Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

aż taka kolosalna różnica w wielkości to to nie jest jak na moje oko. Owszem, W3j jest mniejszy, ale jesli chodzi o głębokość. Natomiast szerokość jest porównywalna (jak widac na pierwszej fotce) na ostatniej jak widac oba lapki z gory jest roznica widoczna golym okiem (klawiatura konczy szerokosc lapka, natomiast w tym wiekszym asusie mamy jeszcze boczne krawedzie, wykość obu lapków jest prawie identyczna. Jesli chodzi o tego mniejszego to nawet moglbym zaryzykowac stwierdzenie ze wydaje sie byc wyzszym (grubszym) bo ma wiekszy wylot powietrza. Ale mimo oba sa podobne. Oczywiscie nie porownywalem wymiarow podanych przez producenta tylko wywnioskowalem to ogladajac fotki. Mimo wszystko W3j to inna klasa i prestiz. O wiele ładniejszy design i jakość. Zreszta cena mowi sama za siebie.

 

p.s. - dzieki za fotki. Dobra robota

8-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce (patrzac na foty) sa ogolnie podobne, wiadomo, ze duza roznice moznaby dostrzec przy jakiejs dobrj 17tce albo przy sporo drozszych modelach pod 8tys- to juz lepiej dokupic dobry duzy lcd i tak taniej wyjdzie, a DVI jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSC bo to jest tak :-) jak sie ma pojecie i sie w tym siedzi non stop to takie roznice sa baaardzo duze i robia wrazenie bo wiesz co jest na rynku i wiesz ze aktualnie to jest najmniejszy gaminglaptop, a dla kogos kto nie interesuje sie tym i wali go czy w srodku jest x1600 czy x200 bo dla niego i tak to nie ma znaczenia to popatrzy kiwnie glowa i powie ot taki sobie lapek doslownie deczko mniejszy, wielka mi rewelacja :-)

 

Poza tym przeciez ten lapek nie moze byc juz wiele mniejszy bo go matryca ogranicza, moze dalo by sie go jeszcze splaszczyc (ba napewno sie da) ale to by pociagnego za soba dalsze 1000zl lekka reka w gore, poza tym pamietaj ze tam jest zamkniete x1600! a to POTRZEBUJE chlodzenia, wiec ohy i ahy nad rozmiarami sa uzasadnione. Moze nie ma co tak lapa gloryfikowac bo bateria to pomylka ale wymiary i osiagi jak na sprzet tej klasy i rok 2006 sa imponujace (jeszcze raz powtarzam - dla kogos kto w tym siedzi i wie co jest na rynku)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update : dzis kurierem dostalem Seagate Momentusa 5400.3 80GB (pierwszy 2,5" dysk z zapisem prostopadlym) + 1x1GB 667 Corsair, wrazenia z testow jakos w srodku przyszlego tygodnia bo dopiero w poniedzialek zamienie. Jednoczesnie jesli ktos jest chetny to bede mial do sprzedania 2x512 533 + 100GB Hitachi K120. Ceny jak zwykle okazyjne, chetni na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update : dzis kurierem dostalem Seagate Momentusa 5400.3 80GB (pierwszy 2,5" dysk z zapisem prostopadlym) + 1x1GB 667 Corsair, wrazenia z testow jakos w srodku przyszlego tygodnia bo dopiero w poniedzialek zamienie. Jednoczesnie jesli ktos jest chetny to bede mial do sprzedania 2x512 533 + 100GB Hitachi K120. Ceny jak zwykle okazyjne, chetni na PW.

znaczy sie wnoiskuje ze sie zabierasz za ostre krecenie FSB :wink:

 

ps.

"100GB Hitachi K120" jak mam rozumiec K120 w tym przypadku? :huh:

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie wnoiskuje ze sie zabierasz za ostre krecenie FSB :wink:

 

ps.

