Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Tomb Raider: Anniversary Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Pad to dalej to nie to samo ;) . PSX/PS2 ma taki swój świetny klimat, którego nawet najlepszy PC nie zastąpi :)

 

DdK, powiedz na jakich ustawieniach u Ciebie TRA, tak żeby było płynnie (>40 fps). Mamy wbrew pozorom bardzo podobne wydajnościowo kompy

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell

Hehe no nie wiem czy podobne ale w sumie grafa zblizona bardzo ;] a ustawienia takie:

http://www.keepmyfile.com/image/e793131613529

http://www.keepmyfile.com/image/2d6e5e1613531

Wyciaga w granicach 25-60fps, wiadomo ze przy wodospadzie i tym podobnych akcjach lub wiekszym terenie spada nieco ;) ale ogolnie jest plynnie:). W slideshow bym nie gral ;P

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

No i mamy kolejna zagadke. W levelu Santuary of Scion (przyznam, ze to jedyny level, ktorego kompletnie nie znam z TR1) jestem w nietypowym pomieszczeniu. Jestem w jego gornej czesci i teraz tak o:

na dole tego pomieszczenia jest woda i 4 nazwijmy to pomniki z otoczka odbijajaca swiatło :P (o tym nizej), ktore podnosza sie z wody w momencie, kiedy wskocze na tamtejszy zembatkowy tasmociag (nie wiem jak to nazwac :P) . Trzeba bardzo szybko po nim wchodzic na gore, zeby odskoczyc na okoliczne wystepy skalne oraz na kolejny zebatkowy tasmociag, tyle, ze praktycznie stamtad nie ma gdzie skakac, bo jak skocze na pomnik z otoczka to nic mi to nie da bo jak tylko obroce sie w strone kolejnego pomnika to ten, na ktorym obecnie jestem zjedzie na dol, chocbym nie wiem jak speedowal. Na gorze tego pomieszczenia (niedaleko mnie) jest dzwignia, ktora na pare sekund spuszcza z sufitu taki duzy pomnik, ktory po zjezdzie na pare sekund rzuca swiatlo na te mniejsze. W momencie nacsniecia dzwigni praktycznie nic nie moge zrobic poki pomnik nie zjedzie. Dzieje sie to wszystko zbyt szybko i praktycznie nie wiem co to daje. Ktos juz moze tam byl i wie jak to przejsc ?

Edit - zapomnialem jeszcze dodac, ze z gory moge linka wyciagnac z nieco nizszej pomieszczenia takie 4 bolce (tzn z przodu 2 i z tylu 2,a dokladnie to nad tasmociagami), ale jak tylko puszcze linke, to one sie spowrotem chowaja

Edit2 - Juz sobie poradzilem :P Banalna zagadka :P Zawsze mozna spytac bo a noz ktos bedzie przede mna :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fuqs

Gra z każdą minutą robi sie coraz ciekawsza, mam dopiero 30% ukonczenia gry a juz moge stwierdzic ze jest wyśmienita. bardzo podobają mi się poziomy i gra świateł, silnik jest wręcz genialnie zoptymalizowany, na max detalach w 1280x1024 + FSAAx4 nie spada ponizej 40 klatek, zwykle jest ok. 60 i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Jako, ze jestem juz w Natla's Mines to chcialbym, aby ktos mogl laskawie napisac w spoilerku, do czego w Sanctuary of Scion byla potrzeba ta kula, ktora pchalem az do gigantycznej komnaty z woda i do czego pozniej byla ta skrzynia :) Pytam bo juz sie tego nie dowiem :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil Croft

To mój 1 post wiec zaczynam

Obecnie jestem w poziomie Sancutary of the Scion :) Najbardziej wkurzyl mnie poziom przed tym co teraz gram :/ Jak ja zaczynalem wyklinac lare :PP Mam nadzieje ze Natla Mine's bedzie jednym z moich ulubionym poziomów:

WERSJA PODSTAWOWA

PC

129,90

(Cenega, EMPiK, MediaMarkt: 99,90)

ROZSZERZONA

159,90

(MediaMarkt: 149,90)

Podstawowa

PS2

179,90

ROZSZERZONA

199,90

Troche droga ta gra bedzie u Cenegi. A tako to ogółem gra jest zajefana :) Szczegolnie lubie poziomy w Peru. A nienawidz epoziomów z Grecji. Grafike oceniam na 8/10 poniewaz gram na mininimalnych wiec narzekac nie moge ;)

Polecam wszystkim ta Grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika co tu trzeba zrobic? bo juz 10min szukam i stoje w miejscu.

