Skocz do zawartości
Gość ghost_dog

Pierwsze Wc Którego Się Nie Wstydzę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ghost_dog

witam wszystkich. chcialbym pochwalic sie swoim chlodzonkiem. jest ono raczej niskobudzetowe ale jak na moj gust wyszlo calkiem niezle. jest to juz bodajze 3 wersja ale dopiero ta wyszla mi jako tako i chwale sie nia :) zdecydowanie najtrudniejsze bylo zrobienie chlodnicy - pierwotnie byla to nagrzewnica od skody 105 rozlutowalem ja, wyczyscilem i nieznacznie skrocilem; musialem tez wlutowac w zbiornik po jednej stronie kawalek miedzianej blaszki bo byl tam kawalek sparcialej zasyfialej gumy. na koncu pomalowalem ja na czarny mat. bloczki to: prison v2 pro na CPU atira na NB i abadon na GPU. wezyki - cellfast zbrojone 12. wszystkie zlaczki to wtykane 12. pomka aquael 650. to by bylo na tyle. temperatury: 34 idle 38 stress na thorton@barton 12,5 x 150. na GPU ponad 60 w stresie - chyba zle dokrecilem blok. (EDIT: poprawilem zamocowanie bloku i temperaturka 41 stopni :) ) reszte zobaczycie na fotkach. estetom mowie z gory zeby ogladali tylko fotki zamknietej obudowy bo estetyki nie postawilem na najwyzszym miejscu ;)

 

Dołączona grafika

widok calosci

Dołączona grafika

chlodnica z arcticami 12 - niezle dmuchaja, ale i tak dyski chodza glosniej

Dołączona grafika

pompka zasmarkana klejem, wazne ze szczelna :)

Dołączona grafika

zamocowanie chlodnicy i wlew - prowizorka ale to tylko narazie. w wakacje jak bede mial wiecej czasu to zrobie jakies mocowanie z prawdziwego zdarzenia

Dołączona grafika

wyglad z zewnatrz...

Dołączona grafika

...i z tylu

kilka fotek jakie zachowaly sie z moich poprzednich (nieudolnych) prob zmontowania ChW znajdziecie na vitek.prv.pl jakby kogos to interesowalo. polecam zobaczyc jak przerobilem atmana, moze ktos wykozysta moj pomysl.

Dołączona grafika

na koniec chlodzenie dyskow - cicho, tanio i calkiem wydajnie

Edytowane przez ghost_dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

pierwszy jestem :lol2:

bede szczery :lol: mi sie nie podoba :sad: taka prowizorka to wszystko, te węże nieładne :(

no coz....

wazne że Ty jestes zadowolony :wink:

ale jak buda zamknięta to nawet sposik :]

pzodr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ... no spoko ... jak patrze na zamknietą bude ;)

Wąże zbrojone raczej sux, no ale cóż.

 

Pytanko mam do Ciebie: zostało Ci sie jeszcze troche tej siatki tuningowej? Potrzebny mi kawałek a nie ma sensu kupowac całego bo mi tyle nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje rade!

 

Gratulacje za wytrwałość w dążeniu do celu.

 

Fajnie wyszła górna dziura z kratką.

W środku skutecznie, na zewnątrz estetycznie.

Polecił bym jeszcze przyczepienie pompy na stałe, wtedy można by transportować bez obaw.

 

Napisz jeszcze jak sprawa wygląda z chałasem, co to za śmigła.

 

No i ważne że nie świeci!

