Skocz do zawartości
Ahmeni

Czy California Access M151 = Aristo Prestige 700s?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się ostatnio za czymś dla siebie (prawdę mówiąc już powinienem być po zakupie ale są problemy z decyzją) i przeglądając oferty zauważyłem że California Access M151 i Aristo Prestige 700S mają niemal identyczne dane, na zdjęciach też są bardzo podobne. Czy moje podejrzenia są trafne?

Nie orientuję się w technologii produkcji notebooków, jeśli to ten sam model OEM to czy dobre opinie o Aristo można przenieść na Californię (czyli innymi słowy ile można obniżyć jakość w ramach modelu ;))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sueruję CA

Mają serwis w Polsce - Karen się tym zajmuje a więc nie ma problemu z serwisowaniem i możesz oddać w dowolnym Karenie w Polsce. Nie wiem jak Aristo, ale CA M151 tak naprawdę robi MSI i tylko później CA nakleja swoje naklejki, tak więc jeśli chodzi o niezawodność to na poziomie Toshiby, a może i lepsza. Podejrzewam, że Aristo jest robione w tej samej fabryce z tą różnicą, że naklejają naklejkę Aristo :-)

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o niezawodnosść to mozna zaryzykowac takie stwierdzenie. Jesli zas chdzi o jakos materialow i dokladnosc montazu wygrywa oczywiscie Toshiba. Ja na podstawie obserwacji zauwazam ze modele Compala (m. in. Aristo) są taką średnią półką, coś miedzy Acerem i Asusem.

 

Jeśli chodzi zaś o to ze modele sa podobne jest to bardzo prawdopodobne ze tajwańskie kadłubki są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE TWIERDZE, ŻE ARISTO JEST NA POZIOMIE TOSHIBY. Twierdze, że California Acces montowana przez MSI jest na poziomie Toshiby a może i nawet jeszcze ,mniej awaryjna, ale to już wybrane modele.

 

PS> Fakt. Jesli chodzi o montaż to Toshiba jest tutaj lepsza i dokładniejsza. W końcu to Japończycy składają a nie Polaczki z Suwałk.

 

Na dodatek teraz jest promocja:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&...KatItemCId=4042

Możesz iPoda 512MB dostać z tym kompikiem za dopłatą 99zł

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sueruję CA

Mają serwis w Polsce - Karen się tym zajmuje a więc nie ma problemu z serwisowaniem i możesz oddać w dowolnym Karenie w Polsce. Nie wiem jak Aristo, ale CA M151 tak naprawdę robi MSI i tylko później CA nakleja swoje naklejki, tak więc jeśli chodzi o niezawodność to na poziomie Toshiby

To już toszeczkę przesadziłeś , mówiąc niezwykle delikatnie.Jakość CA przedstawia wiele do życzenia ,a o niezawodności na poziomie Toshiby to mogą tylko pomarzyć.Serwis w Suwałkach beznadziejny,wszystkim odradzam i będę odradzał zakup tych laptopów ponieważ są jak dla mnie beznadziejne.Jedyne miejsce gdzie zachęcają do ich kupna to forum firmowe Karen,na innych forach nikt nie pisze o nich niczego dobrego.Zdecydowanie odradzam, za podobne pieniądze kupisz markowy sprzęt.Nawet sprzedawcy w salonach firmowych odradzają kupno tych wynalazków.Chcesz mieć kłopoty kup CA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz życia adalb1. Nie chce mi się tu dyskutowac na ten temat bo zaraz powiecie, że wciskam na siłę CA. Ja znam CA od strony serwisu bo jestem serwisantem, tak więc wiem jak wygląda sprawa z awaryjnością. Znam wielu ludzi którzy mają CA, chwalą sobie CA i mówią, że nic inego tylko CA jesli chodzi o niewielkie pieniądze. A od czyjej strony Ty znasz sprawę? Od strony ludzi którzy sprzedaja Aristo albo IComa? To oni mają złe opinie?

 

A propos kiepskich recenzji - poczytaj sobie:

