Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie że żartuje...

 

a może napisałem to by zwrócić na cos innego uwagę ???

 

Czyżby na stosowanie ironii???

Bo tak to własnie wyglądało :wink:

 

BTW wystarczyło sprawdzić ile razy kto się w temacie o Conroe wypowiedział i od razu było widać, że to żart.

A wracając do tematu, AMD wypuściło AM2 tylko dlatego (tak mi się wydaje w każdym razie), że zostało niejako zmuszone przez producentów pamięci (aby dalej rosła sprzedaż DDR2), bo nie wiem czy pamiętacie ale na samym początku A64 (a w zasadzie jeszcze przed premierą) mowa była, że po s940,754 i 939 będzie już DDR3 i początkowo AMD w ogóle nie chciało wskakiwac w DDR2 (co mi np. bardzo odpowiadało). Teraz z racji niedługiej premiery Conroe, który jak wskazują wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi bedzie połykał AM2 moim zdaniem nie ma sensu się pakować w AM2, chyba, że komuś się bardzo spieszy. W takim wypadku ja np. bym teraz kupił jakąś badziewną płytę pod AM2 + najtańszego proca do tego 2GB DDR2 a po premierze Conroe pozbył się tego proca i płyty i wskoczył w niebieskich. Takie moje zdanie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

no tak nowe celerony maja wiecej cache i wymiataja sa odpowiednikami sempronów a nawet lepsze :D

 

Bo L1 16kb L2 512:)

Edytowane przez 21 11 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak nowe celerony maja wiecej cache i wymiataja sa odpowiednikami sempronów a nawet lepsze :D

 

Bo L1 16kb L2 512:)

a juz wiem

nowe celerony M na jadrze YONAH

hmm ciekawe ciekawe

sa w sprzedazy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Chyba nie takie jadro mylisz się, coś na M tylko nie pamietam

Sa juz w sprzedazy 3.2Ghz i 3.33Ghz taki prodkrecony na 5GHZ na 1.3v :D koles zrobił w spi 1m 28s :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie takie jadro mylisz się, coś na M tylko nie pamietam

Sa juz w sprzedazy 3.2Ghz i 3.33Ghz taki prodkrecony na 5GHZ na 1.3v :D koles zrobił w spi 1m 28s :D

wez mi chlopie podaj jakis sklep z takim cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie takie jadro mylisz się, coś na M tylko nie pamietam

Sa juz w sprzedazy 3.2Ghz i 3.33Ghz taki prodkrecony na 5GHZ na 1.3v :D koles zrobił w spi 1m 28s :D

Nie na M tylko na C, a jądro to konkretnie Cedar Mill:] Czyli 65 nano :)

Proponuje dyskusje o celinach przenieść do właściwego działu i topicu, a mianowicie Tutaj

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel coraz bardziej kusi, ale ja i tak pewnie zostane przy AMD, a am2 to rzeczywiscie tylko przesiadka na ddr2, bo zadnej nowosci to nie zaprezentowało. Jak amd dalej się bedzie tak staczac to przesiadka na intela nieunikniona (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

No Intel sie wybija i bardzo dobrze bo byłem jego zwolennikiem :D AMD jak zacznei robic brocki w 65nm to bedzie wydajne Chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na stosowanie ironii???

Bo tak to własnie wyglądało :wink:

 

BTW wystarczyło sprawdzić ile razy kto się w temacie o Conroe wypowiedział i od razu było widać, że to żart.

A wracając do tematu, AMD wypuściło AM2 tylko dlatego (tak mi się wydaje w każdym razie), że zostało niejako zmuszone przez producentów pamięci (aby dalej rosła sprzedaż DDR2), bo nie wiem czy pamiętacie ale na samym początku A64 (a w zasadzie jeszcze przed premierą) mowa była, że po s940,754 i 939 będzie już DDR3 i początkowo AMD w ogóle nie chciało wskakiwac w DDR2 (co mi np. bardzo odpowiadało). Teraz z racji niedługiej premiery Conroe, który jak wskazują wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi bedzie połykał AM2 moim zdaniem nie ma sensu się pakować w AM2, chyba, że komuś się bardzo spieszy. W takim wypadku ja np. bym teraz kupił jakąś badziewną płytę pod AM2 + najtańszego proca do tego 2GB DDR2 a po premierze Conroe pozbył się tego proca i płyty i wskoczył w niebieskich. Takie moje zdanie.