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie powitrze jest wypychane przez chlodnice na zewnatrz czy do wewnatrz budy ? Ja mam w tej chwili chlodnicy w tym miejscu co ty ale wydmuciach!u powitrze na zewnatrz a wentyle z tylu wdmuciach!a do budy a na NB mam tylko radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

nie wiecie co piszecie. zbrojone weze sa wypas. nie lamia sie nawet jesli bardzo by sie chcialo. a chlodnica to faktycznie lipnie przymocowana ale chcialem juz to wszystko zlozyc do qpy zeby mi nie zagracalo pokoju. wentylatory pisalem ze arcitki 12 Arctic Fan 12 wydmuciach!a powietrze na zewnatrz. slychac je troche ale do czasu jak kupie regulator obrotow bo mam tylko 2 zlacza do wiatraczkow na plycie i ten z tylu jest w ogole nie podlaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

heh, wc niezłe, szczerze to bym wolał zrobic układ na 8/10 niz na zbrojonych, 8/10 jeszcze lepiej by sie doginały (tzn nie łamały) a zaoszczedziłbys miejsca w budzie.

 

Ogolnie wc spox. Jedynie te pancerniaki mi sie nie podobują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompeczkę, to nieźle zasmarkałeś :wink:, ale ważne ze szczelne :P

zbrojone węże - grube i niezbyt wyglądają :/

ładnie wykonane to okno, i dziura na chłodnica z tą siatką tuningową i uszczelką. (przynajmniej z daleka tak wygląda, nei wiem jak z bliska :wink:)

 

ogólnie - układ moze do najpiękniejszych nie należy, ale ważne ze spełnia swoje zadanie i ze właściciel jest zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wżęże zbrojone może nie wyglądają ale za to nie tracą na przekroju w miejscu zginania ,nawet gdy płynie przez nie bardzo ciepła woda.

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUUZY plus za to że WC zrobiłeś tanim kosztem i nie poszedłeś na łatwizne jak dużo userów z tego forum

 

co do wentyli mam te nowe AC 92mm i 12v są dość głośne ale na 7v są ciche i dmuchają wcale nie gorzej niż na 12v

mam rownież wentyle AC 120mm tyle że z innej seri (tej z normalną ramką) i są rownież godne polecenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUUZY plus za to że WC zrobiłeś tanim kosztem i nie poszedłeś na łatwizne jak dużo userów z tego forum

no to pojechałeś !! co wg Ciebie znaczy tanim kosztem i co znaczy na latwizne innych userów ? bo ja tu widze bloki kupne, pompka kupna, weze i zlaczki kupne, chlodnicy nie widze bo fotki tragiczne, jak dla mnie to sie wiele nie rozni od innych wodnych chłodzeń np. ktoś tu pokazywał z blokami mate`a poza jakością złożenia i marnym pedantyzmem.

 

wc mierne - wazne ze wlasciciel zadowolony , nic dodac nic ujac.

Edytowane przez pit202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUUZY plus za to że WC zrobiłeś tanim kosztem i nie poszedłeś na łatwizne jak dużo userów z tego forum

 

co do wentyli mam te nowe AC 92mm i 12v są dość głośne ale na 7v są ciche i dmuchają wcale nie gorzej niż na 12v

mam rownież wentyle AC 120mm tyle że z innej seri (tej z normalną ramką) i są rownież godne polecenia !

Nie rozumiem powiazania "drogie czesci, latwy montaz" oraz "tanie czesci, trudny montaz"...

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pojechałeś !! co wg Ciebie znaczy tanim kosztem i co znaczy na latwizne innych userów ? bo ja tu widze bloki kupne, pompka kupna, weze i zlaczki kupne, chlodnicy nie widze bo fotki tragiczne, jak dla mnie to sie wiele nie rozni od innych wodnych chłodzeń np. ktoś tu pokazywał z blokami mate`a poza jakością złożenia i marnym pedantyzmem.

