Skocz do zawartości
Snipi

Gwarancja W Mediamarkt

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie kupiuje <_< na szczescie nie kupuję też nic od piratów..

Po części zgadzam się z Twoją teorią und3r. Jednak wg prawa jesteśmy złodziejami no i co poradzisz :)

 

Zresztą o co się kłócimy... o stereotypy? Stereotypy zawsze mają w sobię ziarno prawdy, aczkolwiek zazwyczaj są przesadzone. Ale nie w tym rzecz... Chodzi o to iż streeotyp jest chyba naturalnym zjawiskiem, gdyż psychika człowieka i cały proces myślowy działa na podstawie skojarzeń i analogii...

 

Mówiąc pan Rysiu jest rybakiem to w myślach powstaje nam jego obraz jako kolesia w słomianej czapce z długimi wąsami i w gumakach do pasa... a tym czasem pan Rysio może chodzić w garniturze bo jest szefem w fabryce ryb np..

 

Zatem jak ktoś mówi polak, zwłaszcza niemiec, to jemu utrwalił się stereotyp, skojarzenie.. złodziej... To jest proste i nie ma w tym nic szczególnie złego.. tak po prostu działają ludzie...

Tak tylko sztuczne jego kreowanie, w dodatku negatywne jest wdg ciebie w porządku?

 

edit

 

Pozatym stereotyp kształtuje fałszywy obraz świata, prowadzi do uprzedzeń, to dlatego właśnie narodowy socjalizm święcił swoje sukcesy, gdyż Hitler sprawnie posługiwał się stereotypami, dodatkowo jest ubarwiając, sory może dla ciebie jest to przyjemne, ale ja nie ma zamiaru odpowaidać za granicą na pytanie narodowość?- złodziej

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni nie kreują stereotypu polaka... oni go tylko wykorzystali w reklamie...

Sam fakt reklamy byłby zgoła niezrozumiały gdyby niemiecki konsument nie kojarzył polaka ze złodziejem...

 

Więc nie możesz obarczać MM tym że kreują polaka na złodzieja... bo to uprzedzenie panuje tam od dawna... gdy jeszcze MM na świecie nie było.

 

Poza tym to nie jest istotne czy ja to uważam za w porządku czy nie. Po prostu MM jest w pewien sposób podmiotem medialnym i musi liczyć się z konsekwencjami bardziej niż szary człowiek.

 

Często słyszę jak ktoś uzywa murzyna jako synonim niewolnika... albo żyda jako sknerę itp.. czy to jest w porządku? Nie mniej niż to co zrobił MM. Dlaczego zatem nikt nie bojkotuje takich prostych ludzkich zachowań... bo to stąd się bierze, a nie z reklamy w TV.

 

Po prostu show rodzi show.. tak działają media.... Jak pan Heniek przyłoży panu Zdzisiowi na piaskownicy za blokiem to wie o tym pare osób.. ale jak naomi campbel puknie kogoś delikatną rączką (o ile dobrze usłyszałem kątem ucha z TV) to juz afera ze w dzienniku mówią... Czyn ten sam... podmiot różny...

 

sory może dla ciebie jest to przyjemne, ale ja nie ma zamiaru odpowaidać za granicą na pytanie narodowość?- złodziej

Ja też nie mam, ale co moje zdanie na ten temat tutaj zmieni? Tak jest i tak pozostanie przez najbliższych parenaście lat a może i dekad. Moze bedziesz walczył z wiatrakami? :) Życzę sukcesów... Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla którego kuzynka mieszka w holnadii.. (ona mieszka tam od 2 pokolenia i sie nawet nie chwali swoją polskoscią).. kolega byl taki troszk e zmieszany ze ona tak postepuje.. jak przyjechal to zrozumial...

dzieki "turystom" z polski zaczeli ludzie sobie zamk w drzwiach montowac (wczeniej na serwio nie mieli!!!)... zaczely ginąc te słynne cholenderskie rowery (tak modne na naszym rynku wtórnym) itd...

 

Jesli jeden polak na zachodzie kradnie - to jest wyjatek i MM by zrobil cos nie tak.. ale jesli jeden NIE kradnie to jest juz zwykla codziennosc..

Fajnie by bylo nie rozumowac w kategoriach szufladkowania.. ale ludzki umysl tak działa..

Czy na prawdę nie widzicie tego ze MM sie nie myli??

To ze my - TY czy ja - nie kradniemy na zachodzie.. to nie znaczy ze jestesmy w wiekszosci..

