Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzałem jeszcze raz w cennik Action i...no własnie. Mam możliwosc sprzedać mojego cpu + mobo za 450-460zł od ręki. Chciałem zamienić na 939, ale po dłuzszym namyśle stwierdziłem ze nie ma to sensu. Zostaje AM2. Jedyna płyta na którą mnie stać to Asrock AM2XLI-eSATA2 + sempron 3000+ + 512goodram 667. Ma sens zamiana tego co mam w podpisie na te częsci? Po sprzedazy ddr1 ktore mam teraz, dokupiłbym kolejną kosc 512 goodrama, a w portfelu zostałoby mi tyle samo pieniedzy co mam teraz (mam mozliwosc kupowania bez vatu). Co o tym myslicie?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTwizardYer:

 

Ja bym jednak na Twoim miejscu zainwestował w lepszą płytę niż Asrock... Może teraz masz zamiar tylko delikatnie kręcić, ale apetyt rośnie w miarę kręcenia;) Na płycie nie powinno się oszczędzać (w miarę możliwości oczywiście;).

Mam Asusa, o którym wspomniałeś, do niego Semprona 3000+, narazie z 1.6 do 2.0 poleciał, jak tylko dostanę nowa kartę graficzną, to spróbuję dalej. Ten proc na 2.0 chodiz jak Semp 3600 - tyle samo cache, taki sam zegar - patrząc po cenach kiedy go kupiłem to oszczędność ok. 200pln;)

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTwizardYer:

 

Ja bym jednak na Twoim miejscu zainwestował w lepszą płytę niż Asrock... Może teraz masz zamiar tylko delikatnie kręcić, ale apetyt rośnie w miarę kręcenia;) Na płycie nie powinno się oszczędzać (w miarę możliwości oczywiście;).

Mam Asusa, o którym wspomniałeś, do niego Semprona 3000+, narazie z 1.6 do 2.0 poleciał, jak tylko dostanę nowa kartę graficzną, to spróbuję dalej. Ten proc na 2.0 chodiz jak Semp 3600 - tyle samo cache, taki sam zegar - patrząc po cenach kiedy go kupiłem to oszczędność ok. 200pln;)

 

Narazie Asrock byłby przejsciową płytą, pozniej kupiłbym EPoXa. Niestety własnie patrzałem na zdjęcie Asusa, nie moge go kupić, bo ma jedno złacze IDE, a ja mam dysk + nagrywarka na ata.

 

@grzesiu

Zmieniaj, zawsze to naowszy sprzet, masz duala, troszke wydajniej - imho warto

I tak zrobie chyba. Nie zastanawiałbym się gdyby nie to, że mam mega procka na 754.

 

ps-> jeszcze jedno pytanko: czy asrock dodaje jakis soft do pomiaru temperatury procka z poziomu windowsa? Np coś takiego jak ThunderProbe albo USDM przy płytach EPoXa?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc witam!

Od ponad dwóch tygodni planuje zakup płyty głównej, procka, ramu. Z początku mój wybór był jasny... s.939. Teraz jednak głęboko zastanawiam się nad AM2. Mam pewien plan. Narazie chce kupić najsłabszego 3000+ Manilla, a w przyszłości zmienić na najlepszego dwurdzeniowca lub innego procka na platformie AM2. Pozostaje mi wybór płyty gł. I tutaj zaczyna się problem. Przeczytałem około 14-15 ostatnich stron tego tematu i zdania są podzielone. Niektórzy polecają ASUS'a M2N-E nForce570 Ultra, inni piszą, że są problemy z tą płytą. Istnieje jeszcze inna opcja. Mianowice taniutki Asrock. Moje wymagania nie są wygórowane mam nadzieje. Potrzebuje mobo do bardzo lekkiego OC(w szczególności będę kręcił karte graficzną) oraz pełnej stabilności. Zależy mi również aby najlepsze procki z AM2 bez problemu działały na wybranej płycie głównej. Czy Asrock spełni moje wymagania ?

