Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Polandmet*2

Czy ktos mi moze wytlumaczyc ktore temperatury sa od czego bo sie polapac w tym nie moge. Everest, nowa wersja.

 

Dołączona grafika

 

 

Te 81*C to mostek na plycie ? Az tyle ? :) Nie za duzo ?

 

Te temperatury Procesor i Proc nr1 to ktora jest ta wlasciwa ?

 

Co to jest AUX ?

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze wytlumaczyc ktore temperatury sa od czego bo sie polapac w tym nie moge. Everest, nowa wersja.

 

Te 81*C to mostek na plycie ? Az tyle ? :) Nie za duzo ?

 

Te temperatury Procesor i Proc nr1 to ktora jest ta wlasciwa ?

 

Co to jest AUX ?

mi jest ciężko uwirzyc ze masz 81 na mostku ... ale to zależy od twojego chłodzienia :)

Temp proca: jeżeli masz dobre AC lub średnie WC to pownie nizsza temp... ale jeśłi masz średnie chłodzienie to ta wyższa :D

 

sprawdz najlepiej porównując yemp i idle i w stresie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

narazie mam na CPU boxowy wiatrak

Na mostek dalem Cooler Mastera tego co swieci na niebiesko. Wydaje mi sie ze jest lepszy niz ten oryginalny ale temp. spadla moze o 2*C, tyle ze jest cichszy.

Jak dotkne to jest bardzo cieply, moze byc 80*C gdzies pod nim

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowe dla Epox 9npa3 ultra

mam też odczyt w Everest 81C, nie jest to temperatura mostka -mam tam zalmana/blue/i nawiew na niego odczyt bez zmian 81C

 

tez miałem b. gorący mostek parzył, dałem Zalmana zmierzyłem temp. termometrem było 52C dałem nawiew z 10cm/boxowy wentyl/ temperatura spadłw do 30C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

ja mam na procu kolo 44*C w/g EpoXowego Probe.

Napiecie musialem obnizyc o 0.05V bo mialem 1.55V a teraz mam 1.42V (czyli -0.05V to jest bardzo dokladne).

Ogolnie ustawianie napiecia w ten sposob jest idiotyczne. Cholera moglem kupuc DFI a chcialo mi sie iszczedzac :)

 

Jak wy podkrecacie proca ? Bo tam jest tyle opcji ze szok.

Tylko podwyzszajac magistrale ? A co z tym taktowaniem Ramu ? Bo mam na auto i nie wiem czy tam cos mieszac czy nie.

 

Sa jakies modowane biosy do tego shitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na procu kolo 44*C w/g EpoXowego Probe.

Napiecie musialem obnizyc o 0.05V bo mialem 1.55V a teraz mam 1.42V (czyli -0.05V to jest bardzo dokladne).

Ogolnie ustawianie napiecia w ten sposob jest idiotyczne. Cholera moglem kupuc DFI a chcialo mi sie iszczedzac :)

 

Jak wy podkrecacie proca ? Bo tam jest tyle opcji ze szok.

Tylko podwyzszajac magistrale ? A co z tym taktowaniem Ramu ? Bo mam na auto i nie wiem czy tam cos mieszac czy nie.

 

Sa jakies modowane biosy do tego shitu?

jak masz problem z plyta lub nie wiesz co w niej ustawiac w biosie to raczej zasiegnij rady w temacie o tej plycie a nie w topicu o prockach ... uzyj glowy i wysil sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wydajnoscia boxa od 3000+?? Bedzie bardziej wydajny nz Pentagram 80AlCU??

Na razie nie mam nic lepszego a niedlugo bedzie WC a chce pogonic procka troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

heh a powiedzcie mi jak to jest fizycznie mozliwe ze niektorzy proce 3000+ 1800MHz gonia na 3400MHz lekko podkrecajac napiecie ? Co to kurde jest guma z majtek ?

 

Ja narazie puscilem swojego na FSB 260MHz i mam tylko 41*C w Idle. Proc byl niby selekt od Arche na 2500MHz ale jakos sie boje na tym boxowym to puszczac na tyle. Poza tymjak to jest na tej platformie, bo widze ze FSB CPU i RAMu mozna zmieniac oddzielnie, tzn ze jak na procu bedzie 300MHz to na pamieci mozna dac 200MHz. Czemu tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tymjak to jest na tej platformie, bo widze ze FSB CPU i RAMu mozna zmieniac oddzielnie, tzn ze jak na procu bedzie 300MHz to na pamieci mozna dac 200MHz. Czemu tak jest ?

Nie wiem czemu tak jest.. tak po prostu AMD sobie wymyśliło i przyjęliśmy to z dobrodziejstwem inwentarza.

A dzięki temu możesz kręcić wysoko CPU i jednocześnie utrzymywać taktowanie RAMu zbliżone do nominalnego, co pozytywnie wpływa na stabilność jak i na cenę całego układu. Ile kosztują DDR zdolne do pracy przy 600 Mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a powiedzcie mi jak to jest fizycznie mozliwe ze niektorzy proce 3000+ 1800MHz gonia na 3400MHz lekko podkrecajac napiecie ? Co to kurde jest guma z majtek ?