 

Nawet w egipcie polacy mają nizsze "widełki" u sprzedawców... bo juz egipcjanie wiedzą co my za cwaniaki jestesmy i chandlaze..

Na miedzynarodowej wycieczce kolega kupil cały STOS papirusów (ok 50) za 17 dolców... przy czym jego znajomi z niemiec kupili z 2 -3 po 10 dolców SZTUKA...

Niestety nasze cwaniactwo - bywa czasem rozwijane na nielegalne dzialanosci.. i tak juz to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK

1. Ok nie kreują ale utrwalają

2. Również nie mam zamiaru nic bojkotować, co wclae nie oznacza że nie moge podjeśc do takich działań z dezaprobatą

3. Przynajmniej na dam się poniżać, i nie ma kompleksów z powodu mojego pochodzenia

 

Galago De Codi

1. Tak napewno, mozajka mniejszości w Holandii jest jedną z większych na świecie i tylko jak pojawił się Polak w okolicy rowery zaczły ginać

2. Co do tego Egiptu, to tak jak w większości krajów muzłumańskich zakup vzegokolwiek na bazarach/ targach polega na licytowaniu się, wiec skoro kupił je a nie ukradł nie widze w tym nic złego, na Allegro też moze kupić daną rzecz po całkiem innych cenach, oznaka cwaniactwa??, niesadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. utrwalają to tak...

2. ja też nie napsiałęm że ta reklama mi się podoba, ogólnie nie lubię takich przejawów szufladkowania jak to napsiano wyzej, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że tak działa nasza psychika.. chodzi raczej o to, że niektórzy potrafią przesadzać z naduzywaniem stereotypów.

3. ja wcale nie czuję się z teog powodu gorszy i póki co jestem dumny, że jestem Polakiem. Jeśli spotykam sie z osobą która szufladkuje czy patrzy na mnie czy na kogoś/coś innego przez pryzmat stereotypu to uważam taką osobę za głupca i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi to tylko swiadczxy o umiejetnosciach kupieckich w twojego kolegi. slyszalem ze tam potrafia napluc w twarz jesli sie nie targujesz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! Mam głośniki, które mi się juz trzy razy zepsuły. Chciałbym żeby mi zwrócili kase, czy mam do tego jakieś prawo? Pani w serwisie wcisnęła mi że nie ma ich już w sprzedazy i nie moze zworcic pieniedzy. A na sali w mediamarkt jeszcze byly :] Co robić? Wziac je jak mi oddadza teraz z serwisu, czy domagać się zwrotu kasy? Ponadto powiedziala mi ze prawdopodobnie dostane inny model, poniewaz tych co mialem juz nie produkuja... Co jesli mi sie inny model nie spodoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeks cywilny

 

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej bedziesz mógł sobie z MM wybrać rzecz/y o równowartści ceny głośników lub wybrać coś droższego i dopłacić u mnie była taka sytuacja miałem słuchawki za 170 zł jak mi się zepsuły wziąłem słuchawki za 70 zł i myszke za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej bedziesz mógł sobie z MM wybrać rzecz/y o równowartści ceny głośników lub wybrać coś droższego i dopłacić u mnie była taka sytuacja miałem słuchawki za 170 zł jak mi się zepsuły wziąłem słuchawki za 70 zł i myszke za 100 zł.

:S czyli dostane taki bon? Można to komuś dać kto kupuje w mm w zamian za kase?? :>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyglada tak idziesz na serwis on Ci wypisuje jakąś tam kartę do tego dopina paragon i idziesz z tym na sklep wybierasz sobie co chcesz i dajesz to babce przy kasie , jak wezmiesz ze soba kogos i da Ci pieniadze a ty mu cos wybierzesz to nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stranded, nierozumiem!! przepaciłeś ok 100zł z tego co widze ceny w necie tego monitorka. Ciekawe czy podbiłeś gwarancje w Media Markt? a może Pani w kasie walnęła standardowy tekst "-może Pan przyjść kiedykolwiek później, nawet gdy się popsuje" . oni zawsze zbywają klieta, tworzą sztuczne kolejki do ich punktu obsługi aby zniechęcić do podbijania gwarancji.

 

edit: ja też będę niedługo kupował monitor (po ponad 2 latach poszukiwań) i też się pochwalę, ale narazie to tajemnica jaki.

