Skocz do zawartości
Ombre

Małe "lan Party" W Co Zagrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krótko i na temat w czerwcu zapraszam paru kumpli, łączymy dwa kompy i jazda ile wlezie, ot co wyluzowac sie i co nieco... Nie interesują nas strategie i gry temu podobne. Słabszy komp to athlon xp 2000, 512mb ram i gf fx 5200 (wezcie to pod uwage), a drugi komp to venice 3k, 512mb ram, gf 6600gt tak wiec nie ma problemu. Przeszukałem forum i znalazłem pare tytułów, ale zazwyczaj w recenzjach tryb multiplayer jest opisany w dwóch linijkach, tak wiec ciężko rozstrzygnać która gierca jest bardziej grywalna na sieci... :/ Licze na wasze obiektywne opinie, w co najlepiej zagrac 1 ON 1. Narazie myslalem o HL 1 lub 2 DM, Quake'u 3 lub 4 jezeli ruszy na kompie kolegi, nowej Toce i Colinie 2k5, a co wy polecacie? Prosze o jakieś krótkie uzasadnienie, z góry thnx za kazda odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Lepiej w Quake3, Q4 na fxie bedzie chodzil lipnie raczej.

 

Moze CS, polecam tez Serius Sam'a (jedynke lub drugie starcie) i starcrafta/warcrafta 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join Operation Tacoon Recon czy cos takiego - dobry Cooperative [FPP]

RUNE Halls of Valhala - dobra łupanka TPP wiking vs. wiking polecam

Assault on Terror - [FPP] z sentymentu :) 3 lata w to gralem, w CB tez dziala drabinka 1vs1 i ma cie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto robie takie lany z 2 kompami lub 3. W co najnczesciej gramy z kumplami to:

 

- Starcraft (grywalnosc)

- Warcraft3 (grywalnośc)

- Serious Sam (w to zawsze gramy z bananami na mordkach)

- Halo (podobnie jak SS, tyle ze tu mozna roznie kombinować podczas trybu DM)

- NFS U2 (w sumie nie wiem :D )

- Dungeon Siege 1/2 (wciaaaaaaaga na wiele godzin, kiedys grajac w DS1 zapomnielismy, ze to juz poludnie drugiego dnia)

- UT 2004 (max rozwałka, banany :D)

- CS (lamienie na necie. Gramy na tym samym serwerze, jak ktos z nas ginie to ma drugim kompie mamy wglad na cala mape... cheater?? :D )

- Ground Control 2 (fajny, nie wiem dlaczego ale tez wciaga!)

- Half-Life 1 (klasyk, grajac w to obklejcie kumpla tymi eksplodujacymi czujnikami ruchu :lol: )

- Homewrold 2 (rts grywalny jak starcraft... a spedza sie przy nim 3x wiecej czasu)

 

chyba cos wybierzesz :)

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS odpada- gralismy w to rok temu, bylo troszke wiecej ludzi, od paru latków do staruchów (czyt. 20lat) i zawsze było "Tomek daj fory", "no plzzz.... nie mam dzis dnia", "Ty masz myszke za 220zł! i ona za ciebie gra" itd. a to chyba nie moja wina ze kiedys gralem w cs'a na "poziomie" i pare lanow takze sie zwiedzilo :rolleyes: Tak wiec tegoroczne zalozenie jest jedne- nie gramy w cs'a :).

Pare pytań:

-Toca czy Colin? A moze obydwie :}?

-Czy Call of duty bedzie dobre do rozgrywki 1 on 1?

Reszte tytyłów dopiero musze "przejżec" bo szczerze nie znam ich :)

Dzieki za odpowiedzi ;]

update- thx Pluskwa za odpowiedz :) napewno wszystkie tytuły zobacze ;]

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strategi:

Generalsi, EU II, Heroes III

 

Jesli UT to tylko `99 na mapce zwanej Morpheus ]:->

 

 

Ja dzisiaj wlasnie mysle w o by se tu zagrac @ lan z młodym... i kurde on w nic pykac nie kce ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm net będzie, ale neo 256 na dwa kompy...? slabo raczej wyjdzie, chociaz nie jestem pewien.

Hohoho ile propozycji, bede jutro miał co przeglądac, dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kazdy z kompw ma 512 mb ramu - hmm...

 

Drugi to fx5200 - nie polecam gry na tym w bf2. Nawet na low nie bedzie wystarczajaco plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Szkoda, że nie chcesz strategi, bo one potrafią zająć dużo czasu i można fajnie pograć 1 vs 1.