 

wc mierne - wazne ze wlasciciel zadowolony , nic dodac nic ujac.

wiesz ale pompke sam zmodowal (kiepsko bo kiepsko ...) chłodnica była rozlutowana i skrocona a to jest chyba łatwiejsze niż kupienie gotowej pompki typu laing chlodnicy na wentyle 120mm i blokow

złożenie takiego "kupnego" WC polega na przykreceniu blokow, postawieniu chłodnicy, no i polączeniu wężami

 

pompka kupna

a ktoś robił homemade ? :wink:

 

EDIT:

:mur:

sorry ale tylko tak moge to podsumować

 

Kolejność nie ma znaczenia.

to samo na PM napisałem :D Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

heh,wydaje mi sie czy nikt nie zauwazył ze woda z pompki idzie do grafy potem do proca??

proc ma przez to troche cieplej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh,wydaje mi sie czy nikt nie zauwazył ze woda z pompki idzie do grafy potem do proca??

proc ma przez to troche cieplej.

:mur:

sorry ale tylko tak moge to podsumować

 

Kolejność nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

taa, to dlaczego woda w wc sie robi ciepła?? bo przepływa przez bloki.

Nie ma znaczenia dla poprawnego funkcjonowania, ale na temperatury musi miec nawet minimalny wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, to dlaczego woda w wc sie robi ciepła?? bo przepływa przez bloki.

Nie ma znaczenia dla poprawnego funkcjonowania, ale na temperatury musi miec nawet minimalny wpływ.

temat był poruszany xx razy i powiem tyle:

-nie upieraj sie Pan bo tylko teoretyzujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

wc takie sobie, wc mierne... czego wy sie ludzie czepiliscie?? ulegam wrazeniu ze pomineliscie najwazniejsze: roznica pomiedzy idle a stress to 4 stopnie. nikt tez pewnie nie zauwazyl vmoda na grafice i powiem tyle ze jak zwiekszylem napiecie do 1,7 a czestotliwosc do 540 (na gpu) to temperatura skoczyla i 2 (sł. dwa) stopnie - grafa to Leadtek WinFast A6600.

zauwazylem ze jak ktos nie ma przezroczystych wezy to jada po nim wszyscy jak po psie. a ja powiem tyle ze mialem we wczesniejszych WC przezroczyste cellfasty i te sa NIEPOROWNYWALNIE lepsze. moze i maja mniejszy przeswit - taki jak w 10/8 zwyklych wiec w czym problem skoro takie sa teraz "na topie"? BTW mowienie ze zbrojone weze sa do [gluteus maximus] potwierdza tylko moja teorie ze w tym kraju ZAWSZE najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy najmniej wiedza na dany temat

kiepsko zmodowana pompka? dlaczego? przeciez nie cieknie. a obudowe mam zamknieta wiec jej nie widac.

moze ktos napisze cos o ostatniej fotce, bo to imo najlepszy sposob na chlodzenie dyskow jaki widzialem.

Edytowane przez ghost_dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

temat był poruszany xx razy i powiem tyle:

-nie upieraj sie Pan bo tylko teoretyzujesz

To, ze woda sie nagrzewa w blokach to tylko teoria?

Nie wierze zeby sie nie nagrzewała, bo w koncu jak sie zgasi wiatraki na chłodnicy to temp wody wzrasta. Wiec musi byc cieplejsza, chociaz ten jeden stopien.

Mi sie wydaje ze jak pompka ma duzy przepływ to nie ma tak wielkiego znaczenia, ale skoro ma mały to pompka dłuzej przebywa w bloku, przy czym sie nagrzewa.

Nie drąrzmy tego tematu.. wyraziłem zwoje zdanie ze nie podoba mi sie taki układ, gdzie najpierw przechodzi przez gpu, a potem przez cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze woda sie nagrzewa w blokach to tylko teoria?

Nie wierze zeby sie nie nagrzewała, bo w koncu jak sie zgasi wiatraki na chłodnicy to temp wody wzrasta. Wiec musi byc cieplejsza, chociaz ten jeden stopien.

Mi sie wydaje ze jak pompka ma duzy przepływ to nie ma tak wielkiego znaczenia, ale skoro ma mały to pompka dłuzej przebywa w bloku, przy czym sie nagrzewa.

