Skocz do zawartości
kurek

Rainbow Six: Vegas

Rekomendowane odpowiedzi

w calej grze masz 30fps w jakiej rozdzialce

 

jezeli na 8800gtx w 1600x1200 z hdr i opcje na high ta gra ma 20-60fps to widac ze cos z kodem tej gry jest nie tak

jezeli nawet na xbox360 unreal engine 3 w tej grze ma 30fps a gears of war ma 60fps to nienajlepiej swiadczy o panach z ubi i sytuacja na pc jest podobna

 

http://www.gamespot.com/pc/action/rainbows...q=rainbow%20six

 

na gamespot wersja pc dostala 8.7 w tym 9 za grafike ( gears of war na xbox360 na tym samym silniku dostal 10 a to przy 60fps)

 

Co do opcji graficznych to praktycznie mozemy tam wylaczac post procesing effects zmieniac rozdzialke i jakosc cieni wiec o ile ktos pisze ze gra na max to praktycznie snobistycza przewage moze upatrywac w jakosc cieni . Pozostale efekty poza zamulaniem gpu estetycznie mi osobiscie poza hdr nie robia zadnej roznicy a motion blur mnie wrecz wnerwia i sa to kolejne eye candy nie wnoszace tak naprawde nic do tematu. W grze nie ma opcji jakosci geometrii czy jakosci swiatła . Panowie od UE 3.0 powinni naprawde poptrzec na ilosc opcji dostepnych w Jupiter EX

Niektore modele mebli jak fotele krzesla wnetrza biur sa identyczne z tymi w gears of war, a niektore lokacje to doslownie jakbym widział swat4 po małym liftingu. CHyba silnik UE3.0 juz ma jakies gotowce aby oszczedzic fatyge deweloperom

 

UT 2007 napewno bedzie smigal lepiej

 

Wszystko na max oprócz cieni na 1024, jak już napisałem fps nie schodzi poniżej 30. każdy poziom jakości cieni kosztuje 2fps. a różnica pomiędzy 1024 a 1280 to około 10 fps

 

 

(512 ramu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

a co ja mam poczac zabic sie? nikogo nie namaiwam, nie mowie ze gra jest slaba, tylko twierdze, ze kupno kompa za 2k aby ledwo odpali gre to cos nie halo?

 

EOT

Nie znam osoby która by kupiła X36 lub nowy system specjalnie by sobie pograć w R6 Vegas :wink: Zapomniałeś, że są też inne gry ? Według mnie kupno kompa jest tak samo "nie halo" jak kupno konsoli dla tylko tej gry. Chcesz sobie pisać o tym jak to się opłaca kupić konsolę to naprawdę nie rób tego teraz ten temat był nie raz przerabiany ( tak na marginesie kiedyś leciały za to % i był spokój). Ten temat jest na naprawdę długą dyskusję na którą w tematach o grach czy kartach grafiki miejsca nie ma. Z resztą to w tym temacie raczej nikogo nie obchodzi :wink:

 

@Boost GoW w nie których momentach ciął a grafikę miał lepszą bo może programiści byli bardziej uzdolnieni i się bardziej postarali? Ale nie chyba się mylę bo przecież na jednym silniku każda gra tak samo musi chodzić, działać i wyglądać :wink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u nas sa narzekania na optymalizacje. Poczytajcie sobie ten topik -> 2431607[/snapback]

Nie przesadzasz? Dobrze wykręcony 7300 i 3000+ cienie na low = 30fps+

Wszystko na max oprócz cieni na 1024, jak już napisałem fps nie schodzi poniżej 30. każdy poziom jakości cieni kosztuje 2fps. a różnica pomiędzy 1024 a 1280 to około 10 fps

(512 ramu)

... chce namacalnego dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na max oprócz cieni na 1024, jak już napisałem fps nie schodzi poniżej 30. każdy poziom jakości cieni kosztuje 2fps. a różnica pomiędzy 1024 a 1280 to około 10 fps

(512 ramu)