 

Pozdr.

zobacz ile jest narzekań na tą płytę ASUSA M2N-E też miałem na nią chrapkę aczkolwiek teraz się już zastanawiam KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przydałby sie jakiś nowy bios poprawiający błędy do tego asusa bo te czujniki mnie do nerwicy doprowadzą na freezerze minimalnych obrotach mam na niekręconym procu w stresie 50 stopni.A pc probe co chwile piszczy że wiatrak na procu sie wyłącza a on chodzi jaja jak fiks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, postanowiłem, sprzedaje mojego selekta na 754 + mobo, kupuje asrocka + semp 3k+ na am2 + 1gb ddr2 goodram. Mam nadzieje że asrock posłuzy mi dzielnie z 2 miesiące, potem kupie mobo mojej ulubionej firmy - EPoX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka chwil miałem... Kilka rzeczy zauważyłem/zbadałem...:

 

- Cpu-z v1.35 pokazuje mi przy procku "voltage: 1.216V", AIBooster natomiast pokazuje mi, że jest 1.4V...

 

- W SPI-mod-1.5 bez kombinowania z wyłączaniem usług, z włączonym komunikatorem, firewallem i antywirusem - ~55s.

 

Pozatym jestem wkurzony, bo Komputronik mnie chyba probuje wykiwać, ale to o grafike chodzi, wiec opisze to w odpowiednim dziale...

 

Wie ktoś o co chodzi z tymi napięciami cpu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja epoxa nie lubie, moze robią dobre płyty ale umieszczenie gniazda ATX mnie bardzo zniecheca, no i sie zraziłem powaznie do mojego 8rda+pro.

Kilka razy mówiłem, że gniazdo nie stanowi problemu jezeli ma się dobrą obudowe i długi kabel od PSU. Teraz popre moje słowa fotkami :> (sry za jakość - robione komórką kumpla).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k5... z pewnością (na 7600)... :lol:

Heh, nie bawilem na starym sprzęcie sie za bardzo w benchmarkowanie, ani specjalnie nie sledziłem nic, wiec slabo sie może zorientowałem;) Zrobilem teraz, bez krecenia procka akurat - w 03 - 8300, w 05 - 3300;)

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy mówiłem, że gniazdo nie stanowi problemu jezeli ma się dobrą obudowe i długi kabel od PSU. Teraz popre moje słowa fotkami :> (sry za jakość - robione komórką kumpla).

U Ciebie to żeczywiscie nie stanowi żadnego problemu bo masz dużą obudowe, ale np. u mnie to bardzo przeszkadza w obiegu powietrza. Na asrocku sprubuje pokombinowac z jakims lepszy ułozeniem tego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja epoxa nie lubie, moze robią dobre płyty ale umieszczenie gniazda ATX mnie bardzo zniecheca, no i sie zraziłem powaznie do mojego 8rda+pro.

 

w antecu/cheieftecu to ulozenie gniazda jest genialne, bo puszczalem u siebie kabel szyna wzmacniajaca i wychodzil prosto w dol do gniazda na mobo. na asusie mam gniazdo na krawedzi i juz tak ladnie nie da sie tego schowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki co sądzicie o tym zestawie. Ma to być komp dla 12 latka. Czyli zapewne do wszystkiego.

Ma być tani i względnie przyszlościowy

 

Proc: PROCESOR AMD SEMPRON 2800+BOX (AM2) 64 bit

Mobo: ASROCK AM2XLI-eSATA2 ULi M1697 Socket AM2 (PCX/DZW/LAN/SATA/RAID/DDR2)

Grafa: GALAXY GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E

Pamieci: ELIXIR DDR2 512MB PC533

Hdd: HDD SAMSUNG 160GB HD160JJ 7200 SATAII 8MB CACHE (ASAP)

 

Peryferia mam, szukam jeszcze jakiejś taniej budy do 150zł z zasiłką, wiem wiem że chłam, ale budżet okrojony

Starałem się dobrać jak najtańsze części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka chwil miałem... Kilka rzeczy zauważyłem/zbadałem...:

 

- Cpu-z v1.35 pokazuje mi przy procku "voltage: 1.216V", AIBooster natomiast pokazuje mi, że jest 1.4V...

 

Wie ktoś o co chodzi z tymi napięciami cpu???