Nie drąrzmy tego tematu.. wyraziłem zwoje zdanie ze nie podoba mi sie taki układ, gdzie najpierw przechodzi przez gpu, a potem przez cpu.

po prostu dobrzy ludzie chcą żebyś nie tkwił w błędzie... rozumiem że wolałbyś zyskać tę różnicę o wartości błędu pomiarowego w zamian za to, że musiałbyś poprowadzić węże (nie mówiąc o zbrojonych), z pompki do góry do cpu, potem na dół do gpu, a potem znowu do góry do chłodnicy?

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc takie sobie, wc mierne... czego wy sie ludzie czepiliscie?? ulegam wrazeniu ze pomineliscie najwazniejsze: roznica pomiedzy idle a stress to 4 stopnie. nikt tez pewnie nie zauwazyl vmoda na grafice i powiem tyle ze jak zwiekszylem napiecie do 1,7 a czestotliwosc do 540 (na gpu) to temperatura skoczyla i 2 (sł. dwa) stopnie - grafa to Leadtek WinFast A6600.

zauwazylem ze jak ktos nie ma przezroczystych wezy to jada po nim wszyscy jak po psie. a ja powiem tyle ze mialem we wczesniejszych WC przezroczyste cellfasty i te sa NIEPOROWNYWALNIE lepsze. moze i maja mniejszy przeswit - taki jak w 10/8 zwyklych wiec w czym problem skoro takie sa teraz "na topie"? BTW mowienie ze zbrojone weze sa do [gluteus maximus] potwierdza tylko moja teorie ze w tym kraju ZAWSZE najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy najmniej wiedza na dany temat

kiepsko zmodowana pompka? dlaczego? przeciez nie cieknie. a obudowe mam zamknieta wiec jej nie widac.

moze ktos napisze cos o ostatniej fotce, bo to imo najlepszy sposob na chlodzenie dyskow jaki widzialem.

Ja widze jedno, że masz poporstu kompleksy z powodu swojego kibla. Człowieku, wiesz przeciez, że pokazując układ całemu światu na forum musisz byc przygotowany na krytyke. Przecież o to w tym wszystkim chodzi. Gdyby wszyscy mieli tylko zachwalac prace innych to by było nudno. Tak samo, nikt tutaj nie ma zamairu wchodzic drugiemu w d..e i sie podlizywac, wiec jezeli sie cos nie podoba to mozna to napisac.

Jsli masz z tym problem to radze nastepnym razem nie pokazywac swojego komputera innym.

 

... jak pompka ma duzy przepływ to nie ma tak wielkiego znaczenia, ale skoro ma mały to pompka dłuzej przebywa w bloku, przy czym sie nagrzewa.

Hahah ... no tak, pompka dłużej przebywa w bloku :blink: Czegoś takiego nie słyszałem jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze jak ktos nie ma przezroczystych wezy to jada po nim wszyscy jak po psie. a ja powiem tyle ze mialem we wczesniejszych WC przezroczyste cellfasty i te sa NIEPOROWNYWALNIE lepsze. moze i maja mniejszy przeswit - taki jak w 10/8 zwyklych wiec w czym problem skoro takie sa teraz "na topie"? BTW mowienie ze zbrojone weze sa do [gluteus maximus] potwierdza tylko moja teorie ze w tym kraju ZAWSZE najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy najmniej wiedza na dany temat

kiepsko zmodowana pompka? dlaczego? przeciez nie cieknie. a obudowe mam zamknieta wiec jej nie widac.

moze ktos napisze cos o ostatniej fotce, bo to imo najlepszy sposob na chlodzenie dyskow jaki widzialem.

No ja bym na twoim miejscu się wogule nie przejmował, bo wc działa jak trzeba i tobie się podoba, ale jak zamieszczasz go na forum to musisz się liczyć z krytyką. A to że każdy ma swoje przemyślenia na temat wyglądu wc to już trudno. Na tym forum jest taki trend:

Wszyscy by cię chwalili/('ooo pięknie wc"), jak byś nakupił części za 1000zł, ładnie to poskładał bo to szczyt zdolności motorycznych i najtrudniejsza rzecz dla niektórych (stąd pytania typy gdzie rez/jaka kolejność itp) no i oczywiście nie zapomniał o kabelkach

lub.....