"100GB Hitachi K120" jak mam rozumiec K120 w tym przypadku? :huh:

jeszcze, żeby było czym kręcić :\

 

maSTHa212 - dobry wybór jeżeli chodzi o dysk B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K120 to seria dyskow Hitachi, na stronie firmowej wywalilo ze to world's most power efficient hdd. A co do wyboru to mysle ze nie jest zle, cenowo ladnie wyglada, osiagi ma tez calkiem calkiem. Sie zobaczy. Co do pamieci to zmieniam bo chce miec wolny jeden slot na przyszlosc. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K120 to seria dyskow Hitachi, na stronie firmowej wywalilo ze to world's most power efficient hdd. A co do wyboru to mysle ze nie jest zle, cenowo ladnie wyglada, osiagi ma tez calkiem calkiem. Sie zobaczy. Co do pamieci to zmieniam bo chce miec wolny jeden slot na przyszlosc. Tyle.

 

Powiedz co osiągniesz zmieniając dysk na ten z zapisem prostopadłym ?? Mniejsze zużycie prądu, lepsza wydajność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wiedziec skoro go nawet jeszcze nie wsadzilem do srodka?! Roznica w wydajnosci bedzie na pewno, 5400 daje sie odczuc bez wiekszego wysilku. I o to mi chodzi glownie, czy ten zapis da cos wiecej to na razie nie jestem w stanie powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co osiągniesz zmieniając dysk na ten z zapisem prostopadłym ?? Mniejsze zużycie prądu, lepsza wydajność??

Nowa orientacja zapisu danych zwiększa wydajność dysku, bez konieczności podnoszenia prędkości obrotowej, umożliwiając szybszy odczyt większych ilości danych znajdujących się pod głowicą. Lepsza wydajność dysku przy zastosowaniu technologii zapisu prostopadłego, nie powoduje zwiększenia poboru mocy oraz nagrzewania się dysku – co jest kluczową kwestią, ponieważ użytkownicy notebooków mogą pracować dłużej bez doładowywania baterii, a twórcy systemów konstruować coraz bardziej wydajne urządzenia. Zapis prostopadły zwiększa także niezawodność dysku, dzięki temu, że urządzenie wydziela mniejszą ilość ciepła.

To tak wygląda w teorii, teraz czekam na test tego dysku :)

Już chyba wiem, jaki będzie mój następny zakup, jak tylko wyjaśnie sprawe z gwarancją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka aktualizacja : dzis zamontowalem sobie NFS:MW. 1024x768, full detal, efecty on - zero zacinek, nawet zegarow nie podnosilem, wszystko na stock. Inna sprawa ze gra ma jakies dziwne zwolnienia i generalnie jest z du..y wzieta, straszna lipa, do U2 to nie ma podjazdu nawet. Na razie zostawiam na dysku ale ciezko widze przechodzenie jej calej. Poza tym chce jakos szybko lyknac HL2:Episode One zeby sprawdzic jak sobie X1600 poradzi z silnikiem HL2 z dodatkiem HDRu.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli moge wyrazic moje skromne zdanie- odnosnie tego laptopa, jestem na nie. Ja jestem fanem raczej klockowatych 17 calowych lapkow, mazyla by mi sie 19 ale nie stac mnie. Chodzi o to ze idac gdzies z laptopem i tak musze targac torbe czy plecak wiec nie robi mi roznicy czy wloke 2 kg wiecej. A jako ze postawny ze mnie chlop nie robi mi to roznicy;). Takze nie robi mi roznicy czy torba ktora niose jest o iles cm mniejsza, poprostu musze ja wlec. Laptop byc moze wykonany bardzo dobrze, chociaz z tymi katami widzenia to troszke mnie zawiodl , bo patrzac na dell'a WUXGA z jakiegokolwiek katu nie ma zadnych odbarwien. Widze ze bardzo radykalna zmiana z maszynki do gier. Ale nie sama karta graficzna zyje czlowiek. Jednak nic nie zastapi duzej matrycy o duzej rozdzielczosci. To jest moje skromne zdanie posrod zachwytow (tylko mnie nie zabijajcie). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga to nie wszystko, rozloz sie z takim pol metrowym kolosem na wykladzie czy w ogole gdziekolwiek. Poza tym ja tez jakis chudzielec nie jestem ale noszenie ponad 5 kg na plecach (to sam komp i zasilacz, nie mowie o reszcie akcesoriow) nie sprawialo mi przyjemnosci, mozesz mi wierzyc ze 2 kg mniej przy takich wielkosciach to bardzo duzo. Czy nic nie zastapi duzej matrycy z duza rozdzialka? Hmm a duzy zewn LCD? W domu w sam raz, a na wyjezdzie mniejsza starczy. Ale spoko rozumiem twoje podejscie, sam mialem 17 i dobrze mi z nia bylo. A poza tym teraz gra mi sie rownie dobrze jak na Sagerze, to co chce chodzi w natywnej ze wszystkim na max takze nie moge narzekac. A to co teraz jest na znacznie wyzszym poziomie to...cisza ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, upodobania sie zmieniaja. Dla mnie jakis czas temu bylo idotyzmem kupowania laptopa do gier. Musialbyc duzy blaszak i to jeszcze big tower (po co? nie wiem;P). Do tego moje zboczenie polega na tym ze lubie duzo cyferek w 3d smarkach;) Mialem przez niedlugi okres Dell'a 9300 i chodzilem z nim sporo i przyznam ze nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby brac lapka lzejszego i mniejszego. Sprzet mobilny dla mnie to taki ktory wsadze w kieszen. Chyba lubie wszystko co duze;) (moja panna ma ''d'' ;P )