Też mam płytkę Asus M2N-E

 

CPU-Z również mi pokazuje 1.200V a AIBooster 1.38V.

 

Z problemów jakie zauważyłem:

- czasami jest freeze przy bootowaniu (logo ASUSA)

- PC Probe czasami piszczy że wentylator od CPU nie chodzi (a chodzi)

- największy problem - po jakiejkolwiek zmianie (HTT, napięcie) w górę lub w dół mam freeze systemu. HTT mogę jedynie zmieniać

w biosie.

- grzeje się chipset - ok 60 *C

 

plusy

- stabilna (nie licząc zmian w AIBoosterze)

-niedroga

- pasywna

 

 

i teraz pytanie czy ktoś z Was miał ten problem z AIBoosterem a może jest jakieś inne narzędzie do zmiany tych ustawień pod windowsem? (chodzi o HTT, napięcia, timingi itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0: ja te rzeczy raczej w biosie robie. Narazie HTT x4, FSB 250, pamięci trochę niżej - smiga spokojnie. Temp. w srodku Booster pokazuje max. 45 (przy ok 30-32 st. temp. otoczenia). AIBoosterem to tylko ustawiam FSB jak mi sam zaniży do standardowego po przetaktowaniu w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntune - ale oc tylko do 250 mhz ;)

w takim razie odpada bo ja juz mam 250 :(

 

lobo0: ja te rzeczy raczej w biosie robie. Narazie HTT x4, FSB 250, pamięci trochę niżej - smiga spokojnie. Temp. w srodku Booster pokazuje max. 45 (przy ok 30-32 st. temp. otoczenia). AIBoosterem to tylko ustawiam FSB jak mi sam zaniży do standardowego po przetaktowaniu w BIOSie.

no ja musze w biosie ale chodzi o dopracowywanie wyniku a ciezko jest co chwile bios<->windows zeby tylko odpalic testy

 

tyle jest programow ale zaden nie obsluguje jeszcze AM2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytkę Asus M2N-E

 

CPU-Z również mi pokazuje 1.200V a AIBooster 1.38V.

 

Z problemów jakie zauważyłem:

- czasami jest freeze przy bootowaniu (logo ASUSA)

- PC Probe czasami piszczy że wentylator od CPU nie chodzi (a chodzi)

- największy problem - po jakiejkolwiek zmianie (HTT, napięcie) w górę lub w dół mam freeze systemu. HTT mogę jedynie zmieniać

w biosie.

- grzeje się chipset - ok 60 *C

 

plusy

- stabilna (nie licząc zmian w AIBoosterze)

-niedroga

- pasywna

i teraz pytanie czy ktoś z Was miał ten problem z AIBoosterem a może jest jakieś inne narzędzie do zmiany tych ustawień pod windowsem? (chodzi o HTT, napięcia, timingi itp)

1. CPU-Z oszukuje z vcore, AIBooster ma w miare racje (imho minimalnie zawyza)

2. Freezy sa nieodłaczna czescia tej plyty, szczegolnie jesli ustawisz ciutek za duzo dla danego podzespolu. BTW wez wyłacz te smieszne logo :lol:

3. Wyłacz w biosie, zeby mobo piszczala jak wentyl na cpu padnie

4. Asus i jego AIBooster :lol: . Śmieszny program, proc chodzi na np 2ghz a on pokazuje 2.4GHz :D - dzieje sie tak wtedy, gdy ustawimy za duzo MHz i plyta sie nie zbootuje/zresetuje.

