Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze za miesiac chcialbym nabyc nowy komputer a tu premiera AM2.

Zamierzalem kupic Athlon 64 3200+ s.939 Venice BOX @ DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939, az tu pojawiaja sie plytki 940.

Powiedzcie czy jest sens doplacac 100zl to procka Orleans i kupic plytke Gigabyte za 300zl czy kupic 939.

Patrze przyszlosciowo, nie chce byc jednak krolikiem doswiadczalnym:D

Na AM2 przynajmniej kupie DDR2. Moze ktos jakimis benchmarkami zarzuci 3200+ Orleans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamietacie jak wchodzilo K8 ze cos procki mialy jakis kontroler pamięci zdupiony ze wydajnosc spadala, minelo kilka tyg i poprawili ten kontroler i jaka przepaść miedzy K7 a K8 w wydajnosci? moze/oby poprawili Am2 bo sprzedaz im spadnie, nawet w marketach w których sprzedaja kompy nie takie zeby byly wydajne za jak najmniejsza kase tyle zeby mialy jaknajwiecej GHZ i ilosć MB na karcie graf. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak w markecie nie kupie;D

Wiecie skoro jeszcze miesiac to zabacze jakie beda bench'e 3.2+ i wtedy ocenie.

Znalazlem na komputroniku MSI k9N SLI Platinium za 660zl, wiecej o jakies 100zl od DFI Ultra. Problem tylko z pamiątkami, bo te trzebaby wziac DDR800, czyz nie?:P

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz s.939 - moim zdaniem nie ma na chwilę obecną żadnego sensownego uzasadnienia przejścia na AM2 , zwłaszcza że opublikowane w sieci testy pokazują iż wzrost wydajności w AM2 w stosunku do s.939 jest znikomy lub żaden - przechodzisz na 939 , bawisz się przez rok lub dłużej , a jak DDR2 i procki pod AM2 stanieją to zmienisz platformę - zwłaszcza , że na przyszły rok zapowiadają się proce AMD w nowej technologii ( K8L - jeśli się nie mylę :) )

 

 

PS. To moja prywatna opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze chcialem wymienic moja obecna platforme na s939 ale kiedy ukazalo sie am2 to chyba w nie zainwstuje. wydajnosc obu platform jest bardzo zblizona wiec bedzie to duzy skok wydajnosci w porownaniu do mojego bartona. ceny plyt pod am2 nie sa jakies strasznie wyskokie a ddr2 jest tanszy od ddr. kupie chyba jakiegos semprona i poczekam az ukaza sie k8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze chcialem wymienic moja obecna platforme na s939 ale kiedy ukazalo sie am2 to chyba w nie zainwstuje. wydajnosc obu platform jest bardzo zblizona wiec bedzie to duzy skok wydajnosci w porownaniu do mojego bartona. ceny plyt pod am2 nie sa jakies strasznie wyskokie a ddr2 jest tanszy od ddr. kupie chyba jakiegos semprona i poczekam az ukaza sie k8l.

Na dzien dzisiejszy dobra plyta pod Am2 posztuje napewno ponad 500zł (S939 Asus A8N-E 330zł) pamieci nie sa wcale tansze, nie zapominajmy ze wydajnosc zblizona do s939 lub wyzsza uzyskamy przy pamieciach DDR2-800MHz a te juz nie sa takie tanie i parka 512 jest drozsza 200zł od ddr1 (mam na mysli PDP Patriot w wersji LLK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z kontrolerem pamieci w Sempronie AM2???

 

bo Smepron s939 ma dwukanałowy chyba nie?

 

Wiec jesli Sempron s AM2 ma jednokanałowy to jest lipa i lepiej brac Sempa na s 939...

 

jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz s.939 - moim zdaniem nie ma na chwilę obecną żadnego sensownego uzasadnienia przejścia na AM2 , zwłaszcza że opublikowane w sieci testy pokazują iż wzrost wydajności w AM2 w stosunku do s.939 jest znikomy lub żaden - przechodzisz na 939 , bawisz się przez rok lub dłużej , a jak DDR2 i procki pod AM2 stanieją to zmienisz platformę - zwłaszcza , że na przyszły rok zapowiadają się proce AMD w nowej technologii ( K8L - jeśli się nie mylę :) )

PS. To moja prywatna opinia :)

 

jestem identycznego zdania

wez sprawdzone 939, podkrec na maxa

kase jaka chcialbys dolozyc do AM2 przeznacz na ram lub grafe

na AM2 za wczesnie, ddr2 jeszcze drogie, a przeciez ddr533 kupowac nie bedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej poczekaj do lipca na intela conroe bo chyba warto poczekać bo prawdopodobnie ten procek swą wydajnością zmiażdzy konkurencje.... i mówię to jako wieloletni fan AMD :D .