Poskładał wc najmniejszym kosztem ale jak widzsz węże muszą być przeźroczyste (inaczej odzew taki jak tu:), wszystko musi być cudownie zamontowane, ew przerobione (choć ja też za pompkę nie pochwalę, więcej staranności, byś mógł w to włożyć)

Tyle na temat krytyki, a teraz moja opinia.

Wc jak wc, tanie i działa dobrze, ale zaznaczyłeś że to tak na szybkiego posładane bo pokój graciło, więc moja rada dokończ, dopieść (szczególnie pompka), nie podświetlaj i będzie git.

 

A do dysków to przecież żadnej ameryki nie odkryłeś, 2 blaszki i wentylator, jest topik ochłodzeniu hdd więc tam znajdziesz ciekawsze pomysły.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc takie sobie, wc mierne... czego wy sie ludzie czepiliscie??

Bo i nic nadzwyczajnego tutaj nie widac. Zdjecia slabe, dobor komponentow tez nie powala, a sama cena, to juz kwestia wzgledma. Tanie wc, to tabelka z cenami kazdej zlaczki, wysylek itd, ladna przejrzysta suma mowi nam czy uklad byl tani czy nie, bo takie ogolniki o niczym nie swiadcza.

Tez obserwuje tutaj taka tendencje ze jedni oczekuja wyszukanych homemadeow, przerobek kazdej mozliwej czesci i uznaja to za cos niezwyklego, a jeszcze inni placza ze szczescia widzac zestaw kupiony z jednego sklepu, poskladanie calosci w 60min i pare ladnych fotek dobra cyfrowka.

Wszystko zalezy od tego czego oczekujemy i co uznajemy za wartosciowe. Wazne ze spelnia swoja funkcje i jestes zadowolony. Tylko pokazujac cos liczyc na pozytywne opuinie musi to byc ponadprzecietne, estetyczne (dobra jakosc zdjec), tak zeby bylo widac czy sie ktos staral czy nie. W przeciwnym razie mamy krytyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ghost_dog

 

gratki Twojego WC jednak mam pare zastrzezen/pytan

 

Na wstepie odniose sie do Twoich slow: "wc takie sobie, wc mierne... czego wy sie ludzie czepiliscie?? ulegam wrazeniu ze pomineliscie najwazniejsze: roznica pomiedzy idle a stress to 4 stopnie. nikt tez pewnie nie zauwazyl vmoda na grafice i powiem tyle ze jak zwiekszylem napiecie do 1,7 a czestotliwosc do 540 (na gpu) to temperatura skoczyla i 2 (sł. dwa) stopnie - grafa to Leadtek WinFast A6600.

zauwazylem ze jak ktos nie ma przezroczystych wezy to jada po nim wszyscy jak po psie. a ja powiem tyle ze mialem we wczesniejszych WC przezroczyste cellfasty i te sa NIEPOROWNYWALNIE lepsze. moze i maja mniejszy przeswit - taki jak w 10/8 zwyklych wiec w czym problem skoro takie sa teraz "na topie"? BTW mowienie ze zbrojone weze sa do [gluteus maximus] potwierdza tylko moja teorie ze w tym kraju ZAWSZE najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy najmniej wiedza na dany temat

kiepsko zmodowana pompka? dlaczego? przeciez nie cieknie. a obudowe mam zamknieta wiec jej nie widac."