http://www.pcworld.pl/artykuly/51102.html

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry2387606

http://www.community.tomshardware.pl/commu...p;o=&fpart=

Straszne psy wieszają.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcami sprzętu komputerowego.Moje opinie o CA czerpię od znajomych którzy mieli wątpliwą przyjemność je nabyć.Ich słow nie można przytoczyć na tym forum ponieważ są niecenzuralne.Te CA które widziałem osobiście wyglądają dosyć tandetnie i nie sprawiają dobrego wrażenia.Jedynym miejscem gdzie tak naprawdę chwalą produkty CA jest firmowe forum Karen,jednak wszystkie negatywne opinie są od razu usuwane.Jedyną ich zaletą jest niska cena,ale obecnie to zbyt mało aby pozyskać nabywców.Nikt mi nie wmówi że dobra jakość nie kosztuje ponieważ jest to absurd.Serwis w Suwałkach też nie ma dobrej opinii,żeby nie powiedzieć że jest fatalny.Stawianie znaku równosci miedzy MSI a CA jest dużym nadużyciem i jest krzywdzące dla tej pierwszej firmy.Widocznie w podobne kadłubki oznaczone symbolem CA wsadzane są części innej jakości.Kiedyś w zamierzchłych czasach kiedy były problemy z żyletkami sprowadzono linie technologiczne i stal ze Szwecji aby produkować świetne żyletki.Nazywały się one Polsilver,miały tylko jedną wadę nadawały się tylko do d... a nie do twarzy.Podobnie jest z CA.Jest to marka której zniknięcia nikt nie zauważy.Inną sprawą jest sama nazwa mająca sugerować amerykańskie pochodzenie a wprowadzająca potencjalnych nabywców w błąd.Uczciwiej postępuje Vobis sprzedając takie wynalazki pod swoją marką.Widocznie nie musi się ich wstydzić.Nikogo nie będę zachęcał do kupna CA,będę to wręcz odradzał,ponieważ w moim odczuciu nie jest to sprzęt warty swojej ceny,nawet jezeli jest ona niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adalb jest ostro cienty na CA bo trolowal na forum karen i dostawal bany na roznych kontach :lol: Chce podkresilc ze nigdy nie bylem zwolennikiem CA ale z adalbem zgodzic sie nie moge.Niektore modele(te ktore pochodza od msi) roznia sie tylko znaczkiem na sprzecie,maja one dobre opinie.

Napisz adalb konkretnie jakie to modele sie tym twoim wielu znajomym psuly ? A serwis CA to chyba zlote raczki w porowaniu z serwiasami ACERA ;) Ja mam bardzo male pojecie o tych samych notebookach sprzedawanych pod roznymi nazwami(aristo,CA,gericom,maxdata itp czy nawet alienware,sager,rock) ale adalb nie ma zadnego pojecia o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oznaczenia modeli nie pytałem,znam tylko opinie użytkowników.Liczy się postrzeganie całej marki a nie mówienie że model x jest cacy a y be.Nie jestem cięty za bany na forum.Swoje opinie wyrażałem nie dla samej sztuki tylko odnośnie usterek w CA , a że były negatywne to otrzymałem bany zamiast wyjaśnień.Dla ich admina to było prostsze niż odpowiedzi i niewygodna polemika.Pierwszy raz zostałem usunięty gdy komuś po naprawie oddano laptopa w gorszym stanie niż przed i wyraziłem swoją dezaprobatę , drugi raz gdy na innym forum zgodziłem się z Tobą gdy ich admina nazwałeś Adolfem.Wtedy była niezła jazda,ponieważ zarządał abym go przeprosił na wszystkich forach internetowych,dobrze że nie chciał przeprosin w radio i tv.Żeby wypowiadać się w sprawach komputerowych nie trzeba być elektronikiem.

 

Specjalnych zachwytów tu nie widzę ,poszukaj czegoś bardziej przekonywującego.

 

 

Nie krytykuję CA dlatego że dostałem bana, tylko na odwrót,a to jest duża różnica.Nic nie poradzę ,że mam złe zdanie o CA.W podobnej cenie można kupić sprzęt renomowanej firmy.

Edytowane przez adalb1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to de facto ten sam model to różnic chyba nie powinno być, a Aristo 700S został oceniony bardzo pozytywnie choćby w recenzji na tym forum.

Ciekawostka: skontaktowałem się z Karenem i otrzymałem odpowiedź że model z SXGA+ pracuje na baterii ok 2,5h przy pracy biurowej, tymczasem Intel_99 w swojej recenzji napisał że taki czas osiąga pracując przy dużym obciążeniu, a maksymalnie wyciąga 3,5-4h. Inna bateria czy jak? ;)

Chyba zastanowię się nad tym modelem, bo taka rozdzielczość pracy w tej cenie jest kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać już kiedyś pisałem o CA :) Jak widać już kiedyś pisałem o CA :) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152500&hl=

To był chyba jeden z najbardziej nieprzemyślanych zakupów i w konsekwencji zakupów na których straciłem sporo sporo pieniędzy i nerwów. Nawiasem mówiąc do dziś co jakiś czas oglądam moją toshibke spodziewając pęknięć i rys. Na szczęście czasy CA mam już za sobą i nigdy więcej takich "tanich" zakupów. Również odradzam komu się da zakupu tego laptopa. To jest naprawdę badziew i mówię to niestety z własnego doświadczenia. Pękająca obudowa, przegrzewający się i głośny (pomimo, że jak kupowałem kosztował mnie ponad 6000) i nie było to bardzo dawno. Forum Karen to żenada. Posty, które mówią o złej jakości CA są niemal natychmiast usuwane. Kiedy napisałem o moim laptopie który nie dość że ciągle lądował w Suwałkach i tak po chwili znów miał pęknięcia, to admin oskarżył mnie o kłamstwo i kazał podać numer komputera, a kiedy to zrobiłem okazało się, że zostałem wyrzucony z tamtejszego forum. DLATEGO NIGDY WIĘCEJ KAREN I JEGO CA!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...