Skocz do zawartości
Caleb

Dead Island

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiają się nowe informacje i screeny o DI: Riptide m.in. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=70697 W zasadzie nowa część nie będzie się znacząco różniła od jedynki. Pojawi się kilka ciekawych możliwości jak budowa fortyfikacji - tego akurat mi brakowało :) W sumie to dobrze, że nie majstrują zbyt dużo. Bohaterowie ci sami (+ jeden nowy o unikalnych umiejętnościach), lokacja podobna (wyspa podtopiona przez tsunami), grafika wygląda na taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No ogólnie wygląda spoko, kwestia tylko jak te nowe elementy się sprawdzą. Ogólnie ta gre to spin-off a nie sequel, i nastawienie na "fabułę" ma być mniejsze (wiem, że to zabawnie brzmi w przypadku tej gry, no ale jednak były to normalne questy).

 

Liczę jednak na miodność w co-opie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich o

 

Przeczytałem większość postów z tego tematu, i widzę, że jest tu całkiem przytulny kącik dla fanatyków Dead Island i jeszcze nie raz tu zajrzę Dołączona grafika

Już dawno żadna inna gra nie zachwyciła mnie tak bardzo swoją prostotą a jednocześnie grywalnością oraz ciekawą i wciągającą fabułą. Bodajże najlepsza dewastacja ciał przeciwników jakiej uświadczyłem.

 

No i jak zapewne się domyślacie - piszę z problemem...

 

Rozpocząłem w zeszłym tyg rozgrywkę Samem B. Wszystko szło jak z płatka i doszedłem do tego niefortunnego momentu z Ope w wiosce i stadem mięsa. Ten sam problem jak u kolegów wcześniej - zbyt mało czasu, zbyt dużo trupów, 2óch twardzieli, zniszczona broń (a używałem w sumie najlepszej obuchowej jaka się trafiła), Ope ciągle umiera.

Męczyłem się z 4 h i no fookin way...

 

Tak mnie to poirytowało (a jestem bardzo zdeterminowany aby tą grę ukończyć), że rozpocząłem drugą grę, postacią Xian Mei (rozkminiłem, że zgrabna Azjatka z kataną lepiej sobie poradzi ze stadem zombie od nigga rapera z maczugą Dołączona grafika)

 

Do tego nie skasowałem sejwa z wcześniejszą grą gdy grałem Samem (tak na wypadek gdybym spróbował do niego ewentualnie wrócić).

 

Wszystko ładnie, pięknie, dbałem o ekwipunek (zero syfu, tylko najbardziej potrzebna broń). I doszedłem do misji w mieście w której trzeba było w opuszczonym domu skrócić cierpienia żony oraz córki jednego z "mieszkańców" kościoła.

Po unicestwieniu obu truposzy zonk - znikł mi obraz (jeszcze w tej opuszczonej chacie). Mogłem poruszać się postacią i miałem radar ale zamiast obrazu wnętrza domu miałem jakieś popieprzone kolory. Próbowałem po radarze trafić na drzwi aby wczytało mi się miasto lecz kicha.

No to wpadłem na pomysł - "wczytaj sejwa !"

 

Tak też zrobiłem na moje nieszczęście. Zonk x 38420576354. Wczytała mi się lokacja miasta, owszem, w momencie w którym była Xian, lecz zamiast Xian, moją postacią jest Sam B na 1szym poziomie bez ekwipunku itd... I w dodatku jeszcze z stadem mięsa na karku (Techland naprawdę zadbał aby gracz przeżywał horror xD)

 

Nie mam 2óch sejwów jak wcześniej. Mam jeden. Mam Sama na 1szym poziomie w lokacji w której doszedłem grając Xian... Scaliło się czy co?

 

Grimlock oraz Harry Lloyd, liczę głównie na was - co mam zrobić?

 

Da się uratować jakoś sejwa z Xian?

Jestem tak grą podjarany że mogę zacząć jeszcze raz od nowa, tylko boję się kolejnego zebanego sejwa (może jest jakiś patch który temu zapobiega?)

 

Liczę na podpowiedź ludzie, pomóżcie, doradźcie...

 

Pozdrawiam i niech trup będzie z wami o

Edytowane przez Dżudżak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja sie niestety nie spotkałem z czymś takim, ze znikaniem obrazu też nie. Nie wiem co sie mogło stać, ale tutaj jest dobry przykład na to, że należy robić backup save-ów po każdej sesji grania.