Z tego co mi wiadomo, to tylko jeden proc przekroczył 3400MHz ,i troche więcej niż na lekko podniesionym napięciu :wink: nie wspominając o FC

 

Ja narazie puscilem swojego na FSB 260MHz i mam tylko 41*C w Idle. Proc byl niby selekt od Arche na 2500MHz ale jakos sie boje na tym boxowym to puszczac na tyle. Poza tymjak to jest na tej platformie, bo widze ze FSB CPU i RAMu mozna zmieniac oddzielnie, tzn ze jak na procu bedzie 300MHz to na pamieci mozna dac 200MHz. Czemu tak jest ?

:blink: Lepiej poczytaj trochę o A64

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio poważnego rywala A64 , conroe i jak widziałem z testów to atchlon znacznie gorzej wypadł od dziecka intela ale narazie zobaczymy jak sie wszytko potoczy

Już wiadomo jak się potoczyło :D

 

 

mógłbym mi ktoś pomóc. Mój Venice 3000+ zwiesza kompa juz przy 220x9.0 :[ czy mogłem aż tak pechowo trafić że wiecej z proca nie wycisne??

Mi się wieszał na 9*380 :lol: ,a tak poważnie to napisz może łaskawie coś więcej.Jakie ddr,mobo,zasiłka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dziwny problem.

Otoż niedawno bawilem sie w podkrecanie mojego proca i dzieje cos dziwnego.

Ustawilem 9x280, div166,a napiecie na 1,58V(niestety musi byc tak duze :sad: ) i w superpi niby wszystko w porzadku, ale grajac w CSS strasznie klatki spadaja do nawet 10fps i to co chwila.

Gdy ustawilem na 9x235(Vcore def.)wszystko jest ok i smiga lepiej niz niz na 2610mhz :blink: wiec o co w tym chodzi?

Czy zwiekszenie Vcore cos da, a moze to juz koniec mozliwosci OC mojego procka?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeżyłem szok, uznali mi gwarancje proca z wybrzuszonym jądrem i ściągniętym IHS (przykleiłem go na super glue za 2 zł :D). Idę go teraz odebrać. Jeśli mi się uda to zdam relacje czy jest lepszy od mojego starego :)

I co sie tym chwalisz?? Zastanawiajace jest gdzie tacy idioci to przyjeli?? Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty o co się plujesz? Mówię tylko fakt. Poza tym zdjęcie IHS nie świadczy o zniszczeniu procesora, wręcz przeciwnie, bo ma mniejszą temp. pracy. A bez IHS latał pół roku. A wybrzuszenie od strony laminatu świadczy o słabości materiału (fakt, że działał w ekstremalnych warunkach).

 

A tak przy okazji, to dostałem proca z przyklejonym IHS na kropelke, ale bardzo nieudolnie :| i póki co jest o oczko lepszy niż mój stary :wink: (nowy - 0540VPAW)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty o co się plujesz? Mówię tylko fakt. Poza tym zdjęcie IHS nie świadczy o zniszczeniu procesora, wręcz przeciwnie, bo ma mniejszą temp. pracy. A bez IHS latał pół roku. A wybrzuszenie od strony laminatu świadczy o słabości materiału (fakt, że działał w ekstremalnych warunkach).

 

A tak przy okazji, to dostałem proca z przyklejonym IHS na kropelke, ale bardzo nieudolnie :| i póki co jest o oczko lepszy niż mój stary :wink: (nowy - 0540VPAW)

Czyli dostales uzywanego proca z serwisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty o co się plujesz? Mówię tylko fakt. Poza tym zdjęcie IHS nie świadczy o zniszczeniu procesora, wręcz przeciwnie, bo ma mniejszą temp. pracy. A bez IHS latał pół roku. A wybrzuszenie od strony laminatu świadczy o słabości materiału (fakt, że działał w ekstremalnych warunkach).

 

A tak przy okazji, to dostałem proca z przyklejonym IHS na kropelke, ale bardzo nieudolnie :| i póki co jest o oczko lepszy niż mój stary :wink: (nowy - 0540VPAW)

A gdzie ja sie pluje?? Bo jakos nie widze. Po prostu sie zastanawaim gdzie tacy idioci sa w serwisach i tyle. No zdjecie IHS nie ale USZKODZENIE MECHANICZNE juz TAK. Niestety przez takie kombinacje niektorzy w serwisach maja "pod gorke".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie uszkodzenie mechaniczne? mlotkiem i gwozdziem go waliłem w jądro, że zrobiła się gula tam, gdzie sie znajduja nozki? pod samym centrum jadra?

No a jak to nazwiesz?? Samo sie zrobilo?? Przekroczyles parametry eksplotacyjne wiec sie tak moglo zrobic. P

 

Wogole widze ze jestes niszczycielem sprzetu wnioskuje to po SIGu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...