P.S. zaden stacjonrany komp nawet z radkiem 1900XT crossfire nie bedzie mial tego uroku co laptop nawet ze zintegrowana grafa ( procz Acera)

Edytowane przez Lumpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem co tu do podniecania sie w tym lapie :)

 

core duo mozna se o kant d.... rozbic bo itak 99% aplikacji z tego nie kozysta

 

matryca 14" wxga jakas porazka(juz lepiej w takim wypadku x40 od lenovo - przynajmniej mozna go do kieszeni bojowek wlozyc)

a grafa jak grafa

 

wiem marudze :)

 

co do ciezaru: torbe czasami napycham do 12 kg wiec lap co wazy 2 czy 3 ni e robi roznicy

 

i jeszcze jedno pytanie : jaki kret wymyslil te lustra na matrycach, przeciez na tym sie nieda pracowac

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu zastanowiles sie w ogole zanim cos napisales?? :blink:

 

1. Zadne programy nie wykorzystuja Core Duo?! Wez najpierw poczytaj o tym, postudiuj wyniki w programach wszelkiej masci i przestan bredzic.

 

2. Z matryca nie bardzo rozumiem o co ci chodzi (a spodnie to chyba na specjalnie zamowienie ci szyja skoro laptopa w kieszenie chowasz)

 

3. Grafa - hmm w zeszlym roku mialem Della 9300, 17" ktorego karta graficzna miala gorszy wynik niz teraz ten malec, wiec nie wiem czy tak nie ma sie czym podniecac. Poza tym to ma TYLKO 14".

 

4. Wiesz jak jade na wakacje to walizki waza 20-30kg ale to chyba nie sztuka nawalic sobie bagazu w okolicy 1/3 wagi swojego ciala prawda?

 

EDIT.

Lustra wymyslili zeby takie krety jak ty mogly sie o to spytac <_<

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Z matryca nie bardzo rozumiem o co ci chodzi (a spodnie to chyba na specjalnie zamowienie ci szyja skoro laptopa w kieszenie chowasz)

nie bardzo zrozumiales co mam na mysli no ale coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ze nie zrozumialem to sam wiem, nie musisz mnie powtarzac. Tylko dziwi mnie czemu odpowiada Lumpy skoro moja odp byla do postu wyzej czyli do HiPhO. Czyzby podwojne konto i zapomniales sie przelaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wlasnie tez mnie dziwi czemu ktos zamnie odpowiada :blink:

 

1. quake 3 ma obsluge wielu procesorow, wiec jedynka obalona

 

2. 2 x twoje 14" wxga to mniejwiecej ma tyle pixeli co moje 15,4 wsxga co uwiez mi zaje.... ulatwia prace z wieloma oknami, widziales jak wyglada x40 bo gwearantuje ci ze wsadzis z go w kieszen od bojowek