 

EDIT juz powoli dochodzi do rozwiazania :) ten jakby globus jak sie w niego wali to sie zaczyna krecic.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera ale ze mnie sie lama zrobila. Moze mi ktos podpowiedziec gdzie jest trzeci trybik do maszyny przy wodospadzie. Cholera w pierwotnej wersji tez mi to sprawialo najwiecej problemow, pozniej juz jakos z gorki szlo. Akurat ten level jest na odwrot. W jedynce zaczynalo sie na gorze wodospadu i na dole bylo przejscie do doliny z dinozaurami. Zawiodlem sie tylko ze tak bardzo zmienili korytarze podwodne w tamtej jaskini z domkami (bylo w oryginalnym demie jedynki, ktore katowalem miesiacami za mlodu :D).

 

Swietny remake. :)

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie ci napisac gdzie sa wszystkie pierwszy to chyba wiesz :D drugi na gorze wodospadu i wprzod, a trzeci jest troche dalej po miejscu na wlozenie 2 trybu tylko trzeba troche tam drogi przejsc. Ogolnie to daje ze woda u gory wodospadu zatamuje sie i wejscie sie odsloni pod nim, jakby nie mozna normalnie tam wejsc jak woda leci :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Carek to jest tak banalne, ze wpadlem na to w 15 sekund :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Zobacz sobie drzwi dalej, masz wyraznie zaznaczone jakie kropki masz strzelic :P Jest tam bodajze oko i miecz. Ten pael sluzy do resetowania jakbys zle strzelil.

@Kamil Croft, ciekawi mnie czy wpadniesz na to, o co chodzi w tej zagadce z pryzmatem :P Przy okazji, jak dojdziesz do tego, po co jest ta kula pod koniec lewelu i skrzynka, ktora jest jeszcze dalej, to daj znac :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Dołączona grafika

 

Piękne miejsce :)

Dołączona grafika

 

A tutaj jeszcze lepsze :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil Croft

Carek to jest tak banalne, ze wpadlem na to w 15 sekund :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Zobacz sobie drzwi dalej, masz wyraznie zaznaczone jakie kropki masz strzelic :P Jest tam bodajze oko i miecz. Ten pael sluzy do resetowania jakbys zle strzelil.

@Kamil Croft, ciekawi mnie czy wpadniesz na to, o co chodzi w tej zagadce z pryzmatem :P Przy okazji, jak dojdziesz do tego, po co jest ta kula pod koniec lewelu i skrzynka, ktora jest jeszcze dalej, to daj znac :)

Hehe wlasnie nie wiem oco z tym chodzi :PP Juz dzisiaj koncze SOTS :PP i czeka namnie atlantyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil Croft

Jestem juz w Natla mine's :) Wlozylem te wszystkie 3 kolorowe przycski:zielony,niebieski,czerwony. uruchamiam je. Jednak niebieski po chwili sie z zielonego na zolty zamienia i nie zdaze dojsc do skrzyni bo w gore idzie. Co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Dochodzę do wniosku że dzisiejsi gracze są mało ambitni, bo ledwo co utkną w jakimś miejscu, to odrazu wołają o pomoc na forum.

Mój post nie kieruję do żadnej konkretnej osoby. Po prostu da zauważyć się spadek ambicji u graczy. I nie tyczy się to tylko gry TR ale prawie wszystkich, wymagających jakiegokolwiek myślenia. Rozumiem prosić o pomoc po kilku dniach niemocy nad daną lokacją czy zagadką ale krzyczenie po paru minutach o pomoc, to już czyste lenistwo albo brak jakichkolwiek ambicji.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Jestem juz w Natla mine's :) Wlozylem te wszystkie 3 kolorowe przycski:zielony,niebieski,czerwony. uruchamiam je. Jednak niebieski po chwili sie z zielonego na zolty zamienia i nie zdaze dojsc do skrzyni bo w gore idzie. Co mam zrobic?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Musisz tak ustawic skrzynke by postawic ja na budynek. Poprostu najpierw czerwonym przyciskiem ja przestaw, potem zielonym przesun i niebieskim opusc :)

 

Dochodzę do wniosku że dzisiejsi gracze są mało ambitni, bo ledwo co utkną w jakimś miejscu, to odrazu wołają o pomoc na forum.

Mój post nie kieruję do żadnej konkretnej osoby. Po prostu da zauważyć się spadek ambicji u graczy. I nie tyczy się to tylko gry TR ale prawie wszystkich, wymagających jakiegokolwiek myślenia. Rozumiem prosić o pomoc po kilku dniach niemocy nad daną lokacją czy zagadką ale krzyczenie po paru minutach o pomoc, to już czyste lenistwo albo brak jakichkolwiek ambicji.

Niektorzy juz maja ostatni level :) Nie ma levelu Atlantis tylko jest Great Pyramid skladajacy sie z Atlantis i Great Pyramid :D Jest tam moment praktycznie nie do przejscia. Trzeba wykonac pewna czynnosc w 15 sekund a szacuje, ze da sie ją wykonać w 20 :P Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że dzisiejsi gracze są mało ambitni, bo ledwo co utkną w jakimś miejscu, to odrazu wołają o pomoc na forum.