Edytowane przez freddy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, że przepłaciłem przynajmniej wszedłem do sklepu, wziąłem i wyszedłem i nie będę musiał się martwić jakimiś kurierami itd (a cena w sieci się waha od 490zł do 670zł także kupiłem tak po środku)

 

gwarancja i tak jest u producenta (ale po co mam zakładać, że się coś w ogóle ma zepsuć?) a podbite być nie musi bo jest tam napisane jasno: nieważna bez dowodu zakupu ;-)

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........

 

oni zawsze zbywają klieta, tworzą sztuczne kolejki do ich punktu obsługi aby zniechęcić do podbijania gwarancji.

 

...

możesz mi wytłumaczyć po co mieli by to robić?

 

Jaki widzisz problem w podbiciu gwarancji później, poza tym że idą w ten sposób na rękę i często umożliwiają wymianę świeżo kupionego sprzętu jeśli karta gwarancyjna jeszcze nie jest wypełniona?

Ktoś zabrania podbić gwarancję w dowolnym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha!!! MEDIA MARKT nigdy nie wymieni Ci ani nie przyjmnie zwrotu żadnego towaru!!! wg przepisów sprzedawca powinien postemplować kartę gwarancyjną w momencie sprzedaży. Ale oni tego nie robią tzn trzeba by stać w monstrualnej kolejce do punktu obsługi w której stoją ludzie chcący zareklamować wadliwy towar. Więc kasjerzy mówią że można przyjść przy innej okazji co jest oczywiście kłamstwem i zbywaniem. A później jak już przyjdzie co do czego to nie chcą przyjąć reklamacji bo "karta nie jest podbita" , a podbić nie chcą bo towar muszą zobaczyć, a kto będzie np telewizor targał spowrotem do sklepu aby podbić karte?

Mediamarkt to Niemiecka firma, i Niemiecka kadra kierownicza, gardzą nami marnymi polaczkami, i śmieją się z nas jak tratujemy się podczas wyprzedaży, co zresztą widać w ich zagranicznych reklamach. Takie sklepy trzeba bojkotować nawet jakby zadarmo rozdawali telewizory Mediona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki.

 

Czy gwarancja w MM jest ważna na terenie całego kraju ?

 

Kupiłem jakiś czas temu na allegro router, paragon jest z MM chyba z Bydgoszczy. Teraz pytanie czy mogę sprzęt oddać u siebie w Media na gwarancję (Zabrze) czy się trzeba fatygować do punktu zakupu ? Oczywiście paragon i wszystko potrzebne do gwarancji posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freddy10

 

Ty gadasz jakieś bzdury! Ja ze swoim ekranem byłem po zakupie u obsługi i mili panowie sprawdzili mi nawet ekran czy jest ok. Karta nie musi być wcale podbita wystarczy dowód zakupu a i tak w 99% przypadków uszkodzony sprzęt ODSYŁASZ DO PRODUCENTA.

 

Tyle w temacie.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg przepisów sprzedawca powinien postemplować kartę gwarancyjną w momencie sprzedaży.

Nie ma takiego przepisu. W ogóle kwestii gwarancji udzielanej przez producenta/gwaranta nie regulują zadne przepisy, poza zapisami w samej karcie gwarancyjnej. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego przepisu. W ogóle kwestii gwarancji udzielanej przez producenta/gwaranta nie regulują zadne przepisy, poza zapisami w samej karcie gwarancyjnej.

A ta plaga, którą obserwowało się jakiś czas temu na allegro? O tym, że "z powodu nowych przepisów unii europejskiej oświadczam, iż nie udzielam gwarancji na zakupione towary" ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha!!! MEDIA MARKT nigdy nie wymieni Ci ani nie przyjmnie zwrotu żadnego towaru!!!

Zapewne nigdy nic nie reklamowałeś w MM.

 

Jakis czas temu oddałem sprzet na gwarancje do MM. Po dokladnie 21dniach, czyli czasie podanym w warunkach gwarancji, zostalem telefonicznie poimformowany, zebym zjawił się w sklepie. Dostałem do wyboru: zakup czegokolwiek z asortymentu sklepu za cene wadliwego produktu, lub zwrot gotówki. Po kilku minutach wyszedłem ze sklepu z nieco grubszym portfelem.

 

Czy gwarancja w MM jest ważna na terenie całego kraju ?

Tak, mialem dokladnie ten sam przypadek i nie bylo najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami mi zaproponowali. Moze mial na to wplyw fakt, iż sprzet byl juz od jakiegos czasu nie produkowany, nie mieli rowniez niczego podobnego na sklepie.

to co to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...