 

Spróbuj napisać na jakimś forum o tej grze czy coś, czy też spytać deva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem w zeszłym tyg rozgrywkę Samem B. Wszystko szło jak z płatka i doszedłem do tego niefortunnego momentu z Ope w wiosce i stadem mięsa. Ten sam problem jak u kolegów wcześniej - zbyt mało czasu, zbyt dużo trupów, 2óch twardzieli, zniszczona broń (a używałem w sumie najlepszej obuchowej jaka się trafiła), Ope ciągle umiera.

Męczyłem się z 4 h i no fookin way...

 

Warto mieć kilka Mołotovów i z jedną Deo-bombę. Rzucić jeden koktajl w Thuga i ze dwa w szmaciarzy. Zabierze to trochę hp i spowolni tych szybszych. Gdy szmaciarze będą się zblizać rzucasz deo-bombę, resztę towarzystwa szybko wykańczasz w trybie trybie furii i potem tylko zostaje biegiem pomóc Ope'owi z thugiem.

Przy mniej więcej poziomie 49-51 można kupować od handlarza w "River Village" granaty - te same, którymi wykańcza się Afrana i spółkę tuż przed zdobyciem łodzi.

 

Poszukaj brązowej czaszki: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=B8Bd9xQnvIg zdobędziesz w ten sposób "Developer 666 mod", który pozwoli Ci na zbudowanie rękawicy "Hand of Glova", która pozwala na rażenie zombiaka prądem i odrzucenie - działa na wszystkie (na Ramie jeszcze nie testowałem). Kilkukrotne użycie na tym samym pacjenie przekształca go w "żeberka z grila".

 

Nie mam 2óch sejwów jak wcześniej. Mam jeden. Mam Sama na 1szym poziomie w lokacji w której doszedłem grając Xian... Scaliło się czy co?

 

Grimlock oraz Harry Lloyd, liczę głównie na was - co mam zrobić?

 

Da się uratować jakoś sejwa z Xian?

Jestem tak grą podjarany że mogę zacząć jeszcze raz od nowa, tylko boję się kolejnego zebanego sejwa (może jest jakiś patch który temu zapobiega?)

 

 

Nie spotkałem się z tego typu błędem. Po każdym zamknięciu gry wraz ze Steamem, ten drugi dokonuje synchronizacji konta do Steam Cloud. Poza achievementami, savegame'y też powinny się synchronizować.

 

Jedyne co mogę doradzić to edycja savegame'a aby choć inventory "odtworzyć" i wykonywać automatyczny backup savewów:

 

http://forums.steamp...d.php?t=2133547

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Grałeś w pierwszą Borderlands? Bo jak dla mnie to jest dokładnie to samo jeśli chodzi o fabułę i gameplay, tyle że w DI siekamy zamiast strzelać, no i w sumie nie ma bossów po drodze. Fabuły prawie nie ma, przez to jak dla mnie gra obowiązkowo do co-opa, przynajmniej za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fabułą, jak to w przypadku "zombianek", jest tak sobie, ale gra potrafi wciągnąć i w singlu - przynajmniej mnie wciągnęła :) Powiedziałbym tak, że akcja nadrabia braki w fabule :)

Dodam, że to jedna z nielicznych gier ostatnio, którą skończyłem xD a jestem już stary, markotny i wybredny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w tej grze to drugi plan, największa zabawę daje walka z zombie i eksploracja terenów, a atmosfera przychodzi po opuszczeniu pierwszej wyspy, więc nie należy się zrażać po kilku godzinach plądrowania bajkowego terenu, zresztą popatrz na to:

 

http://steamcommunity.com/profiles/76561197970660224/screenshots/?appid=91310&sort=newestfirst&browsefilter=myfiles&view=imagewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay:

 

 

 

 

Nie panikuj, Deep Silver sie z tego juz wycofal. Z drugiej strony to moglbyc tylko, kolejny celowy pomysl na promocje gry.

 

 

Niesmaczne... Proooosze Cie, gra jest sama w sobie 'niesmaczna', a Ty bys chcial designu i estetyki rodem z Kalevro?