Pozdr

no właśnie ;)

 

szkoda że amd nie reklamowało AM2 jako s939+ czyli cos dobrego z DDR2 ;) ludzie by się zawiedli. Potraktowano AM2 jako nastepce a od nastepcy sie wiecej wymaga a tu mała kaszanka, a dobre DDR2 drogie . zycie ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zostaly pokazane nowe plytki Epoxa i Asrocka. O to one:

 

Epox

 

EP-MCP61S-M i bazuje na chipsecie nVidii o kodowej nazwie MCP61S. Układ ten ma zastąpić obecnie wykorzystywane chipsety, składające się z GeForce 6100 i nForce 410/430. Przedstawiona płyta wykonana jest w formacie MicroATX - do dyspozycji jest jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1 i dwa PCI a także cztery gniazda dla pamięci DDR2. Oprócz tego EPoX wyposażył swój produkt w dwa porty Serial-ATA II z funkcją RAID 0,1 a także jeden port ATA 133 i 6-kanałowy układ audio. Do dyspozycji jest także jedna karta sieciowa FastEthernet. Na zdjęciu można także zauważyć puste miejsce, przeznaczone na dwa porty Serial-ATA - możliwe, że producent planuje wprowadzić także lepiej wyposażoną wersję tej płyty. Sprzedaż tego modelu powinna się rozpocząć w sierpniu, wraz z premierą wykorzystanego w niej chipsetu. Tu jej zdjecie

 

EP-MF590 SLI2 i bazuje na chipsecie nVidia nForce 590 SLI - oferuje ona dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą technologii SLI, dwa PCI-E x1 i dwa PCI a także cztery gniazda pamięci DDR2 oraz osiem portów Serial-ATA II (sześć z chipsetu, dwa dzięki układowi JMicron JMB363) i dwa ATA (ponownie jeden z chipsetu a jeden dzięki temu samemu układowi JMicron). Oprócz tego płyta posiada dwie karty sieciowe GigabitEthernet, 10 portów USB 2.0, dwa porty FireWire i 8-kanałowy układ audio. Tu jej zdjecie

 

EP-MD580 XR i korzysta z chipsetu ATI Radeon Xpress 3200 CrossFire. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16 ze wsparciem technologii Crossfire a także dwa PCI-E x1 i trzy PCI oraz sześć portów Serial-ATA II (cztery z chipsetu, dwa dzięki układowi JMicron JMB363), dwa ATA 133, jedną kartę sieciową GigabitEhernet oraz 8-kanałowy układ audio. Tu jej zdjecie

 

Asrock:

 

AM2XLI-eSATA2 i bazuje na chipsecie ULI M1697. Na płycie znalazły się dwa sloty PCI-Express x16 - jeden z nich pracuje z pełną prędkością x16, a drugi x8 - oraz dwa PCI-E x1 i trzy PCI. Oprócz tego płyta oferuje cztery banki pamięci DDR2, cztery porty Serial-ATA II z obsługą trybu RAID 0, 1, 0+1, JBOD oraz RAID 5, z których dwa mogą być wykorzystane jako eSATA, dwa porty ATA 133 a także 8-kanałowy układ audio. Płyta wyposażona jest także w złącze HDMI_SPDIF, które umożliwia przesłanie sygnału audio do karty graficznej wyposażonej odpowiednie złącze i obsługę standardu HDMI. Dokładna cena tej płyty nie została jak na razie określona. Tu jej zdjecie

 

Info z tąd

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla...

 

Mam prosbe >> jak ktos zobaczy tego Biostara T-series na nF 550 w Polsce to niech da cynk.

Ja znalazlem Biostara ale TFORCE 6100 Tu jest link. Niby to samo co GB ale moze lepszy bedzie... Hmm i teraz dylemat czy wybrac Biostara czy GB? Co radzicie? Widac ze wysyp plyt juz sie zaczol :lol: Oby tak dalej :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czesc "zabawek" wlasnie przybyla. Czekam tylko na pamieci i mysle, ze w srode bede odpalal te nowa platforme. Deczko martwi mnie fakt, ze plyta ma zaladowany pierwszy BIOS (0202). Jej bogatszy brat (M2N32-SLI, nForce590 SLI) na pierwszym BIOS'ie (0203) mial spore problemy z OC. Dopiero update do 0402 wprowadzil o niebo wieksza roznice. Problem polega na tym, ze na stronie ASUS w ogole nie ma sekcji DOWNLOADS z uaktualnieniami BIOS dla M2N-SLI, jedynie dla M2N32-SLI. Probuje wlasnie dowiedziec sie i wyszarpac jakis nowy BIOS.