:lol2: :lol2: :lol2: :mur: :mur: :mur:

bajkopisarzy bylo juz tu sporo pisz dalej moze ktos w to uwierzy

 

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...=279&page=1

 

a moze i ty sam

 

no i juz widze te 512 ramu i buzujacy HD doczytujacy ze swapa

 

 

ps mapka fremont (downtown vegas) chlopakom z ubi sie udala. Lepiej to wyglada niz 3dsmarki

Edytowane przez bost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde mamy 15 tak jak na X1800XT :D

dlaczego masz pretensje do konsolowcow, to nie ich wina, ze po prostu wkladaja plytke i graja, a gra trzyma 30fps :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusk, ale on moze ma 30, ale jak stanie przy scianie w ciemnym pomieszczeniu :D a 30 to wtedy max fps

Oj Kucyk emocje wzięły górę nad umysłem, gdzie ja napisałem, że mam 30fps, gdzie napisałem, że mam jakieś pretensje do konsolowców odpowiedź NIGDZIE, sam gram na x360, więc nie wiem o co całe te halo, chodziło mi o to, że niektórzy posiadacze konsoli piszą "mam 60fps w GoW", a ja się pytam skąd wiesz ile masz?? odpaliłeś frapsa czy co ?? I o to mi chodziło w odpowiedzi na temat miernika fps w oczach. Co do bajkopisarzy "mam 100fps na 6600GT" to inna sprawa po prostu nie należy ich traktować serio lać na nich niech sobie piszą. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mysle ze konsolowcy wiedza ile maja fps, od producentów lub jakichs oficjalnych źródeł zwiazanych z gra. Gdzie piszą z jakim frame rate leci gra. Te 30 i 60 fps tak sobie z palca nie wyssano.

 

Widziales zeby ktorys konsolowiec napisal ze gra ma stale 57 fps?

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mysle ze konsolowcy wiedza ile maja fps, od producentów lub jakichs oficjalnych źródeł zwiazanych z gra. Gdzie piszą z jakim frame rate leci gra. Te 30 i 60 fps tak sobie z palca nie wyssano.

 

Widziales zeby ktorys konsolowiec napisal ze gra ma stale 57 fps?

I właśnie o to mi chodziło ja mogę zobaczyć ile mam fps gracz na konsoli nie ma takiej możliwości, albo ja o niej nie słyszałem, więc pisze taki gracz konsolowy "Mam stałe 60 fps w GoW", po co pisze skoro nie wie ile tak naprawdę ma, a może ma np. 50fps ?? i co już jest bajkopisarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Wiesz mysle ze konsolowcy wiedza ile maja fps, od producentów lub jakichs oficjalnych źródeł zwiazanych z gra. Gdzie piszą z jakim frame rate leci gra. Te 30 i 60 fps tak sobie z palca nie wyssano.

 

Widziales zeby ktorys konsolowiec napisal ze gra ma stale 57 fps?

Nie ale widziałem jak mówili, że mają stałe 60 FPSów zarówno gracze jak i producenci. A i jaki producent się przyzna, że gra nie leci stałe 60? Chyba tylko uczciwy ( głupi?) a takich mało nie jedna gra niby ma ponoć te 60FPS a widać gołym okiem, że momentami haczy :wink: Jak dla mnie Fraps jest bardziej przekonywający od czyjegoś oka czy zapowiedzi producenta :wink:

 

A skąd się wzięło te 30-60fPS? Stąd się wzięło, że ludzkie oko rejestruje od 25 klatek w górę i by otrzymać płynny obraz ( no ze zdjęć zrobić płynny film) potrzeba 30 klatek i tyle było wykorzystywane w kinie a 60? Wymysł marketingowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojeja panowie spokojnie :D Ludwik juz nie musisz mi prawic podstawowych zasad ;). Nie tworzmy kolejnego problemu :) dla mnie problemem jest 30+ fps na 3000+ i 7300. Nie na darmo zacytowałem link ktory podał Santi i ponizej wypowiedzi Palato.