 

Ludzie, kojarzycie pojęcie - ironia? Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też liczę na konkretny rozjeb Dołączona grafika

 

Akcją przypomina trochę obronę pozycji w HL2 (Nova Prospekt). Uwielbiałem ten konkretny etap - budowanie barykad z szaf, stołów, skrzyń i innych gratów, potem tylko rozstawienie wieżyczek, przeładowanie shorguna / kuszy / rewolweru i masakrowanie bezradnych Combine Dołączona grafika

 

Czy mi się zdaje, czy nagle broń palna ma większą siłę rażenia w Riptide niż w "jedynce"? Z kałacha trzeba było nieźle opróżniać magazynki aby likwidować zombie, nie wspominając o karabinie szturmowym (rapid).

 

Ciekawi mnie czy będą pojazdy np. pickupy, czy tylko łodzie do dyspozycji?

 

PS. Przydalby się jakiś karabin z granatnikiem podlufowym - nie ma nic fajniejszego do uspokojania tłumów ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riptide.

brak mi tego łał. które towarzyszyło DI. bo przecież to już gdzieś było. dostaliśmy nowe lokacje, pare rzeczy poprawiono, pare dodano, pare skaszaniono. gra jakby mniej wciąga. jakieś 9h gry ze skupieniem raczej na wątek głowny. optymalizacha iamo gorsza. fanom trupów polecam Dołączona grafika

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riptide rzeczywiście wygląda bardziej jak dodatek z misjami do jedynki ale mimo wszystko jest to gra przy której można się trochę wyluzować grając z kilkoma kumplami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie Dołączona grafika Mam problem z tą gierką. Kupiłem ją na premierę, i dopiero teraz znalazłem czas by pograć.

Konfig ma się następująco:

i3 530 2.93GHz
8gb ramu
GPU HD5870
Windows 8.

Nie pytajcie co z kompem z configu...

Otóż mam problem z tą grą. Mianowicie: nie mogę zmienić żadnych ustawień w grze, po prostu się nie zapisują. Do plików Video w Moich Dokumentach nie mam dostępu, i nie mogę ich zmienić, gdyż system na to nie pozwala w żaden znany mi sposób. Gra wyglada fatalnie, nie mam nawet normalnego światła podczas dnia, tylko pogodę jakby cały czas padało, brak jakichkolwiek cieni, światło wygląda fatalnie, brak jakichkolwiek efektów, nawet ognia nie widzę... :/

Próbowałem róznych fixów etc. Modów nie instalowałem, ze względu na to, że wedle internetów steam źle odbiera modyfikacje do DI, zwłaszcza jak chcemy pograć online... :/ Sterowniki aktualne, żadne błędy nie wyskakują podczas gry, poza faktem że wygląda gorzej niż na konsolach... Gra przeinstalowana 3 razy (ściągana przez steam, jak i z płytki instalacja nic nie dają...)

Ktoś miał taki problem i go jakoś rozwiązał?

 

UPDATE: 

http://img708.imageshack.us/img708/3051/5uir.jpg

Tak to wygląda..

Udało mi się dostać do video.scr i go zmodyfikowac. Ale nadal nie mam cieni (mimo że ustawione są na v.high) światła oraz niektórych efektów (ognia np...) Help me...

Update 2:

Już sobie poradziłem. :D 

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dead Island mi podszedł, więc kolejna ich gra też pewnie trafi w me gusta. Z trailera wypada dość dynamicznie co cieszy, bo nie będzie się nudziła szybko. Grafika jak na silnik Chrome wypada bardzo ładnie.  Tak więc mamy zombiaki ze stylem grania znanym z Mirror's Edge. Może byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że akcja Dying Light nie będzie rozgrywać się tylko w mieście, choć parkour "wymaga" infrastruktury miejskiej. Kurort z Dead Island miał swój urok/klimat i bardzo mi brakowało go w Dead Island Riptide. Poza kawałkiem plaży, resztę można przyrównać do dżungli i miasta z pierwszej części. W pierwszej części było też więcej ciekawostek i smaczków oraz szybciej można było zdobyć katanę. Po dokonaniu kilku poprawek m.in. po przyśpieszeniu chodu postaci - w Riptide postać była wolniejsza, grało się całkiem przyjemnie. Szczególnie z powodu skuteczniejszej broni palnej. Przejście końcówki z wymaksowanym shotgunem i wyrzutnią rakiet - miodzio one shot one kill - była moc! :D

 

 

BTW. Pojawił się trailer z wczesnej wersji Dead Island 2 (Deep Silver po przejęciu praw od Techlandu):

 

 

 

Słabe, naprawdę słabe... Do Dying Light nie ma startu ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...