Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Mardok

 

niusow nie czytasz :) srednio podkrecony cweleron cedar mill robi 28sek w spi1m venica juz trzeba pomeczyc

 

aha i kosztuje 300zl tylko plyty...

Dobry żart udał się nawet się nieśmiało uśmiechnąłem, zegar pewnie grubo powyżej 5G i do tego na FC lub lepiej.

 

hehehe

taki celeron na bazie conroe i tak będzie niezły - więc uogólnienia jak zawsze są niebezpieczne.

 

BTW

Ciekawe, że teraz na DDR2 to szansa na niskie timingi jest na razie tylko na Intelu :D

Oczywiście chodziło mi tylko i wyłącznie o obecnie dostępne CPU do komputerów desktop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh totalna porazka jesli chodzi o MSI i jej plyty dla AM2.

2350MHz full stabilne a dalej to juz sobie mozna jedynie w systemie dzialac i tyle.

Tylko i wylacznie brak regulacji vdd na to wplywa. Coz moge powiedziec, jesli chcecie na sile kupowac AM2 to tylko i wylacznie na obecna chwile mobo od firmy Asus.

Zawiodlem sie i to bardzo na firmie MSI :-|

 

Koniec moich wypocin na platformie AM2, poniewaz to sie mija z zalozeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytałem i teraz nie moge tego znalezc ze podobno pamieci ddr2 powyzej 533 MHz beda obsługiwać tylko procesory z serii fx i x2 a athlony 64 i semprony tylko pamieci ddr2 533 MHz. Czy tak naprawde jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba cos zle patrzałeś...W tabeli pisze Athlon 64 DDR 2 do 667MHz, DDR2 do 800MHz X2 i FX.

Nie chodzi mi czy 533 MHz czy 667MHz tylko dlaczego jest taki podział. Akurat w tej tabeli napisane jest 667 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI to porażka!

Goodramy 533 wywalają się w Prime dopóki nie ustawię ich na 400MHZ

Patrioty LLK 800MHz ustawione na AUTO lub 800MHz - komp nie wstaje!

Nie pomaga nawet rest biosu (bo po resecie jest auto), aby komp wystartował muszę wkładać goodramy te o dziwo startują na 800MHz...

Na 667MHz LLK chodzą stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :lol:

 

Nowy BIOS od MILANS'a kontaktu w ASUS poprawil nieco sytuacje ze zdychaniem calej machiny. Caly czas jednak, zawsze proba zrestartowania kompa w windach przy innych ustawieniach niz domyslne, konczy sie NO POST :( Jednakze tym razem wystarczy juz tylko miekki RESET (a nie totalne wylaczenie kompa w przypadku poprzedniego BIOS) aby maszyna sie obudzila. Najwazniejsze, ze wyjscie z BIOS przy OC ustawieniach nie konczy sie juz czarnym ekranem... Dzieki MILANS i temu drugiemu Panu tez dziekujemy :)

 

OK, przy okazji poprawilem sie deczko i mam SPi32M @ 2930Mhz i calkiem, calkiem fajny czas w 16M...

 

SPi32M @ 292x10=2930Mhz @ DDR2-976 8-4-4-4.0-2T 2.1v

Dołączona grafika

 

SPi32M @ 324x9=2916Mhz @ DDR2-832 8-3-3-4.0-2T 2.3v

Dołączona grafika

 

SPi16M - 11:26 @ 293x10=2930Mhz @ DDR2-976 8-4-4-4.0-2T 2.1v

Dołączona grafika

 

Max DDR2 OC stabilny w SPi32M --> 267x10=2670Mhz @ DDR2-1068 8-4-4-4.0-2T 2.4v

Dołączona grafika

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :lol:

 

Nowy BIOS od MILANS'a kontaktu w ASUS poprawil nieco sytuacje ze zdychaniem calej machiny. Caly czas jednak, zawsze proba zrestartowania kompa w windach przy innych ustawieniach niz domyslne, konczy sie NO POST :( Jednakze tym razem wystarczy juz tylko miekki RESET (a nie totalne wylaczenie kompa w przypadku poprzedniego BIOS) aby maszyna sie obudzila. Najwazniejsze, ze wyjscie z BIOS przy OC ustawieniach nie konczy sie juz czarnym ekranem... Dzieki MILANS i temu drugiemu Panu tez dziekujemy :)

 

OK, przy okazji poprawilem sie deczko i mam SPi32M @ 2930Mhz i calkiem, calkiem fajny czas w 16M...

 

SPi32M @ 292x10=2930Mhz @ DDR2-976 8-4-4-4.0-2T 2.1v

 

SPi32M @ 324x9=2916Mhz @ DDR2-832 8-3-3-4.0-2T 2.3v

 

SPi16M - 11:26 @ 293x10=2930Mhz @ DDR2-976 8-4-4-4.0-2T 2.1v

 

Max DDR2 OC stabilny w SPi32M --> 267x10=2670Mhz @ DDR2-1068 8-4-4-4.0-2T 2.4v

widzę że towarzystwo sie rozkręca :) szkoda tylko tych mobo, co za nędzne biosy wydają, aż strach coś kupić ... btw łady wynik na ostatniej fotce na ramkach ;)

MILANS nie mowil cos o nowym biosie? moze coś soon wyjdzie rozsądnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM2 - przemyślenia.

Przyznam, że dyskusje w tym wątku nieco mnie rozbawiły.