 

pozdrowka laski i eot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu czy wy zawsze o FPS musicie gadac?

zawsze sie znajdzie jakis bajkopisarz co ma plynnie (a to plynnie to 20fps)

 

ja gram w 1024 all max .. i jest ok

w 1280 juz nie bylo komfortowo..

7950GT 512mb daje rade ...

 

Dołączona grafika

 

tak jak widac ..

 

co do samej gry ...

to poszli dalej w to co bylo w ostatnim R6 (Lockdown? juz nie pamietam)

uproscili to .. wiekszosc ludzi i tak nie lubila planowac tylko szła robic terrorist hunt ..

podoba mi sie wchodzenie do pomieszczenia na dwoje drzwi i namierzanie wrogow.. fajna sprawa..

grafa jest dla mnie przyzwoita .. ale widac ze texturki sa low resowe jeszcze .. bo bali sie ze karty nie pociagnac gry albo po prostu przekonwertowali gre z Xboxa ..

 

sama gra daje rade ...

jako fan calej serii R6 moge szczerze powiedziec ze mi sie podoba .. jak chce wiecej realizmu to sobie wlaczam Rogue Spear :P

Jak dla mnie dobra gra a grafa jest imho calkiem na poziomie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk

 

no to teraz kumam dlaczego 7950Gx2 miala takie niskie wyniki

Swoja droga kolejny minus tej wspanialej gry :)

 

 

Co do framerate na konsolach ,to nie dajcie wiary ze gostki na xboxie360

w tak zlozonych grach jak GoW czy najnowszy RB6 maja nonstop 30 albo 60 fps

tam tez sa czasami male zgrzyty , ale nie takie jaja na piecu rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek.

 

Ktoś kto nie grał w tą grę i tak sobie czyta może dojść do wniosku, że gra działa na poziomie 15fps niemalże nonstop i to nawet na 8800. Może dodajcie, że takie spadki są rzadkością a gra działa głównie w przedziale 25-70fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na max oprócz cieni na 1024, jak już napisałem fps nie schodzi poniżej 30. każdy poziom jakości cieni kosztuje 2fps. a różnica pomiędzy 1024 a 1280 to około 10 fps

(512 ramu)

Ciekawostka z tymi cieniami ... specjalnie w pierwszej misji stanąłem sobie w takim miejscu gdzie widać, że VGA ma co robić i zrobiłem test z cieniami i na podkręconym 7900GS wyglądało to mniej więcej tak (1024x768, all max, Vsync OFF).

 

Cienie:

 

Very Low: 36FPS

 

Low: 31FPS

 

Medium: 25FPS

 

High: 21FPS

 

 

Ciekawe jakim cudem u Ciebie różnica między ustawieniami wynosi 2FPS ... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam: panowie skąd macie ta gre na PC ?(nawet dema na pc nie ma - a moze jest oświeccie mnie). Cedega też dokładnej daty wydania nie podała a ja tutaj widze tylku testerów : >. No chyba ze wszyscy graja na konsoli.. :ploom: :plum: :ploom:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze na dwojajowcach lepiej chodzi?

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...=279&page=2

 

U mnie kiepsko chodzi, 20-9 klatek na poczatku, 1024x768 filtry na low, moj zlom: X2 3800 (2600mhz), 2gb, gf 6800 256mb (krecony)

 

Fakt nie zainstalowalem jeszcze latki

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze na dwojajowcach lepiej chodzi?

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...=279&page=2

 

U mnie kiepsko chodzi, 20-9 klatek na poczatku, 1024x768 filtry na low, moj zlom: X2 3800 (2600mhz), 2gb, gf 6800 256mb (krecony)

 

Fakt nie zainstalowalem jeszcze latki

Sam CPU cudów nie zrobi jeśli VGA jest za słaba. Nie wiem czy patch coś Ci pomoże - u mnie nie widać różnicy w wydajności. Filtry mają mniejszy wpływ na wydajność niż cienie - jeśli te też masz na LOW to już wiele nie poradzisz - pozostaje Very LOW ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...