Pewnie AMD też coś szykuje w odwecie :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytanie tego -

http://www.chip.pl/arts/n/article_170989.html

 

Ale ostrzegam, żę to możę bardzo skutecznie znięchęcić do AMD nawet jego największych fanów do których ja niedawno się jeszcze zaliczałem :D

 

ciekawe

ale jest tu mowa o conajmniej 6 miesiacach czekania

6 miesiecy czekania zalanie sklepow + 6 miesiecy czekania na obnizenie kosmicznych cen

 

spoko ale to bedzie kiedys kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszy conroe E6300 ma kosztowac jakies 180$, nie wiem jak wam ale mi sie taka cena za taka moc podoba ;)

Biarac pod uwagę to, że nie wiadomo jak zachowuje sie (dziala) conroe z 2mb cachu nie wiemy tak naprawde co dostaniemy za te 180$.

 

btw: U nas przelicznik bedzie dolar=euro dodac do tego trzeba jeszcze inne badziewka.....

nie zdziwilbym sie gdyby "najtanszy" conroe kosztowal blisko 1k zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odbiegamy od tematu panowie...

 

SU8Z3R0 kup platforme sprawdzona 939

nie czekaj na nic bo nigdy nic nie kupisz, ja mialem ten sam dylemat

chcialem socket A, zaczekalem na 754, pozniej zalowalem ze nie poczekalem na 939

a pozniej...to sie palnalem w leb i powiedzialem sobie KUPUJ CHLOPIE BO NIGDY TEGO KOMPA NIE BEDZIESZ MIEC!

i jestem zadowolony, fajnie se krece i jest zajebisssscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO teraz jak cos kupowac to tylko AM2, co prawda narazie nie ma duzego wyboru plyt ale podstawka "na przyszlosc" ;) K8L wejdzie :]

Taa...narazie są do wyboru 3 badziewne mobo MSI, w dodatku najtansza nawet nie ma opcji oc, a Asus kosztuje >600pln. A za 650zł mozna miec Athlona 3000+ i Asrocka na 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

teraz na pewno bym nie wzial am2 , 939 sprawdzone mobo do oc i tansze np asrock , a w przyszlosci co to za plus ze sie bedzie moglo wstawic k8L ? do tego czasu juz sie sytuacja wyjasni co do oc itp i wezmie sie cos porzadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem dobrym posunieciem jest kupic slabsze mobo pod AM2, do tego proca(Athlona 3000+) i dobre DDR2.

Mowienie ze nie ma co wybierac na AM2 nie jest do konca prawda.

Wybor w DDR2 jest niemaly- troche juz goszcza na rynku.

Proce tez juz sa... co prawda mozna miec praktycznie to samo na s939.

Tylko z mobo jest problem, przynajmniej narazie...

 

Kupujac nowy zestaw lepiej brac AM2, bo i tak pewnie przyjdzie czas na przesiadke z s939 na AM2.

A kupujac na s939 przy checi zmiany na AM2 trzeba wymienic mobo, proca. I wypadaloby odrazu zmienic ramy na DDR2.

A tak kupi sie mobo przejsciowe, proca i dobre ramy i zmienisz tylko mobo za jakis czas jak bedzie cos interesujacego z przyzwoitymi mozliwosciami O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM JAKI JEST SENS:

 

mowic komus zeby przeszedl z sock. A na sock. 939

mowic komus zeby przeszedl z sock. 939 na am2

 

inaczej mowiac

jezeli masz procesor k7 i potrzebujesz nowego sprzetu bierzesz AM2, jezeli masz s. 939 bawisz sie na nim jeszcze z rok i kupujesz am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ostatnio kumpel, który posiada k7 pytał na co ma przejść.

pogadalismy se na spokojnie, sam troche rzeczy, ceny poukladalem w glowie i wyszlo jednak ze na am2 nie ma sensu, tyle że on ma fajne ddr1 2x512 na utt

zeby osiagnac podobna wydajnosc na am2 musialby zaplacic za same pamieci 2 x tyle ile te obecne sa warte (średnie lub dobre ddr800)

venice'y poleciały ostatnio na morde.

dobre mobo z konretnym vdimm tez sie kupi za mniej niz 400

 

takze przesiadka tania i dobra ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

osobiscie wybralem s939 jako upgrade semprona 939 --> athlona 3200+. do AM2 musialbym doplacic zbyt duzo no i plyty glowne takie przyzwoite zaczynaja sie od 460zl a za te cene mozna miec dfi na 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...