 

3. do grafy sie wsumie nie czepialem

 

4. mi to zwisa - czy torba lezaca w bagazniku wazy 3 czy 30 kg

 

5. a te szklane matryce sa dla onanistow, ktozy sie podniecaja na widok wlasnej geby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Coraz bardziej sie gubie. Najpierw piszesz ze z Core Duo nie korzysta zaden program, jak ja mowie ze jest inaczej, to odpisujesz ze Q3 wykorzystuje i ze moja teza obalona. WTF?? :blink:

 

2. Nie tlumacz mi ze na WSXGA masz wiecej przestrzeni roboczej bo mialem 17" z rozdzialka 1920x1200 co jest o 1/3 wiecej jeszcze niz ty masz wiec wiem jak sie na tym pracuje. 1280x768 to standardowa rozdzielczosc dla 14" takze nie wiem co Cie tak dziwi. X40 widzialem, a wczoraj sprawdzilem specjalnie wymiary.

 

3.

 

4. Pisales o tym ze nie ma roznicy ile nosisz, o furze nie bylo mowy.

 

5. Wez sie zastanow co piszesz i jak piszesz. Urlop chyba w tym pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Doctorku nie musisz sie podlizywac ;) Ale ten typek na prawde mial cos z glowa, nie bede wklejac nawet tego co mi na PW przyslal <_< Zreszta nie powinien sie pojawiac - dla niego wakacje juz sie rozpoczely :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Doctorku nie musisz sie podlizywac ;) Ale ten typek na prawde mial cos z glowa, nie bede wklejac nawet tego co mi na PW przyslal <_< Zreszta nie powinien sie pojawiac - dla niego wakacje juz sie rozpoczely :D

nie podlizuje sie:)

 

dla mnie w3j bajka!! cudenko:) male szybkie zwinne opalone haha:)

 

i cos w ten typ bede celowal jako nastepny laptop.

 

nie chce ktos kupic acera?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze ludzie nie mieli na kolanach 4 kilo (i w gore) bo by zrewidowali swoje poglady. Jak ktos kupuje lapa zeby lezal caly czas na biorku to owszem. Ale jak ktos ma zamiar grac ale uzywac lapa tez jako stricte przenosnego laptopa to 4 kilo jest nieporozumieniem.

Zawsze tak twierdzielem takze nie zmieniam swojego zdania. Jak maSTHa212 mial wagoniastego sagera to mi sie wcale ten sprzet nie podobal bo byl niepraktyczny i tyle. Owszem wyniki w 3D marku mial dobre ale do grania wystarczy x1600 w zupelnosci.

Poza tym pierwsze widze zeby sie ktos podniecal duzymi wymiarami laptopa, to jest zdeka smieszne, to tak jak by sie podniecac jak dlugi kineskop ma monitor :/ Istota kazdego lapa nawet do grania jest kompaktowy wymiar, nie stac was na to - to trudno :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wlasnie tez mnie dziwi czemu ktos zamnie odpowiada :blink:

1. quake 3 ma obsluge wielu procesorow, wiec jedynka obalona

2. 2 x twoje 14" wxga to mniejwiecej ma tyle pixeli co moje 15,4 wsxga co uwiez mi zaje.... ulatwia prace z wieloma oknami, widziales jak wyglada x40 bo gwearantuje ci ze wsadzis z go w kieszen od bojowek

3. do grafy sie wsumie nie czepialem

4. mi to zwisa - czy torba lezaca w bagazniku wazy 3 czy 30 kg

5. a te szklane matryce sa dla onanistow, ktozy sie podniecaja na widok wlasnej geby

1. Teraz powoli wszystkie nowe gry będą obsługiwać dwurdzeniowce. To jest fakt!

2. Ty chyba masz 2,5m wzrostu, albo krok w kostkach, że takie bojówki nosisz :lol:

4. Do Indii samochodem nie pojadę. Z racji, że nie mam 6 zer na koncie, taksówkami też się nie będę tłukł. Plecak mi zostaje. Z 5kilową 17", w sumie czy to jakaś różnica?! Przecież nie muszę brać ubrań, aparat też mogę zostawić...

