiec lol

ale 0.09 i 0.065 nanometra.

Bzdura

 

Są procesory w technologii 90 nm i 65 nm= 0.09 i 0.065 mikrometra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 0.09 i 0.065 nanometra.

Chciałbym takiego proca. Baaaaaaaaardzo bym chciał. Któregokolwiek w zasadzie...

 

 

PS 1. Spóźniełem się :wink:

PS 2. Jak to było? "Za dużo czytasz za mało myślisz"? :ploom:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura

 

Są procesory w technologii 90 nm i 65 nm= 0.09 i 0.065 mikrometra.

Najwyrazniej uzytkownikowi seraf poplataly sie mikrometry z nanometrami od nadmiaru myslenia.

 

Wyglada na to ze X2 3600+ jest juz sprzedawany:

http://product.pcpop.com/000028179/Price.html

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...