Mój post nie kieruję do żadnej konkretnej osoby. Po prostu da zauważyć się spadek ambicji u graczy. I nie tyczy się to tylko gry TR ale prawie wszystkich, wymagających jakiegokolwiek myślenia. Rozumiem prosić o pomoc po kilku dniach niemocy nad daną lokacją czy zagadką ale krzyczenie po paru minutach o pomoc, to już czyste lenistwo albo brak jakichkolwiek ambicji.

To samo zauważyłem. :) Kiedyś jak nie było internetu to każdy grał aż znalazł rozwiązanie. A dzisiaj? Zatrzyma się gdzieś i od razu na forum po odpowiedź. Przyznam się, że w TR4 w teatrze zaciąłem się na 3tygodnie. :) Ale byłem wytrwały i przeszedłem. Im nowsza część tym coraz łatwiejsza i teraz to widać. Ludzie przyzwyczaili się, że gra leci po sznurku jak TR:L i przy lekkim zacięciu pytają co zrobić. Ja jeszcze nie zacząłem ale obiecałem sobie, że nie zapytam o przejście chyba, że nie dam rady przez kilka dni. ;) Wtedy będzie przyjemność z grania. ;) Powrót do korzeni. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Niektorzy juz maja ostatni level Nie ma levelu Atlantis tylko jest Great Pyramid skladajacy sie z Atlantis i Great Pyramid Jest tam moment praktycznie nie do przejscia. Trzeba wykonac pewna czynnosc w 15 sekund a szacuje, ze da sie ją wykonać w 20

Może specjalnie tak zrobili w wersji dla prasy, żeby nie można było ukończyć gry.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Może specjalnie tak zrobili w wersji dla prasy, żeby nie można było ukończyć gry.

I tak samo by polaczyli Cistern z Tomb of Tihocan i nazwali level Tomb of Tihocan ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Ostatni level to nie Great Pyramid tylko Lost Island - Final Conflict i nie przypomina zadnego z TR1 :)

Edit - no i prosze panstwa, przeszedlem gre :) Dawno sie tak dobrze nie bawilem przy grze :) W ostatni levelu jest jeszcze 1 boss ale nie zdradze kto to taki :) Bynajmniej teraz przejde gre na nowo ze wszystkimi sekretami i reliktami i obczaje dom Lary :) Nie wiem gdzie Wy widzieliscie w tej grze bledy, ktore wymieniliscie, ale ja ją przeszdlem i nadal obstaje przy swoim - To nie jest beta. Innymi slowy - bardzo polecam :) Zeby nie bylo, ze gra krotka - na liczniku mialem 14H i 24 min a znalazlem tak z polowe sekretow tylko

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil Croft

Ostatni level to nie Great Pyramid tylko Lost Island - Final Conflict i nie przypomina zadnego z TR1 :)

Edit - no i prosze panstwa, przeszedlem gre :) Dawno sie tak dobrze nie bawilem przy grze :) W ostatni levelu jest jeszcze 1 boss ale nie zdradze kto to taki :) Bynajmniej teraz przejde gre na nowo ze wszystkimi sekretami i reliktami i obczaje dom Lary :) Nie wiem gdzie Wy widzieliscie w tej grze bledy, ktore wymieniliscie, ale ja ją przeszdlem i nadal obstaje przy swoim - To nie jest beta. Innymi slowy - bardzo polecam :) Zeby nie bylo, ze gra krotka - na liczniku mialem 14H i 24 min a znalazlem tak z polowe sekretow tylko

hehe noto moze mi powiesz jak mam zabic bossa tego 1 ??A na temat bugow to ja tez zadnych nie znalazlem!

 

 

edit:

Dam tez 1 screena z bekonowej lary :D

 

 

Edit Juz wiem jak pokonacx potworka :) odpadla juz mu reka :)

 

 

YEEE juz go pokonalem :)

post-148119-1180017145_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil Croft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

LOl, w tym domu zbyt duzo rzeczy do siebie nie pasuje :P

- co mi dalo przekrecenie wloczni w parku? slyszalem jakis dzwiek

dzwonu

- do czego jest zebatka

- co uruchamia maszyne w parku

- jak wyjsc z parku

- skad wziac linke

- po co jest tam posazek aniolka

- gdzie znajde wode do wiaderka

- no i oprocz tego co trzeba wlozyc do slotu obok alarmu by wejsc do

sali muzycznej ?

- jak otworzyc drugie kolo w basenie podczas, gdy pierwsze rozwiazalem

- do czego sa liczby 11,2 i 7

Pozostale zagadki rozwiazane :P

Edit- cos juz wiem :P Reszta chyba pojdzie latwo :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil Croft

Juz przeszedlem gre:

Przeszedlem w :24H

Ilość %:89%

Ilość reliktów"3

Ilość śmierci:Oj dużo nie liczylem

Tak wiec polecam ta gre wszystkim :)

A ten boss To Natla jak coś :PP

 

A teraz Pare Screenów :

post-148119-1180022648_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil Croft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...