5. :blink: :shock: Widziałeś kiedykolwiek taki typ matrycy?! Nawet w promieniach słońca, mimo odbłysków, wszystko przemawia na korzyść "glare"! Jeśli mimo wszystko Ci to przeszkadza, to znaczy, że twój mózg ma słabe możliwości adaptacyjne. :lol:

 

P.S maSTHa212 kiedy jakiś teścik dysku i pamiątki? W ogóle jest jakaś znacząca różnica w szybkości Hitach/Momntus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teraz powoli wszystkie nowe gry będą obsługiwać dwurdzeniowce. To jest fakt!

2. Ty chyba masz 2,5m wzrostu, albo krok w kostkach, że takie bojówki nosisz :lol:

4. Do Indii samochodem nie pojadę. Z racji, że nie mam 6 zer na koncie, taksówkami też się nie będę tłukł. Plecak mi zostaje. Z 5kilową 17", w sumie czy to jakaś różnica?! Przecież nie muszę brać ubrań, aparat też mogę zostawić...

5. :blink: :shock: Widziałeś kiedykolwiek taki typ matrycy?! Nawet w promieniach słońca, mimo odbłysków, wszystko przemawia na korzyść "glare"! Jeśli mimo wszystko Ci to przeszkadza, to znaczy, że twój mózg ma słabe możliwości adaptacyjne. :lol:

 

P.S maSTHa212 kiedy jakiś teścik dysku i pamiątki? W ogóle jest jakaś znacząca różnica w szybkości Hitach/Momntus?

hehe dobrze powiedziane :D

 

mastha robił już testy hdd, gdzieś są screeny ... ale gdzie :plom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...3entry2156013 ;)

 

kurek, widzisz, wszystko zależy od własnych upodobań i wymagań. Dla mnie karta pokroju x700 nie starczałaby do grania już z 1,5 roku temu (wtedy to zauważałem, że mój osiągający >7k x800xtpe się czasem z eye- candies dławi), dla ciebie to full wypas i dziś. Pisząc to co napisałeś powyżej, pokazujesz, że nie bardzo rozumiesz i nie do końca przemawia do ciebie idea DTRów- twój wybór. Ja tego laptopa używam także poza domem, ale faktycznie także i w pracy mam biurko i na kolanach nigdy go trzymać nie musiałem :lol: ;) Dla kogoś, kto chce faktycznie sobie pograć w komfortowych warunkach, to 17" jest rozsądnym wyborem. Jedyny plus małej matrycy, to fakt, że słabsze vga także uciągną gry w natywnej rozdziałce. Ale jak ktoś chce naprawdę przenośny (ergo, i do kibelka i do metra ;)) sprzęt do grania, to kupuje PSP.

 

Notek maSTHa212/ kucyka to świetny sprzęt, jednak pisanie, że prawie o 100% wolniejszy w 3D laptop jest lepszy do grania (w dobie tak zasobochłonnych gier), zakrawa na, eufemistycznie pisząc, słabo popartą racjonalnymi przesłankami, tezę... ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko nie zaczynac mi tu kolejnej wojny na temat : co lepsze ultraportable vs dtr. Ale nie zgadzam sie w pelni z draak'iem. Szczerze mowiac mi bardzo komfortowo gra sie na moim Asusku zarowno przy biurku moge to robic, jak i w wyrku. Tutaj nie ma porownania z DTRem. Mala matryca ma wlasnie tez ten plus (tak, dla mnie to plus) ze ma mala rozdzialke a wiec i karta grafiki nie musi byc wypasiona zeby udzwignac wszystko w natywnej rozdzialce. I na koniec : te giery w ktore chce zagrac i gram, na chwile obecna odpalam ze wszystkim na maxa w natywnej rozdzialce i o to chodzi.

 

PS. PSP mam i giercze czesto tez w domu takze nie tylko w metrze mozna sie tym delektowac.

PS2. Na kiblu nie gralem i grac nie bede ;)

 

Dobra, koniec offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...