W szczególności porównywanie aktualnych procesorów i aktualnych cen do potencjalnej oferty intela w przyszłości.

Owszem, prawdą jest, że jak w konću ten Conroe się pokaże to AMD najprawdopodobniej będzie musiało, albo ostro zjechać z cenami albo zaprezentować coś konkurencyjnego.

IMHO takim rozwiązaniem będą prawdopodobnie dwuprocesorowe płyty dla mas w cenie poniże 1000zł (niewiele droższe niż płyty premium obecnie lub w podobnej cenie). Architektura AMD (HT) jest na to przygotowana i jest kwestią tylko decyzji marketingowych by takie rozwiązanie zaprezentować.

Zaobaczcie od jak długiego czasu AMD oferuje zauważalnie lepsze rozwiązania niż konkurencja, a mimo to udział tej firmy w rynku rośnie powoli. Za senasacyjne można użnać doniesienia, że Dell w końcu zacznie oferować komputery z prockami AMD.

Intel ma po prostu doskonały marketing...

Wracając do AM2

Nie wiem dlaczego niektórzy z Was spodziewali się jakiegoś zauważlnego wzrostu wydajności. Nie od dziś widomo, że kontroler pamięci DDR w prockach jest bardzo dopracowany (pomijam kwestie które on stwarza przy OC) Jak pokazują testy wydajność kontrolera DDR2 pozostawia jeszcze sporo do życzenia, ale z drugiej strony wielkiego przyrostu wydajności spodziewać się natym polu nie należy (może jeszcze kilka procent, ale raczej 2-3% niż 7-8%)

Kwestia zmiany socketu wobec braku na rynku DDR3 oraz drożejących DDR1 wynikła więc przede wszystkim z powodów rynkowych (marketingowych), a nie technicznych (wydajnościowych). Póki co ciągle AMD jest najszybsze i na razie nie musi pokazywać nic szybszego skoro może sprzedawać to co oferuje obecnie.

Kwestia pamięci DDR to po pierwsze kwestia najtańszych zestawów (tu te 20-30 zł może mieć znaczenie dla decyzji konsumenta) oraz logistyki dla dużych producentów (a więc znowu kosztów) - łatwiej (taniej) jest produkować komputery z takimi samymi pamięciami. Kto wie czy właśnie nie był to jeden z argumentów dla Della.

Jedyne co przemawia przeciw AM2 to dość marny wybór płyt głównych.

Myślę jednak, że już niedługo zobaczymy płyt poniżej 200zł ze zintegrowaną grafiką od Asrocka oraz dopracowane konstrukcje ze średniej i wysokiej półki innych producentów.

Ja w każdym bądź razie nie zdecydowałbym się na starą platformę.

Jak ktoś chce mieć kompa na dłuzej to powinien docenić możliwość włożenia więcej niż 4GB RAM - sprawa może się okazać paląca w czasach 64 bitowej Visty - to już kwestia roku/dwuch.

 

Ja czekam na zapowiadane procki 35W oraz platformę dwuprocesorową. Jeśli nie spadną ceny X2, to można będzie w miarę tania włożyć najtanśze A64 (a możę nawet semprony) i mieć wszystkie zalety środowiska wielordzeniowego/wieloprocesorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ten czas ma do S939 ?
Ostatnio na 2,9GHz robiłem do porównania(w spi16m , 2 tyg. temu),w sumie podobne wyniki,winda 64-bit.

2177059[/snapback]

Czyli stareńki dothan jakoś się broni (zegar w zegar z AM2)link
[/size]Nie da sie ukryc,fakty mówia same za siebie. :) Chyba tylko Conroe sobie poradzi. :lol2: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM3 ;) może jest błąd w opisie? albo są jak co gotowi na nowosci od amd (czyt. ddr3)

 

edit: tak jak sądzilem, blad w opisie. na focie tego nie widac :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GNT są dostępne dwa Asrocki na AM2, jeden z GF6100, i drugi model AM2XLI-eSATA2. Cena około 200pln z tego co pamiętam. A ten asrock bez zintegrowanej vga wygląda ciekawie...moze następca Dual Sata2?

noo ten model bez VGA wyglada baaardzo ciekawie

 

http://www.asrock.com/product/AM2XLI-eSATA2.htm

 

no ladnie ladnie

dual drrII 800

2x PCIEx

4 x serial ataII z raid

7.1 dzwiek

windows Vista READY ;) hihi

 

wlasnie przejrzalem manuala, juz go mialem pochwailic za bardzo obszerny opis ale nie ma tam nic o mozliwosciach podkrecania

JEST mozliwosc zmian VCORE, FBS i innych ale nie wiadomo na jakie!

 

2.17 Untied Overclocking TUntied Overclocking Technology

This motherboard supports Untied Overclocking Technology, which means during

overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed PCI / PCIE buses. Before you

enable Untied Overclocking function, please enter “Overclock Mode” option of BIOS

setup to set the selection from [Auto] to [CPU, PCIE, Async.]. Therefore, CPU FSB is

untied during overclocking, but PCI and PCIE buses are in the fixed mode so that FSB

can operate under a more stable overclocking environment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...umiejscowienie dwóch gniazd sata mnie zabiło...

hehe nie patrz na to

4 gniazda SATA sa na dole plyty, te dwa dodatkowe beda sluzyc do podpiecia zewnetrznych dyskow SATA

zwroc uwage ze na tylnym panelu sa wyjscia

czyli 6 portow sata ale 2 porty wspoldziela ze soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...