5. A co ty bys chcial od pasywnego nf5? Uzyj clockgena

 

Widze ze podczas 2-3godzinnego uzywania plyty wiem o niej wiecej niz ludzie majacy ja pare dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie bawilem na starym sprzęcie sie za bardzo w benchmarkowanie, ani specjalnie nie sledziłem nic, wiec slabo sie może zorientowałem;) Zrobilem teraz, bez krecenia procka akurat - w 03 - 8300, w 05 - 3300;)

jak na taki konfig to mało nabiłeś punktów w 3dMark03 zaledwie 8300 pkt ?

ja uzyskałem 8100 pkt ale na grafice 6600GT reszta na dole

 

AM2 i GF 7600 powinno być o wiele szybsze, lepiej poczekam rok czasu, bo po co wydawać niepotrzebnie pięniądze na nowinki jak przyrost mocy jest znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na taki konfig to mało nabiłeś punktów w 3dMark03 zaledwie 8300 pkt ?

ja uzyskałem 8100 pkt ale na grafice 6600GT reszta na dole

 

AM2 i GF 7600 powinno być o wiele szybsze, lepiej poczekam rok czasu, bo po co wydawać niepotrzebnie pięniądze na nowinki jak przyrost mocy jest znikomy.

Heh... Nie wiem... Moze tylko dodam, ze ta karta to GS, takty 450/800... Któregoś razu jak kręciłem proca i pamięciami się bawiłem, to miałem ok. 8600pkt. No ale to i tak w sumie niewielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CPU-Z oszukuje z vcore, AIBooster ma w miare racje (imho minimalnie zawyza)

2. Freezy sa nieodłaczna czescia tej plyty, szczegolnie jesli ustawisz ciutek za duzo dla danego podzespolu. BTW wez wyłacz te smieszne logo :lol:

3. Wyłacz w biosie, zeby mobo piszczala jak wentyl na cpu padnie

4. Asus i jego AIBooster :lol: . Śmieszny program, proc chodzi na np 2ghz a on pokazuje 2.4GHz :D - dzieje sie tak wtedy, gdy ustawimy za duzo MHz i plyta sie nie zbootuje/zresetuje.

5. A co ty bys chcial od pasywnego nf5? Uzyj clockgena

 

Widze ze podczas 2-3godzinnego uzywania plyty wiem o niej wiecej niz ludzie majacy ja pare dni ;)

-> MaSell lubie takie rady i podpowiedzi :)

 

ja tą płytkę mam od 2 dni. przesiadłem się z NF2 więc duużo muszę się jeszcze nauczyc.

 

ad. 2. co do freezow to rozumiałbym gdyby rzeczywiście jakiś element nie wytrzymywał ale przy zmianie z HTT 200 -> 201 w AIBoosterze jest freeze co jest nienormalne

- logo mode - off :)

 

ad.3 done

ad.4 już wywaliłem tego niby boosterka - nie podobał mi się i nie działał dobrze

ad. 5. clockgen - o to właśnie chodziło :) bardzo sympatyczny program. szkoda że napięcia nie można zmieniać ale to co jest już mi całkowicie odpowiada

 

PS. zaczynają mnie denerwować te ciągłe freezy przy bootowaniu :mur:

PS2. jade teraz na tym oryginalnym biosie chyba 103 czy jest sens wogole zmieniać na 203 bo niektórzy coś narzekali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Panocki co sądzicie o tym zestawie. Ma to być komp dla 12 latka. Czyli zapewne do wszystkiego.

Ma być tani i względnie przyszlościowy

 

Proc: PROCESOR AMD SEMPRON 2800+BOX (AM2) 64 bit

Mobo: ASROCK AM2XLI-eSATA2 ULi M1697 Socket AM2 (PCX/DZW/LAN/SATA/RAID/DDR2)

Grafa: GALAXY GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E

Pamieci: ELIXIR DDR2 512MB PC533

Hdd: HDD SAMSUNG 160GB HD160JJ 7200 SATAII 8MB CACHE (ASAP)

 

Peryferia mam, szukam jeszcze jakiejś taniej budy do 150zł z zasiłką, wiem wiem że chłam, ale budżet okrojony

Starałem się dobrać jak najtańsze części.

512 ramu bedzie za malo dla babci a co dopiero dla nastolatka ktory bedzie grac.

a tak moze byc.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 512MB do gierkowania to stanowczo za mało :) już wyobrażam sobie F.E.A.R.A na 512 jak chodzi.Dziś 1GB dla komfortu to tez już sie robi mało, dojdzie jeszcze Vista to 2GB zapewne sie przyda.Poza tym jak mój poprzednik pisał zestaw ok tylko dołożyć pamiatek i będzie git...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...