 

nie rozumiem troche Twojego podejscia. Zakladasz topic nie o Twojej obudowie ale wlasnie o WC o jego wykonaniu, dobranych kompenetach etc etc IMO slowa krytyki sa mile widziane wlasnie po to by dazyc do idealu! Wiec nie sztresuj sie tak ;]

 

1. weze... sam w moim pierwszym WC zastosowalem weze hydrauliczne i odradzam je teraz kazdemu. Nie ze wzgledu designu bo mi sie bardzo podobaja np. ale ze wzgledu bezpieczenstwa. Duzo podkreslam duzo trudniej osiagnac idealnie szczelny i pewny uklad na tych wezach poniewaz po prostu sa za twarde to raz a dwa zajmuja duzo wiecej miejsca, duzo trudniej je ulozyc w budzie. Naprawde podziwiam Twoja odwage ze zrobiles uklad na zlaczkach wtykanych i wezach zbrojonych... :|

 

ad 2. zastanawiam sie dlaczego dales weze o srednicy wewnetrznej 12mm? Po co takie grube?

 

3. estetyka... klade na to potforny nacisk. Komponenty nie musza byc najwyzszej jakosci moze byc to WC homemade ale estetyka i wyglad to podstawa. U Ciebie chocby na pompie widac jakis klej, czy to poxilina no sorry ale troszke to nie tegez wyglada i tlumaczenie ze tego nie widac bo buda jest zamknieta niczego nie zmienia zrob cos z tym bedzie o wiele lepiej. Chlodnica u gory to samo... gdy klej wyschnie szlifiereczka w lapki ladnie wygladzic potem zamalowac i jest full pro. Wspomniane wyzej weze gdybys je rowniez wymienil estetyka podskoczyla by w gore poniewaz zyskasz wiecej miejsca i ladniej je ulozysz.

 

tempy wporzo jakto na dobrze poskladanym WC

 

podoba mi sie to jak jest umieszczona chlodniczka i pokrycie siatka tuningowa bardzo elegancko to wyglada :) samo WC dla mnie jednak niestety wymaga dopracowania.

 

pozdroofka

Lagierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Hahah ... no tak, pompka dłużej przebywa w bloku :blink: Czegoś takiego nie słyszałem jeszcze

Chodzi mi o długosc przebywania danej "cząsteczki" wody.

Wiadomo ze przy przeływie 800l/h bedzie kruciej w blokuu niz przy przepływie 80l/h

A bedąc w bloku woda nagrzewa sie.

 

Jesli chodzi o to ze mu jest wygodnie, to juz sam to zauwazyłem, ale umiesciłbym to inaczej: Pompka na dole, z pompki do chłodnicy, z chłodnicy do proca, potem do chipsetu albo do grafy, a potem do pompki (wlot)

Tyle, ze mogłyby wystapic problemy z dogieciem weza, ale jak wyczytałem w tym topicu to nie idzie ich złamac

 

Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o długosc przebywania danej "cząsteczki" wody.

Wiadomo ze przy przeływie 800l/h bedzie kruciej w blokuu niz przy przepływie 80l/h

A bedąc w bloku woda nagrzewa sie.

 

Jesli chodzi o to ze mu jest wygodnie, to juz sam to zauwazyłem, ale umiesciłbym to inaczej: Pompka na dole, z pompki do chłodnicy, z chłodnicy do proca, potem do chipsetu albo do grafy, a potem do pompki (wlot)

Tyle, ze mogłyby wystapic problemy z dogieciem weza, ale jak wyczytałem w tym topicu to nie idzie ich złamac

 

Koniec tematu.

a teraz przeloz to na *C roznica pomiedzy przeplywem 300l/h a 800l/h w wypadku zastosowania 1go bloku jest niezauwazalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pompka na dole, z pompki do chłodnicy, z chłodnicy do proca, potem do chipsetu albo do grafy, a potem do pompki (wlot)

(...)

GL przy odpowietrzaniu

-----------

IMO wucet ma chodzc a nie wygladac.

 

jasne, mozna dokladac do np. samochodu tone plastikow i swiatelek z tesco, nie robiac nic pod machą, kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...