 

2) Call Of Duty to następca Medal Of Honor. Jeśli się nic nie zmieniło, to nadal lokacje są zdecydowanie za duże na 2 graczy - gorszej nudy w życiu nie widziałem. Zabawa zaczyna się przy 4 graczach - sprawdzone doświadczalnie (1 mapa od 1 do 5 rano! - mapa sie nie znudziła, to my padliśmy z wyczerpania).

 

3) Pisząc o "Toce" chodzi Ci o grę TOCA czy Toca Race Driver? Jeśli o to drugie, to wg mnie od najnowszej wersji (TRD3) lepsza jest poprzednia wersja (TRD2).

 

4) Serious Sam rzeczywiście jest dość grywalny w cooperative. Może marudny jestem, ale pierwsze starcie jest jakieś takie fajniejsze.

 

5) Dobrą rozrywkę może zapewnić pierwsza wersja Unreal Tournament - wykonywanie misji (assault itp) jest bardzo fajne i zajmujące.

 

6) Z wyścigów to Collin 2 - prosta, bezstresowa gra nie wymagająca dużych umiejętności i do tego dostatczająca więcej radości z jazdy niż pozostałe (no chyba, że się ma dobrą kierownicę - wtedy 05 może być lepsze).

 

7) I jeszcze raz wyścigi: NFS (6) Hot Pursuit 2. Zabawa na 2 w łapanie przestępców lub zorganizowane ucieczki też może być ciekawa.

 

8) SOF 2, NFS U2 oraz Q4 może nie działać rewelacyjnie na słabszym sprzęcie. FX5200 to na prawdę bardzo słaba karta - na KT400+256MB ram okazała się słabsza prawie o 2k punktów od GW GF3 Ti200 450PP. Chyba, że jakiś lewy jestem lub karta była walnięta.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z kompw ma 512 mb ramu - hmm...

 

Drugi to fx5200 - nie polecam gry na tym w bf2. Nawet na low nie bedzie wystarczajaco plynnie.

o shit :/ faktycznie nei zwrocilem uwagi jakie chłopaki maja maszyny...

 

co do strategii to znakomita alternatywa starcrafta/warcrafta jest homeworld, tam komputerowy przeciwnik to prawdziwe wyzwanie, wiec nawet gra cooperative 2playerow vs 2ai jest swietna. Nie mowie o grze 3vs3, bo to jest juz poezją.

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES 4, PES 5 bo:

- grywalnośc jest nieziemska!!!

- obie części będą chodzić na podanych kompach jak złoto

- ogólnie mnóstwo frajdy - trzeba tylko troche treningu żeby opanować klawisze, jakiś zwód i ogólnie wyczuć grę a później tylko grać grać i grać - można zagrać w jednej drużynie (ahh te wyzywiska - jak podajesz ygh$%#h :D ) albo przeciwko sobie - wtedy gra nabiera prawdziwych rumieńców (zwłaszcza jak własne błędy zwalamy na AI kompa ;) )

 

To jedne z tych gier których łatwo się nauczyć ale dojść do mistrzostwa jest niezwykle ciężko - ciągle jest coś co można poprawić :) poza tym nie nudzą się.

 

Poza nogą to może jeszcze NHL 06.

 

Żeby nie było że same sportówki to dla relaksu może jakieś wyścigi w NFS:U2 i stare dobre Unreal Tournament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec... zabieram sie za przeglądanie tytułów, moja klasyfikacja:

1. Quake 3- Wymagania OK, rozwałka OK, biore to :)

2. Quake 4- Wymagania za duże, odpada.

3. Join Operation Tycoon Recon- Nie znalazlem zadnej informacji o grze o_O

4. Toca Race Drive 3- Wymagnia OK, dobre recenzje, biore.

5. RUNE Halls of Valhala- Wymagania OK, ale troszke staruszek, odpada, nie podoba mi sie.

6. Assault on Terror- to co wyzej, odpada

7. Serious Sam- Hmm... nie wiem co powiedziec, recki są, ale mi chodzi wyłacznie o tryb MP, a o nim jak zwykle nic nie pisze :/

8. Halo- także nic sie nie dowiedzialem o trybie MP ;/

9. Dungeon Siege 1/2- odpada, strategia.

10. Unreal Turnament-

11. Ground Control 2-

12. HL 2: DM-

13. Colin McRae 2k5-

14. Splinter cell : CT-

15. PES5-

16. Fifa 2006-

17. NFS- odpada.

18. Soldier Of Fortune 2-

19. CoD & Battelfield- odpada, za duże lokacje.

20. NHL i inne sportówki- opada, nie kręci nas to.

21. Swat 4-

Reszte tytułow ocenie pozniej teraz nie mam czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

PES5 odpada - nie ma opcji gry po LANie, wiec jedyna szansa to we dwoch na jednym kompie, co sie wiaze z potrzeba posiadania dwoch padow. Za to PES4 na LANie dziala. I uwierz mi - ja tez nie przepadalem za pilka na kompie - ale jednak ta gra ma tyle miodu, ze ciezko sie oderwac.