Dla ciekawskich, fotka z info nt. procka...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Postaram sie jak najszybciej pokazac jakies wyniki. Pozdrawiam :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czesc "zabawek" wlasnie przybyla. Czekam tylko na pamieci i mysle, ze w srode bede odpalal te nowa platforme. Deczko martwi mnie fakt, ze plyta ma zaladowany pierwszy BIOS (0202). Jej bogatszy brat (M2N32-SLI, nForce590 SLI) na pierwszym BIOS'ie (0203) mial spore problemy z OC. Dopiero update do 0402 wprowadzil o niebo wieksza roznice. Problem polega na tym, ze na stronie ASUS w ogole nie ma sekcji DOWNLOADS z uaktualnieniami BIOS dla M2N-SLI, jedynie dla M2N32-SLI. Probuje wlasnie dowiedziec sie i wyszarpac jakis nowy BIOS.

Dla ciekawskich, fotka z info nt. procka...

 

FOTO

 

Postaram sie jak najszybciej pokazac jakies wyniki. Pozdrawiam :)

u nas takiej płyty jeszcze nie ma (tylko ten bogatszy drogi brat) wiec i tak jest na plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem Biostara ale TFORCE 6100 Tu jest link. Niby to samo co GB ale moze lepszy bedzie... Hmm i teraz dylemat czy wybrac Biostara czy GB? Co radzicie? Widac ze wysyp plyt juz sie zaczol Oby tak dalej

TForce 6100 to jest pod s754/939. Ciekawą rzeczą jest możliwość zapodania napięcia na RAM >3V. Fajne mogą być nadchodzące płyty Jetway, ale gdzie to w Polsce kupić? Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czesc "zabawek" wlasnie przybyla. Czekam tylko na pamieci i mysle, ze w srode bede odpalal te nowa platforme. Deczko martwi mnie fakt, ze plyta ma zaladowany pierwszy BIOS (0202). Jej bogatszy brat (M2N32-SLI, nForce590 SLI) na pierwszym BIOS'ie (0203) mial spore problemy z OC. Dopiero update do 0402 wprowadzil o niebo wieksza roznice. Problem polega na tym, ze na stronie ASUS w ogole nie ma sekcji DOWNLOADS z uaktualnieniami BIOS dla M2N-SLI, jedynie dla M2N32-SLI. Probuje wlasnie dowiedziec sie i wyszarpac jakis nowy BIOS.

Dla ciekawskich, fotka z info nt. procka...

Postaram sie jak najszybciej pokazac jakies wyniki. Pozdrawiam :)

wal do mnie na gg 5062861 to ci zapodam najnowszy biosik do asusa (0406)

 

btw.. ten fryzjer pasuje do tej mobo ?

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal do mnie na gg 5062861 to ci zapodam najnowszy biosik do asusa (0406)

btw.. ten fryzjer pasuje do tej mobo ?

Do M2N-SLI i nie M2N32-SLI? Super! Cos te lepki na stronie ASUS'a w ogole zapomnieli ze maja w przedazy juz 3 plyty na nForce 500-series, a DOWNLOADS jedynie dla nForce 590SLI :lol: Juz wale na GG :)

Co do Freezer'a, to chyba tak. Nie wiem jeszcze, ale chyba kazdy HS z klipem pasuje, mimo ze AM2 ma tylko jeden zaczep. Jutro bede mial pamieci, wiec sie okaze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

Dołączona grafika

 

GIGABYTE TECHNOLOGY Co., LTD. zaprezentował nową serię płyt głównych “GIGABYTE S”. Płyty oznaczone symbolem S5 charakteryzuje pięć cech: Safe, Smart, Speed, SLI, Silent-Pipe, które wyznaczają standard dla nowoczesnych komputerów. Nowa generacja procesorów AMD AM2 umożliwiająca obsługę pamięci DDR2 800MHz w trybie Dual Chanel, w połączeniu z unikalnymi technologiami oraz oprogramowaniem firmy GIGABYTE sprawia, że nowa seria płyt głównych dostarcza przyjazną użytkownikowi, stabilną oraz wydajną platformę. Flagowym przedstawicielem nowej serii płyt głównych jest model GA-M59SLI-S5......

 

CLICK

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zdziwiłem bo to co pokazałem było na chpsecie ATI, który znany jest z niewielkiego grzania się. chociaż nie pamiętam jak było na s939 :P

 

tu jest wzmianka o DFI na chipsecie nvidii

 

http://www.theinquirer.net/?article=32193

 

o ile dobrze pamiętam premiery będą na przełomie czerwiec/lipiec.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...