 

Quake 3 - 1vs1 sprawdza sie idealnie. Sporo mapek dla dwoch graczy.

Quake 2 + mody z II WS - sa mapki takze dla dwoch graczy. Znacznie lepsze niz COD czy MOH, gdyz w tych ostatnich mapek dla dwoch praktycznie brak.

Colin 04 - lepszy tryb online niz w dwojce, ale uprzedzam: scigasz sie sam ze soba, bo przeciwnik to i tak duch.

Soldier of Fortune 2 - sa rewelacyjne mapki dla dwoch graczy. No i ta radocha z odstrzelenia kumplowi glowy - moim zdaniem warto i to bardzo. Jak nie masz, to demko wystarczy w zupelnosci.

Duke Nukem 3D - TAK! TAK! zrezygnujcie z myszki, odpalcie ksiecia i sprawdzcie na wlasnej skorze, dlaczego ta gra nadal jest legenda. Wlasnie dzieki MP - a jak nie skonczyliscie jej jeszcze nigdy, to moze warto zainteresowac sie trybem Cooperative?

Unreal 2003 powinien dosc dobrze chodzic na tym FX5200 - warto sie zainteresowac.

Halo jest wielbione przez posiadaczy XBoxa za genialny tryb online - ja gralem tez tylko na Xie, wiec moge podzielic sie jedynie wrazeniami stamtad - i sa w mym przypadku umiarkowane. Nie lubie za bardzo takich futurystycznych klimatow, ale moga sie podobac. Rozwalka w kazdym razie fajna.

Tekken 3 na emu PSXa - wymagany pad. Bez tego tylko frustracja i nerwy.

 

A tak na marginesie, to jesli macie dostep do jakiejs konsoli (XBox, PS2), to Burnout + jakas bijatyka powinna rozwiazac sprawe definitywnie. Cala noc z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES5 odpada - nie ma opcji gry po LANie, wiec jedyna szansa to we dwoch na jednym kompie, co sie wiaze z potrzeba posiadania dwoch padow. Za to PES4 na LANie dziala. I uwierz mi - ja tez nie przepadalem za pilka na kompie - ale jednak ta gra ma tyle miodu, ze ciezko sie oderwac.

o kurde faktycznie z rozpędu zapomniałem :oops: :lol2:

oczywiście LAN w PES 4 a w PES 5 - 2 na jednym kompie jak już napisał sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi 1 vs 1 to

Serious Sam Pierwsze Starceie(cooperativ)

Serious Sam Drugie Starceie(cooperativ)

Serious Sam 2(cooperativ)

Quake 2(cooperativ)

Quake 3

Quake 4

Need For Speed (3) Hot Pursuit

Need For Speed (5) Porsche

Need For Speed (6) Hot Pursuit

Need For Speed (7) Underground (w tej wersji potrzebny jest path żeby był Multi)

Need For Speed (8 ) Underground

Need For Speed (9) Most Wanted

Unreal Toutrnament

Unreal Toutrnament 2003

Unreal Toutrnament 2004

Toca Race Driver 1

Toca Race Driver 2

Toca Race Driver 3

Colin Macrae Rally 2

Colin Macrae Rally 5

Teken 3 (emulator psx)

 

A jak byś zmienił zdanie i chciał strategie to

 

Warctaft 2

Warctaft 3

Warctaft 3 FT

Command & Conquer Red Alert 2 (najlepiej wy dwaj na kompa)

Command & Conquer Generals

Heroes Of Might & Magic 1

Heroes Of Might & Magic 2

Heroes Of Might & Magic 3

Heroes Of Might & Magic 5 (Premiera 8 czerwiec)

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry wybrane:

-Quake 3

-HL 2 DM

-Toca Race Driver 3

-Colin McRae 2k5

-Jakaś piłeczka, PES 4 lub fifa.

I kończąc już szukam jakiejś gry cooperative (dobrze napisałem?) Co najlepsze? Serious Sam? Moze cos innego?

Btw. Rozgrywka cooperative czyli taka w której ja z kumplem gramy przeciw AL? I np. wykonujemy misje?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ty sie nie zastanawiaj tylko serius sama bierz i nie pytaj :/

Przechodzisz mapki z single playera tyle ze z kumplem i macie 2x. wiecej wrogow niz w singlu (a jezeli gracie we 3, to 3x wiecej wrogow) - ogolnie sieka totalna i miejscami mozna sie niezle usmiac;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...